VELOS - MOTOS - AUTOS Êtablissements FR. HOFLACK 13*1-1934 Met Ypersche- 2e Bijvoegsel - La JFtéffion d'Ypres N°41 63, rue de Lille - YPRES - Rijselstraat, 63. Ten bureele dezer kan men de voor gaande nummers met het mengelwerk bekomen. Ons Leven Fournitures pour Revendeurs Accessoires - Pneus Leveringen^ 00 r Voor tverKoopers Toebehoorten - Banden NICKELAGE EMAILLAGE Réparations VERNIKKELEN - VERLAKKEN Herstellingen Mengelwerk van Het Ypersche Nr 7 Roman door A. BRULEZ (Vervolg) Luister, zei ze dan een weinig nader schuivend, ik zal u iets vertellen, maar past op hoor, dat ge niets aan Louis terug zegt, ook niet aan anderen. Wees gerust, zeiden wij, we kunnen zwijgen. Louis is nu in zijn tweede jaar. Toen hij nog schacht was, hebben we ongelooflijk veel pleizier aan hem gehad. Hij kwam hier alle dagen en zocht altijd maar bij mij te zitten. Dan kon hij me zoo diep in de oogen zitten kijken dat ik me soms niet weerhouden kon te lachen, 't Gebeurde dat ik ijlings moest opstaan en 't een of 't ander werkje verrichten opdat hij niet zien zou dat ik hem op een loopje nam. Voornamelijk als Blanche ons van verre bekeek en mij dan toepinkte, moest ik geweld gebruiken om niet los te gaan in een schaterlach. De sukkelaar begreep zelfs maar niet hoe dom hij deed.Telkenmale ik moest opstaan om te helpen, zette hij de elleboogen op tafel en met het hoofd tusschen de handen volgden zijne oogen al mijne bewe gingen. We lachten met de dwaasheid van den jon gen, maar Raph miek daarop snaaks de vol gende aanmerking Ja, Paulatje, zoo neemt gij ons, arme schachten, beet Om al de genegenheid die een van ons u toedraagt, wordt er nog gespot met zijn zielesmart. 't Is een les. Inderdaad zei ik knikkend. Maar gij zijt geen jongens om u zoo belachelijk aan te stellen riep ze heftig uit 1 Wij hadden pleizier aan hare» ernst. Hij schijnt niet veel veranderd te zijn, bracht ik toen in, sedert hij zijn schachtenpak ontgroeid is. 't Is 't eerste wat Raph mij ver telde nadat hij deeeiste maal hier geweest was. Hij heeft me dadelijk gesproken van Louis, die u met zijn oogen had willen ver slinden.... uit liefde, natuurlijk. Zeker, zei ze, maar 't was vroeger nog veel erger. Maar liefde, ah 1 Dan vind ik er m'n behagen in, zei Raph weer, om zoo iemand op te jagen, 't gra3 onder de voeten te maaien. Ten minste als ik zie dat het niet ernstig kan zijn. Als 't ernstig moest zijn dan bleef ik er liever van tusschen. 't Is me ook zoo, zei ze met blinkende oogjes, daarom betoon ik u nog meer voor komendheid als hij erbij is Ah zoo zei Raph. daarom en anders... Anders ook, ging ze door met een kleur, dat weet ge wel, plager, maar d&n iets meer.... om hem te doen gaan. En mij meteen Och kom, ge wilt me ook doen gaan, deugniet. Wees ernstig. Ge hebt gelijk, zei ik dan, men ziet al gauw of het flauw gedoe is en dan handelt men in evenredigheid. Dat gebeurt meestal met studenten die altijd buitengewoon kort ge houden werden thuis, en als ze dan vrij, al met eens te vrij zijn, loopen ze te snel. Nu eens is 't tot hun eigen verderf, dan weer tot verderf of nadeel van een meisje. Ge moet het me niet zeggen, wedervoer ze, ik ken de studenten reeds lang genoeg, 'k Heb er geen vertrouwen in. Dank u voor 't kompliment zei Raph Dat is bij manier van spreken riep ze dadelijk. U bedoel ik daar niet meê, Raphke, en Gustave ook niet. Ik heb dadelijk gemerkt dat gij ernstige jongens zijt. Heel anders dan het meerendeel der studenten Nogmaals dank zei Raph lachend. Gij kunt toch nooit laten te schertsen zei ze weer. Nu, scherts terzijde, meende Raph, 'k moet zeggen dat ik daarover ook reeds dik wijls heb nagedacht. Waarom denken vele jongelingen niet beter na eer ze aan dat spel beginnen. Lachen en plagen is goed, als men van beide kanten overtuigd is dat het slechts flirten is Maar met al den schijn van ernst een meisje aan den band houden en het dan al met eens, even gemakkelijk, aan zijn lot overla ten.... zelfs als 't niet erger is neen dat zou ik niet kunnen over 't hart krijgen. Ziet ge wel, zei Paula, dat gij het beter meent dan anderen. Ten andere, ging hij verder, zoolang ik mijne studiën niet voleindigd heb, denk ik niet er aan te beginnen. Alhoewel men daarop niet mag zweren zei ik lachend. Natuurlijk, zei Paula. Maar ik geef u gelijk, Raphke. Welke studiën doet ge Geneeskunde. Oh 1 vijfjaar Dan zullen we u nog lang te Leuven zien! voegde zij er met genoegen bij. Inderdaad en ik hoop dat wij altijd goede vrienden zullen zijn Dat wensch ik ook en ik zal er mijn best om doen lachte ze weer. En met Gustave ook voegde zij er uit beleefdheid bij. Na dit ernstig gesprek namen we afscheid. 