Middelbare Nijverheidsschool 8, O. L. Vrouwstraat, 8, IEPER De Nijverheidsschool van leper verschijnt op de Handelsfoor Ouders, Werkgevers, Kleine en groote Nijverheidsbazen, Aannemers, Oud-Leerlingen der Nijverheidsschool van leper, Zomerlessen 's Zondags van 8 tot 10 uur voormiddag, gedurende de maanden Mei, Juni en Juli. Winterlessen op de weekdagen van 6 uur tot 8 uur 's avonüs, van begin October, tot einde Maart. Het Bestuur. VELOSPORT Demeersseman overwinnaar in Oostende-Yper Zij schenkt er Ued. een overzicht van de werken der leerlingen. Door deze gebeurtenis betuigt het inrichtend Comiteit der Foor zijne hoogachting voor deze school die door hare KOSTELOOZE leergangen een voorname rol vervult voor het welzijn van de heele be volking, en inzonder voor de verheffing van den arbeider en den vooruitgang van nijver heid en handel. Jongelingen, De Nijverheidsschool wil U een voornamen dienst bewijzen U geleerdheid en bekwaam heid bezorgen U in staat stellen om beter werk te leveren en een vastere bezigheid te vinden Uwe toekomst helpen verbeteren en verze keren Gij bekommert U om uwe zonen die weldra «de dagscholen zullen verlaten, of om uwe zonen die reeds op het ambacht zijn, of om uwe zonen die tot werkloosheid gedwongen zijn Weet dat de Nijverheidsschool U de hand reikt om hunne opvoeding te voltooien. Hare oud leerlingen zijn tot flinke vaklieden, ge schoolde techniekers, werktoezieners, aanne mers opgegroeid. Ook UWE KINDEREN wil zij tot daar brengen. De uitvindingen zijn ontelbaar geworden en geweldig is de vooruitgang. Uwe zonen moeten met den vooruitgang mee, zij moeten dus eenige vrije uurtjes ervoor kunnen wijden aan de studie. Gij zult verstandig zijn en uwe zonen sturen naar de Nijverheidsschool te leper. Gij hebt er nu de ondervinding van dat ongeleerde werklieden het eerst werkloos val len. Zonder studie en vakkennis zou uw zoon deen sjouwer worden of erger nog werkloos blijven. Wacht niet, om te zeggen Hadden we *t geweten Die betaalt voor goed werk, en goede ar beiders verlangt, gij weet dat dezen te vinden zijn onder de oul-leerlingen vaa vak- en nij verheidsscholen. Geeft hun de voorkeur. Vraagt van jongere werknemers dat zij op hun beurt de lessen volgen der Nyverheids- school te leper, 't Is uw profijt. Leerjongens, die de lessen der Nijverheids schooi bijwonen, maken steeds de beste vor deringen en dienen U het best. Stuurt uwe .leerjongens, halve gasten en jeugdige gasten naar die lessen Velen onder U aanzien zulks -als een hoogen zedelijktn plicht. Inderdaad het is voor U een punt van eer 1 Goede knechten is goed werk. Goed werk is trouwe kiiënten. Gij zelf zult er dus best bij varen. De Nijverheidsschool gaf U de onderlegde werklieden, die vlug uwe bevelen begrijpen. ..Zij stelde hen in staat om aan uwe eischen te kunnen voldoen. Het is steeds in uw voordeel .ook op uw beurt de Nqverheidsschool te steu nen met haar nieuwe leerlingen aan te werven. Dié nu geworden zijt de beste onder de ar beiders, de toezieners, de weikleiders, de ba- ;zen, de aannemers, die geworden zijt leeraars en bouwkundigen, gedenkt wat Gij aan uwe school te danken hebt. Gij die vooruit geko men zijt in 't leven, en uwe betere toekomst aan hare lessen te danken hebt, uwe school is fier op U Blijft ook steeds fier op haar. Gij zijt haar hoogste roem Beroemt U ook op haar. Gij zijt het levende voorbeeld voor de jongeren, die Gij thans door uw goed woord MOET leiden naar uwe school, opdat ook zij van dezelfde weldaden mogen genieten. 