Léon Jonckheere - Boulanger Raphael Coalier - Jonckheere, Opvolger Ypersche Voetbalkroniek Groote Prijskamp op 2 Billards Carambol Groot Appelsienen Bal Nieuwjaarsgift Voor Bouwstoffen. Landbouwkalk. Vlakke en Gegolfde Platen, alle merken van Tegels en andere Bouwstoffen, alsook voor Kolen en Brandhout 9, Elverdinghestraat, IEPER - Tel. 384: lle Afdeeling Bevordering Uitslagen der Matchen van 31-12-1933 Zondag 14 Januari 1934 op Zondag 7 Januari 1934 3£ Wendt U in volle vertrouwen tot het oud en best gekend Huis 6 B—-BSB—- zou geschieden. Ware onze collega Leuridan hier aanwezig, dan zou hij voorzeker mijne vraag steunen om wil e van den zedelijken kant, hetgeen steeds een zijner cude stok paardjes was. Ik vraag dus dat de raad in dien zin een wensch zou uitdrukken. M. Lemahieu. Moet die trein niet verder rijden dan tot Roubaix Zijn er ook geen werklieden die naar Croix, Wasquehal of elders moeten M. Bonnet. Eers te Roubaix hebben ze gemakkelijke aansluitingen voor h ijsel en elders. M. Pattyn. - Er zijn hier genoegzaam treir.en 's moigens. Wij hebben er een om 5 u., om 5 u. 3o en een ander nog rond 6 u. 3o. Er is dus geen kwaadwilligheid vanwege de belgische spoorwegmaatschappij, maar wel vanwege de fransche die aan de vragen om betere aansluiting nooit geen gevolg heeft gegeven. Ik zou willen weten welke betere treinen de heer Bonnet hier wenscht. M. Bonnet. Het verwondert me dat de heer Pattyn, die een spoorwegbeambte is, mij niet verstaan heeft. Ik heb nochtans wel vlaamsch gesproken of heb ik mij dan zoo slecht uitgedrukt Ik heb niet gezegd dat er hier tieicen te kort zijn, maar ik heb alleen een bijzonderen trein gevraagd voor het vervoer der werklieden. Moest men hier bijvoorbeeld aan den trein van 5 uur de drie laatste wagons voor de werklieden voorbehouden, dan zou den zij te Meenen kunnen afgehaakt worden en van daar verder naar Frankrijk bollen. Ik vraag dus alleen maar een specialen trein. De concessie voorziet niet dat belgische machines op de lijn Meenen-Halluin mogen loopen, doch te Meenen kan er gemakkelijk een fransche machine staan. Er moet daarvoor enkel maar wat goeden wil bij zijn. M. Lemahitu. Ik ben t'akkoord om te zeggen dat de werklieden onder alle opzicht veel beter met den trein zouden vervoerd worden. Te Meenen moeten die wagons maar afgehaakt worden en op het spoor geplaatst waar de fransche trein gewoonlijk staat. Zoo doende zouden de werklieden van trein niet moeten veranderen. M. Pattyn. Indien de fransche spoor wegmaatschappij dit wil doen. M. Lemahieu Ja. Wij kunnen zulks vragen en zullen ons best doen opdat er aan die vraag zou voldoenir g gegeven worden. De openbare zitting wordt hierop te 19 u. i5 opgeheven C. S. Yper o S. K. Heule o F. C. Rousselare 5 Waereghem 4 Al de andere matchen werden uitgesteld. IIe Afd. C. S. Yper o S. K. Heule o De ontmoeting tegen Heule is voor Yper op een zesde drawn uitgeloopen, alswanneer onze supporters een overwinning hunner ge- liefde kleuren durfden verwachten. Voegen wij er echter dadelijk aan toe dat onze mannen omtrent gansch de match met tien man moesten volhouden en toch. niettegenstaande die zware handicap, omtrent gansch de wedstrijd en vooral gedurende de tweede speelhelft, de meerdere waren. Ze verdienden dan ook ruimschoots een nipte overwinning, maar een zwarte