De Tombola De grootste voortbreoging van 't land La participation it l'Ecole Moyenne a la Foire Commerciale Vervolg van de Prijslijst der Kostelooze Tombola V ELOSPORT BOKSEN Pacha Chicorei. e -a—-a L'école, c'est la vie de l'enfant et par con séquent le grand souci des parents. Ceux ci ne cor fient ils pas, aux maitres, la réalisalion de leur plus bel espoir, de leur trés louable et légi'ime ambition Et les maitres, conscients de la nol le lache qui leur échoit, donnent le meilltur d'eux mèmes pour la mener a bonne fin. Monsieur Oorts, le dévoué et trés actif Directeur de l'Ecole Moyenne de l'Etat pour Carbons, saisit chaque occasion propice a consolider le lien qu'tl s'eflorce d'établir entre la maison et l'école. Nous le félicitons et le remercions d'avoir eu l'heureuse idéé de se réserver une classe, pour y établir, comme l'an passé, un stand trés coquet et ingénieusement améaagé, pour ladurée de la foire commerciale. Une exposition de travaux d'élèves est ua stimulant sans pareil. L'enfant est fier, et il a le droit de l'ètre, de savoir que des milliers de personnes viendront feuilleter ses cahiers et admirer ses travaux manuels. Dans l'ombre, le professeur se réjouit du bonheur de ses élèves et il ne songe même pas a revendiquer sa part, cependant trés large, d'éloges et de félicitations. Les parents le comprennent. l'admirent et lui témoignent toute leur reconnaissance. En eflet, le stand leur permet d'apprécier les bonnes méthodes d'éducation employées dans toutes les branches ils peuvent y comparer le travail de leur enfant a celui de ses con- disciples; ils peuvent y voir tous les appareils perfectionDés du cours de physique, la mer- veilleuse collection d'oiseaux empaillés, etc., etc. Ils disent au professeur Vous possé- dez un matériel technique admirable Le professeur répond C'est a Monsieur le Directeur que nous devons tout cela et le Directeur se récrie C'est mon devoir de veiller a la bonne marche de l'école et en cela je suis heureusement secondé par de généreux donateurs qui piéfèrent garder l'anonymat et l'Union des anciens élèves tou- jours prête a délier sa bourse Nous avons particulièrement admiré les boites artistiquement confectionnées par des élèves de 12 a i3 ans. Ces boites variées, de formes trés élégantes et habilement décorées offrent un intérêt tout spécial du fait qu'elles représentent un travail exclusivement person nel. Nous avons admiré aussi les magnifiques ouvrages présentés par les demoiselles de la section moyenne. Trois diagrammes faits de main de mailre attirèrent nos regards Le premier nous mon- trait, sous la forme d'écoliers grandissant d'année en année, l'accroissement de la popu lation de l'école depuis la guerre, le deuxième sous la forme de livres toujours plus grands, la richesse de la bibliothèque et le troisième, sous la forme d'emblèmes, les divers débou- chés ouverts aux élèves ayant terminé leurs études a l'école moyenne. En outre, dans un couloir, nous avons pu relever, sur une carte, les communes qui en- voient le plus d'élèves l'école moyenne. On s'intéresse toujours a l'école oü l'on apprit a faire les premiers pas dans la vie, on l'aime, on la veut prospère. Un ancien. De trekking der tombola had Woensdag avond, te 6u., plaats in de bovenzaal van het stadhuis, in aanwezigheid van den heer Le- mahieu, eerste schepen, H. Vermeulen, voor zitter der Handelskamer, J. Tahon, onder voorzitter, Aimé Gruwez, Léon Vandevoorde, Edg. Cardinael en andere bestuursleden der zelfde kamer. Vooraleer de trekking begon wenschte de heer schepen Lemahieu de inrichters der zoo buitengewoon goed geslaagde Handelsfoor van harte geluk en drukte tevens de hoop uit dat de gelukkige winners der tombola insge lijks uiterst tevreden zullen zijn met de prijzen welke hen door het lot worden toegewezen. Aanstonds daarna begonnen de werkzaam heden die, alhoewel met spoed doorgedreven, gezien het groot aantal te verloten prijzen, toch twee volle uren in beslag namen. Vijf lie ve leerlingen der kantwerkschool van Juf vrouw Hullaert trokken beurtelings elk een nummer uit een der vijf gebezigde trommels, terwijl de heeren Eug. Beddeleem en A. Ste vens de nummers nazagen en luidop afriepen. De alzoo bekomen getallen werden aanstonds op een daartoe aangebracht bord geschreven, zoodat de verschillige aanwezigen, die de bewerking met veel belangstelling volgden, zich dadelijk konden vergewissen zoo zij door het lot niet begunstigd waren, wat inderdaad voor verschilligen onder hen het geval was. Meer dan drie honderd nummers werden uit getrokken, waaronder verscheidene plaats vervangende nummers die slechts naderhand voor de in den gestelden termijn niet afge haalde prijzen zullen in aanmerking komen. Onze lezers zullen verder in ons blad de volledige en officieele lijst der winnende num mers vinden, alsmede de noodige inlichtingen voor het afhalen der prijzen Aan de winners der zoo talrijke en schoone prijzen van harte proficiat, en aan de milde schenkers der tombola, die voor een groot deel den zoo grooten bijval der Handelsfoor heeft helpen verzekeren, den welgem:endsten daak. Kosmos Tourisme, Groote Markt Een bon goed voor een driedaagsche reis naar Lisieux op 28° April Stevens, gebroeders, Vanden Peereboompl. 