Bericht aaa de Laadboawers GezoRdheids-Apethsek op do Ypersche Foor Pour le Printemps 8 Harmonie Ypriana Willemsfonds - Afdeeling leper TRABOLiPIL Alois Callens Zonen Gevonden Voorwerpen Allerhande Nieuws COMINES Etat Civil de Comines Faillissement - Uittreksel Versche Oliekoeken en Friten A. VANDEVELDE CEUNINCK M ise en vente, 1* 5 Mars prochain, des nouveautés pour Messieurs, Dames et En- fants. Costume Veston sur mesure, Parées sus 1/2 saison, coupe impeccable, tissus de laine de ir ordre, depuis 35o et 45o francs. Costume et Manteau tailleur pour Dame, depuis 4g5 fr. La Compagnie Anglaise, Place de Brouckère, Bruxelles. Het tweede BAL van het Winterseizoen 1933 34 der Harmonie Ypriana, zal plaats hebben Dinsdag a. 4. 6 Maart, om 8 uur *s avonds, in OUD YPER. De leden die, bij misslag, geen uitnoodi ging zouden ontvangen hebben, zijn verzocht zich te wenden tot den heer Aimé Gruwez, Voorzitter. De bibliotheek zal NIET OPEN zijn «p Zondag 4 Maart 1934, uit oorzaak van het «Te Deum dat gezongen wordt in St- Maartens Kathedraal te leper, te 11 1/4 uur voormiddag, ter gelegenheid der troonbeklim ming van Z. M. Leopold III. Het Bestuur. Matchen voor den Beker De match Katholieke Kring tegen Statie ging door in 't lokaal van eerstgenoemden, op Woensdag 28" Februari. Daar er enkele wijzigingen waren in de pelotons zullen we liefst de namen der spelers opsommen. Voor de Statie hh. Vierstraete, spelleider, Derez, Rubben, Cornette, Peirsegaele, Benoit, Samoye en Vermeersch. Voor den Kring hh. Storme Heet., spellei der, Delahaye,, Versavel, Storme, Santy, Nevejans, als invallers de hh. Flamey Gust. en Mahieu Rich, in plaats van hh. Verkinderen en Ververken. Cercle haalde de partij met 25 punten tegen 14. voor de Statie. Van in 't begin namen ze de bovenhand en behielden die tot op 't einde. Cercle teekende opvolgenlijk aan 5, 6, 2, 2, 3, 1,5, I tegen de Statie 2, 1, 2, 1, 1, 2, 1, 1, 3. Cercle liet tweemaal 't ende met 1 en 2 ten voordeele van de Statie en deze laatsten lieten éénmaal 1 punt, 't laatste. De partij kon meer gekampt hebben. De voorsprong in 't begin der partij van Cercle met 11 tegen 5 werkte eenigszins ontmoedi gend op de Statiebolders, daarbij schenen ze niet van de gelegenheid gebruik te hebben gemaakt om meer punten aan te teekenen, inzonder bij een paar gemakkelijke enden naspel». Daarbij gevoegd niet te veel kans in 't spel, eerder het tegendeel. Cercle was rijker met kans bedeeld maar we moeten ook zeggen dat ze in eigen tra speelden en ze bolden zeer regelmatig onder een energieke spelleiding. Proficiat mannen Nogal tamelijk veel volk niettegenstaande het weder niet te gunstig was. Arbitreerden hh. Salomé Rod. en Devos Richard. Woensdag 7° gaan de mannen van de Coo naar 't Postje. We zullen het verloop van de match volgen, he I RANGSCHIKKING Gitpnldi Mitchen Funtn Katholieks Kring 6 5 Postje 5 3 Bascule 6 3 Statie 6 2 Coo 5 I KRABBER. Deze week is aangekomen in de kaai van Yper het schip Nijverheidsvriend met een lading van 140 ton phosphaat. Aanstaande week wordt verwacht het schip T. E. M. met een lading van 80 ton phos phaat en 3o ton cyanamide. Op statie twee wagons sulfaat. Al te verkrijgen en ook rogge, maïs, tarwe en hennevoeders bij YPER - POTYZE Tel. 290. Ter trouwe bediening. Maandag 26 Februari, een streng witte saystte, zijdedraad en een deel breiwerk, door M. Denise Gryson, wonende te Yper, Dixmu desteenweg, die deze voorwerpen ter be schikking der eigenaarster houdt. Dinsdag 27, een zilveren paternoster. Terug te halen bij M. Robyn Ëtienne, Mondstraat, 8, Yper. Denzelfden dag, door M. Vansevenant H., Meenenst., een velo taksplaat nr 33o 817. Nog denzelfden dag, een eereteeken me daille van den Yzer Nog steeds