onkans achtervolgde onze voorwaartsen in hun schieten en belette hen, deze meerderheid in doelen om te zetten. Toen het Zondag namiddag twee uur werd en we de spelers van Heule niet zagen opda gen, vroegen we ons reeds af of ze, evenals Yper den vorigen Zondag, niet onderwtge gebleven waren, doch alras kwam een perso nenauto met een zestal spelers uit Heule toe, en we vernamen dat hun autobus in panne was en dat de overige spelers in een andere auto volgden. Het was dan ook met een groot kwartier vertraging da# scheidsrechter Devos volgen de ploegen in lijn stelde 5. K. Heule Kimpe L Vandecasteele Kint Dekimpe J. Gheysen Cottenie Frank Duyck Descamps Valcke Picquaett C. S. Yper JMoiein V.d. Bauwhede Ververken Vanlimburg Chercheye Verleure A. Veys Th. Bourdeau Deplancke Dechièvre Messelis Yper wint den toss. Heule trapt af en be komt den eersten hoekschop die niets oplevert. De spelers hebben alle moeite om op het uiterst glibberig terrein het evenwicht te bewaren en alle degelijke balkontrool is dan ook onmogelijk. Op vrije schop voor hands tegen Heule schiet Van der Bauwhede nevens. Na enkele minuten spel komt Chercheye in botsing met den keeper van Heule, hij wordt aan de knie gerat kt en zal voor goed het veld moeten verlaten. Met 10 man strijden onze rood-witten moedig voort en blijven nu gei ui- men tijd in meerderheid. Scheuten van Van der Bauwhede en Molein gaan boven of nevens het doel. Twee corners voor Yper blijven zonder gevolg. Op ontsnapping van den linksbuiten van Heule moet Messelis hoekschop toestaan, die evenwel onbenuttigd blijft. Een kopstoot van den centervoor der bezoekers wordt door or zen keeper opgevan gen. Langs de andere zijde scheert een lang schot van Molein de bovenlat. Onze vleugel Molein-Van der Bauwhede levert schoon samenspel, doch op den rechtervleugel laat de afwezigheid van Chercheye zich sterk gevoe len. Van hunne numerieke meerderheid ge bruik makende, komen de bezoekers onze verdediging ernstig op de proef stellen en hun rechtsbuiten mist een prachtgelegenheid. Even later schiet hun middenvoor nevens ons doel. Opnieuw trekken de rood witten ten aanval en een hoekschop wordt hen toegestaan, die onbenut blijft. Intusschen is Van der Bauw hede op den rechterhoek gaan spelen. Na een drietal mannen gedribbeld te hebben, plaatst hij een grondscherend schot dat door den vijandelijken keeper met moeite wordt gehou den. Een kopstoot van Verveiken gaat juist boven. Een inzenden van Molein wordt door den doelbewaarder der bezoekers met de vuist afgeweerd. Heule komt bij wijlen gevaar lijk opzetten en een ontsnapping van hun midden voor wordt door Deplancke ten koste van een fout gestuit. Nog een hoekschop voor Yper, waaruit we geen profijt kunnen trekken en de rust breekt aan met blanke score. Bij de herneming is onze aanvalslijn terug Molein, Van der Bauwhede, Ververken, Varlimburg. Yper is het eerst in actie en een shot van Ververken wordt door den keeper van Heule ongevangen. De blauw - witten reageeren en Messelis moet tusschen komen. Van der Bauwhede maakt een schoone ope ning aan Ververken, doch deze komt een greintje te laat en de vijandelijke verdediging kan ontzetten. Een geharrewar voor het doel van Heule wordt met moeite opgeklaard. Op een schieten van Veys valt de keeper van Heule met den bal, doch