2 8. A utobusdienst voor toeristenvervoer uit Frankrijk, tusschen IV aas ten (grens) over Yper, naar De Panne en terug. die als hoving in pacht gegeven is. Doch ik moet hier doen opmerken dat dit een onregel matige pacht is en dat die huurders feitelijk geen recht van pacht hebben. Wij zouden misschien aan den kooper de machtiging kun nen vragen om die menschen daar te laten blijven. Ik denk niet dat hij daartegen opmer kingen zal te maken hebben, gezien dit deel grond onregelmatig gelegen is Ik denk toch dat, moest dit niet toegestaan worden, zulks geen beletsel zou mogen zijn om dien grond aan zulke voordeelige voorwaarden, als wij nu geboden zijn, te verkoopen. M. Vtrgracht. Indien er middel is, ware het toch best dat die menschen zouden mogen blijven. M Missiaen. Die menschen zullen zoo veel niet willen geven voor dien grond, en moesten zij liefhebber zijn geweest om dien grond te koopen, dan hadcen zij zulks reeds sedeit lang gedaan. M. Vergracht. Die grond was vroeger niet te koop, dit is ten minste toch het ant woord dot de heer Cardinael vroeger gek re gen heeft. VIVanderghote. Laten wij onze beraad slaging van verkoop uit ter hand door de hoogere overheid goedkeuren en ondertus schen met den kooper in onderhandeling treden. M. Missiaen Mijnheer de Voorzitter, vooraleer den grond te veikoopen moet er een onderzoek van commodo en ir.commodo gedaan worden. De personen die tegen den verkoop opmerkingen te maken hebben, kun nen ze dan doen en dan ook z_F men ze onderzoeken. M. Varderghote. Ik stel dus voor het voorstel van verkoop goed te keuren. De aanwezige raadsleden brengen een gun stige stemming uit. Alleen de heeren Van der Mersch en Vergracbt onthouden zich. 6 Eilanden Pacht Vernieuwing. M. Vanderghote Vanwege den heer Segcrs hebben wij een brief on vangen, ge- dagteekend van den 6 Januari 1934, waartij hij vraagt de bestaande pacht van 6 jaar tot op 9 jaar te willen brengen, en dit omdat het hem onmogelijk zal zijn de gedane k isten van verfraaiing in een tijdstip van 6 jaar te dekkin. Den 19 Februari 11 schreef hij ons een tweeden bri f waarin hij vroeg hem eeu pacht van 9 jaar toe te staan na verval van de bestaande pacht. Zooals gij weet. is het eiland der Majoorgracht thans verpacht voor een som van i5oo fr. 's jaars. Het schepen college stelt voor de vraag van den heer Sogers in te willigen. M. Lemahicu. Er zijn nog twee andere eilanden die de heer Segers ook in pacht hpeft. Die verlenging van pacht zou dus voor de diie eilanden moeten gelden. M. Biebuyck Tot wanneer loopt de huidige pacht nog M. Vanderghote. Deze moet normaal in I9~6 eindigen. M. Lemahieu De heer Segers vraagt een nieuwe pacht van 9 jaar wanneer de huidige pacht ten einde is. MM. Srys en Missiaen. Dit km niet zijn. M. Van der Mersch. De heer Segers vraagt zeker een nieuwe pacht van 9 jaar aan .te gaan nu in 1934. M. Vanderghote. Neen, wij hebben van hem twee brieven ontvargen. De eerste brief vraagt de bestaande pacht van 6 jaar tot op 9 jaar te verlengen, terwijl de tweede brief een nieuwe pacht van 9 jaar vraagt na verval van de huidige pacht M. Missiaen. Dit is niet mogelijk. M. Seys —lk had ook verstaan dat de heer Segers nu een nieuwe pacht van 3, 6, 9 jaren vroeg. M. Lemahieu. Er i> hier een kleine ver warring. De heer Segers is naar het schepen college gekomen en heeft ons dan een eerste maal geschreven om te vragen zijn pacht van 6 jaar, die nu nog loopt, tot op 9 jaar te bren gen. Naderhand echter schreef hij een twee den brief waarin hij een nieuwe pacht van 9 jaar vraagt na verloop van den tegenwoor- digen pachttermijn. M. Delahaye. Wij zouden hem misschien nu een nieuwe pacht van 9 jaar kunnen ver- lecnen en de oude pacht verbreken. M. Missiaen. Wii kunnen dit niet doen. Ik ben alleen maar t'akkoord om de huidige pacht nog voor drie jaar te verlengen. M. Lemahieu. Het is dat niet wat de heer Segers begeert en wij zouden dus best doen met hem eerst in het schepencollege te doen komen. Hij wil geen nieuwe kosten van ver betering en verfraaiing meer doen, in geval zijn pacht maar van drie jaar verlengd wordt. M. Missiaen. Ik weet niet, zoo diteilandin openbare verpachting moest uitgegeven wor den, of het zelfde niet zou gebeuren als vroe ger met de vijverhuizen. M. Lemahieu.