FOOTBALL C. S. Yper - II S. K. Sweveghem Léon Jonckheere - Boulanger Raphael Cenlier - Jenckheere, Opvolger DE 11* HRMDELSFOOR Zondag 4 Maart 1934 Voor Bouwstoffen. Landbouwkalk, Vlakke en Gegolfde Platen, alle merken van Tegels ei andere Bouwstoffen, alsook voor Kolen en Brandhout 9, Elverdinghestraat, IEPER - Tel. 384 Uitslag van den Plahbriefwedstrijd Verbond der Suikerbeetplanters van Zuid West-Vlaanderen K. B. V. B. C. S. Y. Vereenigde Hofbouwliefhebbers OMSCBRIJVINGS PRIJSKAMPEN voor BENGSTEVEULENS VAN BET BELGISCB TREKKAS Bijgevoegde Hengstenkeuringen Wendt U in volle vertrouwen tot het oud en best gekend Huis De toetredingen tot de aanstaande Ten toonstelling zijn dit jaar buitengewoon talrijk. Kleine en groote Handelsfirmas en tal van Nijveraars lieten zich inschrijven, zoodat er reeds ernstig aan de beschikbare plaatsruimte moet gedacht worden. Het is voor het Comiteit een aanmoedigend verschijnsel te bestatigen dat zijn werking van jaar tot jaar meer gewaardeerd en begre pen wordt. In zake handel moet het zoo wezen, alle strekkingen moeten zich oplossen in het hoofddoel onzer onderneming, 't is te zeggen de handelsbalans onzer stad op een steeds hooger peil te brengen en den vooroor- logschen toestand te herwinnen, die van onze arrondissements-hoofdplaats het middenpunt van den handel onzer streek uitmiek Nochtans ware het aangenaam aan het Comiteit indien tegen Zondag aanstaande, wanneer de toeloop binnen onze muren onge meen groot zal wezen, al de handelaars, wel ke over vitrienen beschikken, er het Zinne beeld onzer Foor moesten ten toon hangen ik bedoel de prachtaffiche welke over eenige dagen is verschenen, en welke zulken indruk op ieder rechtgeaard Yperling heeft gemaakt. Sommigen, welke immer al wat schoon is beknibbelen, vinden dat de aanplakbrief te groot is om in hunne uitstalling te hangen. Dit is eene speld zoeken in een hooihoop, want eene inrichting als onze jaarlijksche foor, door eene vereenigingals onze Handelskamer, moet de zaken grootsch aanpakken en tot dit doel is wel de prachtvolle affiche bestemd. Zondag aanstaande, 4 Maart, in het lokaal Sultan, om 91/2 ure, vergaderen de tentoon- stellers, met het Comiteit, om de lokalen der Handelsfoor te bezoeken en tot de toewijzing der Stands over te gaan. Alleman weze dus op post. Julien Tahon. Het Pers- en Propaganda Comiteit der Belfortfeesten drukt zijn dank uit aan al de Ypersche kunstenaars die mede hebben ge dongen aan den wedstrijd. Niet minder dan 28 inzendingen kwamen ons toe, en van de eerste tot de laatste was het kunstgehalte groot. De taak van de Ju y was dan ook lastig, en verschillige uren werd er beraadslaagd welke uit al de zeer goede inzendingen den palm zou weghalen. Eindelijk viel de keus op het werk van den Heer O. Grimonprez van Yper, die de eerste premie bekwam. De tweede premie werd toegezegd aan den Heer H. Mennens, en de derde premie aau den Heer Walter Landtsheere, beiden van Yper. Deze drie pracht affichen worden dus eigen dom van de stad. De bekroonde werken