PAULAI Ten bureele dezer kan men de voor baande nummers van het mengelwerk bekomen. De reeds gunstig gekende VER WERIJ L. KNOCKAERT-JOOS 53, DIKSMUDESTRAAT. 53 Mengelwerk van Het Ypersche Nr i3 Roman door A. BRULEZ (Vervolg) Zonder dat alles nog te weten, was ik zelt ernstig aan 't nadenken gegaan. Ik had duide lijk genoeg gezien dat mijn vtiend waarlijk verliefd was, zonder het zelf te willen toe geven. Ik wilde hem helpen 't zij om hem er- -vaa af te brengen, 't zij om de zaak te laten doorgaan zonder omwegen Er moest een uit weg aan komen 'tkon zoo niet blijven duren. Bij de eerste gelegenheid ging ik het aan om Paula te toetsen. Mag ik u vertrouwelijk iets vragen, JPaula vroeg ik. Wel zeker, Gustje, waarom niet Verkeert ge reeds Welke vraag zei ze rood aanschietend. Moe kan u dat belang inboezemen Meer dan ge wel denkt Wilt ge mij ant woorden Neen, Gust. Aan 19 jaar heeft men nog .tijd genoeg t Weet ge dat Raph u bemint 01 Gij gaat er wat ras door in eens met .«Ie groote woorden Raph beschouwt me als .zijne vriendin, is zeer voorkomend voor me, dat is ten andere in zijn aard. Maar vandaar lot.. Ik verzeker u dat het zoo is 1 Kom, kom, dat meent ge niet Goed maar veronderstel dat hij u zou -wragen, wat zoudt gij antwoorden 't Is zoo dwaas, vind ik, zulke veronder .-stelling te maken Gij wilt een antwoord ontwijken, Paula, bij gemis aan vertrouwen, maar het blijft on ,der ons. Doet Raph u dat vragen Neen. Maar het is in zijn belang dat ik :het u vraag. Zoo dat is vrerm I Nochtans is het zoo. Gij weet hoezeer hij mijn vriend is. Wilt ge Zij dacht een oogenblik na, overwon eene laatste aarzeling en antwoordde toen Ik zou hem aanraden het mij niet te vragen. Dus zijt ge verbonden Of ge weigert hem Geen van beide. Ik ben Raph zelfs buiten gewoon genegen, ik acht hem hoog. Juist daar om. om hem en mij verdriet te sparen, raad ik hem af het mij te vragen. Dat is vreemd. Waarom Ik kan het moeilrk anders zeggen. Als hij 't mij niet vraagt, hoef ik niet te weigeren vraagt hij het, dan moet ik weigeren, 't is im mers veel te vroeg. Ik ben te jong en hij moet nog veel te lang studeeren Hii heeft dat trouwens zelf reeds gezegd. Daar moest ik blijven steken, doch ik hoop te er een ander maal bij Blanche meer van te weten. Zoodra ik met haar alleen kon praten, ging ik het aan Is Paula verloofd, Blanche viel ik met de deur in huis. Ze keek me eerst ondervragend aan en zei dan Neen, Gustje. Waarom vraagt ge dat Omdat ik haar reeds dezelfde vraag stel de in 't belang van mijn vriend, Raph. Ze gaf tne zulk vreemd antwoord, dat ik 1 iet nalaten kon het u te vragen. Wat heeft ze gezegd Dat zij liever zou hebben dat Raph haar niet vraagt om aan beiden verdriet te sparen. Misschien wel 1 De stoutste wint echter, maar de aanhouder ook. fr-. Wat wilt ge zeggen Dat degene die eerst vraagt gewoonlijk de voorkeur heeft, maar dan blijft er te zien of het volgehouden wordt. Ik weet dat Paula zich niet zal verbinden aan iemand die nog te lang moet studeeren of iemand op wien ze niet ten volle mag vertrouwen. Maar er zijn nog andere moeilijkheden op te lossen. Dewelke. Wat de ouders of de familie ervan den ken. Dat is inderdaad zoo. Denkt ge dan ook niet dat ze gelijk heeft Wat mij betreft, zeker maar verliefden denken daar gewoonlijk anders over. Juist. Maar gij kunt grooten invloed uit oefenen op Raph. Tracht hem dat alles te doen verstaan. Paula houdt dol veel van hem, en ik heb reeds sedert lang gezien dat Raph ook zijn hart niet meer meester is. Maar ik herhaal het, de aanhouder wint, en om nu eene beslis sing te nemen is het wat al te vroeg... Nu moest ik mijn vriend aanpakken en trachten hem tot eene beslissing te brengen. Ik vond hem op zijn kot »in neerslachtige stemming, terwijl hij zelf den toestand aan 't overwegen was. Welkom, Gust, riep hij bij mijn binnen treden. Ik ben waarlijk blij dat ge tot hier ge komen zijt ik kon toch niet studeeren 'c Was een uitgelezen oogenblik om het zaakje aan te vatten. Weer liefdeverdriet, jongt n Hij keek me verbluft aan, dat ik daarover begon, wist niet wat doen, lachen of ernstig blijven en zonder