Z I LVERVOSSEN 3-3-1934 Met Ypeitsahe - 2e Bijvoegsel - Met Megriun d'Ypres N° 48 F" AXXL aan alle prijzen Ook Blauwe Fumé Platine Roode en Zwarte Vossen. Prachtige keus Visons in Martres. Ten bureele dezer kan men de voor gaande nummers van het mengelwerk bekomen. Mengelwerk van Het Ypersche Nr 14 Een ongeluk komt nooit alleen Van zelfden schrijver zijn verschenen en te koop ten bureele dezer TE VELDE, Oorlogsroman IN DEN STORM, Roman. De machtigste keus der streek bij YPER. Uit de eerste vangsten van dezen winter rechtstreeks uit CANADA aangekomen Neem de gelegenheid te baat KIES NU Roman door A. BRULEZ (Vervolg) X Daar het examen weldra voor de deur zou staan, spande Raph gedurende eenigen tijd al zijne krachten in om zich tot die proef gereed te maken. Gemakkelijk ging het niet altijd, want de jongste voorvallen in zijne liefdegeschiedenis hielden hem steeds sterk geboeid. Hij had soms zulke sombere dagen dat hij, alleen zijn de, zoo weemoedig werd dat hij het had wil len uitschreien. Het hart werd hem in opwel lende droefheid als samengeschroefd. Er de ware oorzaak van te bepalen, wist hij soms zelf niet, alhoewel het altijd op hetzelfde neerkwam Paula Beminde hij haar Ja, zoo moest hij inner lijk bekennen. Maar hij zou het toch niet aangedurfd hebben haar eene verklaring af te leggen. Zoodra hij daaraan dacht, bekroop hem een grenzelooze schrik. Was ze vrij of was ze het niet Indien ja, zou ze toestemmen Aangenomen dat ze toestemde Wat dan 't Was nog zoo lang eer hij zijne studiën af had. Was hij niet verblind door een eerste liefde Was zij wel wat hij zich voorstelde Zou hij geene misgreep begaan Zonder verder daarop te willen ingaan, stelde hij de antwoorden die hij geven kon uit tot later, en liet de andere terzijde. Wat mij betrof, ik vermeed zooveel moge lijk met hem daarover te spreken, zoowel omdat ik ondervonden had dat het nutteloozc tijdverspilling was, als om hem niet méér daarin op te jagen dan hij het reeds was. De aanstaande gebeurtenissen zouden ten andere al ras een einde stellen aan dat inge wikkeld vraagstuk. Een paar dagen voor 't examen zat Raph in het park te blokken, op een der menigvul dige banken, onder een lommerrijken boom. Van zijn boek opkijkend zag hij tusschen de twijgen van het kreupelhout, dat het ijzeren schutsel volgde, de welgekende gestalte van Daniel Libeer voorbijschuiven. Onmiddellijk schoot bij hem de gedachte op: Die gaat naar Paula, terwijl er niemand is. Zonder meer nadenken, stond hij automa tisch op en volgde zijn tegenstrever, als men dit zoo noemen mag. Zonder aan die bespieding te denken ver volgde Libeer zijn weg, en trok alhoewel hij trachtte door de gordijntjes te loeren, den Anker voorbij. Raph, die beslist had hem binnen te volgen en zijn hait geweldig hoorde kloppen, voelde zich verlicht. Maar nu hij zoover was en be wust alleen te zijn, trok hii zelf binnen. Hij vond Paula alleen, spelend met een klein op bezoek zijnde nichtje, dat zij op den schoot hield en nu en dan volop kuste. Het tafereeltje scheen hem zoo lief, dat hij een ©ogenblik in bewondering bleef kijken. Hij gaf dan het meisje de hand, tikte even tegen de wang van fcet kind, zeggende Wat lieve krullebol Wat zegt ge van mijn dochtertje? vroeg ze lachend het kind nogmaals omhelzend. Proficiat, Paula! Maar... Maar wat 'k Zou willen in zijn plaats zijn 1 Om oek nog zoo jong en onbekommerd te zijn 1 Neen... om zooveel zoentjes van u te krijgen 1 Oh-oh oh 1 Maar Raphke toch 1 riep ze uit hem een duw gevend. 