SALTOR Buis LaarensFollet Ypersche Voetbalkroniek KOSMOS - TOERISME NIEUWS NOU VELLES Prachtige keus Zomerpelsen... Gwzandhwids-Apothsek ip de Ypersche Foor II* Afdeeling Bevordering Uitslagen der Mateken van 4 3 1934 C. S. Yper 4 - S. K. Sweveghem 1 A. A. Moescroen o Stade Moescroen 2 Dar. Blankenberghe 4 F. C. Roeselaere 2 S. K. Roeselaere 8 F. C. Thielt o f. S. C. Meenen 5 R. S. Waereghem 2 K. Heule 1 F. C. Iseghem 3 Wf velghem Sp. 4 R. C. Bisseghera 3 II* Afd. C. S. Y. 4 S. K. Sweveghem 1 Redelijke opkomst wanneer scheidsrechter Claeys het aanvangsein geeft. De elftallen zijn als volgt samengesteld S. K. Sweveghem Voor den aftrap wordt een minuut ingeto genheid bewaard ter nagedachtenis van onzen afjgestorven Vorst. Sweveghem wint den op gooi en plaatst de rood witten tegen wind. Bij den aanvang leveren beide ploegen afwis selende aanvallen, waarbij de bezoekers dik wijls in den buitenspel-val loopen. Eggermont moet eerst ernstig optreden op schieten van Molein. De eerste hoekschop valt Sweveghem te beurt. Op de ontzetting rent Vanderbauw- hede alleen weg Delbecque zet hem van kant in het gevaarlijk gebied en de heer Claeys kent strafschop toe, door Michel in doel om gezet aan de l3* minuut. De paars witten laten niet begaan en treden soms gevaarlijk op. Decuyper schiet onverwachts naar 't doel, Messelis stopt onvoldoende, dezelfde speler herneemt en levert op de bovenlat. Eindelijk kan Duaaortier ontzetten. Het leder wordt Vanderbauwhede toegespeeld die Molein aan *t loopen zet. Deze speler rent op het doel af, kogelt op Eggermont die niet kan stoppen, Molein schiet nogmaals op den keeper die voor de tweede maal niet kan houden en zoo aan Vanlimburg de gelegenheid geeft om nummer twee voor Yper aan te teekenen aan de 27' minuut. De bezoekers geven het nog niet op en een weinig nadien is Messelis geslagen op geharrewar voor zijne kooi. Yper bekomt zijn eersten hoekschop die niets op levert. Een corner voor Sweveghem wordt achter Jules'netten gezonden. Op voorzet van Vanlimburg, doelt Vanderbauwhede op per soonlijke poging, maar het punt wordt voor buitenspel afgekeurd De keeper der bezoekers heeft een weinig nadien een schieten van Ver leure Aug. af te weren. De rust treedt weldra in met 2-1 in 't voordeel der Yperlingen. Nauwelijks is het spel herbegonnen of 't is reeds corner voor de lokalen. Ollevier kopt nevens. Een zending van Michel komt op de bovenlat terecht, terwijl op een volgend shot Eggermont in corner moet redden. De rood witten zijn nu totaal den baas, vermits zij ins gelijks van het windvoordeel genieten. De achterhoede van Sweveghem heeft de han den... en voeten vol. Een derde hoekschop voor Yper blijft onbenuttigd en zoo zullen de aanvallen blijven duren tot aan de 25' minuut, vooraleer Eggermont's heiligdom voor de derde maal geschonden wordt op kopstoot van Vanderbauwhede, die een mooi inzenden van Ollevier wist te baat te nemen. Sweve ghem doet ondertusschea gevaarlijke spel- verplaatsingen, maar Dechièvre en Bourdeau zijn niet meer te spreken. Onze halflinie werkt en wroet gedurig om de voorwaartsen werk te geven. Molein zendt een schuinsch shot naar 't doel, maar Eggermont zendt in