Kosmos Toerisme De Ypersche Handelsfoor Ter nagedachtenis van Z. M. Koning Albert Er is geen plaats meer Laat ons samenvatten KOSMOS TOERISME Groote Markt, 26, Yper - Tel. 515. Men is algemeen van oordeel dat een handelaar, die aan zijn winkelraam tijdelijk zou aanplakken Alles is uitverkocht, tot morgen goede zaken gedaan heeft. De inrichters der Handelsfoor waren insge lijks dat oordeel toegedaan, toen zij de ver bazende, maar verheugende bestatiging deden: Geen plaats meer Alle lokalen zijn ingenomen. Bezet, de Halle Bezet, de Staatsmiddelbare School Bezet, de tot heden nog nooit gebezigde ruime bovenzaal waar vroeger de Stadsbiblio theek in huisde Bezet, het minste beschikbaar hoekje. Er is geen plaats meer enkele deelnemers zijn wel wat gespannen maar toch tevreden niet te laat gekomen te zijn. De talrijke personen, welke op Zondagen 4 en II Maart de bovenzaal van het Stadhuis bezochten, om er de 28 Kunstplakbrieven te bewonderen, ingezonden door Yperlingen ter gelegenheid van een wedstrijd uitgeschreven door het Stadsbestuur, muken ongetwijfeld deze hemerkirg Wat prachtige kunstpresta tie Vper was onwetende zooveel goede elementen te bezitten. Deze toenadering van kunstenaars oefende, meenen wij, een goeden invloed uit en de pas gestichte Beeldende Kunstkring heeft misschien wel aan dien wedstrijd zijn ontstaan te danken De inrichters der Handelsfoor waren Jan ook zeer verheugd de deelneming in te schrij ven van den Beeldenden Kunstkring en tiem een geschikte plaats toe te staan in de Middelbare School, alwaar schilderkunst, beeldhouwkunst, teekenkunst en houwkunst zullen kunnen vereerd, bewonderd en gepre zen worden. Hertclijk welkom De Kunstplakbrief, een parel van Ypersche kunst, is uitgezonden en aangep'akt in al de Gemeenten van het Arrondiisement Yper en in het meerendeel der Gemeenten van het Arrondissement Veurre Alle Schoolhoofden van die Gemeenten zijn ook uitgenoodigd geweest om met hunne leerlingen, kosteloos de Handelsfoor te be zoeken op Vrijdag 3o Maart. Het Comiteit wenscht veel schoolbezoi ken te ontvangen. De diensten zijn insgelijks geregeld geweest ais volgt Plechtige en Officieele Opening door het Stadsbestuur en de Overheden, op Donderdag 29 Maart, eerst in de Middelbare School, Mondstraat, en dan in de Halle. Openingsuren voor het publiek Donderdag 29 Maart, van 3 tot 7 uren. Vrijdag 3o Maart, van 9 tot 12 uren en van 2 tot 5 uren. Zaterdag 3i Maart, van 7 1/2 tot 1 uur en van 2 tot 6 uren. Zondag, Hoogdag van Paschen, van 9 tot 1 uur en van 2 tot 7 uren. Tweede Paaschdag, van 9 tot 1 uur en van 2 tot 7 uren Goede Vrijdag 3o Maart Hoegenaamd geen Muziek. Streng verbod aan de deel nemers muziek te maken of de radiotoestellen te doen spelen, op straf van uitsluiting. De tombola is reeds goed voorzien de lijst der gevers zal gepubliceerd worden. Bede de giften te laten geworden aan den heer Prosper Craeye, Boterstraat te Yper, lid van het Iniichtingscomiteit. Aan alle milde gevers, besten dank bij voorbaat. De doeleinden door het Inrichtingscomiteit beoogd zijn Op Economisch gebied De Ypersche handelaars en stielmannen beter te doen kennen. Hunne koopwaar en jhun handwerk te doen waardeeren. De naam en faam van de hoofdplaats van ket Westland te behouden. Op Kunsten Wetenschappelijk gebied Toonen dat Yper goede onderwijsgestichten Op aanvraag der verschillige oudstrijders bonden van Yper, werd Zondag laatst, om 10 u in St-Maartens Kathedraal een plech- tigen lijkdienst opgedragen ter dierbare nage dachtenis van onzen zoo zeer betreurden Koning Albert. De leden der verscheidene bonden, waar onder dienen vermeld de Ypersche afdeelin- gen van het Nationaal Verbond der Oorlogs invaliden, van den Nationalen Oudstrijders De met rouw omfloersde vlaggen dier ver- eenigingen werden vooraan in de middenbeuk geplaatst en de heer Dedulle, oorlogsver minkte en voorzitter van den Broederbond van het 3' en 23' linieregiment, aangesteld als ceremoniemeester, regelde op de volmaaktste wijze den ordedienst in de kerk. Velen, zeer velen gingen ter offerande en binst de consecratie werd de plechtige stilte plots onderbroken door het geschal der kla- tta hei neerleggen der kroon De vlaggen buigen terwijl de klaroenen Te Velde blazen. bond, van de Poilus de France en van het British Legion waren zeer talrijk opge komen en begaven zich in stoet naar de St Maartenskerk die weldra, zooals tijdens den dienst die vroeger reeds in z Ifde kerk plaats had, opnieuw vol liep van geloovigen. Bezijdens de lijkbaar, die