PAULAI Excelsior Tourisme Kanten - Gordijnen - Stoors, en; Filiaal te Yper L. KNOCKA.ERT - JOOS Ten bureele dezer kan men de voor gaande nummers van het mengelwerk bekomen. xiii v. VELOS - NAAIMACHIENEN KINDERRIJTUIGEN en alle Herstellingen Vrouw we Jules Perneel - Lagrou rVoor Bedevaart-, Studie- en Ontspanningsreizen Uitstappen in groep Bruiloften, enz. Diksmudestraat, I ÓJ-' Mengelwerk van Het Ypersche Nr 18 Roman door A. BRULEZ (Vervolg) Maar het verergerde, toen Paula, half Fe t bruari, terwijl wij een kaartje speelden, al met eens onpasselijk wierd en zich moest ver wijderen. Ik zag Raph rood en wit van kleur veran deren, terwijl Blanche zeidé Ze was dezen morgen al niet goed, de .koffie is haar slecht bevallen. Een maagontsteltenis 1 meende ik. fa, ja, zei Blanche, kom, Raphke zit daar zoo triestig niet te kijken, 't Zal wel voorbijgaan, dat heb ik ook al gehad. Er kwamen andere studenten binnen, waar van één bereid was de kaarten over te nemen en het spel ging voort. Raph kon echter niet nalaten tusschenin naar de keuken te gaan zien hoe het ging, doch ■eer wij aangingen kwam Paula zelf terug en ^zei dat het voorbij was. Dit gebeurde nu echter wel eens meer en ik rzag het Raph aan dat hij er hoe langer hoe meer onder leed. Ik verstond maar al te goed -dat hij in die omstandigheden niet meer kon ^zijn als voorheen. Als men hartstochtelijk be mint, kan men niet onverschillig blijven voor een krankheid- van het meisje dat eronder lijdt Er werd ten slotte een geneesheer geraad pleegd en daarna besloten dat Paula, met Paschen, naar den buiten zou gaan. Zij had familie rond Thienen en daar zou zij in de kalmte en de open, vrije lucht, rusten nieuwe krachten gaan zoeken. Raph was natuurlijk nu neerslachtiger dan *0oit« Niets kon hem meer opbeuren. Als ik hem vroeg wat het was, gaf hij een ontwijkend antwoord, zeggende dat het zijn tijd moest hebben. Later, als hij brieven ont vangen had, zei hij soms dat het veel beter ging met haar, dat de ruime buitenlucht haar goed deed, maar dat ze nog al wat zou uitblij ven. Men was zeker besloten haar nog langen tijd daar te laten, want een meisje van haren ouderdom, Lisa, die wij aldra Lisette noem den, kwam uit die familie om ze te vervangen. En hoe stek het Paula, bij u vroeg ik eens aan Lisette. Oh, zoo goed zei ze eenvoudiglijk, lachend. Was ze nog erg ziek Ziek Of ziekelijk, bleek vroeg ik. Neen, ze heeft goede kleui; en sedert ze bij ons is heeft ze wel drie pond gewonnen Dan zal ze weldra terugkomen Dat geloof ik niet, want ik moet ten min ste hier blijven tot aan de groote vacantie. Zoolang Zijt ge gaarne hier Oh, ja! 't Is hier pleizieriger tusschen de studenten dan bij ons. Daar is'taltijd't zelfde. Ik mocht wel nu en dan mêe gaan naar Thie nen, maar dan moesten we veel aankoopen doen en dan weer in der haast naar huis. Dan is 't hier kermis voor U Dat geloof ik wel die jongens zijn niet lastig, ze kunnen veel schoone liedjes, en ze kunnen allemaal dansen Ik zou hier willen blijven Ik moest lachen om de eenvoud van het meisje, dat met al zijne argeloosheid, onge kunsteid, van den buiten kwam en zoo blij •was tusschen 't jonge studentenvolk te zijn. Maar Raph verraste mij in gesprek methaar en zijn blik scheen een oogenblik te versombe- ren dan trad hij zich herstellend nader, groet te met een ferme handgreep en bestelde. Zoodra echter 't meisje weg was vroeg hij Wat vertelt Lisette Oh 1 dat zij zoo tevreden is hier te mo gen blijven, dat het hier veel pleizieriger is dan bij haar thuis. Hij scheen van een kommer ontlast en sprak met ons los over allerlei. Aan Blanche, die goeden avond kwam zeggen, vroeg hij Nieuws gehad Ja, ik ook 1 Ik ga er Zondag naartoe zei Blanche. Zondag Ik kan niet wegik moet bin nen blijven. Ik zal 't haar zeggen. Mag ik mêe vroeg Lisette. Gij Ge blijft immers veel liever hier Ja, maar over en weer, 'k zou toch wil len Den anderen Zondag, met Raph Ja Raphke, lachte ze, met u wil ik wel. Het nieuws veranderde niet meer, tot ik, die geen examen had, zoodra de leergangen gedaan waren, afreisde. Tegen 't examen kom ik eens terug, zei ik lachend bij het afscheid, eerst om u te zien zweeten en om m te vieren als alles goed afgeloopen is Ge kunt nu met de blokkers spotten zei Blanche. 