corner weg. Ollevier geeft den hoekschop binnen, Verleure zet eventjes zijn kop onder het leder en Yper leidt met 4-1. Een laatste krachtinspanning der bezoekers wordt door Dechièvre op een nippertje gered en het einde wordt gefloten met een mooie rood witte overwinning. Deze twee punten verbeteren reeds onze rangschik king en indien te Roeselaere oogst zou kunnen opgedaan worden, dan lijdt het geen twijfel dat er nog plaatsen kunnen ingewonnen wor den om, tegen het einde van het voetbaljaar, op een verdiende rangschikking te mogen staat maken. Jongens, wij verhopen ten min ste het gelijk spel, maar een overwinning ware nog beter, D. Blankenberghe 21 18 0 3 98 18 39 S. K. Roeselaere 21 18 2 1 70 22 37 S C. Meenen 21 12 5 4 62 31 28 St Moescroen 20 10 6 4 50 34 24 F. C. Roewei «ere 21 10 8 3 44 42 23 F C. Iseghem 20 10 8 2 47 43 22 C. S. YPER 21 7 8 6 33 39 20 S. K. Sweveghem 21 9 10 2 49 54 20 Wevelghem Sp. 21 7 11 3 33 52 17 R. S. Waereghem 21 5 10 6 43 60 16 S. K. Heule 21 6 14 1 30 59 13 R. C. Bisseghem 21 5 14 2 30 47 12 A. A Moescroen 21 4 14 3 33 72 11 Thielt 21 3 14 4 28 65 10 VELOSPORT Groote Koers voor Beginnelingen RIJWIELEN de bestkoopste Zondag II Maart 1934 Yper-Oostende (Juniors) Zondag 18 Maart 1934 Oostend©-Yper (Juniors)1 Algemeen klassement der beide koersen. 700 Fr. Prijzen, verdeeld als volgt Met in salon-autocar naar Onkerzeele .16 23 30 Maart 6 April. Marctie - les - Dames. KOSMOS - TOERISME Groote Markt, 26, Yper Tel. 5/5- El verding© 1 *t VOSSEN, Zilver, Blauwe, enz- Fissen Marters Fluwijnen- Versche Oliekoeken en Friten A. VANDEVELDE CEUNINCK Eggermont Claeys J. Delb^cque Delvoye Bayard Matten Demeire Decamp Claeys M. Decuyper Demuynck C. S. Yper Molein Verleure A. V. d. bauwhede Vanlimburg Ollevier Dumertler Ververeken Veys Bourdeau Decblèvre Messelie TWEEDE AFDEELING 3d* Spec. Dixmude 5 C. S. Yper 4 De specialers hebben Zondag laatst een bezoek gebracht aan de vrienden van Dixmu de. Deze club heeft zich in haar reeks eerste geplaatst en beschikt over een goed ploegje. De Yperlingen hebben in het begin van de match detaak te licht opgenomen en, rekening houdend van de invallers die in het elftal op traden, mogen zij tevreden zijn van geen grootere klopping opgeloopen te hebben. In alle geval zal deze uitstap een goede oefening daar gesteld hebben, om reden dat de groote match van het seizoen doorgaat op morgen 11 Maart. Meenen heeft zich voer dezen strijd uiterst goed voorbereid, en zou kost wat kost den titel willen behalen. Van onzen kant moet er bewezen worden dat wij zoo sterk zijn als de geelzwarten. Derde Speciaal moet dus zegevieren, willen de kansen op den titel be waard worden, bij gebeurlijke aanvaarding onzer klacht tegen S. V. Kortrijk. Spelers, tracht nu eens te bewijzen tot wat gij in staat zijt en toont eens dat die overgroote doel- score door den sterksten der reeks verwezen lijkt werd. Wij vernemen dat het bekertoernooi voor de Juniors gansch waarschijnlijk doorgaat op de volgende datums Op 18 Maait tegen F. C. Iseghem Op 2 April tegen Stade Moescroen Op 8 April tegen S. K. Roeselaere. Al de matchen worden 's namiddags te Yper gespeeld. NEMO. Vereenigde Sportvrienden - Yper Op 11 Maart 1934, om 2 ure stipt, (Oud-Juniors uitgesloten.) 