VIOOLLESSEN Groote Boksmatch. Excelsior Tourisme tiandelsfoor van Brussel 6 Ypersche Voetbalkroniek II* Afdeeling Bevordering Uitslagen der Matchen van 18 3-1934 S. K. Sweveghem C. S. YPER Wevelghem Sp. R. S. waereghem S. Heule Thielt R. C. Bisseghem A. A Moescroen Beker C. S. Y. voor Juniors TRABOLiPlL Kampioenschap 1933-34. Op Zondag van Paschen 1" April Afgeluisterd Met KOSMOS KOSMOS - TOERISME, Yper Groote Markt, 26 Tel. 515. Morrisol Adcol N - R (Nouveau Procédé) rVoor Bedevaart-, Studie- en Ontspanningsreizen Uitstappen in groep Bruiloften, enz. Hector SLOSSE Silvain DURIEU Stade Moescroen 2 C. S. Yper i F. C. Thielt 2 A. A. Moescroen i R. S. Wa-ereghem o S. K. Roeselaere i F. C. Roeselaere 2 Wevelghem Sp. 3 S. K. Sweveghem 3 R. S. C. Meenen o R. C. bisseghem i S. K. Heule 2 F. C. Iseghem 3 Dar. ölankenberghe 4 Onder leiding van scheidsrechter Wittouck, die wederom wispelturig optrad, ging de match Stade Moescroen C. S. Yper door. De volgende ploegen stonden in lijn Stade Moescroen Allaert j. Petit Oobbetaere Daels De Baes Mariage Bourgeois Allaert A. Levcugle Maertens Souillaert C. S. Yper Motrin Vetleure A. V. d bauwhede Gadeyne Ollevier Veys Ververeken Bourdeau Vetleure Ev. Dechièvre Messelis De rood witten verliezen den toss en moe ten tegen sterken wind optreden. DeStadisten vangen met eene groote meerderheid aan en dwingen na enkele minuten reeds corner af, die achter de netten gegeven wordt. Dechiè vre geraakt, moet zich laten verzorgen, maar neemt spoedig terug deel aan het spel. Yper komt nu insgelijks dreigend opzetten en zet Allaert aan het werk Zoo kan deze speler kansrijk op shot van Vanderbauwhede redden. Gadeyne krijgt den bal op een ongewenschte plaats en verlaat voor eenige oogenblikken het veld. Intusschen krijgt Messelis zeer veel werk, doch weet alles te houden en speelt een voortreffelijke partij. Van tijd tot tijd gaat rood-wit ten aanval over, evenwel mangelt onze voorlijn aan schotvaardigheid en ver kijkt de beste kansen. Moescroen moet toch ook twee hoekschoppen toestaan, die nochtans niets opleveren. Op een dezer heeft Allaert het geluk een machtig schot van Michel te kunnen bemachtigen, alhoewel hij op 't onverwachts moet tusschen komen. De rust nadert snel en Yper denkt reeds met blanke score te kunnen draaien, alswanneer centerhalf Baes een lang overzetwaagt. Dechièvre mist®pongelooflijke manier het leder, de bal behoudt een groote snelheid tengevolge van den wind, Messelis komt uitgeloopen, het leder doet een val schen sprong en... 't is kas, zoodat Moescroen op jammerlijke wijzeden voorsprong neemt. Bij het hernemen is de wind gaan liggen en de Yperlingen trekken dus zonder voordeel wederom ten strijde. Het spel verloopt in de eerste minuten in het kamp der bezochten, die zich echter niet laten indrukken. Een hoek schop brengt hen niets op, maar op ingebeel de corner zendt centerhalf Baes op meester lijke wijze binnen na een wanhopige duike ling van Messelis. Yper geeft het niet op en dringt stillekens aan zijn spel op. Van nu voortaan neemt de scheidsrechter onbegrijpe lijke beslissingen. Al orze aanvallen worden voor nietigheden gestuit. Regen en sneeuw spelen nu ook mede. Maar dat alles belet niet dat de rood witten baas blijven en drie hoek schoppen afdwingen. Een dezer wordt onvol doende ontzet en, op aandringen van Gadey ne, zendt Ollevier onmeedoogeni binnen. Er blijft nog een kwart uurs te spelen en onze meerderheid blijft aanhouden. Maar de verde diging