Jt(ERR^ Qroote keus VULPENNEN Kanten - Gordijnen - Stoors, enz. Filiaal te Yper L. KNOCKAERT - JOOS 3 Ten bureele dezer kan men de voor gaande nummers van het mengelwerk bekomen. Le Salon Automobile a la Foire Commerciale d'Ypres Stands Voitures Nou velles voitures Opel Nous avonsété frappés par la ligne extiê n m-nt élégante des 4 et 6 cylindres, et par le système de suspen sion spécial dit Opel Syncrone qui com- prend les Roues \vant In lépendantes, le Sta- bilisateur Arrière et la sy cronisation des Ressorts Avant et Arrière. Diksmudestraat, Mengelwerk van Het Ypersche Nr 17 Roman door A. BRULEZ (Vervolg) XII Zwarte Wolken Aangezien Raph zijn legerdienst deed, kon hij met het nieuwjaarverlof niet naar huis Hij was er in 't geheel niet boos om. Aldus kon hij meer bij Paula zijn, en aangezien er bijna geten studenten te Leuven bleven, had het meisje ook meer tijd, en mochten zij al eens een uitstapje doen. Zoo mieken zij van een zonnigen dag ge- hruik om, bij familie van Paula, aan de «Zoete Waters nieuwjaar te gaan wenschen. Het was hun een zalig genot, zoo lekker, ■met hun twee alléén door debosschen te wan delen eti zich, vrij, alles te kunnen zeggen wat hun nauwst aan't hart lag Herinnert giju nog, Paula, dal ik u eens mee vroeg... om me den kortsten weg te wij zen naar de Zoete Waters Alsof het gisteren geweest ware En weet ge nog wat ge me toen zeidet Ja,.... dat ge niet zoudt gedurfd hebben! jlachte zij. Juist en ge hadt goed geraden Had ik Ja, toen zou ik, als bange schacht, niet gedurfd hebben Zijt ge nu niet m er bang 't Bewijs is geleverd, spreek zelf! zei hij, haar handje kussend en haar dan liefdevol in de oogen lachend. Up dat oogenbbk, ging zij verder, had ik «jj de mogelijkheid van dit geluk niet durven hopen 1 En nu Nu moet ik het niet meer hopen, ik ben het z-.ker, en ik heb u zoo lief Oh 1 Schat, wat ben ik gelukkig I jubel de hij, haar vaster tegen zich aantrekkend. Zoo wandelden ze als in een paradijshof tot aan de Zoete Waters en trokken naar I.a Bonne Pêche bij Celientje Daar vielen ze op eene bruiloft van men uit de buurt,die er het feest kwamen vieren en een paar accordeonisten meê hadden, om mu ziek te maken tot den dans Paula was er.da delijk bij om Celine een handje tï helpen, maar ze namen ook ded aan 't pleizier en dansten mede dat zij erbij bloos len. Celine wist daarenboven dat Paula en Raph goede zangers .waren. Niet zoodra waren de gasten daarvan op de hiogte, of er werd on- weerstaanbaar aangedrongen om ze te hooren. De jongelieden lieten zich overhalen en geno teneen algemeenen bij val, vooral met hun twee stemmig lied «Le plus joli Rêve waarin hun ne talentvolle stemmen zich wonderwel paar den. On vermijdt lijk moesten ze daartusschen eenige glaasjes wijn en likeur meè drinken, 't gene als noodzakelijk gevolg had, dat ze in zeer verblijden toestand geraakten tegen dat het tijd wierd om heen te gaan Door de feestvierders opgehouden en daar de dagen op dat tijdstip vrij kort waren, had de avond reeds sedert een tijdje het daglicht verdreven eer ze weer thuis waren. Ze liepen daarbij wel eene niet zeer aange name les op van moeder, maar wat kon dit te gen hun geluk Na zulke zalige periode, vond ik ze dan ook, op 't einde van 't vei lof, in volle zaligheid terug Het trof me echter weldra, dat ik ze van tijd tot tijd in zeer ernstige stemming kon ver rassen. Soms bespeurde ik een nadenkend dreomen in de oogen of een onwillekeurige verstrooidheid. Zoodra zij echter gewaar werden dat men het scheen op te merken, verdween die gesteltenis en waren ze weer als voorheen. Het kon toch niet zijn dat die schoone ge schiedenis reeds keerzijden had, dat die mach tige liefde reeds zou schaduwen afwerpen. Raph zou het niet hebben kunnen verzwijgen, hij zou droevig geweest zijn, en verdriet was het niet, dat zag ik. Ik schoof deze gedachten dan ook terzijde, wel wetende dat ongestoord geluk niet van deze wereld is dat iedereen al eens oogen- blikken heeft, die niet zoo rozig schijnen als andere, en dat, hoe onbekommerd men, op dien ouderdom, ook meestal zij, men toch wel eens ernstiger denkt aan de toekomst. Kort daarop nochtans moest ik Paula vra gen of er iets niet in den haak was, daar zij er bleek uitzag. 