Salvator A V Hollebeke - Carnavalstoet Stad Yper - Muziekschool Op Zondag 18 Maart 1934 TWEEDE CONCERT BENOEMING Minder Premies, meer kwaliteit, VELOSPORT Koers van Zondag II. voor beginnelingen RIJWIELEN Yper - Oostende Uitslag om i5 uur zeer stipt, in den StadsschouwburgVandenpeerebo»mplaalst gegeven door de leerlingen. Ingang vrij. PROGRAMMA i) 3de Fantaisie voor Klavier Peter Benoit Mej. Cherchye Elisabeth. a) Sarabande (Largo) J. S. Bach B) Bonrrée (Allegro) ™°rV'°o1 J.S.Bach Heer Huberty Alexandre. a) Moeders Huis Edw. Blaes b) Heimwee Lionel Blomme Mej. Van Caeyseele Germaine. 4) Herfstherinnering voor Viool R. De Cock Mej. Bultinck Yvonne. 3) Prélude in Sol Klein Rachmaninoff voor Klavier. Mej. Denys Albertine. a) Soupir H. Duparc b) La Libellule Lionel Blomme Mej. Van Caeyseele Germaine. 7) Ré'jerie voor Viool H. Vieuxtemps Heer Verhack Andre. 8) Mis v* 2 gelijke stemmen Lionel Blomme {geschikt v* 2 pianos door den auteur) (Kyrie, Credo, Sanctus, Benedictus, Agnus Dei). q) Polonaise Brillante (vierhandig) Fr. Liszt door de Juffrouwen Dejonghe Madeleine Blanckaert Alice. Gedurende de uitvoering der stukken zullen ide deuren gesloten blijven. Op Zondag 18 dezer zal er een prachtigen -istoet in onze Gemeente te zien zijn. Willen is Kunnen met zijn ijverigen Voorzitter aan het hoof J, heeft dees jaar waarlijk zijn beste gedaan. Een goed zomerweerke is voor dien dag bij Snoeck van Gent aangevraagd. Volk, veel volk zal er zijn om van het buitenkansje te genieten en de in de streek alombekende groep van Meessen haar kunstig ballet te zien uitvoeren. Onze vrienden van Halluin zijn ook van de partij was het geen reuzensucces dat zij te Yper behaalden De Jonge Accor deonisten prachtige groep uit Rousselare, komen ons vergasten met hun puik muziek, en om eens hartelijk te kunnen lachen, zal de groep De Clowns van Komen er wel voor zorgen. Verders zullen wij te zien krijgen onze goede vrienden uit Yper De Ypersche Grooms die met hun prachtig muziek en schoone kostumen veel eerste prijzen zullen behalen, zoowel in het binnenland als op den vreemde. De Zeelieden van Boesinghe zullen er ook bij zijn met hun uitverkoren groepje en, om te bewijzen dat de vaart Yper Komen te Hollebeke kan bevaarbaar gemaakt worden, zullen zij met hun boot een kleine oefening uitvoeren en als 't goed gelukt, gaan zij langs daar naar huis. In die opsomming mogen wij ook onze medegeburen van Wytschaete niet vergeten, die altijd voor iets moois weten te zorgen. En voor het laatst hebben wij de groepen van Hollebeke, waaronder de vroo lijke Montenegro's», de groep van Becquaert Everaet, de groep der visschers en vischver- koopers van J. Martens, de Sterreregen, de Clowns, enz. enz. Wij zullen er zien van alle kleuren en opvattingen, en hetgeen dit jaar nog meer aantrek zal bijbrengen, is, dat al de groepen, vanaf twee uur, op verschillige plaatsen der Gemeente, hunne dansen zullen uitvoeren. De muziekmaatschappijen van Houthem en Wytschaete zullen ons feest opluisteren, en «voor gemakkelijk verkeer met de autobus tusschen Yper en Komen, zullen de gebroe ders Vandoolaeghe, zooals gewoonte zorgen. Aldus komt ons Reusje voor de pin Steeds al dansen langs d' Yper straat in. In de laatste zitting van den Gimeenteraad werd M. Porreye Odile als Hoofd Onder wijzer in de lagere Gemeenteschool