Léon Jonckheere - Boulanger Raphael Ceulier - Jonckheere, Opvolger Voor U L I BIJ STERFGEVALLEN Voor Bouwstoffen. Landbouwkalk, Vlakke en Gegolfde Platen, alle merken van Tegels en andere Bouwstoffen, alsook voor Kolen ei Brandhout 9, Elverdinghestraat, IEPER - Tel. 384 Ten bureele dezer kan men de voor baande nummers van het mengelwerk toekomen. Mengelwerk van Het Ypersche N' 16 Roman door A. BRULEZ (Vervolg) Dag allemaal I zei ik handen drukkend. En proficiat, Raph, want ik moet niet vragen of ge dezen keer luktet Kom hier, Broer, zei Raph, 'k ben dol tevreden vandaag, en dat gij erbij zijt, ver- idubbelt mijn genoegen. Nu ga ik gauw koffie drinken zei Elanche, terwijl Paula de flesch ophaalde. Wachten, meisje riep Raph uit, eerst rtikken 1 Zóó niet wegloopeo hoor 'n Half glaasje, zei ze, want dat is te sterk! "flet kurk knalde af, de bekers schuimden -vol perelenden wijn en in de hartelijkste stemming werd er gedronken op 't geffik van Raph, maar ook van de meisjes, en, uit wel levendheid, ook van mij. Nu begreep ik wel dat Raph, en zelfs de meisjes, tevreden waren om den goeden uit slag van dat examen, maar wat ik niet be- .greep, was de vrije, gelukkige houding der ;twee jonge lieden tegenover elkander. Onmiddellijk maakte Raph er gebruik van, som mij in 't oor te blazen Libeer is buiten Hoe dat j— Komt niet meer... moet naar Gent 1 straks vertellen Paula kwam weer bij,, de glazen werden ge lieven en genoeglijk uitgedronken, waarop Raph de flesch leegschenkend zeide Nu noet ik naar de kazerne, maar van «vond zie tk u terug. Tosahij weg was, nam Paula de glazen af «n spoelde, terwijl ze een paar keeren naar ■de keukendeur keek of Blanche niet teiug kwam. Het scheen me dat ze vermeed bij mij «Heen te zijn. Van verre zei ze, terwijl ze afdroogde Wat ben ik blij dat Raph erdoor is. Ja, zei ik, hij is er gansch mêe opge knapt. Daarop kwam Blanche terug en gaf Paula gelegenheid ook de koffie te gaan nemen. Dadelijk kwam ze bij me zitten en vroeg Hebt ge gezien hoe gelukkig die twee ;«ijn Me dunkt. Heeft Raph niets gezegd en Paula ook niet Raph een half woord, van Gent, maar ik ■weet niets méér. Wel ik zal 't u zeggen ik ben ook zoo tevreden Daniel Libeer heeft alles afge schreven. Hij wilde de zaak bruskeeren, sprak van zijn plannen aan zijn ouders, maar deze wilden niets hooren. Naar Leuven mocht hij niet meer komen, hij moet naar Gent en als hij niet ronduit afbrak zouden zijne ouders .rzijne studiën niet meer betalen. Zoo zoo Dat zijn toeren En hij heeft dat alles aan Paula geschre ven en gezegd dat hij aan haar niet meer -mocht denken. Zoo gemakkelijk Ja, du6 moest hij het niet zoo sterk mee- nen. Wat zegt gij, Gustje Dat vind ik ook. Paula heeft er ook geen verdriet in ge maakt. Zij had hem enkel eene belofte gedaan, omdat hij zoo sterk aandrong en hij het zoo goed met haar scheen te meenen. Maar zij ziet ou wat het inhield. En Raph Toen die het vernamsprong hij wel een meter hoog en had ik er niet bijgestaan, hij zou Paula om den hals gevlogen zijn. Maar zij hebben nog niet verder erover gesproken. Toen Paula terugkwam, stond ik ook op, want ik was nog niet naar mijn kamer geweest en ik moest mij nog wat opknappen en mijn kofier uitpakken. Daarmêe klaar en op 't punt naar mijn hotel te gaan, kwam Raph aan. Mag ik vroeg hij. Of ge Kom steek nog gauw een cigaar op. Ik heb tijd. Ge weet zeker al 't nieuws Natuurlijk. Blanche heeft dat niet kun nen zwijgen. En Paula Niets I Ze is nochtans niet droevig, maar integendeel heel blij. Ja. Ze had zich laten verblinden door die eerste, aangename aanvraag voor haar. Maar eigenlijk beminde zij niet. Jawel lachte ik. Hem toch niet Neen, u Ik zal het haar weldra weer vragen. Wat denkt ge Ik weet dat het bij u vaststaat en haar antwoord zal ditmaal ook wel gunstig zijn. Nu ben ik gelukkig, kerelmijn examen af, het meisje waarvan ik droomde, en daarbij bekomen nu mijn dienst te mogen doen. Ik ben niet alleen blij om deze opgesom de redenen, maar ook omdat ik den opge- ruimden, joligen jongen van vroeger zal terug vinden, 't Was