's Zondags van 8 tot io uur 's voormiddags voor schilders. Leergangen: Teekenen, Rekenkunde, Na tuurkunde, Huishoudkunde, Bouwkunde, Me- kaniek, Hout en Marmer schilderen, Beeld houwkunde, enz. Alle lessen zijn KOSTELOOS. Prachtige prijzen. Waardevolle diploma's. Nadere inlichtingen worden gaarne ver strekt door de H.H. van den Beheerraad den heer Bestuurder en de H.H. Leeraars. Zondag hadden we dus, voor wat aangaat de velosport, de Ronde van Vlaanderen of beter, vóór eenige jaren nog genoemd, den inzet van het seizoen. Sedert Parijs Nizzadie plaats is komen innemen, kan de Ronde dus enkel gelden als de inzet of aanvang van de nationale koersen. Het was voor allen, sport liefhebbers, een dag waarnaar wij hunkerden, daar onze Ypersche vaandeldrager Ghisquière, door opgave gedwongen in Parijs-Nizza, nu gezworen had zich te herpakken. Het was dan ook in een echt koud Maart- weder dat aan de brug van Mariakerke het vertrek werd gegeven aan i5g renners. Tot tegen Waarschoot viel er niets te melden. Opeens, demarrage, wie is de vermetele Fons Ghisquière die, alhoewel maar 20© m. heeft bekomen, er op los gaat of ware het enkel 40 km. Toch krijgt hij algauw hulp en wel n. 1. doar Fel. Vervaecke, Rebry, Kegels, Bogaert, Cocqueriaux en V. Vlockhoven. Al over Brugge en de Zeekusten gaat het meestal onder geleide van Fonten die onhoud baar is, zoodat in de kontrool van Iseghem zij zich met 6 man aanbieden, daar Kegels onder den druk van Fonten gelost werd. Zoo werd voort gestreden tot hij opeens, al de hoop die hij erop gesteld had van ten minste eene eereplaats te bekleeden, zag verzwinden door een stom ongeval, aan zijn lot overgela ten zijnde. Toch doet hij nog moedig voort, maar in de omstreken van Kortrijk wordt het hem te veel en hij geeft ep. Hij, de ware bezieler van den koers, mocht het niet aan zien dat ZIJN werk werd beloond, maar toch een zaak is zeker, 't is, dat als men kan, gelijk Fons Ghisquière, in zulke weersomstan digheden gelijk Zondag 11 en durft koers houden, men niet gauw den moed hoeft te laten zinken en men tot grootsche daden be kwaam is. Zijn sportbestuurder Ludovic, ter plaatse om de ploeg Alcyon gade te slaan, zal die krachtinspanning wel weten te waar- deeren en Fons de plaats doen bekleeden die hem toekomt. Intusschen, en niettegenstaande uw opgave, zijt ge onverminderd uit den strijd gekomen. Eens zal de onkans U sparen Fonten en dan zullen wij U als overwinnaar mogen begroeten Wij zijn al ver van ©ns onderwerp afgedwaald, en bepalen wij ons met te zeggen dat, na de breuk van Ghisquière, V. Vlock hoven insgelijks achterbleef en, na Vichte, Cocqueriaux en Bogaert eveneens moesten lossen. Rebry en Vervaecke streden het onder elkaar uit en niettegenstaande Gaston met twee kettingbreuken had af re rekenen, ge lukte het hem even voorbij Geeraardsbergen Vervaecke terug in te loopen en als groote triomfator de eindstreep in Wetteren te. be reiken. De winnaar van Parijs Nizza heeft dus schitterend zijn eerste zegepraal bevestigd. Uitslag I. Gaston Rebry, Wevelghem, op rijwiel Alcyon, de 239 km. in 7 uur ©f 34,145 km. in 't uur 2. Alfons Schepers, op 4,15 min. 3. Fel. Vervaecke, op 3o meters 4. Noterman Richard, op 6,55 min. 5. Cocqueriaux M., op 12,40 min. 6. Bogaert Cesar op i3 min. 7. Tommies Léoa, op 