't Is niets, zei ze,dat gebeurt al eens met een vrouw. Daarop begon ze weer van andere zaken te spreken en ik vond ze inderdaad 's ander daags weer goed. Raph kon ook echter sommige dagen zoo afgetrokken zijn, dat het mij opviel en ik hem belangstellend vroeg of hij harteleed voelde. Bijlange niet schoot hij uit zijn droom. Ge kijkt soms zoo... hoe zou ik zeggen nadenkend. Toch geen on verschil met Paula. Neen, wees gerust, liefhebben blijft de leus. Wat dan Maar gij geeft u daar geen rekenschap van, dat ge ook soms niet waterpas ligt. Dat geef ik toe. Maar bij u beiden treft het meestal samen. Is dat niet natuurlijk Wij hebben geen geheimen voor mekaar. Als ik dan met iets bekommerd ben, zal Paula niet blijgezind zijn en omgekeerd. Het leven is een wisselvallig ding. Gij loopt er met minder zorg door dan ik de broodjes worden u gebakken in den mond gestopt. Voor al wat gij noodig hebt, zorgen uwe ouders gij zijt nog nergens ver bonden, de toekomst ligt nog ver en daarna zorgt de Staat voor u. Met mij is dat heele- maal anders En daarbij heb ik geen examen dit jaar lachte ik Dat nog op den hoop toe I Ik wel, en eenmaal reeds heb ik gesmaakt hoe zerp een mislukking is. En toen had het lang niet zoo veel te beduiden als nu Kom, kom, Raph, trachtte ik hem weer op te wekken, als ge nu reeds moet gaan den ken hoe de kinderen van uw kleinkinderen door de wereld zullen komen Lach er niet mee, Gust, zei hij nog ern stiger, kinderen kunnen er ook nog bijkomen, om iemand in het haar te doen krabben. Nu lachte ik nog meer. Maar hij sprong recht, zeggende Als we zoo voortpraten versukkelen wij nog meer. We gaan een glas drinken en een partij biljard spelen, dat houdt in beweging en geeft afwisseling. Dat ging dan weer voor een tijdje over. Vervolg te naaste week. A l'instar de la capitale, Ypres possède maintenant son propre Salon Automobile Cette splendide exposition est organisée dans les Halles, par la puissante General vlotors en collaboration avec son agent local, M. Cé- sar Mottrie, et restera ouverte jusque Lundi prochain, 2 Avril. Inutile d'insister beaucoup sur l'inté'êt que présente cette Exposition qui groupe ia gam- me compléte des nouveaux modèles du plus grand consortium automomle lu mon le entier. En visitant ce Salon, vous pouriez vous convaincre des perfettionnements remarqua- bles dont sont dotés les nouveaux modèles, tels que Roues avant Indépendantes ou Sus pension articulée, Stabilisateur Arrière qui empêche la carrosserie de tanger dans les virages, Démarreur automatique, etc Toutes ces nou velles voitures, plus jolies les unes que les autres, témoignent également d'un contort inégalé, car tout a èié recherché pour améliorer le confort des voyageurs. Ces innovations deviennent plus intéressantes en core quand on considère les prix fortement en baisse des modèles 1934 Freins hydrauliqm s Pfix k partir de vingt mille francs pour une voiture 4 places, ce qui n'est réellement pascher p <ur une aussi belle voiture. Chevrolet sort cette anr éa des voitures ra- vissantes. Savez vous que Chevrolet est depu s 5 ans la voiture la plus vendue dans le monde entier. En ig33, sur 494 000 voitures vendues aux Etats Unis, 475 000 étaient des Chevrolet,c. a d. une sur trois Les modèles 1934 sont dotés de-tous les demies perfec- tionnements mécaniqres et promettent d'aug- menter encore la popularité extraordinaire de cette marque, grace a une réduction trés sen sible des prix. Pontiac Le stand de cette marque est trés entouré. C'est" qu'on y almire une splendide 8 cylindres en ligne, véritablement une «grosse voiture» en dépit de son prix moyen. Inutile d'ajouter que la Pontiac 1934 offre tous les perfectionnements du jour. Buick Les amateurs de belle mécanique et de voitures de haut p-ix semblaient s'être donnés rendez vous au Stand Buick oü nous avons admiré les merveilleuses créations de cette marque vieille de trente ans On nous assure que Buick a produit jusqu'ici rien móins que 2.750.000 voitures de grande classe. Parmi les multiples perfectionnements, relevons le sélecteür d'octane sur tableau de hord, la boite complètement silencieuse, les Servo freins a dépression, etc. La General Motors célèbre cette année son 25' anniversaire d'une matiière particulière- m nt réjouissante. Gageons que cette firme dont les produits sont connus et appréciés dans le monde entier ne fera que croitre avec les années. ter Drukkerij OUMORT1BR 34, Betarstraat, 3-4. worden met de meeste zorgen ia 't nieuw gewasschea en naar wensch gekleurd door de Firma Verwen en in 't nieuw kuischen aller kleedingstukken. Op staal verwen van alle zijde en andere stoffen. Kuischen en HERVORMEN van alle feuterhoeden. Nieuwwasschen en GLACEEREN van kols, manchetten en ceremo niehemden. Fijne STRIJKWASCH (volg. tarief). KILO X ASCH (2 Fr. 70 de kilo). VRAAGT INLICHTINGEN. Het linnen blijft steeds HELDER WIT en ondergaat de MINSTE SLEET.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 13