't Was een wonderschoonë avond, met mil lioenen pinkelende sterren als edelsteenen over een donkerblauwen mantel gestrooid, een ide ale natuurgesteltenis om nog een wandeling te doen en lucht te geven aan ontboezemingen. Wij trokken dan ook nog de Thiensche Vest op om een luchtje te scheppen. 'k Ben waarlijk tevreden, begon Raph, dat alles zich zoo goed schikt. Wat wilt ge zeggen Mijn doel is bereikt, jongen, Louis Ver- donck ligt heelemaal buiten ik heb de gunst van 't meisje gewonnen en ik heb haar rond uit kunnen zeggen hoever ik wil gaan. En ge zijt ver genoeg Ja, maar hare vriendschap behoud ik, mag nu schertsen, minzaam zijn en een kwink slag geven, zonder dat ik moet vreezen dat zij het verkeerd mocht uitleggen. Ik moet zelfs mijn woorden niet zoo nauw meer afmeten om dubbelzinnigheid te vermijden. Ik voel me meer op m'n gemak. Dat is waar, ge hebt het fijn aan boord gelegd. We wandelden nog een tijdje voort, nu eens droomend dan weer sprekend van Paula en de jongste gebeurtenissen, waaraan Raph op recht een schik had, zoodat ik er zelf genoe gen aan vond. Daarna begaven we ons ter rust. VI. De derde trimester is een tijdperk van ge weldig blokken zooals men de studie voor 't examen noemt, maar ook het seizoen der aangename wandelingen. Leuven is waarlijk eene bevoordeeligdestad om deschoone landschappen, die zich te allen kante in zijne omgeving ontvouwen. Langs welke zijde men ook de stad uittrek ke langs Corbeek Loo of Heverlee, langs Caesarsberg of Zoete Waters, overal is er open, zuivere verkwikkende buitenlucht, nergens door stofzwangeren of verpestenden fabriek- rook besmet. Groen- en bloemengeur waaien u vrij tegen, de uitwasemingen der sparrebos- schen versterken de longen, en de oogen wor den aangenaam gestreeld door 't gedurig af wisselen der streek heuvels en dalen, bos- schen en landerijen, tuinbouw en veldvruch ten liggen er in bonte schakeering dooreen. Zekeren dag - een dag vol wonne, met een goudpralende zon in een spotloos blauwen hemel, die zeker een overgroot aantal studen ten naar buiten zou lokken ging ik met Raph, na de voormiddagles, nog een bittertje nemen in den Anker, daar het te laat was om nog naar huis te loopen en te vroeg om te gaan eten. Dag Raphke, dag Gustave riep Paula. Wat 'n mooi wêer Ge gaat zeker wandelen dezen namiddag Misschien wel, zei Raph, we hebben alle bei geen les. Hoever is 't tot aan de Zoete Waters? vroeg ik dan. Hoe zei ze verbaasd, nog nooit tot daar geweest Jawel, zei ik, maar langs zoovele om wegen dat ik er niet wijs uit werd door die bosschen, en ik zou willen weten hoever het is langs den kortsten weg. Vijf kwart uurs 1 zei ze. Niet meer vroeg Raph. Kom leg eens klaar uit langs waar. Natuurlijk langs de Naamsche Poort uit, dat weet ge. Dan houdt ge de groote dreef op uw rechterhand, 't Is een prachtige wandel dreef, waar het den Zondag krioelt van de wandelaars die naar de «Kantien» gaan. De Kan tien is een kwartiertje ver, rechtover 't kas teel van Arenberg. Ge kunt ofwel recht door gaan ofwel 't bosch in. Door 't bosch, met zij ne breede dreven, waar ge als op tapijten loopt, en onder gewelven van groen geblader de takken, is het aangenaamst. Ge volgt de breedste dreef en houdt steeds rechts. Terwijl ze ons dit vertelde, blonken hare oogen van genoegen en men zag het haar aan, dat zij aan de wandelingen die zij langs daar gemaakt had veel genoegen had beleefd. Hm deed Raph, dat moet waarlijk lek ker zijn voornamelijk als men met z'n twee wandelt, hé Paula, zoo arm en arm 1... Hm 1 Hm herhaalde Paula met pinke lende oogjes en een uitdrukking alsof ze iets heel lekkers proefde. Wat ge zegt Luister, zei Raph schertsend, dat zou juist passen ik ken den weg niet goed, kom meê, zoo kunnen we samen gaan. Dat zal dub bel pleizierig zijn Wilt ge Gust zal chape- roneeren 1 Ja - ja- al Hoor hem eens 1 Ge zoudt immers niet durven Niet durven vroeg Raph met gemaakte stoutheid, want ik voelde wel dat hij niet al te overtuigd was van 't gene hij zeide. Zie eens, voegde hij er, opstaande, bij, zouden wij geen schoon koppel uitmaken Meteen nam hij Paula bij den arm en ging met haar vóór den grooten spiegel staan. Vervolg te naaste week). pour voor Usioe moderne pour Moderne fabriek voor

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 11