Aux Amitiés Frangaises GRAND BAL lepersche Fotoclub 8 i In St - Maartenskrlng Op Zondag II Maart, met Half-Vasten, geven onze dierbare jongelingen van Sint- Maartenskring hun jaarlijksch avondfeest. Dit feest geniet telkenmale een welverdienden bijval, zulks om reden van de belangstelling van alle weldenkende katholieken voor dat uitstekend jeugdwerk en ook om reden van de gunstige faam van de tooneelafdeeling. De weldoeners zullen dit jaar niet worden teleurgesteld Men voert op EEN PAARD OP ZOLDER klucht in drie bedrijven, bewerkt door Gercas. 't Is een waar lach succes. Daarbij ook nog een muziekstuk dat aan de liefhebbers fel zal aanstaan Het feest begint om 6 uur zeer stipt, deuren open om 5 1/2 uur, en eindigt om 9 uur. Om tot het feest toegelaten te worden moet men voorzien zijn van eene uitnoodigingskaart. Die kaart zal streng gtëischt worden. Die er geene ontving kan er eene bekomen, op Zondag 11 Maart, in het voornoemd lokaal, Lange Mee-schstraat, van 11 tot 12 uur. Dan ook zullen er de voorbehouden plaatsen kunnen genummerd worden tegen betaling van 1 fr. per hoofd. Onder het feest doet men eene omhalirg ten voordeele van het jeugdwe'k. Hartelijk dank aan alle welcoeners. Onze Scheepvaart Aankomsten Vrijdag 2 Maart het beurtschip André (schipper De Rceuf) met 35 ton beurtgoed voor verscheidenen de Leona (schipper Deloz) met i3o ton maïs voor M. Vandeputte te Yper de Adèle (schipper Vanden Abeele) met 100 ton hout voor M. Vergracht te Yper de Souvenir (schipper Dobbe laere) met io5 ton vetten voor hh. Blootacker en Vermeersch te Yper. Zaterdag 3 Maxrt de Dieudonné (schipper De Smet) met i5o ton vetten voor M. Talpe te Koririjk. Maandag 5 Maart de Broedertrouw met 125 ton vetten voor hh. Blootacker en Vermeersch te Yper. Dinsdag 6 Maart de Confiance (schip per De Meuselaar) met 70 ton vetten voor M. Talpe te Kortrijk. Woensdag 7 Maart de Ste Germaine (schipper Vevmaut) met 102 ton graan voor hh. Blootacker en Vermeersch te Yper de Nijverheidsvriend (schipper Vertente) met 96 ton vetten voor M. Talpe te Kortrijk de Oudstrijder I (schipper Wintein) met 110 ton kolen voor M. De Geest te Yper. Weggevaren Dinsdag 6 Maart: de Active (schipper Vande Berghe) geladen met 100 ton baksteen door de Briqueteries Yproises. SAMEDI 10 MARS 1934, k 21 heures en la Salle Lapiere, rue des Chiens Paré, Masqué et Travesti avec concours pour les plus beaux travestis. Tombola pour les Travestis Tombola pour toutes les dames présentes COCHON DE LAIT. Allerhande Nieuws Yper. Twist. Zaterdag avond, rond 7 u. 3o, in een herberg der Dixmudestraat, gerochten eenige verbruikers, die een wed ding hadden aangegaan, onderling in ruzie en kwamen weldra handgemeen, zoodat de hulp der politie moest ingeroepen worden om een einde aan de vechtpartij te stellen. Proces verbaal werd opgemaakt. Landlooper. De genaamde Vanden broucke Octaaf, 3o jaar oud, afkomstig van Gheluvelt, werd Woensdag alhier door de politie aangehouden daar hij zonder vaste woonst was en zich insgelijks zonder midde len van bestaan bevond, donderdag morgen verscheen hij voor de Rechtbank die hem, uit hoofde van landlooperij, veroordeelde om voor vijf jaar naar Merxplas gezonden te worden. COMINES Dimanche 11 Mars 1934. GRAND CORTEGE CARNAVALESQUE, 10 000 francs de primes et d'indemnités. 