PACHA Inhuldiging Belfort KAMPIOEN der DROGE chicorei, is onbetwistbaar de STERKSTE en de VOOR DEE LIGSTE. Stad Yper - MUZIEKSCHOOL Société Royale de St-Sébastien Vereenigde Hofbouwliefhebbers Verslag der Algemeene Vergadering van 7 Januari 1934 Algemeene Vergaderlitj OP ZONDAG 4 FEBRUARI 1934 V. Vanbeselaere. A. Versavel. dienden en werklieden van de stad, die sedert zo» lang, zoo veel voor het gemeenebest heb ben gedaan, namelijk de Bureeloverste Ch. Beckaert sedert 47 jaar, de Bureeloverste Cam. Castel sedert 42 jaar, de Ingenieur Jul. Cóomans binst 36 jaar, de Ontvanger Em Cóvelie sedert 35 jaar, de Politiecommissaris P. Vandenbraambussche sedert 32 jaar, de Bestuurder van 't Slachthuis, Dokter-Veearts Edm. Caenepeel sedert 29 jaar, de Brigadier C. Maertens sedert 28 jaar, de Brigadier H. Samyn sedert 25 jaar, de Secretaris Doctor in'de rechten G. Versailles sedert 22 jaar, de Toeziener der werken Alb. Werrebrouck sedert i5 jaar, de Ondercommissaris Cam. Vansevenant sedert 14 jaar, al de stadsonder wijzers en onderwijzeressen, waaronder Juf vrouw Waeles bestuurster sedert 20 jaar, al de stadspompiers, verpersoonlijkt door den reo verdienstelijken Commandant Vergracht, en al de andere goede, en getrouwe bedienden etr werklieden die voor de stad wrochten en voorwerken gelijk voor hun eigen zeiven. Heeft Yper zijne roem en rijkdomgeven- delakennijverheid der middeleeuwen verloren; geniet Yper in het huidig België het aanzien Of4t dat het met Brugge ea Gent genoot in 't Graafschap Vlaanderen is Yper het heer lijk Zaalhof van Robitcht van Bethune en het Paleis zijner vroegere 18 Bisschoppen kwijt werd Yper, van 1914 tot 1918, wild en worst bestormd en beschoten en gansch verbrijz ld en verbrand, een ding heeft het toch nog, is deliefde der Yperlingen, de genegenheid van België en de waardeering van België's Bond genooten uit liefde voor Yper zijn de verban nepe Yperlingen, na den oorlog, weergekeerd en ze hebben hunne 4 000 huizen weer opge richt en handel en nijverheid weer in gar.g gésteken België's Wetgevende Kamers heb ben eenparig vergoeding voor oorlogsschade gestemd, en Koning Albert heeft Yper willen vereeren met mij de Ridderkruisen Zijner iCroonorde, en van de Orde van Leopol 1 I op de borst te vesten Frankrijk en Engeland hebben onze rnartelaarsstad, die alles opoffer de, met hun Oorlogsk uis willen vereeren. en Groot Brittanje's Keizer en Koning heeft aan Yper's heiligen grond, waar H:j, den elfden blei 1922, voor Prins van Battenberg en 25o 000 begravene Britsche Helden te bidden stond, een bewijs van Zijne hooge waardee- ïiag willen geven met t' Yper de indrukwek kende Meenenpoort op te richten, en mij te vetheffen tot Commandeur in de Orde van het Britsch Keizerrijk. Ik eindig m?t den wensch uit te drukken dat Gij, Hooggeachte Burgemeester, Sche penen en Gemeenteraadsleden, onze wdue «linde Stad door vrede en verstandhouding, doorwerken wijsbelcif, moget doen groeien en bloeien dat Gij de heroprichting onzer Halle en openbare gebou ven moget bekomen dat Gij het op loen van Yper's waterweg naar de Leie en de binnenwateren van België en Frankrijk, over 70 jaren begonnen, eindelijk «lOget zien verwezenlijken dat Gij het be zoek onzer historische geliefkoosde Stad, door beter verkeer en beste behandeling, moget be vorderen, en dat het U, met Gods hulp, gegeven zij, van Yper, weer, eene groote en goede Stad te maken, Volk en Vaderland ter eere Leve Yper Yper op Dit gemoedelijk dankwoord werd op harte lijk en langdurig applaus begroet, en de heer buj-gemees.er ve: klaarde daarna aanstonds de openbare zitting opgeheven. ^Jaar wij vernemen zal Woensdag aanstaan de; te 9 u. 3o, tn een openbare en plechtige zit der Rechtbank van Eersten Aanleg van Yper, het j ubileum van 5o jaar lidmaatschap der balie van Yper van den heer advokaat H. Sojbry herdacht en gevierd worden. i°) 2°) 3°) 4°). 6°) ZONDAG 4» FEBRUARI 1934 om i5 uur, inden Stadsschouwburg, Vand. Peereboomplaats ls,« CONCERT gegeven door de leerlingen. Ingang vrij. PROGRAMMA a) Interni'ZZO j voor j Brahms b) Gopak Klavier \if_ Moussorgski door Mej Mahieu Jeanne. Notenleerles Nr no in solsleutel uit h°t ie deel Danhauser door de Lagere Afdeelirg (Sectie B) Knechten. a) Droont'rij, voor Cello R. Schumann b) Andantino Bréval Feuillard uit het 2' Concertino door Mej Dethoor Antoinette. Notenleerles Nr i3 Danhauser (Tweeslemmi*ge Canon) uit het 6' deel. door de Lagere Afd. (Sectie B) Meisjes. 5°) La 1m' Parole du Christ J. Haydn Overschrijving voor klarinttte door Jean Strauwen door den heer Vermeulen Maurice. a) FantasiaR Mestdagh b) Het Blinde Kind Edw. Blaes door den heer Cousein Gaston. 