der Stadisten is op de hoogte van haar taak en zendt alles weder. Zoo komt het ein de van een ontmoeting waarvan wij ruim schoots het gelijk spel verdienden, doch die op eene kansrijke zege der bezochten afliep. Jon gens.gij komt niet onverminderd uitden strijd, maar 't geluk wilde niet mede. Tracht uwe spelmeerderheid morgen tegen Iseghem eens uit te drukken, en als het goed weder van de partij zal zijn, valt hat niet te betwijfelen dat de liefhebbers van schoon sport u talrijk zul len komen aanmoedigen. De bezoekers name lijk hebben in den laatsten tijd heerlijke uit slagen geboekt, zoodat alles belooft voor de ontmoeting die, als voorlaatste van het sei zoen, op eigen veld moet doorgaan. TWEEDE AFDEEL1NG D.BIankenberghe 23 20 0 3 104 22 43 S. K. Roeselaere 23 19 2 2 73 24 40 R. S. C. Meenen 23 12 6 5 64 35 29 St Moescroen 22 1) 7 4 53 37 26 F. C. Iseghem 22 11 9 2 54 48 24 F. C. Roeselaere 23 *10 9 4 47 46 24 23 10 ie 3 53 57 23 23 7 9 7 35 42 21 23 8 11 4 38 56 20 23 6 11 6 49 62 18 23 8 14 1 39 62 17 23 4 15 4 32 73 12 23 5 16 2 32 53 12 23 4 16 3 35 80 11 C. S. Y. 4 F. C. Iseghem 4 Voor geringe belangstelling is de eerste match voor den beker der Juniors doorgegaan. Iseghem stelt een goed gedrild elftal in lijn, terwijl de Yperlingen meermalen getoond heb ben dat zij aan oefening te kort schieten. Niet tegenstaande dezen handicap zijn de onzen er toch in geslaagd het gelijk spel te behou den, na een voorsprong van vier doelen gehad te hebben. De eerste speelhelft vangt aan met eene meerderheid van Iseghem, doch onze verdediging waakt en laat niets door. Op ont snapping v. Cnockaert, kan Segers het ï'doel aan de 6* min. netten. De gasten laten zich niet beïnvloeden en dwingen twee hoekschoppen af. Hun spel is beter verzorgd dan het onze, maar daalt ®p nul eens voor het doel gekomen. Op inzenden van Versaevel, kopt Ossieur nummer twee voor Yper binnen aan de 27' minuut. De wind, die tot nu toe dwars over het veld waaide, verandert nu van richting Onze Juniors krijgen er het voordeel van en Iseghem heeft het nu te verduren Twee hoek schoppen voor rood-wit worden ontzet, tot al met eens Ossieur van 't midden een keihard schot lost naar 't doel van Boone. Deze komt uitgeloopen maar 't leder botst over zijn hoofd de ledige kooi binnen. Een weinig nadien doelt Knockaert een vierde maal, daar Boone op onvoldoende manier wist te stoppen. 4 o voor Yper aan den time Na de rust is de wind nog geweldiger ge worden en zal voor gansch de speelhelft het voordeel van Iseghem uitmaken. Ook zal het niet lang uitblijven vooraleer de stand gelijk gesteld wordt. De centervoor der bezoekers neemt er twee voor zijn deel en de centerhalf ook twee. Wolff had ten minste één van de vier kunnen beletten De misrekening kwam na tuurlijk van den wind voort. Iseghem wilde ver volgens den winninggoal aanteekenen maar, niettegenstaande nog vijf hoekschoppen moes ten toegestaan worden, veranderde de stand niet meer tot aan het einde. Er hoeft noch tans aan toegevoegd dat de rood-witte juniors in de tweede speelhelft stukken beter speelden en op het laatst zelfs gevaarlijk optraden. Dat belooft dus voor de komende matchen die al le beide insgelijks vinnig zullen gespeeld wor den. NEMO De toeschouwers die Woensdag 2iea thuis bleven hebben, eerlijk gesproken, er niet veel bij verloren aan de match Statie - Coo ge speeld in 't lokaal van eerstgenoemden. We zullen liefst er niet veel over zeggen. Statie won het punt voor de