14 min. 8. Van Bru- aene Armand, op 3 lengten 9. Mottard Eruest, op 10 meters 10. Geunis Théo, op 17 min. 11. Bonduel Frans 12. Geens l3. Reyns Aug., op 17,40 min. 14 V. Vlock hoven l5. Van Keer. 4c 3enevens de groote azen waren de Juniors ook aan slag in de terugreis van Oostende naar Yper, die zij 8 dagen te voren hadden ondernomen van Yper naar Oostende en dit als 2® proef van een criterium met algemeene rangschikking. Op denzelfden dag betwist van de Ronde van Vlaanderen, is een koers uitge schreven voor Juniors een heel gewaagde sprong, omdat op denzelfden dag, het spor tieve Vichte telkens ook met Juniors optreedt. Toch mochten de inrichters 34 inschrijvingen noteeren en zoo gauw men die bezit van een Kint, Demeersseman, Meernhout, Maes, Joris, Voet en andere David's mag men van het succes verzekerd zijn. Pas weg van Oostende of Demeersseman demarreert, en bekomt 400 m. voorsprong, doch 't is te vroeg, en alleen kan men het uitvallen van David aanstippen door band breuk. Doch eerst tegen Brie- len kan hij vervoegen en met bijna volledige groep worden de ronden in omloop aange vat. Meernhout demarreert gestadig op de baan Kemmel- Wytschaeteen zal zijn roeke loosheid btkoopen als Kint en verder Demeersseman er zich voorgoed mede bemoeien en er onder trekken. Bij den terugkeer in stad hebben bei den 1.20 min. voorsprong en trappen het af Potyzewaarts naar St Jan, alwaar Kint mist van weg de macadam vol gende door de cité van de Kalfvaart maar niettemin kan vervoegen. Meernhout, in de groep wordt het groote werk opgedragen en kan het niet bolwerken, verliest terrein tegen de 2 kopmannen, waar Demeersseman hardst en lang6t kop doet. In de laatste ronde voorbij Wytschaete is hij echter slachtoffer van een kleine verflauwing en kan Kint een 80 meters nemen. Terug ge komen echter op de groote baan, weet Phile mon in een uiterste poging den leider opnieuw te vervoegen en puik in den sprint te kloppen. Uitslag 1. Demeersseman Philemon de 100 km. in 3.o5 u. 2. Kint Marcel, Sweveghem, op 2 lengten 3. Vandaele Albert, Komen, ©p 3 m. 3o 4. Parmentier op 1 lengte 5. Meernhout Marcel op 2 lengten 6. Declercq Noél op 3© meters 7. Dumon Karei op 3 min. 3o 8 Demulder op 4 min. 20 9. Voet Gentil op 6 min. 10. Vercauter ii. Baert Leon; 12. Joris Leon op 7 min. i3. David Em. 14. Roothoofd i5. Geers op 8 min. 16. Maes Maurice 17. Devos 18. Vandenberghe 19. Dejonckeere 20. Desmet. Algemeene Klasseering na de 2 proeven i. Kint Marcel 2 2 4 P- 2. Meernhout Marcel i 5 6 p. 3. Demeersseman Philemont 6 1 7 P- 4- Voet Gentil 7 9 16 p. 5. Joris Leon 5 12 17 P- Parmentier l3 4 17 p. 7 Maes Maurioe 4 16 20 p. 8. Demulder i3 8 21 p. 9- Vandaele Albert 19 3 22 p. 10. Baert Léon i3 11 24 p. ii. David Emiel l3 i3 26 p. 12. Declercq Noël 21 6 27 p- i3. Devos l3 17 3o p. 14. Vercauter 24 10 34 p. Kortom een schoon feest waarvan de Vlie gende Sportmannen en Ypersche Wielrijders- club alle eer halen, 't Was perfekt. En nu, wanneer de naaste koers Hoe meer, hoe beter, want 't is nog de eenige nering, de belangstelling vermindert niet, integendeel. Sprinter. De Ypersche Wielrijdersclub dankt hierbij den heer César Mottrie die bereidwillig een Chevrolet model 1934 te harer beschikking stelde om den koers te volgen. Dank weze insgelijks gezegd aan de politie die een uitstekenden ordedienst heeft verze kerd.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 5