JÏ(eRR^/ P JkXTXa JÊL I 17 -2-1924 Het Yper scha - 2a Bijvoegsel - _L,a Ré ff ion d' Yprés iNfc-48 De reeds gunstig gekende V E R W E R I J L. KNOCKAERT-JO OS Declarations- Passavant Ten bureele dezer kan men de voor gaande nummers van het mengelwerk bekomen. Mengelwerk van Het Ypersche Nr 12 Roman door A. BRULEZ (Vervolg) Wat moest ik hem antwoorden als hij zijne overwegingen kenbaar miek. Alles werd weer legd eer ik ten volle uitgesproken had.... met zijne bewijzen I Ten slotte kon ik me niet meer bedwingen, daarom en om hem de oogen te openen, zei ik vrij af Maar, m'n beste Raph, ge zijt verliefd, smoorlijk verliefd op dat meisje Niet waar, zeg ik u riep hij heftig uit. Toen ik echter zweeg, viel zijne drift en hij bleef zelf sprakeloos nadenken. Kom, zei ik ten einde raad, laat ons sa men uitgaan, een glas drinken, wat kaarten en aldus afleiding zoeken. Steek al die mui zenissen uit uw hoofd en studeer wat meer. Het examen komt met iederen dag nader. Dat ging en de kwade vlaag was weer over voor eenigen tijd. !t Zou echter niet lang duren want zekeren dag, toen wij dachten den avond over te brengen met kaarten in den Anker, vonden wij er Daniel Libeer terug, die aan Paula geheimen scheen te vertellen. We zijn op een slecht baantje dacht ik onmiddellijk. En inderdaad, in plaats van als naar gewoonte naar 't meisje te gaan, knikte hij even goeden avond aan Blanche, die bestelde, en liet zich weemoedig op een stoel vallen. Willen we naar den Lichttoren gaan vroeg ik. Had ik het geweten, ja, zei hij, nu is 't te laat Gaat het niet vandaag, Raphke vroeg Blanche htm dan, na ons de hand gereikt te hebbert. Waarom vroeg hij afwijkend, terwijl hij zelf voelde dat het op zijn aangezicht te lezen stond. Gij kijkt zoo treurig Nietwaar Gust Toch niet ziek Wat hoofdpijn 1 zei ik half lachend, van te veel te blokken Maar Blanche zag zijn weemoedigen blik naar Paula gaan haar goed hart, dat ons beiden en voornamelijk Raph zeer genegen was, kon het niet opkrijgen. Zij schoof een stoel nader en sprak dan vertrouwelijk Is 't om Paula dat ge droevig zijt Raph trok even de schouders op en sloeg zuchtend den blik neder, terwijl ik knikkend een oog pinkte. Ik zal u iets zeggen, Raphke begon ze. Och neen, ik zal maar zwijgen voegde zij er na eene korte aarzeling bij. Wij hadden beiden belangstellend opge keken en haar plotseling zwijgen prikkelde ons nog meer. Zeg maar deed Raph. Och, 't is niets. Jawel, zei ik, 't is zeker iets. Spreek maar op Zij aarzelde nog wat, terwijl ze nadenkend den zoom van haar voorschoot zenuwachtig tusschen de vingers trok, nam dan een besluit en zei Luister, Raphke, ik heb reeds lang gezien wat er in u omgaat. Maar ge zoudt er beter niet aan denken. Gij zult later eene schoone positie hebben, in hoogere kringen dan de onze verkeeren, en aan Paula kunnen wij maar weinig meêgeven.... Toen ze dat eruit had, stond ze schielijk op om te bestellen en liet ons verbluft zitten. Ik zag het Raph aan, dat hij ook niet zou ge weten hebben wat erop te antwoorden. In 't voorbijgaan met de bestellingen vroeg ze nog Is 't zoo niet Eerst toen ze terug kwam gaf hij zijn antwoord Daar heb ik zelf nog niet eens over nage dacht 1 Ik denk niet dat het oogenblik geko men is om erover te spreken. Niet kwaad, hé vroeg ze. Op u Hoe zou ik Neen, Blanche. Tot genoegen. Daarmêe stonden we op om heen te gaan. Doch toen Paula bemerkte dat we zouden heengaan zonder haar te groeten en wel ver moedende om welke reden, deed ze alsof ze wisselgeld in de lade moest gaan nemen en kwam bij or.s. Goeden avond, Raphke en Gustje I en om het ongunstig gevoel dat zij verwekt had, weg te nemen, voegde zij er haastig bij Ge moogt het niet euvel opnemen dat ik bij Daniel ben blijven zitten. Ik weet dat gij niet zoo gemakkelijk gestoord zijt, gij verstaat beter wat wij moeten doen om onze klanten te houden. Had ik hem moeten laten zitten, zou hij boos heengegaan zijn. Hij kon niet nalaten haar weer toe te lachen en haar vriendelijker de hand toe te steken, zeggende Zaken gaan vóór I We zullen terugkomen als 't beter past. 'n Avond Raphke, Gustje. Tot later. 't Is zooals ze zegt meende ik, buiten komend. Ja zei hij kortweg. Meent ge niet Toch ze zouden wel te doen hebben moesten ze zich met ons alleen bezig houden Ze is ook al dikwijls bij u blijven zitten, zonder voor anderen op te staan. Die zouden ook moeten kwaad geweest zijn. 