5 fanions pour les sociétés participantes. Réunion k 2 Yt heures et départ du cortège Rue des Moulins. Faculted'autobus dans toutes les directions. Vergadering van 28° Februari 1934 De zitting werd geopend om 20 uur en de heer Voorzitter nam dadelijk het woord tot het geven van een les aangaande het gebruik van de diafragma met betrekking tot den duur der belichting en de dieptescherpte. Hij gaf ons eerst enkele begrippen over de noodige verlichting van het onderwerp, over de pose en over de gevoeligheid van de platen. Na die inlichtingen kwam hij tot het eigenlijke on derwerp. De diafragma verbetert de aberratie van het objectief, verhoogt de dieptescherpte maar vermindert de verlichting, en als natuurlijk gevolg moet er bij het gebeurlijk diafragmee- ren langer geposeerd worden. De graduatie is op het toestel op zulke wijze aangeduid dat bij iedere vergrooting van de diafragma de pose moet verdubbeld wor den. De dieptescherpte wordt grooter naarmate de diafragma toeneemt, een weinig op het voorplan, doch in de diepte komt alles duide lijker te voorschijn en zoo men dus een bui tengewone scherpte wenscht te bekomen moet er zooveel mogelijk gediafragmeerd worden. Ieder onderwerp is een kleine studie waard, want het is niet altijd noodzakelijk veel te diafragmeeren, in acht nemende dat alles niet immer even net moet zijn voor een klein toestel mag dit het geval zijn, want men ziet zich verplicht te vergrooten en een vergroo tingstoestel laat toe de noodige flou te verkrijgen. De Voorzitter geeft eenige gemakkelijk te onthouden formulen op die ieder liefhebber moet kennen, en'ieder dezer formulen wordt door voorbeelden verduidelijkt Die nuttige les is t?n zeerste in den smaak gevallen van de aanwezige leden, want ieder beginneling moet ten minste begrijpen wat het doel is van de diafragma en op welke wijze er moet gehandeld worden om een vol doende scherpte te kunnen bekomen. De medewerking aan de Handelsfoor wordt nog wat besproken en de leden worden aan gemaand zoohaast mogelijk hun fotos in te zenden om ze aan een onderzoek te onder werpen. De vergadering werd om 22 uur gesloten. Kampioenschap 1933 - 34 Het Postje heeft Woensdag 7° in eigen tra gemakkelijk de match gewonnen tegen de Coo. Deze laa ste behaalde i3 punten in de partij. De Coo speelde voltallig. Bij 't Postje was heer Van den bosch Cl. vervangen door heer Seeten Francois, verders gewone spelers en spelleiders heeren Noyez en Vandenbussche Edm. Scheidsrechters heeren Vierstraete en Ververken. Enkele standen van 't spel 2 om, dan 9 en 10 voor Postje tegen 2 v®»r de Coo, 10 tegen 3, i3 en 14 tegen 3, 14 5, 18 5, 18 tegen 6 dan 7 en 8. Vervolgens 20 voor Postje en 8 voor Coo, 20 tegen 9 en 12 23 tegen 12 en 23-13, om te eindigen met 25 tegen i3. We zullen niet veel over het spel te zeggen hebben, 't Postje begon goed, speelde een poos slecht en haalde zich terug boven op 't einde der partij. De kans was hen nogal mede. De Coo heeft geen bizonder spel geleverd. Kortom geen buitengewone match. Geen waar dat 't Postje 2 maal met 4 en 2 bollen achter 't spel overgaf iets wat we tot nu toe in geen enkele match zagen gebeuren. Nogal wel publiek. Mogen we aan sommige supporters en toeschouwers beleefd vragen niet te commandeeren of beter niet luidop te zeggen hoe zij 't ende zouden keeren Laten we de spelleiders en de spelers vrij te handelen naar hun eigen goesting of 't opge legd commando. Even voor 8 uur werd het spel stil gelegd om te luisteren naar de radioboodschap van Z. M. Koning Leopold III Toekomende week 'n beslissende match de Kath. Kring naar de Bascule. Dat 't zal span nen hoeft niet gezegd. Voor alle twee 'n koste lijk punt. Ieder er naartoe. RANGSCHI KKING Ctspssldi Mitch» htiti Katholieke Kring 6 5 Postje 6 4 Bascule 6 3 Statie 6 2 Coo 6 I Gevonden en Verloren Vooruierpen Gevonden. Maandag 5 Maart, door M. Wouts Leon, een lederen handschoen. Woensdag 7, op de Groote Maikr, een kin- der handzakje. Donderdag 8, twee huissleutels. Al deze voorwerpen berusten op het politie- bureel. Verloren. Woensdag 