evenals de andere inzendingen zullen ten toon gesteld worden in het Stadhuis op Zondag 4 Maart ig34. van i5 tot 17 ure. (Zaal der Gemeenteraadszittin gen, eerste verdiep). Eene vergadering voor al de suikerbeet planters van het Ypersche, maar bijzonder voor de planters welke in Yper of bij Yper laden, zal gehouden worden te Yper in Het Zweerd Groote Markt, op Maandag 5" Maart 1934, om 91/2 ure. Zoowel gesyn- dikeerden als ongesyndikeerden zijn er ver wacht. Niemand blijve achter. DAGORDE Bespreking van den toestand der suiker beetplanters voor het komend seizoen. Maat regelen van verweer. Ypersch Stadium Om 3 uur namiddag Ingang 3 Frank. MAATSCHAPPIJ Lokaal Drie Koningen Groote Markt Verslag der Algemeene Vergadering van 4 Februari 1934 De algemeene vergadering wordt te i5 uur, onder het Voorzitterschap van den heer Van beselaere. geopend. De schrijver geeft lezing van het verslag van 7 Januari 1.1. Dit verslag wordt met eenparige stemmen goedgekeurd. De heer Voorzitter geeft kennis aan de leden van den oproep gedaan door het stads bestuur, tot medewerking aan de feestelijk heden die zullen plaats hebben met de inhul diging van ons nieuw Belfort. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aanvaard, bij zonderlijk, daar er een voorstelis een Vlaam sche Kermis tot stand te brengen. Twee nieuwe leden worden voorgesteld. Heer André Brexis, voorgesteld door Mijnheer Beyer,s, en de heer Deboozere, voorgesteld door Mijnheer Widock. Deze twee nieuwe leden worden met algemeene stemmen aan vaard. De heer Sinaeve Jules, ondervoorzitter, geeft ons een voordracht nopens het snoeien der fruitboomen, het vormen der verscheidene modellen pyramiden, waaiervormen, spil vormen, erz. Deze voordracht wordt met groote aandacht gevolgd. Vervolgens beant woordt de heer ondervoorzitter eenige vragen door de leden gesteld. Worden aangeduid als Juryleden heer De- rycke, heer Hoyes en de heer C. Vanbeselaere, heer Lamps, secretaris. Deze heeren over handigen vervolgers den uitslag hunner wer king. Heer Henri Verwarde behaalt 4 p. en heer Fidéle Buseyne 2 p. De tombola, geschonken door den heer Voorzitter, alsook de aan brengsten worden vervolgens onder de tegen woordige leden verloot. De heer voorzitter bedankt de leden voor hunne tegenwoordig heid en hunne aanbrengsten. Daar er niets meerte hespreken valt, wordt de algemeene vergade'ing te 17 uur gesloten. Algemeene Vergadering OP ZOND*$,4 M AART 1934 om r§ uur DAGORDE 1) Verslag der voorgaande vergadering. 2) Mededeelingerii, -m 3) Kiezing voor de helft van het Bestuur. 4) Aanvaarden van nieuwe leden. 5) Voordracht. 6) Beoordeeling der aanbrengsten. 7) Prijsloterij. De VoorzitterDe Schrijver, V. Vanbeselaere. A. Versavel. op hun tweede jaar gaande gehouden in de Provincie West - Vlaanderen, onder het toezicht van het Provinciaal Bestuur. Te Brugge, den 6 Februari ig34 (14 Mededingers). ie Premie 600 fr. en zilveren eerem. aan Verraes Eudoxe, te Lapscheure, voor (Jasmin de Lapscheure), vos 2e Pr. 5oo fr. en brónz. eerm. aan Verraes Eudoxe, te Lapscheure, voor (Ducede Neer hof), rouaan. 