niet aangenaam meer voor mij. Ik wist niet meer wat u aan- of afraden we hadden geen pleizier meer, ge liept altijd met uw kop tusschen de beenen waarachtig 'k had er het land aan 't Is voorbij, jongen 1 Leve de liefde en onze vriendschap En inderdaad, van toen af was weer alles vroolijk. Enkele dagen later had hij Paula gevraagd. Het meisje, gestoord in harebegoochelin gen, door het voorval dat zij gehad had, scheen er eerst enkele bezwaren op te vinden. Doch hij had zoo ernstig aangedrongen, zoo wel gepleit en alles aangebracht wat mogelijk was, dat hij in zijn poging lukte. Hij immers, zoo zegde hij, liep geen gevaar door zijne ouders afgekeurd of weerhouden te worden, hij had ze niet meer. Dsarbij was hij meerderjarig, genoeg begoederd om van niemand af te hangen, en zoo rechtzinnig als men het in de gewichtigste omstandigheden van het leven maar kan zijn. Hadt zij daarbij niet gezien dat hij haar heel anders beminde dan... die andere En toen hij haar om zeggens reeds volko men overhaald had, voegde hij er in zijne eenvoudige rechtschapenheid nog bij, dat hij haar, op gezegeld papier, eene officieele trouwbelofte zou afgeven, die haar alle zeker heid zou verleenen Zooveel was er echter niet noodig, want Blanche, die er bijna zooveel genoegen aan had alsof het haar eigen lot gold, spande al hare krachten in om Paula te overtuigen, dat zij ditmaal het rechte eind hield en dat het dwaas zou zijn die deur, die op geluk uitgaf, dicht te slaan I Zelfs moeder Bladel, die reeds zoolang en met zooveel lof had hooren spreken over Raph Deroo, zag er geen bezwaar in en hielp Paula knikken. Toen alles klaar gekomen was, vond moe der er zelfs behagen in den jongeling soms in de keuken te nemen en er een aangenaam praatje mêe te voeren. Hoe langer allen hem kenden, hoe meer ze hem liefhadden, en ge lukkig waren. Daarbij had Raph ook geen mededingers meer te vreezen. Het wierd immers aldrx voor iedereen klaar hoe de zaken stonden, dat Paula niet meer vrij was, dat Raph de officieele, aangenomen kandidaat op hare hand was, en dat het onnoodig was er nieuwe plannetjes op aan te leggen. Het meisje was daarom niet minder spraak- en minzaam tegenover de anderen, maar zoo dra Raph aankwam waren ze bijeen en 't leed voor niemand meer twijfel, dat het ernstig en zonder voorbehoud tusschen die twee, in volle, vertrouwen eagenegenheid, doorging. Van zelfden schrijver zijn verschenen en te koop ten bureele dezer TE VELDE, Oorlogsroman IN DEN STORM, Roman» M.M. kleine handelaars, stieldoeners en beginnelingen We doorgaan de crisis ten volle. U hebt dus min verkoop of werk, maar steeds meer fiscale en andere belastin gen die u vooral voorkomen door onjuiste rekeningen en gebrek aan goede boekhouding. U kunt die tegenwerken door eigen krachten Hoe zoo Eerstkomend zal er een kursus van boekhouding ingericht worden, waar al de moderne princiepen theoretisch en praktisch zullen aangeleerd worden. Het is van groot belang voor U deze bij te wonen. Zij zullen gegeven worden door een gediplo meerd Boekhouder I. C. M. Vraag inlichtingen en voorwaarden bij An- dré Dekeyser, 54, Waterkasteelstraat, (Vaart). Deze lessen zullen den Woensdag avond en den Z >ndag morgen plaats hebben, ten einde aan iedereen de toegang te vergemakkelijken. De Kursus zal beginnen zoodra er vol doende inschrijvingen zijn. Duur der lessen 3 maanden. is er gewoonlijk een drukkende haastig heid om de dierbare dooden een laatste hulde te brengen. EEN MAGAZIJN der stad dat u veel last kan besparen, door zijn voorraad dood kisten en prijzen in ieders vermogen, alhoewel verzorgd werk leverende, is dat der firma Valère Hof - Vandendriessche 22, Meenenpoort, IEPER Wendt U in volle vertrouwen tot het oud en best gekend Huis 't Duurde echter niet laDg eer ik het ver- Stond. Blanche, na een slokje gedronken te -jhebben, was naar de koffie en Paula moest ntot aan de deur gaan, bij den briefdrager, die .om eeoe inlichting vroeg. Vervolg te naaste week. Verzorgd werk. Spoedige bediening.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 11