't Scheen hem dat het denkbeeld haar geenszins afschrikte. Er lag hem iets op de tong, dat hij moeilijk weerhouden kon maar hij sprak niet uit. Ge zult er nog genoeg krijgen voegde zij er na een oogenblik bij. Van wie vroeg hij schertsend. Dat weet ik niet Misschien weet gij het al Nog niet zt ker Ik zou ze liefst van u hebben zei hij met een lichte trilling in de stem. Zwijg, plager Wat drinkt ge Een gersten I Maar mijn kindje slaapt wilt ge zelf even tappen Ge kunt toch Ja, tweede kraan links... goed Hij bleef, met het glas in de hand, recht staan, vóór haar, en bekeek haar zoo liefderijk, dat zij de oogen neersloeg. Dan dronk hij zijn pintje half leeg, als om moed te scheppen, en sprak Wat moet het leven toch aangenaam zijn in familie, tusschen een lieftallige, knappe vrouw en zoo'n beminnelijk kindje Hare oogen keken hem eerst blinkend, ondervragend aan, dan zei ze Dat komt wel, Raphke I Ja, zuchtte hij, maar er moet nog veel water door de Dyle loopen, en 't is niet altijd helder 1 Alles moet z'n tijd hebben... er, 't leven hm 't loopt niet altijd van een leien dakje zuchtte zij ook. Denkt ge niet, Paula, dat wij het samen zoo konden schikken dat we altijd gelukkig zouden zijn Daar moet ik aan twijfelen I Hebt ge al ooit menschen ontmoet, die altijd gelukkig zijn Ik zou toch alles doen wat in mijne macht ligt, om u gelukkig te maken I Daar twijfel ik niet aan... ik heb uw karakter reeds sinds lang geschat naar waarde, maar. Maar We loopen den tijd vooruit, Raphke, eF liggen nog zoovele dingen tus-chen Oei oeie Ge zegt het goed, ik zou gaan vergeten dat ik nog zooveel te blokken heb. Gaat het Half en half Ik heb te dikwijls zulke verstrooidheden Dat zou niet moeten Deck eerst aan uwe studiën. 't Zal mijn best doen Tot later, Paula f Dag, Raphke Toen ik na de afroeping mijner faculteit, die mij een goeden uitslag gemeld had, vreugdedronken naar den Anker liep, waar ik beloofd had Raph te komen vinden, die toen ook reeds zijn lot moest kennen, viel ik op een heel ander tooneel dan ik verwacht had. Raph zat met het hoofd tusschen de han den, somber voor zich uit te zien. Paula en Blanche stonden erbij. Kom, Raphke, ge moet daarom niet zoo bedroefd zijn, 't zal in Oktober beter gaan. Ja, zei Blanche, dat kan de besten ovep- komen. Niet door? vroeg ik terreergeslagen. Een buis, jongen bromde Raph En gij Meer kans, hé 1 'k zie het Proficiat 1... Proficiat klonk het van de meisjes. Hoe jammer dat gij niet allebei gelukt zijt. 't Feest is bedorven 't Spijt me erg voor u, Raph, maar alles is niet verloren. Gij hebt een nieuwe kans in Oktober. Ja,... en mijn verlof gaan vliegen Toe toe, ge moet het heele verlof daar niet aan besteden En daarmèa kunt ge nog eens naar Leuven komen Zeker, beaamde Paula, dan zien we u ook nog terug binst dat eeuwiglang verlof. Dan zijn er niet zooveel en de professors zijn niet zoo korzelig. 't Is waar ook hervatte hij zich. 't Is nu toch eenmaal zoo, en 't zal niet veranderen met te moppen. Geef me nog et n Jack op Meteen keek hij op en zag dat Paula een traan wegpinkte. Zijn aangezicht helderde op, en van die betere stemming gebruik makende, riep ik Neen, neen, geen Jack op, een flesch wijn I en dan gaat ge mêe met mij op rol 't Mag er van af Vervolg te naaste week). FL. VANDEVOORDE it 1 V

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 11