de pijp pa BUTTNER Requiem Royal a Ypres KOSMOS - TOERISME Amitiés Frangaises Aankomst tan een darde schip store kolen pMET HETI Hart r?l^Tong en Comings - Croix Rouge de Belgiqus A Tinitiative des groupements patriotiques d'anciens combattants Yprois, un service Ju- nèbre sol en nel aéiécélébre, Dimanche dernier, en la Catbédrale de St-Martin, la mémoire du Roi Albert I. Met in salon-autocar' naar Onkerzeele 23 30 Maart Marche - les - Dames. h OSMOS - TOERISME Onze Scheepvaart Aankomsten Een Spijtig Voorval ssMMï BESCHERMT G. Van Wonterghem - Callewaert 15, Boterstraat, YPER. Allerhande Nieuws Yper. Botsing. Maandag avond, rond 7 u., kwam een autocar uit Verviers, die met een maatschappij naar den Carnavalstoet van Duinkerke was gereden, langs hier terug door de Dixmudestraat toen hij, aan de kruising der Cartonstraat, op een autocaroion der brou werij Anglo - Beige die uit de laatstge noemde straat kwam, botste. Alles bepaalde zich gelukkiglijk bij eenige stoffelijke schade en, na de gebruikelijke vaststellingen gedaan te hebben, konden beide voertuigen hunnen weg vervolgen. Gelukkige winnaars. Vroeger meldden wij dat een nummer der reeks D van de tombo lader Tentoonstelling van Brussel, dat hier in de post van Yper verkocht werd, in de trek king met een lot van 5o.ooo fr. was uitgeko men. De gelukkige bezitter van dit winnend nummer is de genaamde Lenglaert, wonende te Armentiers, die terzeldertijd nog, met een ander nummer van hetzelfde boekje, een lot van 200 fr. gewonnen heeft. Aan Mevr. Jean Boeslnghe. Aanrijding vermeden.— Gevonden en Verloren Voorwerpen Uitslag der Aanbesteding Slachthuis - Yper Falls Divers Accident d'auto Mort de la victime, Etat Civil de Comines A g h. 3o un imposant cortège d'anciens combattants Yprois, parmi lesquels ceux de nationalité frar.gaise et britannique, habitant la ville, portant tous leurs décorations de la grande guerre, s'avance vers la Cathédrale, oü unt foule recueillie s'unit de tout cceur aux vaillants serviteurs de la Patrie. Ceuxci oc- cupent la grande nef. Le service d'ordre orga nise par ltur comité est parfait. Au pied du catafalque, couvert du drapeau beige et sur- naonté du casque des combattants, une su perbe couronne de fleurs naturelles a été placée. A droite, devant le choeur, les sièges en- deuillés sont occupés par MM. le Bourgmestre et membres du collége échevinal a gauche par MM. les piésidents et membres dirigeants des différents groupes d'anciens combattants. Au moment de la Consécration, une sonne rie de trompettes rend les honneurs militaires, tandis que les drapeaux s'inclinent. A Tissue de la grand'messe solennelle exé cutée en grégorien par la chorale mixte de St- Martin, les abscutes ont été chantées par M. le Doyen Vermaut. L'exécution de l'hymne national, aux grandes orgues, a termiré cette patriotique cérémonie de deuil religieux. A la sortie le cortège escorté d'une foule émue et sympathique s'est rendu au Bef- froi, oü une superbe couronne fut déposée au pied de la statue du Roi Albert qui sera, après le deuil royal, solennellement inaugurée par son fils le Roi Leopold III. Une sonnerie «Aux Champs» a clóturé cette manifestation du plus pur loyalisme. Elle fait honneur a ses organisateurs. AFREIZEN op 6 April. VERTREK te YPER om 6.3o uur. PRIJS 25 Fr. Op 25 Maart eendaagsche reis naar de Rotsen van AFREIS te Yper om 6.3o uur. PRIJS 75 Fr. INSCHRIJVING voor bovengemelde reizen bij Groote Markt, 26, Yper Tel. 5i5. Le Bal de Gala Encore une belle série de réunions intéres- santes