den 27, door M. Pottel Georges, een gouden oorring. Woensdag 28, door M. Dollé Theodore, een wollen kinderhandschoen. De vier laatstgenoemde voorwerpen be rusten op het politiecommissariaat. Donderdag 1 Maart, een paar lederen hand schoenen, door Mej. Rachel Aelbrecht, Elver- dinghestraat, 20, te Yper, bij wien ze mogen teruggehaald worden. Yper. Rijwieldiefstal. Maandag laatst had Claerhout Gerard, wonende Zonne bekesteenweg, zijn velo tegen den gevel zijner woning geplaatst en bestatigde eenigen tijd nadien, wanneer hij terug wilde vertrekken, dat zijn rijwiel nergensmeer te ontwaren was. Een stoutmoedige dief moet van zijn korte af wezigheid gebruik gemaakt hebben om met de onbewaakte velo de plaat te poetsen. Klacht werd bij de politie ingediend. Onze Beiaard. Zaterdag laatst zijn de 35 klokken alsook de toebehoorten van onzen nieuwen beiaard hier toegekomen. De kleinste klokjes werden aanstonds in verze kerde bewaring gebracht, terwijl de zware onder de Donkerpoort werden geplaatst in afwachting dat ze zullen opgetrokken worden. Gelukkige winner. Woensdag ver* spreidde zich in stad het goede nieuws dat een der nummerbilletten der tombola van de Tentoonstelling van Brussel, ten postbureele van Yper verkocht, een som van 5o.oo® fr. wint. Tot heden liet de gelukkige winner zich niet kennen. Nog gelukkige winners. Twee der klanten der Epicerie Centrale, Ad Vercruys- se, Groote Markt, waar bij ieder aankoop van 25 fr. een nummer der tombola gegeven wordt, en ook nogmaals twee klanten der welbekende Beenhouwerij Albert Deleu, Tem pelstraat, waar bij ieder aankoop van i5 fr. vleesch een nummer gegeven wordt, zijn deze week door het lot begunstigd geweest. Doet dus uwe aankoopen in de winkels waar het fortuin u te wachten staat. Ter beenhouwerij Deleu bekomt u Versch Vleesch Bouilli van 6 tot 12 f. de k" Roastbeef van 16 tot 20 f. Bevr. Vleesch Bouilli van 3 tot 7 f. Roastbeef van 10 tot 12 f. Een veroordeeling van Belang. De genaamde Leuridan Camiel, apotheker te Po- peringhe, betrokken in een zaak van handel in cocaïne, verscheen Donderdag morgen voor de Rechtbank alhier en werd er voor verschei dene hem ten laste gelegde feiten tot de vol gende straffen veroordeeld i5 dagen gevang en 35o fr. geldboete of i5 dagen drie maal 35 fr. boete of een dag gevang zesmaal 182 fr. of 8 dagen, en tweemaal 5 maanden en 700 fr. boete of een maand. Daarbij wordt hij nog ge durende vijf jaar beroofd van zijn recht het ambt van apotheker uit te oefenen. De ande re betichte in dezelfde zaak, de genaamde Delbeke Lucien, haarkapper te Westoutre, werd gestraft met drie maanden gevaag zon der voorwaarde. Beide betichten werden ver wezen tot het betalen der kosten aan de open bare partijen, en worden daarbij ook nog voor vijfjaar van hunne burgerrechten beroofd. Na de uitspraak van de Rechtbank vroeg de heef Procureur des Konings de onmiddellijke aan houding van de betichten, hetgeen de Recht bank toestond. Vlamertinghe. Brand. Zondag avond, rond 6 u., werd de hoeve van M Bos- saert Achille, wonende op het gehucht Brand hoek, door brand geteisterd terwijl al de leden van het gezin zich thuis bevonden. Het vuur ontstond boven in den paardenstal en nam zulke snelle uitbreiding dat de aanpalende schuur, waarin zich 3ooo kg. strooi bevond dat juist den Donderdag te voren was binnen gehaald geweest, weldra in lichte laaie stond. Dadelijk verwittigd, kwamen de pompiers van Poperinghe, gevolgd door deze van Vla mertinghe, spoedig ter plaats gesneld en ge lukten erin, na hard werken, het vuur meester te worden en de woning, die slechts op enkele meters afstand van de geteisterde gebouwen is afgelegen, te vrijwaren Van de schuur en de* stallingen blijven nog enkel