Ypersche Voetbalkroniek RODOLPHE BOÜDRY II* Afdeeliog Bevordering Uitslagen der Matchen van 11 3 1934 C. S. Yper TE ROESELAERE. Michel Vander bauwhede en zijn medespelers kwamen zich meten tegen de kleppers van Moeder Over ste. Daar de roodjes op 29° October zoo broe derlijk waren geweest, zijn de wit zwarten ook niet wonderlijk te werke gegaan en bij inruk ken was de stand even als gedurende de heen match (11)- Schrijven wij maar dadelijk dat het een zeer aangename en sportieve wed strijd was en oud internationaal Michel ons nog enkele mooie voetbalstaaltjes lietbewon deren, waaronder een prachtig doelpunt, die wij zelden in hoogere afdeelingen zien jnaken. Verkenner. TRABOLSPEL. Kampioenschap 1933 - 34 Zonnebekesteenweg, 208, Yper HERSTELT alle slach Zetels, Canape's, Clubs Salongarnituren Ressorlbakken, enz. F. C. Roeselaere I C. S. Yper i R. S. Waereghem 6 A. A. Moescroen I Stade Moescroen l Dar. Ölankenberghe 2 S. K. Sweveghem i S. K. Roeselaere 2 Wevelghem Sp. 2 R. S. C. Meenen 2 F. C. Iseghem 4 R. C. Bisseghem 1 S. K. Heule 7 F. C. Thielt 2 F. C. Roeselaere 1 C. S. Yper 1 Scheidsrechter Pil, in vervanging van den H. Verbeke, stelde volgende ploegen in lijn F. C. Roeselaere Vinturnhout Demeyere Storme Vanrobaeys Degby Veranneman Debrouwer Verloigne Degondel Coussement Degand Motrin Verleure A. V. d bauwhede Gadeyne Ollevler Veys Vervprcken Bourdeau Verleure Ev. Dechlèvre Messelis Roeselaere wint den opgooi. Yper trekt sef fens ten aanval maar voor niet lang, want de bezochten komen aandringen en onze achter hoede moet zich inspannen en al haar kunde uithalen om de rood-witte netten vrij te hou den. Zij doet het ten andere met brio en Messelis, vandaag in prachtform, houdt alles wat gedurende dat eerste offensief afgescho ten wordt. Het spel wordt verder meer ver deeld, alhoewel de verdediging der Mandel zonen ook haar weik krijgt, want zijn de Ypersche aanvallen min talrijk, des te gevaar lijker zijn zij om te stuiten. Roeselaere mag van geluk spreken alswanneer Michel van ver kogelt en het leder juist de bovenlat scheert. Zoo gaat het spel op en neer tot aan de rust, daar de verdedigingen de voorwaartsen den baas blijven. Drie hoekschoppen voor Roese laere en een voor Yper zijn aan te stippen. Na de koffie golft het spel wederom op dezelfde manier verder. Af en toe nemen beide ploegen de bovenhand. Na twintig minu ten spel begint Yper een overwegende rol te spelen. Vanderbauwhede weet vervolgens be hendig twee achterspelers te ontwijken en, met een schuinsch grondscherend shot, tec- kent hij een prachtig doel aan na 3o minuten spel. Het aanteekenen van dit punt geeft het signaal voor de rood-witte aanvallen. Molein is met Verleure Aug. van plaats veranderd. Ónze voorwaartsen schieten naar de vijande lijke kooi dat het een plezier is. Gadeyne, op onvoldoend wegwerken van back Demeyere, neemt a la volée op maar zijn schot vliegt op de bovenlat te pletter. Molein wil nog her nemen doch kopt naast. Roeselaere, het ge vaar inziende, begint ook aan te vallen en zoo kan Coussement aan de 37* minuut de ploegen gelijk stellen. De Yperlingen beproeven als dan nog een laatste maal door te breken, doch dan eindigde de fel betwiste match met Roeselaere ten aanval. In de tweede helft bekwam Yper drie en Roeselaere vier corners. Spelers, deze uitslag strekt u ter eer en menig supporter was voldaan bij het vernemen van het nieuws. Daarom ook wordt een dergelijk resultaat bij Stade Moescroen verwacht en een score zooals te Yper bewerkstelligd (2 2), zou als een mooie prestatie mogen aangestipt worden. Persstemmen uit Brugge Sport 't Was een schoone partij football, waar in Club's verdediging uitblonk. De rust was daar en niet een had den weg der netten ge vonden. Met blanke score werd dus gedraaid en nog kwam geen verandering. Op het laatst nochtans