— Men mag ook niet vergeten dat de heer Segers groote verplichtingen op zich genomen heeft, namelijk met die twee andere eilanden in pacht te aanvaarden. Hij mag deze twee eilanden van na uur niet ver anderen, en het eene is bijna geheel en gansch door de stad gebruikt. Daar is slechts een klein boordje gras waarvan de pachter het genot heeft. M. Bonnet De pacht dier twee eilanden werd den heer Segers opgelegd uitsluitend met het inzicht ze door hem te doen onder houden, zoodat hij feitelijk toch maar de pacht van een eiland betaalt. M. Lemahieu Neen, er waren geen lief hebbers voor deze twee eilanden te pachten. Op onze vraag heeft de heer Segers de pacht dier twee eilanden aanvaard en betaalt hij een afzonderlijke pachtsom ervoor. Het ware dus best die zaak uit te stellen. Al de raadsleden verklaren zich hiermede t'akkoord. 7. Tuindag/oor Verpachting Lasten kohier. M. Vanderghote. Op aanvraag van den heer schepen Lemahieu wordt dit punt, ge zien de omstandigheden, tot later verschoven. Die verpachting zal voorzeker in de Mei maand plaats grijpen. M. Missiaen. De verpachting der stand plaatsen moest Vrijdag laatst plaats hebben. Verschillige menschen zijn daarvoor naar hier gekomen en hebben bij mij hun beklag gedaan omdat zij zich nutteloos verplaatst hebben. M. Lemahieu. Zij zijn ook bij mij gekc- men, doch allen zijn nochtans tijdig yerwittigd geweest. Gezien het hier een persoonlijke kwestie geldt, zou ik hierover liefst in gehei me zitting eenigen uitleg geven. M. Vanderghote. Vanwege het provincie bestuur wordt ons gevraagd ons advies te wil len uitbrergen overeen autobusdienst die, van af 15 J all tot i5 September, het vervoer van toeristen verz.kert van uic het Noorden van Frar.kri_k naar De Panne. Het schepencolle ge heeft r v.^gegian tot een onderzot k daar over cn, gezien er daartegen geen bezwaar werd ingebracht, mogen wij dus een gunstig advies .uitbrengen, Ni.Lemahieu. Die toeristenauto zal hier te Yper niet mogen stilhouden. M. Missiaen. Dit wordt ook niet gevraagd. Die auto vertrekt geladen uit Rijsel en rijdt naar de Panne 2l over Yper. Er mogen hier geen reizigers opgenomen worden, doch die auto mag hier wel stilstaan om aan de vervoer de personen gelegenheid te geven hier ergens een glas te drinken. M. Vanderghote. Ik stel voor een gunstig advies uit te brengen. Al Jc tegenwoordige raadsleden stemmen ja. 9. Brandweer Rtkeningover het Dienst jaar iq33 M. Vanders hote. De eerste rekening sluit met een baiig slot van 94 fr. en bedraagt in ontvangsten de som van 8289 fr. 90. De tweede rekening bet cfLnde het onderhoud van ma teriaal en gereedschap sluit in passief en actief met een som van 7887 fr. 5) en de derde re kening, betrekkelijk de bijstandskas laat een batig slot van 6585 fr 43. Ik stel voor deze rekeningen goed te keuren. Al de raadsleden stemmen ja, uitgenomen de heer schepen Delahaye die zich, als lid van het Brandweerkorps, onthoudt. 10 Muziekschool a) Rekening over hit dienstjaar iq33. M. Van der Mersch. De rekening voor ig33 van de stedelijke muziekschool sluit met de som van 6z.i5o fr.oo in ontvangsten en met 62.1x5 fr. 70 in uitgaven, wat een overschot laat van 34 fr. 3o. uie rekening worde eenparig goedgekeurd. b) Verkoop van een Harmonium. M. Van der Mersch. Er word voorgestel 1 een harmonium te verkoopen om daarna een nieuwe piano te kunnen koopen. De harmo nium zal voor de som van i5jo fr. verkocht worden. Dit voorstel wordt eveneens zonder op- merkiagen aangenomen. 