Excelsior Tourisme KOSMOS - TOERISME Gemeente Dickebusch ZILLEBEKE RODOLPHE BOUDRY =jh: velos - naaimachienen kinderrijtuigen Te koop Peerd en kar 6 Ypersche Voetbalkroniek Bezoekt in de Handelsfoor te leper den stand - KOSMOS - TOERISME Sericht aan de Hengstenhouders Openbare Onderstand - Yper rVoor Bedevaart-, Studie- en Ontspanningsreizen Uitstappen in groep Bruiloften, enz. Zonnebekesteenweg, 208, Yper HERSTELT alle slach Zetels, Canapé's, Clubs Salongarnituran Ressoribakksn, enz. Coupons Vrouwstoffen en alle Herstellingen Coo en Bascule. RANGSCHIKKING Katholieke Kring Postje Statie Bascule Coo SupiilJi Mitckn 8 7 7 7 7 Putii 7 4 3 3 i Enkele vooruitzichten aangaande den 2n beker. Bascule heeft 3 punten van 7. Wint ze tegen de Coo dan heeft ze 4 van 8. Den li" speelt Statie in Postje Statie heeft ook 3 van 7. Verliest Postje dan hebben Bas cule, Statie en Postje elk 4 punten van 8. Wint Postje dan verovert het tevens den 2" prijs, een prachtigen beker geschonken door heer Val. Seys, eerevoorzitter der Vereeniging. Nog een paar matchen die beloven belangstel ling op te wekken. KRABBER. 11° Afdeeling Bevordering Uitsla jea der Matchen vao 25 3 1934 C. S. Yper 5 F C. Iseghem 2 S. K. Roeselaere 5 k. C. Bisseghem 1 R. S. C. Meenen 2 - F. C. Roeselaere o S. K. Heule 4 Stade Moescroen 1 A. A. Moescroen 1 5. K. Sweveghem I Dar. Blankenbeighe 4 R S. Waereghem o Wevelghem Sp. 5 F. C. Thielt 2 2e Afdetling C. S. Y. 5 F. C. Iseghem 2 Onder leiding van scheidsrechter H. Degry se ging ue match Yper Iseghem onder een groote belargstelling door. Hit weder was van de partij en de liefhebbers waren be nieuwd om te weten wat orze mannen gingen uitmeten tegen desptleis van Issghem, die in den laatsien tijd zulke prachtige uitslagen ver wezenlijkt hadden. De uitslag is daar om te bewijzen dat de rood witten voor de bezoe kers niet hoeven onder te doen. Integendeel, zij hebben ons daar het bewijs geleverd dat zij hunne onmiddellijks tegenstreveis waard zijn. De volgende ploegen stonden in lijn F. C. Iseghtm Boone Vandevyver Callecs Vandenbussche Denys Duyck Salembier Dekimpe Laridon Laridon Guillemin C. S. Yper Verleure A. Molein V. d. bauwhede GadeyDe Ollevier Bourdeau Ververeken Veys Verleure Ev Dethièvre Messelis De opgooi wordt door Kapitein Vander bauwhede gewonnen, irnar het voordeel, dat er uit voortspruit, is van weinig belang daar de wiad over de breedte van het veld blaast. De bezoekers zijn eerst ten aanval lang Sa lembier, die een sleepend shot voor de kooi van Messelis inzendt, er rummer één van de partij is geboren voor Iseghem Men speelt ternauwernood erk°le oogan blikten. Dat rap succes zet onze mam en spoedig aan om een bezoek bij de food zwarte verdediging 'te bter.gen. hen zending van Ververeken moet door Boone met de \ulst in hoekschop gered worden. Goed iugezo.aden, ontstaat een ge harrewar voor Iseghcm's doel die op een tweeden hotkschop eindigt Alles wordt ech ter afgeweerd en wij zijn nu gedurende eeni- gen tijd ooggetuige van snelle aanvallen en spelverplaatsingen, die de achtertrio's geduch tig doen optreden. Verleure Ev. trekt goed zijn plan als back, maar Dcchièvre speel, een voortreffelijke partij en onderscheidt zich op ongelooflijke manier. Langs de andere zijde, schieten onze voorvvaartsen meer dan gewoon te naar het vijandelijk