60 Kilometers Ingericht door de Brouwerijen der Stad en andere neringdoeners van den Omloop. PRIJZEN 1* Prijs 100 fr. en 2 tuben, waarde 75 fr. geschonken door 't huis Deraedt. 2' Prijs 125 fr. 3' Prijs 100 fr. Verders 75 605o-40-3o-3o- 25 20-20- i5 i5-10 10, 't zij 16 prijzen. De talrijke premiën zullen de renners aan den aanzet kenbaar gemaakt worden. OMLOOP Statiestraat, R. Colaertplaats, M. Fochlaan, M. Haiglaan, Oude Veurnestr., Kaai, Dixmudestr., Groote Markt, Boterstr., Tempelstr., Statiestraat. (20maal afteleggen.) Inschrijving van heden af in de herberg Ville de Courtrai en den dag van den koers zelf in het hotel Cosmopolite Aanzet aan de Prince Albert bij Harold Madden. Aankomst A la Ville de Courtrai Prijs- deeling Au Champ de Mars bij Vermeersch. van gewaarborgde kwaliteit. Reklaam modellen van af 345 fr. Bij al dc Agenten. 100 km. i.5oo fr. Prijzen en Premiên, verdeeld als volgt ie prijs, 3oo fr., palm en beker Sportwereld verders 225, 175, i5o, 125, ieo, 80, 70, 60, 5o, 40, 3o, 3o, 3o, 3o. Vertrek am 2 uur aan Café Sportwereld Rijsselstraat. Wegwijzer Rijsselstraat, Markt, Meenenstraat, Meenen, Roeselaere, Ardoye, Thielt, Brugge, Oostende. Aankomst in den velodrom te Oostende. 100 km. i.5oo fr. Prijzen en Premiën, verdeeld als hierboven. Aan den overwinnaar palm en beker Ghisquière. Inschrijving bij Jos. De Beer, Rijselstraat, Yper, tot 16 Maart. Wegwijzer: Oostende, Nieuwpoort, Veurne, Yper, (Veurnesteenweg, Siuersstraat, Boter- straat, Rijselstraat), Kemmel, Wytschaete, Yper, (Rijselstraat, Maikt), Potyze, Stjan, Yper, (Kalfvaatt, Dixmudestr., Rijselstraat), Kemmel, Wytschaete, Yper. Aankomst aan de Café Sportwereld Rijselstraat. De personen die begeeren premiën te schenken worden verzocht zich te wenden in het lokaal Sportwereld Rijselstraat. ie prijs l5o fr. en Beker Sigaretten Belga. Verders 100 - 90 80 70 60 5o - 40 3o 25 i5 frank. AFREIZEN op VERTREK te YPER om 6.3o uur. PRIJS 25 Fr. Op 18 Maart eendaagsche reis naar de Rotsen van AFREIS te Yper om 6.3o uur. PRIJS 75 Fr. INSCHRIJVING voor bovengemelde reizen bij De wasscherij MON DÉSIR 3g, Ge neraal Lemanstraat, te Brugge, heelt zichr eene specialiteit verschaft voor het wasschep en strijken van hals handboorden en opper- hemden en op dringend aanvraag van hare geachte clienteele heeft zij een depot ge vestigt! bij Mad. 17. Verleure, a3, L. Thourout- straat te IEPER. Ander lijngoed wordt er ook met groote voldoening aanvaard. (get.) J. Cardinael La blanchisserie «MOiV DÉSIR», 3g, rue- Général Leman a Bruges, s'étant faite une spécialité dans le lavage et repassage des cols, maachettes et chemises, s'est vue obligée, a la demande de sa nombreuse clientèle d'installer un dépot chez Mad. 17 Verleure. 23, rue Longue de Thourout a YPRES. Elle ac- cepte également tout autre linge de corps ainsi que cu linge plat. (s.) J. Cardinael. Fijn afgewerkt aan ongelooflijke lage prijzen. al van I' kwaliteit dagelijks te bekomen, gedurende den tijd van het Kattefeest, op de Groote Markt, rechtover De Maan», dicht de Carroussel, bij van Gent.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 6