Hulde aan Koning Leopold 111 Le Te Deum pour le Roi DE 11' HRMDELSFOOR Gemeenteraad van Yper De overheden bij hunne aankomst ter kerk Les autorités a leur arrivée l'église Zitting vau Maandag 12 Haart 1934, om 18 uur Zoo Chicore i Pacha, geen premie geeft, m S STAD YPER Muziekkring YPRIANA Afdeeling Symphonie Op Donderdag 15 Maart 1934 O root CONCERT De Trio Vocal Coecilia Soprano Mevrouw Flore MOULABRT Mijnheer Adolphe DE VLAEMYNCK, Eerste Deel Tweede Deel Stad Yper - Muziekschool Samenwerkende Vennootschap voor Oorlogsschade "Yper en Omstreken" Térjgelegenheid der troonbeklimming van Koning Leopold III, werd hier Zondag laatst, te nu. i5, een plechtig Te DeuminSt Maar- tenskathedraal gezongen. De gemeente-overheden werden door het stedelijk brandweerkorps en de Harmonie Ypriana ten stadhuize afgehaald en in stoet, voorafgegaan door afvaardigingen met vaan del der Oorlogsinvaliden, van den Nationalen «Oudstrjjdersbond, der Burgerlijke Slachtof- Dimanche a n h. i5, a été chanté en la Cathédrale de St Martin, le Te Deum solennel pour remercier Dieu d'avoir donné a la Belgique un nouveau roi et célébrer l'avè- nement au tróne de Léopold III. A tous les batiments publics et k de nom- breuses maisons particulières flottait le dra peau national. L'immense Cathédrale était comble. Dans le chceir toutes les autorités civiles et :Cers van den oorlog en van andere vaderlands minnende maatschappijen, ter kerk geleid. De.ruime kerk liep nogmaals proppensvol. Tn het koor namen plaats vooraan de heer Vanderghote, burgemeester de leden der Magistratuur in toga de heeren Lemahieu, Delahaye en Van der Mersch, schepenen Mejuffer Cornillie en de heeren Biebuyck, Pattyn, Sfys en Vergracht, gemeenteraads lieden Clinckemaille, arrondissemantscom missaris Vandenbraambussche, politiecom missaris het Bestuur der Commissie "van -Openbaren Onderstand, enz. enz. Talrijke maatschappijen en de leerlingen van verschei dene scholen woonden eveneens den dienst bi]. De lofzang werd aangeheven door Z. E H. Vermaut, pastoor deken, omringd der geestelijkheid van stad. Die schoone plechtig heid werd besloten met een dreunende Bra bac^onne eerst door den heer Hanoulle op het groot orgel uitgevoerd en een tweede maal door de Harmonie Ypriana herhaald, hetgeen op al de aanwezigen den diepsten in druk miek. Gansch de bevolking heeft zich, door het bevlaggen barer huizen, bij die hulde aan on- zzea nituwen Koning aangesloten. De vergadering der Tentoor.stellers met het Bestuur der Foor wetd Zondag laatst druk ^bijgewoond. Er werd aan de deelnemers alle nuttige in Tlichtingen verstrekt, en hunne wederzijdsche plaatsen werden in de lokalen der Tentoon stelling aangeduid. Het getal deelnemers is dit jaar nogmaals .buitengewoon groot en geen enkele plaats is onbezet gebleven. Nochtans heeft eenieder voldoening bekomen in zake plaatsruimte en ligging zijner standplaats. Zondag laatst tijdens een vergadering boorde ik een voornaam persoon zeggen Ik ben geen kenner van kunstgewrochten, maar ik moet toch zeggen dat uwe prachtige affiche der Tentoonstelling al mijne bewondering heeft gaande gemaakt Zulken lof hooren verklaren door derde personen is geen alle" daagsch geval en het doet waarlijk genoegen, als lid van het Comiteit, wanneer zulke woor den in uwe nabijheid worden uitgesproken. Het is derhalve overbodig geworden den aanplakbrief der tentoonstelling op te heme len, daar zulks, in alle steden en dorpen, door de bevolking zelf gedaan wordt. Het is een goed teeken in 't vooruitzicht van het welgelukken der Foor een groote stap is reeds gedaan en het voleindigen der werk zaamheden nadert. De tombola dient nu onverwijld te worden ingericht en, volgens loffelijke gewoonte, zul len de Leden der Handelskamer en alle Ne- ringdoeoers er aan houden dat deze even zoo prachtig en belangrijk weze als de vorige jaren. Binnen enkele dagen zullen alle school hoofden van bet Arrondissement een uitnoo- militaires en tenue officielle dans la nef mé diana, tous les corps constitués, nos sociétés patriotiques et nos gil les Yproises dans les nefs latérales le Collége Episcopal et les éco les libres et officielles de la ville, avaient pris place. Dans le transept un large espace vide avait été léservé dans lequel se tenaient les porte drapeau des Invalides, Anciens Com battants et autres sociétés patriotiques. Les