eenige zwartge rookte brokken van muren en verkoolde bal ken over. De dieren konden nog op tijds ge red worden, doch al het overige, dat zich in die gebouwen bevond, is de prooi der vlam men geworden. De schade is gelukkiglijk door verzekering gedekt. De oorzaak van den brand is nog niet: ge kend en het Parket van Yper begaf zich Don derdag laatst ter plaats om er een streng on derzoek in te stellen. Iets wat aan allen zeer vreemd voorkomt,, is dat het nu Dinsdag laatst juist drie wtken- geleden was dat op dezelfde hofstede een strooimijt, ook door een nog niet gekende oorzaak, in de vlammen omgtrg, en dat de hofstede Claeys, die slechts een riental minu ten van daar verwijderd is. kort geleden juist in dezelfde omstandigheden totaal door brand vernield werd, insgelijks nadat een drietal weken te voren een strooivum de prooi der vlammen was geworden. Dit eigenaardig samentreffen versterkt bij velen de meening. dat er voor beide gevallen kwaadwilligheid in- 't spel is. Zooals wel te begrijpen is, heerscht er in gansch den omtrek groote onrust en zijn de landbouwers van 't omliggende maar weinig, op hun gemak meer. Ook is het te hopen dat; het gerecht er weldra in slagen zal klaarte im deze zaak te brengen en, zoo er kwaadwillig heid bestaat gelijk alles het doet vermoeden,- dat de gevaarlijke brandstichter onschadelijk; zal gemaakt worden vooraleer men een nieuw onheil te betreuren heeft. Dimanche 11 Mars 1934. GRAND CORTEGE CARNAVALESQUE, 10000 francs de primes et d'indemnités. 5 fanion& pour les sociétés participantes. Réunion a 2 VI heures et départ du cortège Rue des Moulins. Facultéd'autobus danstoutes les directions - du 24 Février au 1 Ma*s iq34. Naissances Descamps, Roger, cité jardin, 32. Verfaille Georgette, Chaussée de Ten Brielen, 38 Galloo, Lonis- Joseph, rue de Ten Brielen, 54. Lemahieu, Roger, Cbans- sée de Wervicq, 167. —Collie, André, fossé aux cbats Te*- Brielen, 147. Décès Boudt, Emile, s. p. cél. 81 ans, Rue de Warnêtoa, 2. - Degroote, Julienne, ménagère, 66 ans, épouse de Alle-- waert Paul, Place Albert 1, 8. Bouckillion Charles, s. p. 75 ans, veuf de Duwez, Céline, Chaussée de Wervicq, 26. Ugille Michel, s. p. 1 an. Rue de Wervicq, 117 Houzet,. Charles, s. p. 87 ans, veuf de Lecluse Leonie, Rue de Tetr> Brielen, Hospice De Rechtbank van Eersten Aanleg, zitting, houdende te Yper, en wijzende in handels zaken, in openbare handelszitting van 28 Fe bruari 1934, zegt dat er geen plaats grijpt te bekrachtigen, het accoord tot voorkoming van faillissement, in date van 7 Februari 1934, aangevraagd doer LERNOUT Antoon en Leopold, handelaars, wonende en gehuisvest te Gheluwe, en verklaart ze, beiden, in staat van faling. De Rechtbank heeft bepaald op 25 Novem ber 1933, het tijdstip van opschorsing hunner betalingen benoemd tot Rechter Commis saris van het faillissement, den heer Rechter* Van de Vliedt; aangesteld tot curator, M1'-* Frans Sabbe, advocaat, te leper, Dixmude- straat bevolen aan de schuldeischers, hun schuldvorderingen ter Griffie van gezegde Rechtbank neêr te leggen, vóór 20 Maart 1934 vastgesteld op Woensdag 28 Maart 1934, te drie uur namiddag, ter zittingszaal dezer Rechtbank, Gerechtshof, Groote Markt, te léper, het onderzoek der neêrgelegde schuldvorderingen en op Woensdag, 11 April daaropvolgende, te tien uur, voormiddag, ter openbare handelszitting, de verhandelin gen der betwistingen, die zouden ontstaan zijn uit gezegd onderzoek. Voor uittreksel De CuratorSabbe Frans, Advokaal Dixmudestraat, Yper. al van ie kwaliteit dagelijks te bekomen, gedurende den tijd van het Kattefeest, op de Groote Markt, rechtover" De Maan dicht de Carroussel, bij van Gene

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 8