11. Verordening op het verkeer. M. Vanderghote. Die verordening werd vroeger reeds in geheime zitting besproken. Thans zal ik lezing geven van de verschil- lige-bepalingen die goedgekeurd werden. De navolgende bepalingen regelen in Yper de politie op de openbare wegen voor wat be treft het verkeer met de middelen van vervoer ter hand, begravingsdienst uitgezonderd Artikel 1. Het is verboden aan alle gerij toegang te nemen a) van uit de Kauwekijn en Bollingstraten tot de Meenenstraac. b) van uit de Lange Vleerschstraat tot de Boterstraat. c) van uit de Dixmudestraat en van uit de Vandenpeereboomplaats door de Klooster poort tot de Janseniusstraat. d) van uit de Janseniusstraat tot de Dixmu destraat en door de Kloosterpoort tot de Van- den peerenoomplaats. e) van uit den Oostkant der R Colaert- plaats tot de Maloulaan. f) van uit de Maloulaan tot den Oostkant der R Cofïiertplaa'.s. Art. 2. Het inrijden van de Rijselstraat en Neermarkt is van uit de Groote Markt slechts aan het gerij toegelaten na de ver plichte draaibeweging rechts van de opge hoogde schuilplaats gevolgd te hebb< n. Art. 3. Het vei keer in cn uit de Boom gaardstraat is aan het gerij slechts toegelaten volgens de volgende draaibe weging Boom gaardstraat, Cassrlstraat, Rijselstraat en Neermarkt. Art 4. Zijn in verplichte eenige richting: a) Oost West, Statiewaarts, de Gustaaf de Stuersstraat, Nooidkant der R. Colaertplaats en de Grachtstraat. b) West Oost, de Statiestraat. c) Zuid Noord, de Tempelstraat. d) Noord Zuid, de Blauwe Ltliestraat. Art. 5. Het s ationneeren der voertuigen is verboden a) op min dan 20 meters van de kruisingen: r) Tempel Boter en de Stuersstraten. 2) de'Stuersstraat, Colaertplaats en Malou laan. b) langs de voorlanden der Groote Maikt, Neermaikt en Hallestraat. c) in de Tempelstraat langs den kant der pare huisnummers. d) op de R Colaertplaats langs de voorlan den aan de zijde der gebouwen. Art. 6. Het beurtelings stationneeren (d. i. langs den kant der pare huisnummers op de pare dagen en omgekeerd) is toegelaten in de Meenen Boter, G. de Stueis, Dixmude-, St Jacobs Lange Thouiout en Hundstraten, in de Rijselstraat tusschen Groote Markt en Looibaardstraat, en in de Maloulaan. Art. 7. Het is aan de wielrijders verbo den a) van uit de Bellewaerdestraat tocga-g te nemen tot de Meenenstraat. b) fiets te rijden op de binnenwandelingen gelegen 1) tusschen de Statie de Rjselpoort en de Kalfvaart 2) langs de Hoog en Laag Wieltj agracht. Art. 8. De overtredingen aan de tegen woordige verordening zullen gestraft worden met politiestraffen. Art. Q. De artikelen 1, 2 3 en 4 van de politieverordening op het vervoer en het ver keer van 18 Maart 1922 zijn afgeschaft. M. Verbeke. Ware het ook niet mogelijk een uitzondering te voorzien voor den bestel- lingsdienst van de spoorwegmaatschappij, thans verzekerd door den heer Vanümburg Zoo deze dienst verplicht wordt deze veror dening op het verkeer te volgen, dan zal daar uit veil vertraging spruiten in het bestellen der pakjes en dit ten nadeele der nering- doeners. M. Missiaen Die vertraging zal hoog stens maar 5 minuten bedragen. M. Verbeke. Dit zal meer zijn, en welken omtoer zal deze bestellingswagen, soms met zware vrachten beladen, niet moeten doen? M. Missiaen. Om zich van de Statie naar de Stuersstraat te begeven, zal hij alleen maar langs de Statiestraat en Tempelstraat moeten rijden, dat is de eenige omtoer die hij te doen heeft. M. Verbeke. Dit ontwerp, waarvan thans komt lezing gegeven te worden, heeft veel wijzigingen ondergaan bij hetgeen dat oor spronkelijk besproken werd. M. Vanderghote. Het is juist hetzelfde. Wij mogen aan die verordening geen uitzon deringen maken. De eenige die voorzien werd, betreft den begravingsdienst en zulks dan

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 12