doel, doch 't zal enkel aan de 19' minuut zijn dat de gelijkmaker zal genet worden op freekick, goed door Veileure Aug. afgezonden,en met den kop door Gadey* ne in doel omgezet. Rood-wit is vandaag goed op dreef, want het duurt enkel vier minuten om nummer twee te zien aantetkenen. Ver verken immersgeefteen voorzet door de backs en Molein is er als de kippen bij om Boone te doen visschen. Iseghem laat niet begain en stormt op ons doel af, center voor Laridon schiet door alles heen, maar Messelis is zoo g< lukkig het leder op het gepaste oogenblik te stekken. De aanva.l;n blijven duren. Veys zet goed aan Ollevier voor, deze zendt gepast in en Vanderbauwhede zendt met een mooi schot het leder buiten het bereik van Boone aan de 39' minuut, t Is nog niet gedaan, want de thuisspelers zyn wederom voor Iseghem's heiligdom. Op pas van Ollevier lost Michel e n kogel op de bovenlat, Gadeyne trekt weer en Molein weet het vierde punt voor Yper aan te teekenen aan de 42' minuut. Op hoek schop voor Yper treedt de rust in. Stand 41 voor rood-wit. Nauwelijks is het spel herbegonnen of Mes selis moet reeds een zending van Salembier opvangen. Op de ontzetting die volgt spelen de rood-witte voorwaartsen mooi samen en Vanderbauwhede doelt het vijfde punt voor de thuisspelers aan de 3a minuut. Iseghem geeft het niet op, integendeel, de rood'zwar ten vertoonen ons mooi voetbal, maar gera ken door onze achterhoede niet. Op freekick onderscheidt zich Messelis met prachtig het leder ia de hoogte te bemachtigen. De gast- heeren dringen aan, doch Verleure Ev. en Dechievre zijn niette sprt ken. Onze midden lijn heeft ook haar woordje mede te praten, want, zoowel in verdediging als in aanval, ver vult zij g®ed haar plicht. Een hoekschop voor Yper levert niets op. Van den anderen kant, kan Laiidon op kopstoot nummer twee voor Iseghem binnerzenden, op hoekschop door onze verdediging toegestaan. Centerhalf De nys lost een weinig nadien een kogel naar ons doel. evenwel is Messelis niet meer te ver schalken. Door iedere partij wordt nog een corner afgedwongen, wat rchter niets meer aan den stand der zaken zal veranderen, zoo dat de rood witten een prachtige zege, mis schien de schoonste van het voetbaljaar, bt ha len. Jongens, proficiat, 't is wel gewerkt, dat belooft voor de overblijvende ontmoetingen, die wij met klinkende cijfers moeten behalen. TWEEDE AFDEELING D.BIankenberghe 24 21 0 3 108 22 45 S. K Roeselaere 24 20 2 2 73 25 42 R S C Meenen 24 13 6 5 66 35 31 St Moescroen 23 11 8 4 54 41 26 F C. Iseghem 23 11 10 2 56 53 24 F. C Roeselaere 24 10 10 4 47 48 24 S. K. Sweveghem 24 10 10 4 54 58 24 C. S. YPER 24 8 9 7 40 44 23 Wevelghem Sp. 24 9 11 4 43 58 22 S. K. Heule 24 9 14 1 43 63 19 R. S. Waereghem 24 6 12 6 49 66 18 Thielt 24 4 16 4 34 78 12 A. A Moescroen 24 4 16 4 36 81 12 R. C. Bisseghem 24 5 17 2 33 £8 12 Beker G. S. Y. Juniors C. S. Y. Stade M jescrocn Op Maandag 2 Ap.il gaat de tweede match voor den btker door. De tegenstrevers zijn ditmaal ouJe kennissen, want Stade Moes cropn speelde in dezelfde reeks juniors als de rood-witten. In éigen vesting werden wij met 4 t geslagen, terwijl Yper te Moescroen met 3 2 ging winnen. Een gel genheid wordt ons dus aangeboden om uit te maken wie de stctkste is. Te hopen dat de liet hebbers talrijk zullen opkomen om