benoemd. Proficiat Meester 1 Wij hopen in U een goeden opleider van onze jeugd te vinden. Daarvoor is mijn geld bereid. En kwaliteit vindt gij altijd, ja, In Chicorei PACH4 6d Km. Spijts het slechte weder hadden 47 renners den oproep beantwoord aan den koers voor beginnelingen, door de Vereenigde Sport vrienden op touw gezet. Laten wij er maar dadelijk op volgen dat de afwezige beginnelingen groot ongelijk hadden, want al regende het nu en dan, in de ware beter kenis van het woord, regende het ook premiën. Of wat zou men denken van 35 van die spurtjes die opbrachten Als men tusschen die 47 opkomende ele menten 1 amen vindt als Uecraene, Morent, Depraetere, berton, Denys, zonder van onze lokale kleppers te gewagen die, het moet gezegd, even goed konden winnen als gelijk wie, o. a Woets, Litière, Lacante, Salomé, kan men een gedacht vormen wat succes die koers te gemoet ging alswanneer, om 2 1/2U., d.d. voorzitter Deweerdt het vertrek gaf. Onder geleide van Litière stormen ze den Veurnesteenweg op en, in gesloten gelederen, wordt de eerste ronde afgehold in rekord tempo. In de tweede ronde moet Salomé van velo veranderen, en wint het verloren terrein terug in. Nu komt Berton aan de leiding en ze draaien. Aan de vijfde ronde, demarreert Denys verscheidene keeren, maar Woets en Litière waken. De koers is uiterst bitsig daar er voortdurend dient gesprint achter de pre miën. In de zesde, zevende en achtste ronde, is Haemerlinck (Litière) gestadig op kop en voert stel ig iets in 't scHtli. De hoofdgroep bestaat nog uit 14 maftff, gevolgd op 200 m. van V. Steenkisteen Berton. Muylle van Yper en ook Vermeen ch wor/ien gedubbeld en moeten afstappen. In de elfde ronde, op demarrage van Decraene, scheiden zich 6 man af en nemen i5o m. Rosseel helpt den voor sprong op 200 m. brengen, en ook Woets neemt een werkzaam deel. Aan de deriiende ronde echter valt Woets in den draai aan Café de 1' Yser, maar vervoegt aan 't Hoi kje. In de veertiende ronde echter demarreert De craene en heeft met den slag i5o m. Woets wil hem achterna zetten maar zit gansch de ronde ingesloten. Nu is het Denys die er van onder pijlt en ook niet meer zal verontrust worden, terwijl Albert gansch de overblij vende reeks klopt in den sprint. Uitslag 1) Decraene René, Reckem (4) aan juist 35 km. in 't uur 2) Denys Gas'on, Jonckers hove (2) op i' 18" 3) Woets Albert, Yner (4) op 6oo m 4) Debusschere Jerome, Roese- laere, op 1 lengte 5) Seynaeve Alidor, Uadi zeele (1) op 1/2 lengte; 6) Vandec.andelaere G Beyihem (4) op 2 lengten 7) Depraetere, Moorslede (5) 8) Spetenroodt. Popeiinh; 9) Tack Rei Lombardzijde 10) Ver schaeve Jules, Cortemarck (1) r 1Lit'ère Florent, Yper (1) 12) Tourlouse Frans, Woumen 13) Dereu Albert, Cortemarck 14) Werbrouck Georges, Lauwe 15) Berton Albert, Woumen (5) 16) Depoorter Richard, Ichfeghem O. N. B. De cijfers tusschen haakjes vermelden de pre- miën door elk hunner gewonnen. Als men dan rekening hou dt van de premiën gewonnen door dezen die reeds opgaven ge durende den wedstrijd kan men een gedacht voimen. Vooral deze gewonnen door Woets, als eerste aangf komen Ypetling en geschon ken door Cinéma Flora (2 vrijkaarten voor 1 maand lang de cinéma te bezoi ken) miek goe den indruk, nog daarbij gevoeed een tiental mindere premiën door hetztlfde huis ge schonken en zooals de uitslag vermeldt deed elkeen het zijne om et zooveel mogelijk in de wacht te slepen. Wat den koers aangaat, Decraene heeft ge wonnen en puik gereden, al had hij misschien wel ruzie gehad met Woets toch is zijne zege onomstootbaar de bekrachtiging van deze be haald acht dagen te voren in Gheluwe. Let op dezen naam en vele Juniors zal hij beschamen. 