21 Februari, door Mevr. Berlamont Louise, etn gouden oorring. Zondag 4 Maart, in de Dixmudestraat, door M Deven Leona, wonende Dixmudesteen- weg, r.r 49, een bruine handschoen. Bij de Vlaamsche Ster Voor haar tweede vertooning van het too- neeljaar, vergastte de Koninkli|ke tooneeF kring De Vlaamsche Ster ons verleden- Maandag met de opvoering van De Boks kampioen een klucht in drie bedrijven van Otto Schwartz en Cail Mattern. Een bomvolle zaal toehoorders waren op gekomen en betuigden door hun warme toe juichingen hun tevredenheid om den pretti- gen avond dien ze beleefd hebben. Zeggen; we maar ook dadelijk dat deze toejuichirgem ruim verdiend waren de kunstvolle manier, op dewelke speelsters en spelers hunne rollen vertolkten, is een bewijs dat ze deze met zorg ingestudeerd hadden. Het heroptreden van den heer Leon Durnez deed eenieder genoegen. Deze laatste heeft bewezen nog immer der zelfden onbetaalbaren komiek gebleven te zijn. die we vroeger zoo dikwijls hebben toegejuicht. In de rol van Frederik Diepenbeek was hij bij wijlen op recht onweerstaanbaar en bracht de gansche zaal tot schaterlachen. Mevr. Lelong speelde oprecht puik in de rol van de bekoorlijke- danseres Coletta Corolanie. Hugo Specht, de behulpzame raadgever en deelgenoot van Frederik Diepenbeek, werd op meesterlijke- wijze vertolkt door. den heer E Lelong, bij wien wij steeds de natuurlijke mimiek en de zuivere uitspraak waardeeren. Tobias en Eglantine vormden een welgelukt koppel, dat het publiek herhaaldelijk in een lachbui deed uitbarsten. Mejuff rs A. Stragier en L. Heyvaert, de heeren G. Vandermeersch, J. Arfeuiile, A. Bouwen, Gheskiere en Heyvaert,, allen jonge elementen, wedijverden met over tuiging om het schoonste spel, bewezen veel aanleg te hebben en reeds belovende vorde ringen te hebben gemaakt. Dat ze zich voorts met ijver op het tooneel toeleggen en de Vlaamsche Ster zal zich weldra mogen verheugen, naast een kern ervaren en be proefde acteurs, een gansche schaar flinke jonge krachten te bezitten,, die voor haar toekomst borg staan. B ERICH T Ten gevolge van het overlijden van Z. M.. den Koning kon het BAL, ingericht door den BOND VAN HET OFFICIEEL ONDER WIJS, niet doorgaan op 18 Februari 11. Daarom werd de datum waarop dit feest zal plaats griipen, GEBRACHT OP 18r DEZER maand. Gelieve, voor verdere inlichtingen, de aan— plakbrieven te raadplegen. Het Bestuur. Burger lij He Stand van Yper Etat Civil de Comines KRABBER. Verklaringen van 3 Maart tot 9 Maart 1934' Geboorten Mottrie Albert, Maloulaan, 30. Dehaene Gilbert, Debaernestraat, 35 Vallaeys Yvette, Recolletten- poort, 5. Souvage Huguette, Neermarkt, 7. Verstraete Agnes, Dickebuschsteenweg, 142. Coussement Marie— Thérèse, Vandenpeereboomplaats, 19.— Verschoore Gilbert, Dickebuschsteenweg, 254. Overlijdens Myle Maria, 88 j. z. b. weduwe Amerlinclr Florentinus, Rijsselstraat, 51.— Hoedt Charles, 70 wever, wedr Coffyn Stephania, Yperleestraat, 3. Butein Renatus, 65 j. bakker, echt. Demolder Renilde, Dixmudestraat, 36. Verhaeghe Seraphina. 90 j., z. b., wed1' Candaele Joannes, Capucienenstraat, 144. Clynckemaillle Marie, 44 j.. huis houdster, wed6 Depuydt Cyrille en Seghers Cyrille, Lange Thouroutstraat, 25. Huwelijksbelofte Gaston Devos, varkensbeenhouwer, te Yper en Victoria Watremez, z.b.,-te Denain. du 2 au 8 Mars 1934. Naissances Gryson Polette. rue de Warnêton.— Denecker Paul, S°" Casernes. Décès Gryson Marie, épouse de Lepercq J., 56 ans, me du Commerce, 34. Publication le MaUiaue Ferla Henri, cel., o/rubanier i Comines, et Deiféfgc Marie cél o/d'usine, domiciliée Mouvaux Fr. -

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 8