met de belgische drii kleur bedekt was en waarop een soldaten- helm en een degen rustte, namen plaats rechts de heeren Vanderghote, burgemeester Lemahieu, Delahaye en Van der Mersch, schepenen Versailles, gemeentesecretaris en links de heeren Is. Gruwez, voorzitter van het Nationaal Verbond der Oorlogsinvaliden Vanhecke, voorzitter van den Nationalen Oudstrijdersbond Mijor Mac Farlan, voor zitter van het British Legion Claeys, voorzitter van de Poilus de France»; Baron d'Udekem d'Acoz, eere ondervoorzitter, en Fl. Vandevoorde, voorzitter van den Bond der Oorlogsvrijwilligers Ach Vandromme, eere voorzitter van den Nationalen Oudstrij dersbond, en Roger de Thibault de Boesin ghe, burgemeester van Boesirghe en eere voo-zitter van den Broederbond van het 3e en 23* linierrgiment. bezit voor het vormen en het opleiden der jeugd tot goede burgers en bekwame vak mannen Door de deelneming der Staats Middelbare School en Nijveiheidsschool. Dat er altijd en voor iedereen iets te leeren blijft Door de deelneming der Regie van Telegraphen en Telephonen. Dat Yper echte Kunstenaars bezit en deze kenbaar make Door de deelneming der Photoclub, Beeldende Kunstkiing, enz. enz. Dat men niet behoeft elders te gaan zoeken, wat men onder de hand heeft. Op Toeristiek gebied Het Vreemdelingenverkeer aanlokken en bevorderen gedurende de Paaschfeesten, in het kader der taak van het Comiteit, en ieder jaar de Handelsfoor opluisteren door Muziek Concerten, gegeven door de beroemdste maatschappijen der streek. De openbare meening zal haar oordeel uit spreken en zeggen, na het sluiten der Foor, indien de inrichters hun doel bereikt hebben. En dat is de beste lofrede 1 Voor uwe buitenlandsche reizen kunt gij U van heden af reeds laten inschrijven bij de welgekende firma KOSMOS TOERISME van YPËR, Groote Markt, 26. Tel 515 Lourdes 11 dagen Prijs i 5oo fr. Afreizen op 2 8 22 Mei, 6 ig Juni, 3 i3 Juli, i-3i Oogs-, 5 i3 18 September. Lourdes 14 dagen Prijs 2 000 fr. Afreizen op 29 Mei, 14 Juli, 16 Oogst. Italië i5 dagen Prijs 2.65o fr. Afreis 28 Oogst. Italië 25 dagen Prijs 4.5oo fr. Afreizen op 3 Mei, 4 Juni, 2 Oogst. Oberammergau 10 dagen Prijs 2.000 fr. Afreizen op 23 Mei, i3 Juni, 4 Juli, roenen die het Te Velde blaasden terwijl de Brabangonne in gedempten toon op het groot orgel werd uitgevoerd. De absouten werden gezongen door Z. E. Heer Deken Vermaut en de kerkelijke plech tigheid werd met ons nationaal lied besloten, tweemaal door den heer Hanoulle, orgelist, op het orgel gespeeld. Nadien trokken de aanwezigen, in een langen stoet, tot vóór het Belfort, in wiens gevel het standbeeld van Z. M. Koning Albert prijkt, en, namens de deelnemende groepen, legde de h^er Is. Gruwez een groote en prachtige kroon van natuurlijke bloemen neder aan den voet van dit monument als laatste hulde aan den meest geprezen en meest beminden der Vorsten, die aan de genegen heid en liefde zijner onderdanen en aan den eerbied enjde vereering der gansche wereld zoo plotselings en zoo wreed werd ontrukt. Een afvaardiging van het Talbot House van Poperinghe voegde zich bij die hulde en legde er eveneens een kroon neder. Daarmede liep die vrome plechtigheid ten einde en werd nog eens bewezen hoe zeer Koning Albert hier van allen bemind was x 25 Oogst, 1 12 September. Centraal Eu opa 18 dagen Prijs 3.400 fr- Afreis op 8 Oogst. Spanje 16 dagen Prijs 2.75o fr. Afreizen op 24 Mei, 14 Juni. Spanje 25 dagen Prijs 4.500 fr. Afreis op 3i Juli. Zwitserland 8 dagen Pi ijs 1.200 fr. Afreizen op 4 3o Juli. Vogeezen 6 dagen Prijs 900 fr. Afreis op 24 Juli. Loireboorden 5 dagen Prijs 700 fr. Afreizen op 29 April, 28 Juli. Rijnland 4 dagen Prijs 65o fr. Afreizen op 19 Mei, 9 Juni, 27 Juli, 16 September. Mont St Michel 4 dagen Prijs 450 fr. Afreis op 10 Mei. Amsterdam 3 dagen Prijs 425 fr. Afreizen op 3 c Maart, 5 - 26 Mei. Onzï Rek 1 aam reizen naar Lisieux in 3 dagen Prijs 325 fr. Afreis op 28 April. BeauraingGrotten van Han, Marche- les Dames in 2 dagen Prijs 200 fr. In alle bovengemelde prijzen is het ver voer, hotel, drank en drinkgeld begrepen. Inschrijvingen en alle verdere inlichtingen bij B ERICH T Ten gevolge van het overlijden van Z. M. den Koning kon het BAL, ingericht door den BOND VAN HET OFFICIEEL ONDER WIJS, niet doorgaan op 18 Februari 11. Daarom werd de datum, waarop dit feest zal plaats gri pen, GEBRACHT OP 18° DEZER maand. Gelieve, voor verdere inlichtingen, de aan- plakbrieven te raadplegen. Het Bestuur.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 4