een toegeloopen back kan op een nippertje wegwerken. Op een inzenden van Vervei ken, die naar den rechterhoek geloopen was, laat de vijandelij ke portier den bal ontglippen, Vanlimburg neemt op doch shot juist nevens den paal. Een hard schot van Van der Bauwhede wordt door den keeper der blauw witten in corner afgeweerd. Deze blijft onbenut. Op een nieuwen hoekschop, die ons moet toegestaan worden, schiet Verleure boven. De rood wit ten dringen nu volledig hun spel op onze backs en halfs jagen onze vier voorwaartsen voortdurend ten aanval, doch deze hebben in hun schieten waarlijk onkans. Heule werKt op ontsnappingen deze van zijn linkervleugel zijn telkens bijzonder gevaarlijk. Een kanon bal van Molein vliegt rakelings boven de dwarslat. Opnieuw wordt ons een hoekschop toegestaan die niets oplevert. Op het einde komt Heule herhaaldelijk onze verdediging verontrusten, doch Messelis is telkens op de goede plaats Onze mannen doen nog een uiterste poging en een laatste hoekschop wordt hun toegestaan, die eveneens geen aar de aan den dijk brengt. Het einde wordt ge floten zonder dat een van beide ploegen erin gelukte de score te openen. Morgen staat onze tweede afdeeling voor een lastige karwei Ze gaat op verplaatsing naar de leiders, die ons hiér in eigen veste, weliswaar in bijzondere omstandigheden, met 5 o versloegen. Onze mannen zullen dus hunne besteshoes moeten aantrekken om een behoor lijken uitslag te verwezenlijken. En toch wie weet. TWEEDE AFDEELING D Blankenberghe 14 12 0 2 61 11 26 S. K. Roeselaere 13 10 2 1 39 17 21 St Moescroen 14 8 2 4 43 23 20 F. C Roeselaere 15 8 4 3 33 27 19 R S C. Meenen 13 7 4 2 36 19 16 C. S. YPER 14 5 3 6 24 22 16 Wevelghem Sp. 14 6 5 3 24 25 15 S K Sweveghem 14 6 6 2 35 33 14 F C. Iseghem 14 5 7 2 28 33 12 R. S. Waereghem 15 3 7 5 30 46 11 S. K. Heule 15 4 10 1 23 39 9 Thielt 14 2 8 4 22 38 8 R. C. Bisseghem 13 2 10 1 14 30 5 A. A. Moescroen 14 1 11 2 21 58 4 Juniors Kortrijk Sp. C. S. Yper De juniors moesten den weg der Leieboor- den op, maar als zij ter bestemming aan kwamen, mochten zij weder op de auto stappen om naar huis te keeren, het speelveld niet bespeelbaar zijnde, 't Is dus uitgesteld tot 14 Januari om Wevelghem Sport te gaan ontmoeten. Vierde Sp. S.K. Vlamertinge - C S. Yper Na met Rizet en Poperinghe vriendenmat chen gespeeld te hébben, zetten de specialers hun reeks ontmoetingen voort met een wed strijd tegen Vlamertinhe die zijne officieele ontmoetingen komt te eindigen. Onderhande lingen zijn insgelijks met Godewaersvelde, betreffende een heen en terugmatch, aange knoopt. NEMO. om 3 c2 uur namiddag, ter herberg «DE KARPER», Vischmarkt, i, bij Notebaert Hilaire 500 Fr. Prijzen, verdeeld als volgti5o, 120, ioo, 8o en 5o. N. B. De liefhebbers die de voetbalmatch willen bijwonen worden verzocht zich tevoren te laten inschrijven. met prachtige prijzen voor de Vrouwen gegeven door de Ware Trachterschutters om 6 uur 's avonds, in LAPIERE's ZAAL. Ingang 3 fr. De Voorzitter H. M AH I EU - Ter gelegenheid van Nieuwjaar biedt het huis D'HO VT, Nr 6, Statiestraat, Yper van heden tot einde Januari 1934, eene aan gename gift bij aankoop van een kilo zeer goede koffie of voor eene waarde van 25 fr. koloniale waren. Verzorgd werk. Spoedige bediening.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 6