't Is zoo. Kom, we gaan kaarten naar den Lichttoren of wilt ge naar den Bel De Lichttoren is goed 1 IX. Waar de knoop ligt Intusschen werd ik hoe langer hoe meer in vertrouwen genomen door Blanche, die het sterk hield met mijn vriend, doch, zooals wij verder zullen zien, was het haar niet toegela ten hem de volle waarheid te zeggen. Aan mij durfde ze met meer vrijheid spreken, maar toch was het slechts heel wat later dat ik uit haren mond vernam wat er tusschen Paula en Libeer had plaats gehad. Dien avond, dat wij haar in zoo ernstig gesprek vonden met Daniel, had hij haar opzettelijk op het verste einde van de gelag zaal bij zich geroepen. Toen wij binnen kwa men, liep de onderhandeling op haar einde, want Libeer was vroeg aangekomen, voor aleer de studenten talrijk opkwamen. Ik heb u hier gevraagd, Paula, begon hij, om heel ernstig met u te spreken. Spreken wij niet altijd ernstig vroeg ze lachend. Neen, gij lacht te graag Ditmaal is 't niet alleen ernstig, maar gewichtig, zeer gewichtig. Zeer gewichtig Wat mag dat zijn Laat hooren, Daniel. Gij weet, Paula, wat ik u vroeger reeds gevraagd heb. Ik heb me toen geschikt naar uwe beslissing en met ongeduld gewacht naar gunstiger omstandigheden. Thans vraag ik het u weer I Maar Daniel, riep ze verrast uit, ik dacht dat gij daar niet meer zoudt op terug komen. Uwe studiën zijn nog niet af. Bijna. Ik sta vóór mijn vierde examen, dat ik bijna zeker ben goed te zullen afleggen dan nog één en de zaak is klaar. Ik ben u dankbaar om uwe genegenheid en uwe goede bedoelingen, Daniel, maar ik ben nog zoo jong Op 20 jaar zijt ge toch geen kind meer Aangenomen, als ge wilt. Maar luister nog twee examen die nog niet doorgemaakt zijn. Als alles goed gaat is er, na het eerste, nog een vol jaar te verloopen. Hoe goed men ook studeert, kan er altijd een mislukking bij ko men I En in den tijd die nog te verloopen blijft, i kunnen er zich zooveel veranderingen voor doen. Stel dan nog dat het zoo blijft, dan hebt ge nog uwe ouders,die, ik twijfel er niet aan, heel anders denken dan gij. Voor mijne examen spreek ik zelf borg en als gij toestemt, spreek, ik gedurende 't verlof mijne ouders aan. Ik ben zeker dat ik met hen de zaak zal klaar krijgen. Weigert gij nog Ik weiger niet, Daniel, maar wacht tot de tijd gekomen is, dan wil ik wel ja zeggen. Meer kon hij er niet van bekomen. Paula, die voor haar nichtje geen geheimen had, moest haar dit natuurlijk vertellen. Maar wat doet ge dan met dien armen Raph vroeg Blanche medelijdend. Raph is een uiterst lieve jongen en ik mag hem graag lijden. Hij draagt me heel groote vriendschap toe, maar zulk voorstel als Daniel zal hij mij nooit doen. Wie zegt dat Heeft hij het zelf niet gezegd dat hij daar aan niet wil beginnen vooraleer zijne studiën geëindigd zijn en hij is slechts aan ziin tweede examen En als ik u verzeker dat hij u toch reeds bemint Hebt ge dat niet genoeg gezien Ik bestatig dat reeds lang. Goed, maar hij zegt toch niets en mij vragen zal hij ook niet. Ten andere, Daniel moet ook wachten, ik heb dus nog al den tijd om te zien hoe het uitvalt. Foei, Paula, dat is dubbelzinnig zijn. In 't geheel niet. Waardoor of aan wien ben ik verbonden En och waarom ruzie maken Ge kent de studenten en hunne on standvastigheid genoeg. Dat kan immers bij die twee ook maar een gril zijn, die al met eens kan verdwijnen. Dat denk ik niet van Raph. Alles samen genomen, verkies ik hem ook boven Daniel Hij is altijd rechtzinnig en openhartig doch daarmeê kom ik niet voor uit zij kiezen en spreken, ik niet. Van zelfden schrijver zijn verschenen en te koop ten bureele dezer TE VELDE, Oorlogsroman IN DEN STORM, Roman. biedt Ued. hare diensten aan voor Het verwen en in 't nieuw kuischen aller kleedingstukken. Het op staal verwen van alle zijde en andere stoffen. Het kuischen en Hervormen van alle feuterhoeden. Het in 't nieuw wasschen van kols en manchetten. Strijk wasch. Het linnen blijft steeds helder wit en ondergaat de minste sleet. FILIAAL TE YPER 53, DIKSMUDESTRAAT, 53 en vente au Bureau de ce Journal (Vervolg te naaste week). Kllowasch (thuis gehaald en ge bracht aan 2,75 Ir. de kilo vraagt inlichtingen).

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 9