kan Vanderbouw- hede, alhoewel in moeilijke positie, onhoud baar binnenzenden. «Iedereen dacht dat de partij daarmede zou eindigen, als Coussement, die heelemaal geen slecht figuur miek, met een prachtschop in 't plafon J van 't doel zendt, en aldus de stand gelijk zet X 1. Moeder Overste. TWEEDE AFDEELING D.BIankenberghe 22 19 0 3 100 19 41 S. K. Roeselaere 22 18 2 2 72 24 38 R. S. C. Meenen 22 12 5 5 64 33 29 St Moescroen 21 10 7 4 51 36 24 F. C. Iseghem 21 11 8 2 51 44 24 F. C. Roeselaere 22 10 8 4 45 43 24 C. S. YPER 22 7 8 7 34 40 21 S K. Sweveghem 22 9 19 3 51 57 21 R. S. Waereghem 22 6 10 6 49 61 18 Wevelghem Sp. 22 7 11 4 35 54 18 S. K. Heule 22 7 14 1 37 61 15 R. C. Bisseghem 22 5 15 2 31 51 12 A. A Moescroen 22 4 15 3 34 78 11 Thielt 22 3 15 4 30 72 10 Derde Speciaal C. S. Yper o - Meenen I De lang verwachte schok is eindelijk door gegaan en de specialers hebben voor de tweede maal het onderspit moeten delven. Dat ze ditmaal verdiend verloren hebben, valt te betwijfelen want men mag gerust verklaren dat Meenen, met zijn ploeg en het spel dat hier vertoond werd, geen hoogen toon in de Finaal der provincie zal kunnen bijhouden. Immers, gedurende de eerste speelhelft en met het voordeel van den wind spelende, werden de geel z warten totaal ingedrukt. De rood-witten nestelden gedurig voor hun netten, maar de kans stond langs de Ypersche zijde niet, zoodat het heiligdom van Meenen onge schonden bewaard bleef. Een schieten van Matton op den binnenkant van den zijpaal, zendingen die de goede richtiog hadden, zelfs een strafschop volstonden niet om ons in de gelegenheid te stellen de versterking der be zoekers in te beuken. Integendeel, op een der zeldzame ontsnappingen van de aanvallende voorwaartsen van Meenen, gelukken zij er in Margonneau te verschalken. Op een schieten, dat Nesten goed opvangt, wordt hij door het gladdig leder bedrogen en ziet het tegen wil en dank in zijne netten verdwijnen. Na de rust, zijn de specialers als verlamd. Het heilig vuur is er uit en zoo kan Meenen het spel meer doen opwegen. Langs weerskanten wordt er aangevallen, maar de achterhoeden waken, zoodat de keepers weinig of niet moeten tusschenkomen. Een verandering aan de Ypersche voorlijn baat niet en alle pogin gen worden in de kiem gedood. Meenen, alhoewel k impioenenploeg, vertoont een fut loos spel en maDgelt in alle geval aan samen hang De centervoor alleen viel op te merken, alhoewel onze backs hem goed meester waren Zoo eindigt die belangrijke paTtij in 't voordeel van de ploeg die zich het minst deed opmerken. Maar dat verlies stelt ook perk en paal aan den wensch der specialers die dolgraag de eindronde hadden willen be twisten. Zij struikelen dus op een nippertje, doch zij mogen fier zijn met hun uitslagen van het seizoen. De kampioen Meenen is ver van onze cijfers gebleven. De rangschikking duidt het genoegzaam aan. Evenwel tellen enkel de punten en zoo zal speciaal tot toe komende seizoen moeten wachten om zijn be geerte naar den titel in werkelijkheid om te zetten. DERDE SPECIAAL Eindklasseering S. C. Meenen 18 17 0 1 76 19 35 C. S YPER 18 14 2 2 125 17 30 St. Moescroen 18 11 4 3 71 26 25 Kortrijk Sp. 18 9 8 1 54 44 19 S. V. Kortrijk 18 6 9 3 38 49 15 V. Wevelghem 18 7 10 1 37 58 15 Wevelghem Sp. 18 5 11 2 54 73 12 U. S Dottignies 18 4 10 4 24 65 12 A. A. Moescroen 18 4 12 2 24 95 10 R. C. Bisseghem 18 3 14 1 14 69 7 Juniors C. S. Y. F. C. Iseghem Beker C. S. Y. Zooals verleden week aangekondigd, gaan de matchen voor den juniorsbeker door vanaf morgen Zondag 18 Maart. Wij krijgen dus drie schoone ontmoetingen op eigen terrein te zien en de voetballiefhebbers zullen er aan houden de jonge krachten van de club te komen aanmoedigen. Tot naricht dient ge zegd dat de beker de eigendom wordt van het elftal dat den besten uitslag tegen de rood witte