7"J Notenleerles Nr 16 Ad Samuel in drie sleutels (sol fa 4de en utsleutel Ist lrjr) door de Middelbare Afd. (Knechten). 8n) Preludium en Fuga J Ryelandt voo' Klavier door Mej Souvage Beatrix. 90) Notenleerles N' 38 Danhauser uit 3a in drie ihuttls (sol fa 4de en utsleutel ie lijn) door de Middelbare Afd (Meisjes). „lo°).Cpucerlo in la klein voor. Vjoul J. Accollay door Mej Masqnelier Paule. 1Notenleerles Nr 1 Danhauser uit 4B in vijf sleutels (sol fa 4dc utsleu'.el 1' 3' 4' liir) door de Hoog*. Afd. Sectie A (Jongelingen). a) Le Jongleur de Notre Dame .VUssenet 12") (Légende de la Saugi). Le Tribut de Zamora Ch Gounod door den heer Cousein Gaston. i3°) Notenleerles Nr 5 in vijf sl utels R Kips (sol fa 4e ut I' - 3' 4' lijn) door de Hoog. Afd. Sectie A (Juffrouweii) 14°) Scherzo in Si b klein Fr. Ghopin voor Klavier door Mej. Blanckaert Alice. Ge lurende de uitvoering der stukken zullen de deuren gesloten blijven. La Socié Royale de St-Sébastien d'Ypres a célébié comme toutes les années la fête patronale du 20 janvier dernier. Le Samedi scir, desprix nombreux, pres- que autant que de trreurs, avaient affectés au tir au berceau. Un nombre exceptionnel de membres y prirent part. Le Dimanche, 2t janvier, a 1 1/2 h., un banquet iéunissait 42 membres a l'Hötel du Sultan Un menu, tel que les plus fins gourmets n'en souhaitent pas de meilleur, et préparé a merveille, mit en joie tous les convives. Comme u'habitu le un télégramme de dévoü- ment fut envoyé au Président d'honneur de la Sociéié, S. A. R. le Comte de Flandre. Le metlieur entrain 11e cessa pis de régner. La plus vieille socié.d'archers de la Belgique continue amsi une coutume ininter- rompue depufs bien des siècles. Les Banquets annuels furent de tous temps, depuis le moyen- age, une des principales réjouissances des Uhildes et des Confréries dans les Pays Bas. Puisse la Société Royale de St-Séaastien, plus de six fois centenaire, maintenir toujours chez nous ces traditions confraterntlles de la bonne bourgeoisie Yproise, et continuer a prospérer 1 STAD YPER De heer Burgemeester heeft de eer de hee- ren Voorzitters en Secretarissen van al de Ypersche Maatschappijen uit te noodigen tot eene bijzondere vergadering op Zondag 4 Februari aanstaande, om 11 uur, ten Stadhuize, voor eene mededeeling betrekkelijk de Inhuldiging van 't Belfort. MAATSCHAPPIJ Landbouw, Bijen, Neerhof van het Arrondissement Yper Gesticht in 1894 Lokaal Drie Koningen Groote Markt De algemeene vergadering wordt .te >15 uur, onder het voorzitterschap van den heer Van beselaere, voorzitter, geopend. De schrijver geeft lezing van het verslag der vergadering van 3 December ig33. Dit verslag wordt met eenparige stemmen goedgekeurd. De lieer Voorzitter wenscht een gelukkig en voorspoedig nieuwjaar aan al de leden en drukt de hoop uit dit jaar, zooals verleden jaar, onze maatschappij meer en meer te zien bloeien, tot het welzijn der leden en den voor uitgang van den hofbouw in onze streek. Mijnheer Nouwynck, schatbewaarder, geeft ons kennis van de inkomsten en uitgaven der Maatschappij gedurende het verloopen jaar, dat gunstig gtsloten wordt. Deze schoone uit slag wordt met geestdrift waargenomen. De heer voorzitter bedankt Mijnheer Nouwynck voor zijn ijver ten voordeele der Maatschap pij. Vier nieuwe leden worden voorgesteld, te weten H. Wulleman door M. Nouwynck H. De- haene Henri door M. Versavel A. de heer Costenobel, eere-Secretaris, en de heer Delo- bel Henri, Advokaat, beiden eereleden door M. Vanbeselaere. Deze leden worden met al gemeene stemmen aanvaard. Mijnheer Lamps doet zijn intrede. Mijnheer Sinaeve Jules, ondervoorzitter, geefc ons een voordracht nopens de druiven- kweek, 't is te zeggen het planten, het tijd perk voor het snoeien en vooral de schoten die dienen in acht genomen te worden ten einde den besten uitslag te bekomen. Deze voordracht wordt met groote belangstelling gevolgd. Worden als Juryleden aangeduid heeren Beyens, Dekeerschmaker Th F. Buseyne en Lamps, secretaris. Deze heeren ovei handigen vervolgens den uitslag hunner werkiag. M. Sinaeve behaalt 7 P-> M. Vanbeselaere 3 p. en M. Wulleman 2 p. De heer schatbe waarder gaat over tot het uitbetalen der be haalde punten binst het jaar xg33. Een schoone tombola van allerhande plan ten wordt vervolgens onder de tegenwoordige leden verloot. Mijnheer Vanbeselaere bedankt de leden voor hunne tegenwoordigheid en de algemee ne vergadering wordt te 17 u. gesloten. Om i5 uur DAGORDE 1. Verslag der voorgaande vergadering. 2. Mededeelingen. 3. Aanvaarden van nieuwe leden. 4. Voordracht. 5. Beoordeeling der aanbrengsten. 6. Prijsloterij. De VoorzitterDe Schrijver,

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 4