rangschikking, of beter gezegd kreeg het punt. Inderdaad ze heeft de gelegenheid niet gehad schoon spel te vertoonen. De Coo liet vLr «enden samen 14 punten ten voordetle van de Statie. Als we eens in een partij standen zien als 5 te gen 22 dan is waarlijk de belangstelling eraf. De eindstand was Coo 11 Statie 25. In het peloton van de Coo verving beer Dan- schotter den heer Van Oudenhove afwezig. Verders voor Coo en Statie gewone spellei ders en spelers. Arbiters h h. Salomé Rod. en Ververken H. Woensdag 28en e k speelt Katholieke Kring zijn laatste match tegen Postje in 't lokaal van den Kring. We zijn overtuigd dat deze match zal mee tellen in de geschiedenis van het kampioen schap ig33 34. Voor beide pelotons valt de beslissing. Wint Kath. Kring dan is de beker voor hem veroverd. Wint 't Postje dan is het voor hem een groote kans nog een extra match af te dwingen van Cercle en wellicht den beker te winnen. Dat de mannen van 't Postje hun best zullen doen, dat is zeker. Maar.... Cercle is geen kat om zonder hand schoenen te grijpen en dan nog in eigen tra. We zullen een spannenden strijd mogen zien Dat is de hoop van menig bolder. RANGSCHIKKING Gitpseldt Matchen Punten Katholieke Kring 7 6 Postje 6 4 Statie 7 3 Bascule 7 3 Coo 7 1 KRABBER. om 5 1/2 uur in de zaal MAJESTIC, Rijselttraat m Marie. Ik zit in de groote kuisch en.- 'k zou neg moeten, vóór Paschen, mijn stoors en gordijnen vernieuwen. Jeanne. Zijt gij nog niet eens gaan zien naar den Anker, bij Fleury Braem Cardoen, in de Tempelstraat, Nr 5 Marie. Bij Elisa Hebt gij daar reeds geweest Jeanne. Ja, en 'k ben nog nooit beter bediend geweest. Daar vindt ge de schoonste keus gewone franjes, macramé kanten, echte brugsche kanten, zwitsersche voilen of mar quisette, enz. Stoors en goidijnen worden er ook op maat gemaakt. Daarbij zult gij eens zien welke prachtige verzameling van stoffen en zijden, van heerenhemden en ondergoed voor dames in dit magazijn voorhanden is. Marie. 'k Zal eens uw raad volgen. Jeanne. Goed en weet het mij dan eens te zeggen zoo gij ervan tevreden zijt. Tot weerziens Marie. Marie. Dag Jeanne. te bekomen Rijselstraatp Nr 29 bij A. VEÏIMEERSCH Laureaat van het Kon. Muziekconservatoriiim van Gent. Matige Prijs. naar de in salon autocar. AFREIZEN op 8 en 15 April. PRIJS 38 Fr. Vertrek uit YPER om 7.3o uur. Terugreis uit Brussel om i8.3o uur. Gezien er maar twee afreizen plaats hebbei? is het aantal plaatsen beperkt. Inschrijvingen bij HUILES Vous constaterez que le dépot de carbone résultant de l'emploi de notre Huile ADCOL est inférieur de plus de la moitié de celui laissé parle meilleur lubrifiant parmi les huiles des autres compétiteurs. Les huiles N. P. leprésentent la quintes sence de ce que la science peut produire^ comme lubrifiant, et vous garantissent une meilleure lubrification, le minimum possiblfe d'usure, des frais d'entretien plus réduits, et une conduite aisée et exempte de soucis. Recommandées par plus de go des con structeurs de véhicules automobiles Britanni- ques. FABRIQUÉES PAR Alexander Duckhan C°Ltd LONDON Agent dépositaire ETS SHANNON Porte de Mertin, YPfiES Tel. 8o in salon autocars uiterst modern materiaal wende men zich tot 271, Dickebuschstw., Capucienenstraat YPER Op Vrijdag 30 Maart (Goeden Vrijdag) r Reis naar ONKERZEELE. Prijs25 fr. Voor inlichtingen en inschrijvingen wende men zich voorloopig bij Charles DURIEU^. Rijke Klarenstraat, 79, Yper.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 6