<1D> Een deel van den stand van M. César Mottrie, Maloulaan, 30, Yper. Officieele verdeeler der General Motors Continental. Stand van M. Vandekerckhove, Maloulaan, 22, Yper Deel muur in gew. metselwerk en parementen in grés d'Arras ces wordt bewezen door het groot getal voor werpen dat hij gedurende de Foordagen ver kocht heeft. Den trap afdalende treedt men in de zaal waar de Gasmaatschappij haren stand heeft ingericht. Vele nieuwe toestellen worden er tentoon gesteld, die door hunne prac ische opvatting en gering gasverbru k de toeschouwers over tuigen van het voordeel dat zij hebben zich zulke apparaten aan te schaffen. In de volgende zaal wordt de naaimachien Anker», vertegenwoordiger M. Verdoene, tentoongesteld, L)e laatste nieuwe modellen, prachtige meubels verbëeldende, worden zeer gadegeslagen en wekken door hun billijken prijs de kooplust op van het pu ditk Vervolgens wordt de stand zichtbaar van den heer Titeca, meubelfabrikant. Door hunne prachtige afwerking en billijke prijzen vallen deze verschillende meubelen zeer in den smaak der toeschouwers en door den tentoon steller worden goede zaken gedaan. In df zelf de zaal ziet men de van ouds gekende firma Edouard Toussaert die haar fi|nste wijnen en dranken ten toon stelt. De fijnproevers, die dezen stand bezoeken, zijn het allen eens dat de heer Toussaert vooitreff lijke waar bezit en zeer matige prijzen toepast. In de naburige zial hooren wij een mee- sleepende wals, uitgevoerd door een laatste nieuwigheid, accordeon Jass genaamd, welke ten toon wordt gesteld door den heer Quaghe beur, vertegenwoordiger Christiaans. In dezen stand zien wij nog alle modellen der vermaar de pianos Gevaert, muziekinstrumenten voor Harmoniën en Fanfaren. Deze tentoonstelling is zeer merkwaardig en heeft grooten bijval. Rechtover heeft de heer Derynck Battheu 'zijn stand herschapen in een Congoleesch landschap dat de planten verbeeldt waaruit de beroemde Palmolive wordt vervaardigd. Deze oliën zijn slechts in Belgisch Congo toebereid en de heer Derynck is alleenverkooper voor deze producten in de streek. Ook maakt hij het publiek opmerkzaam op zijn witgoedhan del, merk de Schaar waarvan hij deposita ris is. Een mooie stand waarvan de eigenaar digheid veel bijval verwerft. In den gang komer.de links is er een zaal waar de heer Oorts, Bestuurder der Middel bare School, een mooien stand heeft ingericht. Beter lokaal dan dit van het ie studiejaar kon hij niet kiezen om de prachtige wei ken der leerlingen ten toon te stellen. Alles is er licht en leven. De bezoekers kunnen zich ten volle rekenschap geven van het programma der verscheidene studiejaren. Ook hebben zij niets dan lof over voor de manier en den kunstvollen smaak waarmede de vervaardigde voorwerpen en wei ken uitgevoerd zijn. De atdeelmg der meisjes heelt ook puik werk geleverd en verdient allen lof. De school be zit een modern materiaal, men ziet er name lijk een epidiascoop, een buynaphone, een pathé-baby, een radiotoestel, eene verzame ling opgevulde vogels, enz. De diagramma's toonen dat de school, voor wat de bevolking betreft, in vollen bloei is en voortdurend toe meent, en dat de heeren Bestuurder, Leeraars en leerlingen de beste gelukwenschen ver dienen. In de volgende zaal tredend, ziet men de producten der Ypersche Weverij welke met veel kunstzin zijn tentoongesteld. Niettegen staande de moeilijke tijden, houdt deze firma nog immer stand en verdient zij dat haar moe- dig pogen veel ondersteuni g zou genieten. In dezelfde zial ziet men de prachtige spie gels, ramen en lijsten tentoongesteld door den hr Cherchye Bonte,die al deze artikelen in zijne werkplaatsen vervaardigt en daardoor bewast dat hier ter stede alles te vinden is. In den gang rechts is er een stand opgericht waar de ontroomer Ypiiana, vertegenwoor digers de heeren Du'nez en Zoon, wordt ten toongesteld. De landbouwers bewonderen zeer het keurig maaksel dezer en een goede reklaam wordt door deze firma bewerk stelligd. De groote zaal binnentredende ziet men een mooi tafereel zich voor het oog ontrollen, wanneer men de weelde der verschillende uit stallingen gadesla-t. Men bemerkt eerst Jen prachtigen stand van de frma C.amille Gantois die hare vermaarde merken zooals Rhum Djafina, fine Durand hare echte Bordeaux wijnen, hare voortreffe lijke damen likeuren, enz ten toon stelt. Er is vrij wat tijd noodig om al deze voortreffelijke merken gade te slaan, en deze stand wordt druk bezocht. Daarnevens heeft de heer Robert Lacante post gevat en vertoont zijne nieuwste gezond heidstoe s'ellen, zijne centrale verwarmingstel seis voor kiekenbroederijen, z jne ketels van alle merken, zijne warm watcrverdeeling, en zijne voortreffelijke waterleiding in rood ko per wat alle andere leidingen door hare duur zaamheid in de schaduw stelt. Door den heer Valère Hof wordt een minia tuur billard ten toon gesteld, aerobal billard genaamd, die veel succes verwerft. De heer Christiaens stelt vervolgens zijri