et de fêtes qui se termine Le grand bal de cloture, paré et travesti des Amitiés Frangaises d'Ypres, a eu lieu comme habi- tuellement Samedi dernier, veille de la Laetare. La crise est toujours la, et cependant notre fête a bénéfieié, cette année encore, d'un succès complet. Peut être y eut il, disons le, un peu moins de travestis que d'habitude, mais constatons néanmoins que leur somp- tuosité et leur élégance nous permettent de vanter une fois de plus le bon goüt et l'heu reuse imagination des personnes qui ont bien voulu joindre leurs efforts a ceux du comité organisateur. Pensons done a les complimen ter ici chaleureusement, et aussi a leur expri mer nos plus sincères remerciements. Les prix offerts par la caisse des Amitiés Fran- gaises, auxquels s'étaient joints ceux de quelques généreux donateurs, se trouvaient être nombrtux comme toujours, et, en géné ral, fort beaux certains étaient même vrai- ment luxueux. Sans doute, leurs heureux bénéficiaires en auront ils été satisfaits. Quant au bal, il offrit a l'assistance dés le début, dans le décor de la salie magnifique- ment ornée, Taspect agréable des chatoyantes couleurs des travestis, mêlées a celles des belles toilettes claires de nos jeunes et élé- gantes danseuses. Bref, il fut aussi brillant que toujours, et sa joyeuse animation ne cessa, paraitil, qu'apiès les petites heures, comme a regret, conformément a Texcellente tradition acquise. R. D. Vrijdag 9 Maart, het beurtschip André (schipper De Bceuf) met 25 ton beurtgoed voor verscheidenen. Dinsdag i3, de Deux Frères (schipper Lahaye) met 125 ton hout voor M. Vergracht te Yper. Woensdag 14, de P. E. M. (schipper De Bock) met i3o ton graan voor M. Vande- putte te Yper. Wij vernemen met voldoening dat het wa terpeil tengevolge van den laatsten regen met 0,22 m. gelezen is, hetgeen opnieuw de regel matige scheepvaart zal toelaten. Een spijtig voorval, dat voorzeker wel eanig is in de geschiedenis der scheepvaart, is hetgeen deze laatste dagen overgekomen is aan een hollandsch schipper. Deze, een zekere Cousseye van Aelbroeck (Holland), was met zijn schip Dina, dat hij nog maar pas over zes maanden had gekocht, op het einde der maand Februari naar Elzen- damme gekomen met een lading vette voor rekening van den heer Talpe, van Kortrijk. Wanneer hij echter wilde terugkeeren bleek het dat zijn schip te groot was om door het sas van Fintele en ook, ijdel zijnde, te hoog om onder de zoo noodlottige brug van Caes kerke te kunnen varen. Die menscb is met zijn schip een aantal dagen te Elzendamme blijven liggen en geen keervracht vindende is hij nutot aan Dixmude gevaren waar hij thans nog altijd geblok keerd ligt. Men moet waarlijk in onze verlaten en ver geten streek zijn om zulke schreeuwende wan toestanden te vinden. Het is nu reeds zoolang dat men de voor- loopige brug van Caeskerke als een belem mering voor de scheepvaart aanklaagt. Welis waar werd er een krediet voorzien, maar wanneer zal men de werken aanvangen Wanneer Maandag, Dinsdag en Woensdag aanstaan de wordt gelost aan onze kaai het schip De Oudstrijder geladen met 120 ton kolen in noten (5o/8o) en grove vlamkolen, aan het schip genomen tegen den prijs van 16 fr. de 100 kilos en thuis besteld aan 17 fr. de 100 kilos. Voor verdere inlichtingen of bestellingen zich wenden tot Remi DEGEEST DE PUYDT, Kruisstraat, 174, Yper. Tel. 227. Groothandel Cousin, van Ploegsteert, is in dezelfde trek king een lot van 5oo fr. ten deel gevallen. Aan; beiden, een hartelijk proficiat. Een autocamion