RADIO TILIFUNKEN Léon Jonckheere - Boulanger E. Christiaen, 28, Boterstraat, YPER - Tel, 301, Raphael Conlier - Jonckheere, Opvolger Amitiés Frangaises SNOEGK's Almanakken Voor Bouwstoffen. Landbouwkalk, Vlakke en Gegolfde Platen, alle merken van Tegels en andere Bouwstoffen, alsook voor Kolen en Brandhout 9, Elverdinghestraat, IEPER - Tel. 3 84: Een Feest in 't Willems-Fonds Peter Benoit's Eeuwfeest Agentschap voor Yper en omliggende Gevonden en Verloren Voorwerpen Allerhande Nieuws Burgerlijke Stand van Yper Wendt U in volle vertrouwen tot het oud en best gekend Huis L'As«etrblée G ér ér ale Anr uelle est fixée au Mardi 16 Janvier 1934, a igy. h., au local Hotel Ypriana Le Comité espère que les membres seront nombreux cette reunion. Mercredi 24 Janvier 1934, a 20 h. tiès précises, en la salie du Vieil Ypres Af. Follereau, Président de la Ligue d'Union Latine, donnera une CONFÉRENCE sur Ud Voyage en Grêce Pendant cette soirée les membres auront le plaisir d'applaudir Af. Bertal, l'as de la T. S. F. et des Disques La Voix de son Maitre M. Bibosle joyeux comique imitateur des matinées de Radio Lille. M"" Arlette RncartSoprano, I" prix au Conservatoire d'Amiens, de Radio Lille et des Disques Cristal. Een schitterend feestje voorwaar, waar geen vermaak ontbrak. 't Kunstgedeelte begon te 5 uur. De heer J. De Cadt speelde met brio Rhapsodie van Brahms en Walz van Chopin. Hij werd zeer dapper toegejuicht. Mej. De Backer, van Meessen, zong ver rassend wel Knapelijnvan Wambach en «Mijn Vlaanderen heb ik hartelijk lief», van G. Antheunis. Zij bekwam een zeer sterk applaus. Heer Gobron, onze stadsgenoot, liet zijn virtuositeit op viool bewonderen. Hij speelde enkele sonaten van Beethoven en een Mor- ceau de Concert van Musin, en werd dapper toegejuicht. Mej. Cromheeke zong In de Lente van Blockx, en 't Lied van 't W. F. Deze zange res heeft een zeer bevallige, geschoolde stem. Ook bekwam zij een buitengewonen bijval. Heer De Cadt speelde nog zeer boeiend Caprice van Ole Olson en bekwam nog maals 'n dankbaar applaus. De heer Voorzitter bedankte de verschil lende kunstenaars voor hun flinke bijdragen tot het feest. De'heer Voorzitter hield vervolgens een korte toespraak over 't werk van 't Willems fonds hier en in de verschillende steden van 't Vlaamsche land. Zijn rede werd zeer gun stig onthaald door de toehoorders en met daverend handgeklap toegejuicht. Daarna werden smakelijke wafels opge discht en men danste lustig tot laat in den avond. Kortom 'n gezellig en fijn feestje dat een bijzonderen bijval heeft genoten. De heeren J. Poot en M. De Ruick. be stuurders van de Koninklijke Vlaamsche Schouwburgen te Gent en te Brussel, volgen het goede voorbeeld van hun collega's te Ant werpen, de heeren W. Benoy van den Kon. Nederlandschen Schouwburg en F. Bosmans van de Koninklijke Vlaamsche Opera. Zij ook zullen eerstdaags een vertooning inrichten ten voordeele van het jPeter'Benoitgedenkteeken te Antwerpen. Te Mechelen richten^de Volksconcerten en de Edgar Tinelkring met^hetzelfde doel een uitvoering van de Rnbenscantate in, en te Gent bereidt de Katholieke Volksontwikkeling een uitvoering voor van De Wereld in, ook om bij te dragen tot de oprichting van het gedenk teeken. Van heel Vlaanderen verwacht'het Comiteit een dergelijke daad. zijn tq koop ten bureele dezer. Gevonden. Dinsdag 9 Januari, door M. Dewaele Alb., eenl ederen handschoen die bij Mevr W' Declercq, Korte Meerschstraat, mag teruggevraagd worden. Donderdag 11, door M. Vlaemynck Daniel, twee sleutels die op het politiebureel werden afgegeven Denzelfden dag, door M. Kerrinckx Rob., een trektang. Op het politiebureel terug te be vragen. Verloren. Zondag 7 Januari, rondden avond, damesmanchet in fourruur (opossum). Terug dragen tegen belooning, Boterstraat, 47, Y per. Yper. Botsing. Zaterdag namiddag, rond 4 uur, kwam een auto bestuurd door M. Pinchon Jules, van Armentières, van uit de richting der Maloulaan gereden en wilde de Statiestraat inslaan, toen juist op hetzelfde oogenblik een motorijder deze straat kwam uitgereden. Op den hoek der Statiestraat gekomen, botste deze laatste, de