3e Pr. 3oo fr. en bronz. eerem. aan Ver raes Eudoxe, te Lapscheure, voor (Yo Yo de Marche), rouaan; VandeveldeCyr. te Knocke, voor (Bruto ö'Hazegras), zwart; Coene Leon te Oedelem en Debaene Achiel te Brugge, voor (Arlequin de Maldegem). Te Thourout den 7 Februari iq34 (4 Mededingers). ie Pr. 600 fr. en zilv. eerem. aan Vanden Hende Robert, te Varssenare, voor (Mon Beau), vos rouaan 2* Pr. 5oo fr. en bronz. eerm. aan denzelf den, voor (Glaneur de BeugniesJ. Te leper, den 8 Februari ig34 (7 Mededingers), t' Pr. 600 fr. en zilv. eerem. aan Soetaert Od., te Ledegem en Vanden Hende, te St- Baafs Vijve, voor (Foch), vos. 2e Pr. 5oo fr. en bronz. eeremetaal aan Remmery Emiel, te Staden, voor (Martin de Staden), baai. 3' Pr. 3oo fr. en bronz. eerem aan Coene Marcel, te Dickebusch, voor (Carlo d'Oom- bergen), vos Soetaert Odiel, te Ledegem en Vanden Hende te St Baafs Vijve, voor (Paul), vos rouaan Coene Marcel, te Dickebusch, voor (Elegant) vos. Te Gistel, deri i3 Februari ig?4 (8 Mededingers). 1* Pr 600 fr. en zilv. eerem. aan Simoens Camille, te Stalhille, voor (Koning), vos. 2' Pr. 5oo fr. en bronz. eerem. aan denzelf den, voor (Breydel), vos, rouaan. 3' Pr. 3oo fr. en bronz. eeremetaal aan Vanden Broucke Richard, te Stalhille, voor (Kleber), vos Vander Beken Constant, te Jabbeke, voor (Wallon de Biévène), rouaan Simoens Camiel, te Stalhille, voor (Sam de Clemskerke), vos, rouaan. Te Kortrijk, den i5 Februari 1934 (18 Mededingers). ie Pr. 600 fr. en zilv. eerem. aan Vanden Hende Henri, te St Baafs Vijve, voor (Mefi- toi). rouaan. 2e Pr. 5oo fr. en bronz eerem. aan Declerck Modeste, te St Baafs Vijve, voor (Espoir dé la Justice), rouaan. 3' Pr. 3oo fr. en bronz. eerem. aan Van den Hende Henri, te St Baafs-Vijve, voor (Clairon), vos Vanden Broucke Jules, te Wielsbeke, voor (Emilion), vos Vanden Broucke Jules, te Wiels;eke, voor (Milorcl), baai. Te Diksmuide, den ïg Februari 1934 ie Fr. 600 fr. en zilv. eerem. aan Joye Rer.é, te Veurne, voor (Due d'Oost), rouaan. 2e Pr. 5oo fr. en bronz. eerem. aan denzelf- drn, voor (Faro d'Oost), rouaan. 3e Pr. 3oo fr. en bronz. eprem. aan denzelf den, voor (Dragon), rouaan. 3e Pr. 3oo fr. en bronz. eerem. aan Broucke Maur. te Ramskapelle, voor (Gaulois de l'Ysei), baai. 3e Pr. 3oo fr. en bronz. eerem. aan Joye René, te Veurne, voor (Joubert de la Courte), baai. gehouden in de hoofdplaatsen der Provincie West-Vlaanderen. Te Brugge, den 6 Februari ig34 Hengsten aangeboden 7, goedgekeurd 2, afgekeurd 5. Te Thourout, den 7 Februari iq34 Hengsten aangeboden 1, goedgekeurd 1. Te leper, den 8 Februari ig34 Hengsten aangeboden 1, goedgekeurd 1. Te Gistel, den i3 Februari ig?4 Hengsten aangeboden 5, goedgekeurd 3, afgekeurd 2. Te Kortrijk, den i5 Februari ig34 Hengsten aangeboden 7, goedgekeurd 6, afgekeurd 1. Te Diksmuide, den ig Februari rg34 Hengsten aangeboden 4, goedgekeurd 2, afgekeurd 2 Verzorgd werk. Spoedige bediening.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 5