't Is te hopen dat wij allen mogen sa men lachen voegde ik erbij. Raph en Blanche wisselden een raadsel achtigen blik en zeiden bijna gelijktijdig. Ja,... dat ware best Allo, goeden moed Dag Blanche, Li sette, Raph. Tot genoegen Helaas ik zag ze niet meer terug Die vreeselijke oorlog brak los. deed al onze plan nen in duigen storten en ontredderde gansch de wereld 1 Na den Wereldstorm Totaaar had ik de geschiedenis meêgeleefd. Het overige moest mijn vriend mij vertellen, terwijl wij rustig in een vouwzetel uitgestrekt lagen, onder de streelende zon, op het gele zand van het wemelende strand te Middelker- ke. Het krioelde er van spelende kinderen in hun schuldeloos vermaak, en van handelende of luierende badgasten in bonte kleurenscha keering. die voor een tijd kommerloos mis schien rust of krachtherstel kwamen zoe ken. Maar hoe goed het er ook was en hoe af wisselend de beweging, wij vergaten alles, opgetrokken in 't verleden, geboeid door het verloop van zijn levensdrama Vier jaar had hij dus in gevangenschap ver toefd. Hij had alles gedaan wat mogelijk was om nieuws van Paula te vernemen, maar alles was vruchteloos gebleven. Eerst had hij geschreven naar Thienen en naar Leuven naar haar. naar hare moeder, hare familie en naar Blanche, 't Zij dat de brieven niet terecht kwamen of dat men niet zeggen mocht wat er gebeurd was, nooit kreeg hij een antwoord. Hij had afgrijselijk geleden onder al de smarten die hem gezamenlijk overvielen smart in het lichaam, door zijne wonde en slechte behandelingen smart in de ziel, door het ongelukkig lot van zijn vaderland smart in het hart door die bittere scheiding en de onzekerheid over het lot van haar die hij bo ven alles beminde. Stilaan toch moest hij in zijn lot berusten, want maanden na maanden, dan jaren na ja ren verliepen zonder dat die bloedige, hard nekkige oorlog een einde scheen te willen ne men. Tot het einde nochtans had hij geen enkele kans verwaarloosd en tot het laatste middel uitgeput, om toch iets te kunnen weten :aan soldaten, die naar Leuven gingen had hij ge vraagd eens te willen vernemen aan een Professor, die er gebleven was. had hij ge schreven. Maar geen van hen had hem inlich tingen kunnen verschaffen. Vervolg te naaste week. Dickebuschsteenweg i3, heeft de eer te laten weten aan hare trouwe klanten en andere personen die in haar verlies deel nemen dat zij, met medehulp van een bekwamen vak man den stiel van haar te vroeg ontnomen echtgenoot zal voortzetten en hoopt zooals voorheen het vertrouwen van eenieder te behouden. Mme Veuve HARTEEL et sa fille, informent leur fidéle clientèle qu'elles ont transféré leur magasin de Confiserie et Primeurs même rue N° 49. Toujours comme dans le passé vous y trouverez un grand choix de confiseries fines. Mw Wwe HARTEEL en haar dochter berichten haar getrouwe cliênteele dat zij haar winkel van Suikerbakkerii en Pri meurs overgebracht hebben zelfde straat Nr 49. Zooals voorheen zult gij er een groote keus van fijn suikergebak vinden. in salon autocars uiterst modern materiaal wende men zich tot Hector SLOSSE Silvain DURIEU 271, Dickebuschstw.. Capucienenstraat - Y P K R - Op Zondag 22 April Eendaagsche reis naar Marche les-Dames en Beauraing. Prijs 70 fr. Op Zaterdag 28 April Driedaagsche reis naar LISIEUX, ter gelegenheid der zaligverklaring van de Heilige Theresia van 't Kind Jesus Prijs 325 fr., alle vervoer- en hotelkosten inbegrepen. Voor inlichtingen en inschrijvingen wende men zich voorloopig bij Charles DURIEU, Rijke Klarenstraat, 79. Yper. worden met de meeste zorgen ii 't nieuw gewasschen en naar wensch gekleurd door de Firma Verwen en in 't nieuw kuischen aller Nieuwwasschen en GLACEEREN kleedingstukken. van kols, manchetten en ceremo Op staal verwen van alle.zijde en niehemden. andere stoffen. - Fijne STRIJKWASCH (volg. tarief). Kuischen en HERVORMEN van KILOWASCH (2 Fr. 75 de kilo). alle feuterhoeden. VRAAGT INLICHTINGEN. Het linnen blijft steeds HELDER WIT en ondergaat de MINSTE SLEET.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 13