juniors ver ezenlijkt. Deelnemeis F. C. Iseghem i8/3, Stade Moescroen Paasch- maandag 2/4, S. K. Roeselaere 8/4. Naar verluidt zijn onderhandelingen aan gang voor een match heen en weer tusschen onze eerste ploeg en het elftal van Vlissingen (Hoiland) waar Floren Van Halme als oefen- meester optreedt. Volgende ontmoetingen zullen waarschijnlijk ingericht worden voor Derde Speciaal Hazebrouck, Belle en Sta- den. Er is dus nog werk op de plank vooral eer aan rusten zal gedacht worden. NEMO. Zooals we voorzagen was de strijd tusschen Katholieken Kring en Bascule in 't lokaal van deze laatsten zeer spannend. Cercle won de match, doch enkel op een nippertje, want de laatste stand van 't spel was 24 om op 25 uit. Tot op de laatste oogenblikken kon niemand bepalen wie zou winnen. Voor beide pelotons bestond de kans het punt van de partij binnen te halen. Dat 't spel lang duurde hoeft niet gezegd. Maar het had zeker wel is waar vroe ger kunnen gedaan zijn. Inzonder op 't laatste van de partij was het spel zeer wisselvallig. Om het spel beter te begrijpen zullen we enke le standen aanduiden. Cercle won het i' spel met 2 en Bascule volgde met 4. Cercle bracht het op 5. Bascule liet 2 en 1 en baalde 2. Cercle 8 tegen 6, deze werd nu opvolgenlijk 96, 9 8, 128,129, 17- 9, 17 l3. Cercle liet 1, 17 14,. en bracht het spel op 22 14. Bascule haalde 18 tegen 22. Cercle liet 2 en teekende 1 aan 23 20. Volg den nu Cercle 23, Bascule 21, dan 24 21 en; 24 om. Cercle speelde uit met 25 tegen 24 voor Bascule. We kunnen opmerken dat Cercle de Bas cule domineerde bij den aanvang van 't spel tot aan denstand 22 14. Nubegonnen ze slecht te spelen en moest het spel nog langer ge duurd hebben 'k geloof dat ze 't pleit gingen verliezen, want ze speelden zoo vastberaden niet meer. Een lichte aarzeling en wellicht overdreven voorzichtigheid zouden hen wel licht noodlottig geworden zijn. Bascule die niet goed op dreef scheen bij 't begin van 't spel, geraakte erboven en kwam zeer ge vaarlijk op de hielen van Cercle tot 24 om. Mit een gevoeligen achterstand was hun spel alles of niets en ze hadden een paar ma len de gelegenheid Cercle de loef af te steken. Voor Cercle gewoon peloton met heer Verkinderen als spelleider en de heer Poot als invaller voor heer Cuvelier afwezig Bij de Basculemannen spelleider Rod. Salomé. De heer Van der Helst verving heer Norman afwezig. Verders gewone spelers. Arbitreerden h.h. Noyez en Devcs. Cercle heeft 'n kostbaar punt veroverd. Pro^ ficiit Menjgeen denkt dat de matchen voortaan 1 van alle belang ontbloot zijn en dat Cercle overwinnaar van het kampioenschap is Zeker Cercle heeft meest kars en 't zal wellicht ge beuren dat 't zoo uitvalt. Maar als we alles goed beschouwen kan Postje nog gelijk spel afdwingen. Bascule, Statie en Coo zijn uitge schakeld. Cercle moet nog in eigen tia uitko-* men tegen 't Postje. Moesten de mannen van chef Noyez erin gelukken Cercle te kloppe» en de match te winnen in eigen tia tegen Sta tie dan zouden beiden met 6 punten staan op 8. We zullen 't woord laten aan de mannen van 't Postje en hun in 't belang van 't bolle- spel en de supporters en ook een beetje voor de lokaalhouders, veel geluk toesturen. We wenschen even veel kans aan Cercle. Bij gelijk spel zien we een extra match die zal beslechten wie van de twee den beker zal meedoen naar huis Toekomende week 21" gaat de Coo naar de Statie. Het isgeen reden omdat die twee geen kampioen meer kunnen worden dat we naar die match niet zouden gaan kijken. Het kam een heel schoonen strijd worden. We verwach ten even veel supporters en liefhebbers als er waren in de Bascule. RANGSCHIKKING Gespeelde Matchen Pur.tM Katholieke Kring 7 6 Postje 6 4 Bascule 7 3 Statie 6 2 Coo 6 I KRABBER. 301 i 30 Bijzonder verzorgd werk.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 6