ge'uige te zijn van een mooie brokke Paaschvoetbal. NEMO die van Donlerdag 20 Maart tot Maandag 2° April in de groote Hallen te Yper zijn Reis bureau heeft ingericht, ten einde alle klienten te kunnen inlichten over de zeer aantrekke lijke reizen van I tot en met 25 dagen. Inschrijvingen worden aanvaard voor Lourdes - Rome Oberammergau Centraal Europa Spanje Zwitser land Vogeezen Mont St. Michel - Loireboorden Lisieux Seauraing en andere. Vraagt prospectussen en alle verdere in lichtingen aan onzen vertegenwoordiger die U deze gratis zal verschaffen Groote Markt, 26, leper Tel. Sr5. Eene bijgevoegde Hengstenkeuring zal plaats hebben in den loop der maand April. Plaats en juiste datum zullen later aange kondigd worden. De Hengstenhouders die nog hengsten, ter keuring aan te bieden, bezitten, worden ver zocht deze te laten inschrijven in Bureel 7 van het Provinciaal Bestuur, te Brugge, uiterlijk op 7 April aanstaande. Op 10 April a u., openbare aanbesteding voor 't maken van drie ijzeren barrieren Plan, lastenkohier en inlichtingen zijn te bekomen op het bureel, Rijselstr., 38, T/S. in salon autocars uiterst modern materiaal wende men zich tot Hector SLOSSE Silvain DURIEU 271, Dickeluschstw., Capucienenstraat VPRR - Op Zondag 22 April Eendaagsche reis naar Marcheles-Dames en Becuraing.— Prijs 70 fr. Op Zaterdag 28 April Driedaagsche reis naar LISIEUX, ter gelegenheid der zaligverklaring van de Heilige Theresia van 't Kind Jesus Prijs 325 fr., alle vervoer en hotelkosten inbegrepen. Voor inlichtingen en inschrijvingen wende men zich voorloopig bij Charles DURIEU, Rijke Klarenstraat, 79 Yper. De plaats van Gemeentesecretaris is te begeven. De schriftelijke aanvragen zullen gericht worden tot den heer I2u gemeester van Dickebusch voor den 16 April 1934 De kandidaten zullen hun examen bij den heer Gouverneur dezer Provincie te Brugge dienen af te leggen. Bepaalde ouderdom lusschen 25 en 35 jaar, de cud strijders tot 40 jaar. De plaats van VELDWACHTER is open. Wettelijke aanvangswedde. Aanvragen in te dienen aan den h er Burgemeester voor 16 April 1934. De aanvrageis moeten ten minste 25 jarpn rn ten hoogste 40 jaren oud zijn. De leeftijdgrens is verlengd met 5 jaar voor de Oud Strijders. I =^BI =)H== Bijzonder vczorgd werk. Het Huis van coupons, gelegen op de Koei- martft, 22, maakt kenbaar dat men er de laatste moden van coupons in vrouwstoffen kan bekomen, aan zeer voordeelige prijzen. Mme Veuve HARTEEL et sa fille, informent leur fidéle clientèle qu'elles ont transféré leur magasin de Confiserie et Primeurs même rue N° 49. Toujours comme dans le passé vous y trouverez un grand choix de confiseries fines. Mw Wwe HARTEEL en haat dochter berichten haar getrouwe cliënteele dat zij haar winkel van Suikerbakker ij en Pri meurs overgebracht hebben z lfde straat Nr 49. Zooals voorheen zult gij er een groote keus van fijn suikergebak vinden. Vrouw Weduwe Jules Perneel Lagrou, Dickebuschsteenweg i3, heeft de eer te laten weten aan hare trouwe klanten en andere personen die in haar verlies deel nemen dat zij, met medehulp van een bt kwamen vak man den stiel van haar te vroeg ontnomen echtgenoot zal voortzetten en hoopt zooals voorheen het vertrouwen van eenieder te behouden. Adres bureel van 't blad.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 8