honneurs étaient renduj par la Com pagnie des Sapeurs Pompiers armés sous les ordres du Commandant Vergracht. M. le Doyen Vermaut, assis'é de MM. les Curés de la ville et d'un nombreux Clergé a entonné le Chant d'Actions de graces repris en gtégorien par la chorale mixte de St Martin sous la direction de M. Baert, et suivi de la prière liturgique pour le Hof. La cérémonie grandiose se termina par l'exécution de deux vibranteS«Braban<ponnes», I'une jouée aux orgues par l'artiste virtuose M. Hanoulle, l'autre cxécutée par 1'Harmonie Ypriana Tandis que la magistrature en toge, retour- nait en équipage au Palais de Justice, un imposant cortège suivi d'une foule loyaliste reconduisit a 1'Hótel de Ville les autorités communales et les notabilités locales. diging ontvangen tot bezoek der Foor met hunne leerlingen. Dat deze uitnoodiging bij allen welkom zal wezen, en beantwoord zal worden lijdt ook geen twijfel. Juli en Tahon. DAGORDE 1. Proces verbaal der Zitting van 22 Ja vuari IQ34. 2. Rijwielen Opcentiemen op de Provin ciale belasting Beraadslaging 3. Kredietopening van 1.000.000 fr. bij het Gemeentekrediet Nieuw ontwerp van be raadslaging. 4 Vijver huis Dickebusch Opbouw een er eetzaal Plans, bestek en lastenkohier. 5. Stadseigendommen Verkoop uit ter hand van den grond Tribloc 6. Eilanden Pacht Vernieuwing. 7. Tuindag/oor V erpachting Lasten kohier. 8. Autobusdienst voor toeristenvervoer uit Frankrijk, tusschen Waasten (grens) over Yper, naar De Panne en terug. g. Brandweer Rekeningover het Dienst jaar ig33 10. Muziekschool a) Rekening over het dienstjaar iq33 b) Verkoop van een Har monium. 11. Verordening op het verkeer. 12. Mededeelingtn. Dan is 't omdat zij beter heeft, Want kwaliteit dat heeft zij, ja, Daarom I.eve PACHA om 20 u., in de feestzaal Oud Yper gegeven door de Symphonic Ypriana onder 't bestuur van M. G. Van Egroo, Leeraar aan de Muziekschool te Yper. Met de welwillende medewerking van Mezzo Mevrouw Jeanne MAES Alto Jufvrouw Yvonne STRUELENS Prijzen van virtuositeit van het Koninklijk Conservatorium te Rruisel. Violoncellist. le Prijs van het Koninklijk Conservatorium te Brussel, Leeraar aan het Conservatorium te Hrugge en aan de Muziekschool te Yper. Aan de Piano Mw VAN DEN BROECJT, Leerares aan de Muziekschool te Yper en Heer Louis VAN DE PLASSCHE. PROGRAMMA: 1. Egmont, Openingstuk voor Orkest Beethoven 2. a) La Source, 1686 1739 Benedetto-Marcello b) Vous me tuez si ioucement, Klaaglied i557 1627 Jacques Mauduit c) Nanie 18to i856 Schumann d) Hommage i833-l8g7 Brahms e) Chanson d'Amour 1757-1812 Schubert (Trio de l'innocente équipée) door de Trio Vocal Coecilia 3. a) Chants RussesLak» b) Chanson Napolitaine Casella doorM' Adolphe De Vlaemynck. 4. Symphonie Nr 2Haydn a) Adagio b) Allegro Moderato C) Andante d) Menuetto e) Allegro Finale 1. Canzonetta voor quatuor 2. a) Cantilene b) Rondo c) Mazurka door M Adolphe De Vlaemynck. 3) a) Hue, Hott mon ane bewerkt door Leon Maes. b) Joli Baton c) C'était par un beau jour d) Berceuse, volkslied bewerkt d«or Ch. Radoux-Rogier. e) Ditirambo, drinklied Curschmann door de Trio Vocal Coecilia 4. 'Psaume i5oCésar Franck voor Koor en Orkest. Piano V. Gevaert, van het huis C. Quaghebeur te Poperinghe. Zondag 18 Maart 1934, om t5 uur, in den Stadsschouwburg, Vanden Peereboom- plaats, TWEEDE CONCERT, gegeven door de leerlingen. Ingang vrij. De Beheerraad. De Algemeene Raad dezer Coöperatieve is Vrijdag 2 Maart, te g u. 's morgens, bijeen gekomen om een dagorde te onderzoeken waarop een voorstel van ontbinding der Coö peratieve vermeld stond. Gezien echter het groot aantal geteisterden die nog gedurig hun toevlucht nemen tot de diensten der Coöpe ratieve om hen te helpen in de moeilijkheden die zij met den Dienst voor Vereffening der Oorlogsschade ondervinden, heeft de Alge meene Raad, met eenparigheid van stemmen, besloten dat het voor het oogenblik niet moge lijk is de Coöperatieve te ontbinden. Dit voor stel zal aanstaande jaar eens opnieuw onder zocht worden. Wij raden alle geteisterden, aan wien het Beheer der Financiën de teruggave van vroe ger betaalde sommen eischt, ten zeerste aan de Coöperatieve voor Oorlogsschade te Yper/ Tempelstraat, voorafgaandelijk te gAan' raad plegen. A. Decock De Boeck Boccherini Popper XXX H. Büsser H. Rabaud

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 5