van Poelcapelle die van uit de richting van Langemarck naar hier gere den kwam, stond op het punt de spoorlijn over te steken toen juist op hetzelfde oogen- blik een trein in aantocht was. De voerder» die zulks gelukkiglijk nog in tijds bemerkte, gaf een zwenking aan het stuur en het zware voertuig bolde de gracht in terwijl de trein voorbijreed. Alles bepaalt zich bij eenige stof felijke schade en de personen, die op den ca mion hadden plaats genomen, kwamen er met den schrik van af. Het voertuig moest door- paarden uit de gracht getrokken worden. Gevonden. Maandag 12 Maart, in de Cinema Oud Yper een damesregenscherm, door M. Dewaele Robert, Boomgaardstraat, bij wien de eigenaarster hem mag terughalen. Dinsdag i3, een som geld door M I-ten- baert Henri, Goude Poortstraat, die ze ter beschikking van den eigenaar houdt. Woensdag 14, door M. Philippaert Pierre, een koperen stopsel van een auto-radiator. Denzelfden dag, een kleinen sleutel aan een houten blokje vastgehecht. Deze beide voorwerpen berusten op het politiebureel. Woensdag 14, door M' Rotsaert Cécile» Lombaardstraat, 35, een kinder regenmantel. Nagelaten bij de Gezusters Vanassche, Boterstraat regenscherm en mandje. Verloren. Dinsdag i3 Maart, door M^ Denys Gerard, tusschen Harelbeke en Yper». een volledig gemonteerd autowiel. gehouden op Dinsdag 6 Maart 1934 voor den Muur en IJzeren Afsluiting- vóór het Weezengesticht Vanassche Gaston, 26 5oo fr. Soete Jules» 26.723 fr. Lacante Hector, 27.263,76 fr. - Delhem H", 29 664,26 fr. Waterbley Ferd., 3o.25i,7o fr. D.ewitte Juhs, 3t.193.22 fr. p De Muyt Alex 31.338,96 fr Snick René, 32.395 fr. Degraeve Jules, 33.926,10 fr. Gedurende de maand Februari 1934 werden in het stedelijk slachthuis volgende dieren geslacht 1 stier, 12 ossen, 43 veerzen, 2f koeien, 38 nuchtere kalvers, 34 vette kalvers, 3i schapen, 164 verkens, 9 paarden totaal 35g dieren. Conférence publique et gratuite Le 21 Mars a 18 h. 3o en la Salie dn Cercle Catholique, rue de Wervicq. Le Docteur D'Hondt, président de la Croix^ Rouge de Wervicq, ciusera des accidents de la route au point de vue méiical. Monsieur Tavocat Van den Berghe de Courtrai, membre correspondant du Touring Club de Belgique, traitera cette question au point de vue juridi- que. Un film documentaire sera présenté. Le Président R. Wys&ür Le nommé Allewaert Paul,sans profession, agé de 67 ans, domicilié i Comines, Place Al- bert I, se trouvait Lundi soir vers ig h. dans la rue de Warnêton a Comines, oü il a été victime d'un accident d'auto. La voiture était conduite par le Sieur Marcel Mahieu domici lié a Wervicq Le Dr Wyseur de Comines a prodigué ses soins sur place au blessé, et en- suite l'a fait transporter d'urgence a la clini- que a Wervicq. L'infortuné, Allewaert P., y est mort, suite de ses blessures. Une enquête estouverte. du 10 au 27 Mars 1934. Naissance Blieck Jean-Victor, Rue de la Procession, 3(X- Décès Pattyn Jérome, cél. 24 ans, Rue des Champs.- De Cottignies Achille, époux de Lemenu E., 63 ans, Chaus- sée de Wervicq, 27. Ghesquière Bertha, 40 ans, épouse de Norman Jean. S°" Ten Brielen. Publications de mariage Vandenbussche Victor, cél. o/tisserand 4 Comines, avec Pacquet Alida, cél., reliause domicilièe a Courtrai. Hazebrouck Emile, cél., cultiva teur, domicilié 4 Comines-France avec Bucquoye Flor*, cél., o/d'usine, domicilié* 4 CominSs. Trioen André,. cél., o/platrier,domicilié, aComines, avec Pype Henriette, cél., cartonnière 4 Comines France.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 8