genaamde Dghouck Georges, handelaar, wonende te Locre, tegen het midden van de auto en werd zoo geweldig ten gronde geslingerd dat hij er gansch bebloed en bewusteloos bleef liggen. Het slachtoffer werd dadelijk per auto naar het hrspitaal gevoerd waar het ter verzorging moest blijven en waar men bestatigde dat het, benevens verscheidene verwondingen aan hoofd en lichaam, ook nog het rechter been gebroken was. De auto werd tengevolge der aanrijding lichtelijk beschadigd. De Rijks wacht, die van het ongeval verwittigd werd, kwam ter plaats de noodige vaststellingen doen. Dronkaard. Zondag avond, rond 10 u., bevond zich in de herberg De Gouden Bol in de Cartonstraat, een verbruiker die, onder den invloed van den drank zijnde, zich zoo hevig aanstelde dat hij op 't einde van 't spel moest tuitengezet worden. Dit scheen hem niet te zeer te bevallen en om zich te wreken sloeg hij de ruiten der voordeur in. Proces verbaal werd tegen hem opgemaakt. Erge val aan de Kaai. Zondag avond, omstreeks li uur, kwam de 60 jarige Romain Verhaeghe, van Langemarck, uit een herberg aan de Kaai, toen hij, waarschijnlijk door de duisternis misleid, var.den kaaimuur viel,en op het ijs terecht kwam. Niettegenstaande de hoogte vanwaar hij viel, heeft het ijs, dat alreeds wat ontdooid was, gelukkiglijk weer staan en kon de man door een paar personen uit de buurt naar boven gebracht worden. Zijn redders moesten evenwel met alle om zichtigheid te werk gaan, daar het ijs onder hun gewicht elk oogenblik dreigde te begeven. Hij werd naar de herberg De Watermolen gedragen waar de heer dokter Vandenbussche, die intus-chen opgebeld werd, hem kwam ver zorgen en met de ambulancewagen van het Rood Kruis naar het hospitaal deed over brengen. De man had zijn been op een drietal plaat sen gebreken en werd daarbij nog erg aan het hoofd gekwetst. Rijwiel gestolen De genaamde Lefe- vre Alf., 40 jaar oud en wonende langs den Dickebuschsteenweg, had Maandag avondr korts na 7 uur, zijn velo tegen den gevel van het St Vincents College, op het Guido Gezelle- plein, geplaatst, doch toen hij terug buiten kwam was het rijwiel reeds verdwenen en- moest hij zich vergenoegen een klacht bij de politie in te dienen. Een krachtdadig protest. Allen zul len zich nog herinneren dat onze stad verle den jaar verscheidene dagen lang doorkruist werd door een aantal karren eener Luiksche firma die hier hare kolen van huis tot huis kwam aanbieden. Onze plaatselijke kolenhan delaars teek^nden hevig protest aan tegeir deze vreemde concurrentie en doortrokken zelfs in stoet met hun karren en wagens al de straten onzer stad. Thans doet zich omtrent hetzelfde voor te Brugge, waar ook een Luik sche firma, waarschijnlijk dezelfde als hier,, haar vertegenwoordigers heeft gezonden om er kolen te verkoopen. Dat deze vreemdelin gen daar eveneens niet welgekomen zijn, lijdt, geen twijfel, doch de Brugsche kolenhande laars hebben nog een radikaler middel uitge dacht, dan hetgeen hier gebruikt werd, om deze onverwachte mededinging te bekampen.. Zij komen immers met hunne wagens en ka- mions de voertuigen der waalsche kolenver- koopers omringen of versperren hen den weg; daar waar zij kolen moeten leveren, zoodat zij; alle verkoop beletten of zooniet toch groo- telijks vermoeilijken. Verklaringen van den 6 tot den 12 Januari iq34 Geboorte Oosterlinck Joseph, Recollettenpoort, 5. Huwelijk Vandewalle Camillius, paardengeleider e» Rambour Elisa, werkvrouw, beiden te Yper Overlijdens Debeuf Eugenie, 76 j., z. b., weduwe Ingel- been Petrus, Wenninckstraat, 9. Vandermeersch Sylvie, 73j.. gepensionneerde, weduwe Debruyne Emile, Wenninck straat, 9 Legrand Maria, 72 j., z. b., weduwe Vander- heyden Joannes, Wenninckstraat, 9. Devos Marie, 48 j., z b ech'e Lagaisse Triphon, Poperinghesteenweg, 8. Dumoulin Leonie, 55 j., z. b., ongehuwd, Poperinghesteen weg, 8. Wulstecke Julienne, 46 j z. b. echtg. Versave! Edmond, Poperinghesteenweg, 8. Huwelijksbelofte Ferdinandus Vanbleu, onderofficier, te- Diest, en Elisa Verbeke, z. b., te Yper. Verzorgd werk. Spoedige bediening.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 8