mooiste modellen van Radios ten toon, o. a. de beroemde Telefunken die de eigenschap bezit alle posten op te nemen en te behouden. Het licht der zon wordt vervolgens in de schaduw gesteld door de monster waskeer- sen vervaardigd door de firma Jeróme Vier- straete en Zoon. Waarachtig zulk een kaars dragen is geen kinderspel. Ook wordt deze uilstalling gretig gade geslagen. Daarnevens heeft de heer Deraedt zijne ver maarde rijwielen Ratly en Select tentoonge steld. Als men bedenkt dat deze merken reeds vele baankoersen hebben gewonnen, dan is het niet te verwonderen dat hier goede zaken zijn gemaakt geworden. Men ziet daarnevens de acht arendjes in rood koper, gemaakt door den heer Leopold Baekelandt, die ieder acht kgr. wegen en bestemd zijn om boven het klokkenspel van den Halletoren der stad te prijken. Deze lieve diertjes zijn kunstig nagebootst en verwekken heel wat bewondering. De firma Palmfina heeft een reusachtigen stand ingericht en deelt de bezoekers stalen uit harer producten, zooalszeep Palmfina, Safi poeder, Delca paillettes, P.insor olie, enz. Waarlijk de tijd is niet ver meer dat de huis moeders deze producten slechts aan haar lin nen zullen moeten toonen om het gewasschen te krijgen. De vertegenwoordiger dezer firma de heer Joseph Maerten, heeft hier een mach tige reklaam gemaakt. Om te eindigen ziet men in deze zaal een wel doordachte reklaam, waaruit blijkt dat de heer Vermeulen Meynne nog immer zijnlekker gerstensap vervaardigt, hetgeen bij velen den lust doet ontstaan het eens in de nabijheid te gaan proeven. Op den koer der school heeft de heer Gus- tave Verhaeghe afspanningsdraad tentoonge steld, systeem Ursus genaamd, en die geheel practised is opgevat, alsook nog moderne glas serren voor kleine groensels Deze laa'ste nieuwigheid wordt door het publiek zeer be zien. Daarnevens ziet men een buitenmuur in op bouw, door deuheer Vandekerckhove tentoon gesteld Deze muur is bijzonder vocht en warmte werend, licht maar toch grooten weer stand biedend, en vergt bijna geen fundeering. Alhoewel het gewapend beton de sterkte er van veiz.krrt 1 lijven slechts de holle bak- steenen ervan zichtbaar. Verders heeft men er nog dallen voor platform in denzelfden aard als de muren, maar nochtans voorzien vaneen waterdichte asphaltlaag, alsook twee soorten parementen in grés d'Arras die er bijzonder verzorg 1 uitzien. Al deze metselwerken in holle baksteenen zijn van bijzonder gebreve- te.rd s'.lIs.I. Wij zijn in de gymnastiekzaal aangeland en seffens wordt de aandacht getrokken op den stand van dtnh:erMonketkey Vanneste, han delaar in bouwstoffen te Yper. Wat deze daar te aanschouwen geeft is bijna onmogelijk op te sommen. M ■n ziet er de wereHberoemde Eteriiit producten, zooals de Elo Eternit pla ten voor muurbekleedingen welke de alge- meene bewondering afdwingen. Verders de prach ige gf ëmailleerde Eternit tafelbladen welke met de goed afgewerkte, lichte en ste vige buizen, waterbakken, bloembakken, vlakke en golfplaten een sierlijk geheel uit maken. De Ceramoen Ceramieke tegels zijn ook zeer merkwaardig. Door hun kleurrijkdom, sterkte en nochtans billijke prijzen lokken zij de tal rijke bezoekers aan en zeker zullen deze zich herinneren dat de heer Monkerhey de alleen- vei k roper is dezer producten, en dat hij im mer over een grooten voorraad dezer waren in magazijn beschikt. Deze h'er alsook zijn vertegenwoordiger, M. Van Batenburg, verdienen volop onze ge- lukwenschen voor de prachtige manier waarop zij hunnen stand hebben ingericht en wij hopen dat hun streven duurzame vruchten zal dra gen. Daarover is de stand van den heer Delaire, Paddepoelstraat, ingericht. Men bewondert er voorwerpen in gesneden hout, zooals hang lampen, prachtige vogelkooien, enz. Menige bezoekers hebben dezen nederigen stielman gelukgewenscht om zijn vernuftige voort brengsels. Vervolgens heeft men de uitstalling van den heer Coussement, die een prachtige keus Ra dio's ten toon stelt, zooals het merk Synthèse Pendulette met uurwerk, dan de Synchro Se- lectance, model Vedette, model Phono Radio, enz. Deze modellen worden zeer opgtmerkt en behalen een verdienden bijval. Onzen weg vervolgende ziet men een mooie verzameling verwarming en kooktoestellen tentoongesteld door de Firma Gouden Vork. Deze toestellen hebben de eigenschap ge bruikt te worden met naphta voor autos als brandstof. Zij zijn gemaakt zonder pomp of gas en daardoor wordt alle brandgevaar ver meden. Deze firma ste'.t ook de filter Tito Landi ten toon waarvan zij de alleenverkoop ster is en die zich aanpast aanelke waterkraan. Deze filter kan drie liters water leveren per minuut en duizend liters zonder de binneofil- ter te moeten vervangen. De laatste stand dezer zaal is de prachtig opgesmukte uitstalling van den heer Vanden- bossche, wijnhandelaar. Hij stelt Bordeaux en Bourgenje wijnen ten toon der beste merken, alsook de Porto Terreira die zeer ltkker is.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 3