5 Denys van Jonckershove is 2*, ook schoon gereden, terwijl de nieuwe Ypersche hoop al leman regelde in den sprint Zonder zijn val wie weet Lilière is 1i® en men had van Florent veel beters verwacht. De manier waarop hij in de 6*, 7® en 8® ronde vooral op kop sleurde deed het beste verhopen, maar op het laatst zat hij met eene inzinking te kam pen. Salomé had ook veel onkans, speciaal heb ik er op geh t en er zit veel goeds in. De manier waarop hij inliep na breuk was puik. Van anderen, lijk Depraetere, Berton, en De renners aan het vertrelc vooral Morent had men ons beters voorspeld. En nu voor 't sluiten een woord van dank aan al degenen die medehielpen tot het welluk- ken van dit sportfeest. De heeren politiecom missaris en adjunkt. Vandenbraambussche en Vansevenant, met de wakkere politie die er een perfekte ordedienst op nahielden, de mil de premieschenkers en vooral heeren Honoré en Roger der cinéma Flora Onbetaalde re- klaam) die het hunne bijbrachten tot het sla gen van dit schoon sportfeest. En nu, Yperlingen, na den schoonen Juniors- koers verleden jaar en nu dezen van verleden Zondag, waardeert dekrachtinspanningen van deze jeugdige club der stad. Steunt haar zoo veel mogelijk en wordt lid van De Vereenig de Sportvrienden lokaal A la Ville de Cou trai Statiestraat, Yper. Sportvriend. voorzien dr beste verbeteringen Modellen voor Sport, Toerisme, Werk en Vervoer. Lichte MOTORRIJWIELEN aan k gematige prijzen. Bij ai de Agenten 72 Vertrekkers Het werd een harden koers waarin Marcel Meernhnut van Zonnebeke de zege behaalde. Het felle baaske bewijst dus eens te meer dat, mits ernstig te blijven, hij wellicht ook in de hoogere kategories zijn woordje zal hebben mede te pi aten. Uitslag I. Meernhout de too km. in 3 u. 2 m. 2. Kint op 2 lengten 3. Maes Maur. op 5 leng ten 4. Buyck op 1 lengte 5. Joris op 1 m. 10; 6. Demeersman op 1 lengte; 7. Voet Gentil op 1 lengte 8. Baert Leon op 20 sec g Da vid 10. ex aequo Van Ronsele, Demulder, Carpriaux De vos, Parmentier, Vandaele, Dekuysscher, Van Meenen, Hermie. Zoodus een prachtig lot deelnemers en een driedubbel hoera voor Marcel Sprinter. Zondag 18 Maart 1934 Oostende-Vper (Juniors) 100 km. i.5oo fr. Prijzen en Premièn, verdeeld als hierboven. Aan den overwinnaar palm en beker Ghisquière. Inschrijving bij Jos. De Beer, Rijselstraat, Yper, tot 16 Vlaart. WegwijzerOostende, Nieuwpoort, Veurne, Yper, (Veurnesteenweg, Siuersstraat, Boter» straat, Rijselstraat), Kemmel, Wytschaete, Yper, (Rijselstraat, Matk'), Potyze, St jan, Yper, (Kalfvaa t, Dixmudestr., RijselstraatJ, Kemmel, Wytschaete, Yper. Aarkomst aan de Café Sportwereld Rijselstraat. De personen die begeeren premién te schenken worden verzocht zich te wenden in het lokaal Sportwereld Rijselstraat. Algemeen klassement der beide koersen. 700 Fr. Prijzen, verdeeld als volgt 1® prijs l5o fr. en Beker Sigaretten Belga. Verders 100 - 90 80-70-60 -"5o - 40 3o 25 i5 frank.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 5