antwoorden stond hij op en zich voor 't venster stellend, trommelde hij lichtjes op de ruiten 'k Liet h"m eerst wat doen en vroeg dan zonder omwegen Bemint gij haar, Raph Wie vroeg hij voor den vorm, zonder om te zien. Wel, Paula wie anders Zonder spreken kwam hij van 't venster, zette zich lusteloos op een stoel, om, na een kort stilzwijgen, te zeggen Ik weet het niet Soms denk ik ja Ik denk het ook Maar rechtuit ge sproken, Raph, ge zoudt best doen diegedach te volkomen terzijde te schuiven. Waarom Pvrorg hy met de grootste be langstelling. Vooreerst, omdat ge er u thans zoodanig mcê inlaat, dat ge niet meer kunt studeeren. En dan Ik zie alles met andere oogen dan gij en ik kom nogmaals tot het besluit dat het beter ware er niet meer aan te denken. Wat ziet ge dan met uwe oogen? vroeg hij eenigszins bitter. Meent ge niet dat Daniel Libeer wat ver der gevorderd is dan gij Zoo ge wilt, omdat hij haar gevraagd heeft, maar hij werd afgewezen. Wie zegt dat vroeg ik eenigszins ver rast. Blanche Ik mocht het aan niemand zeg gen, maar aan u en om u stop te zetten Zooveel te beter, als het waar is Maar men zou het toch niet zeggen, als men ze sa men ziet. Maar verstaat ge dan niet, deed hij wan hopig, dat zij al veel moet doen om geen klant te verliezen, en nog een heelen hoop vrienden die hij meêtrekt. Heb ik me ook niet laten zeggen, ging ik zelf wat opgewonden voort, dat zij met vas tenavond verkleed is uitgegaan. Ja, dat weet ik Hoe dat weet ge en 't laat u zoo kalm Het kostuum van hare vriendin, die zich daar moest komen verkleeden, heeft zij in den vooravond aangetrokken en is daarmee tot bij hare Tante aangeloopen, om die te verrassen. Dat is alles Gij weet alles te weerleggen, buiten mijn eerste bezwaar uwe studiën. Gij hebt goed praten, Gust maar gij weet niet wat het is, als men daardoor gefol terd wordt. Gaan we verder denkt ge dat het meisje zou toestemmen moest gij het haar vragen Meen ik toch Ik niet Hoe Waarom Ik meen wat ik zeg Hebtgij hetmischien voor mij gevraagd? lachte hij. -Ja. En wat heeft zij gezegd vroeg hij ang stig ernstig. Dat ze veel van u houdt, u zeer genegen is. maar dat zij om u en haar verdriet te sparen liever zou hebben dat gij haar daarover niet spreekt. Wat zijn dat nu voor uitvindsels Echt waar Dat wil ik zelf van haar vernemen I Gaat ge mêe Neen, ik heb me nu al genoeg met dat spel bezig gehouden. Ik heb gedaan wat ik kon voor u. Ik moet studeeren. Doe nu wat ge goedvindt. Terwijl ik naar mijn kot trok, liet ik hem naar den Anker gaan, mij afvragend wat hij er wel kon gaan vertellen. Het café was echter bomvol, toen hij er aankwam een club die op Rol was. De twee meisjes hadden de handen vol en hij bleef droomend alleen zitten. In 't voorbijgaan vroeg Blanche echter Hebt ge verdriet, Raphke Bah, 't zal wel voorbijgaan Nadat ze haar schenkbord geledigd had, kwam ze weer even bij Zijt ge bij Gust geweest, misschien Ja. Wat heeft hij verteld Een heelen hoop zaken,... die ik mis schien beter niet gehoord had. Ja, ja. Ik weet wat hij u gezegd heeft. Maar ge moet daarom niet droevig zijn. Alles zal nog wel goed komen Als 't te hat is. Te laat Er is toch niets gedaan. Tot straks. Paula kwam dan or k even aangeloopen om hem goeden avond te wenschen. Blanche zegt me dat ge verdriet hebt. Is dat waar Moet gij dat vragen 'k Weet waarlijk niet waarom. Denk er niet meer aan en laat ons goede vrienden zijn, zooals vroeger Aangenomen Ja, z=i hij weer beter gesteld. Daarop was hij heengegaan met iets minder leed in 't hart en met nieuwe voornemens om eerst aan zijne studie te denken. (Vervolg te naaste week). 1 11- irai ir 1 J^eRR^ biedt Ued. hare diensten aan voor Het verwen en in 't nieuw kuischen aller kleedingstukken. Het op staal verwen van alle zijde en andere stoffen. Het kuischen en Hervormen van alle feuterhoeden. Het in 't nieuw wasschen van kols en manchetten. Strijkwasch. Kilo was ch (thuis gehaald en ge bracht aan 2,75 Ir. die kilo vraagt inlichtingen). Het lianen blijft steeds helder wit en ondergaat de minste sleet. FILIAAL TE YPER

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 13