1 lampadaire M. Henri Verleure, Poperinghesteenweg 2 indicateurs d'aile M. Quaghebeur, Poperinghe 2 livres de musique M. Cherchey, Capronstraat 1 spiegel Deze week hadden we dus, als inzet van Paschen, de 35' betwisting van den baaokoers Parijs- Roubaix, een koers waarin ten allen tijde de Belgen zich ten zeerste hebben onder scheiden en steeds was het de koers bij uit stek om.voqralwie zicheenigszinsde verplaat sing kon getroosten, te gaan getuige zijn van de merkwaardige daden van ons rennersleger. Wanneer nu nogmaals, door de evolutie der tijden, de luidsprekers de doortochten bekend mieken in de verschillende controles, beurte lings in Beauvais, waar zich 80 renners onder het geleide van de groep Pelissier, die dan toch was aangezet, hadden aargeboden, daar na in Amiens, Atrecht, Doullens, Arras, kort om in alle welbekende doorgangspunten, was het de vraag of onze Fonten zich wel onder de groep zou mogen bevinden. En waarachtig op den berg van La Folie bevindt hij zich nog in strijd met de allerbesten. Naderhand moet hij iets zijn tegengekomen, want zijnmedema- ten Danneels die n' toekwam en Leducq 28e zijn hem te wijd vooruit. Enfin 3i' in Parijs Roubaix is nog zoo slecht niet, maar hij kan beter. Iedereen, en niet het minst de dagbla den zijn het eens om te verklaren dat hij kwa liteiten bezit die den een of anderen dag zul len boven komen en nu, Fons, aangezien het Zondag terug Parijs Brussel is of de koers, dien ge verleden jaar reeds in uw bereik waan de te hebber, maar jammerlijk verloor met 10 cm. tegen Albert Barthelémy, doet eens een uiterste poging en lapt het eens af om in het park van Woluweals triomfator begroet te worden. Er is voorzeker geen mersch hier ter stad, Fons, die deze heropstandirg niet zoude toejuichen. Er op los dus, Fons, en dat de on- kans u moge sparen. Maar wat gezegd van Rebry, de macht mensch van Wevelghem. Om in herhaling niet te vallen kan men allerminst zeggen dat daden, zooals Breyer er nu sinds 't begin van het seizoen komt te leveren, eenig zijn. Of wat wil men er anders over denken Ja, Lapebie heeft den sprint gewonnen, en Jan Wauters heeft, puik gepresteerd, maar in de I* plaats dient afgevraagd of de kampioen van Frank rijk, indien hij had hersteld of enkel van wiel had veranderd, ooit nog zou bijgekomen zijn. Hewel, kortaf, niettegenstaande Rebry last had van krampen, ging toch in dat geval Lapebie vergeten zijn geweest. Nu echter beging hij de fout van kortweg het reglement met de voeten te trappen en een andere fiets te leenen. Gaston en Jan hadden echter de vaart geflikt en reageerden niet het minst, wel wetende dat Roger gezien was. 't Is dus oorecht jammer dat Lapebie zich tot zulke praktijken leende, maar den een zijn dood is den ander zijn brood. Gaston zorgde ervoor Jan Wauters onder de knie te houden en was bij het afstappen ver zekerd van de zege. Maandag 2* Paaschdag trok Fonten Ghes- quière naar Meenen om op de velodrom uit te komen. Met Felicien Vervaecke deed hij het nog zoo slecht niet, om in achtervolging J. Vervaecke en J. Wauters te kloppen, maar in den ploegkoers gaf Felicien op en volgde Fons hem in den aftocht. Onze beginnelingen Woets, Litière, Lacante, Degraeve en Salomé, trokken er met Paschen op uit naar Gits waar ze, na met allerhande ongelukken afgerekend te hebben er gauw het bijltje bij neerlegden, kwestie van in Pilckem 's anderendaags frisch aan te zetten Bij een lot van 60 renners, deden zij er zich flir k $el- den en Albert eigende zich de 58 plaats toe, Litière moest er opgeven na bandbreuk, maar iemand die opzien baarde was Degraeve die in zulk hardbetwisten koers zich eervol 7'klas- seerde en Lacante 9*. Salomé en Verbeke ken den geen geluk, moesten ook de pijp aan Maar ten geven. Niettemin haalden ze prachtig den. beker binnen, die nu staat te pronken in 't lo kaal van de Vereenigde Sportvrienden». Dinsdag trokken ze insgeliiks op koers uit naar Sleyhaege. Woets, Litière en Lacante namen er deel aan. Albert Woets of de kop man der ploeg moest noodgedwongen opge ven, gekweld door krampen. Litière kwam er 10' en Lacante i3'. Wel gewerkt jongens, proficiat en aan het gras houden. Albert, gij van uw kant verzorgt U goed en rt zal gaan- Sprinter. De meeting op Paaschdag aangekondigd,, leverde den gewenschten uitslag niet op en draaide eenigszins op een sisser uit Jammer,, voorwaar voor die jongens die zich de opof feringen en de moeite deen om het publiek te- laten genieten. Maar, was het niet een gewaagd stuk zulks te durven aanpakken op een Hoogdag en in volle Handelsfoor 'k Geloof wel van ja. In alle geval de afwezigen hadden ongelijk want- de kampen waren wel. Eerstens onze stedeling Jules Morelle hamerde er op Verburght lustig op los en niettegenstaande den handicap van gewicht,, sloeg hij er zich goed door, eigende zich de puntenzege toe. Wel verdiend en proficiat Jules, 'k wist niet dat ge hardnekkig kon meevechten. De 2' liefbebberskamp liepen Suyckers en Petit Jean van stapel, en deelden moppen dat het plezier was om zien vanaf den I" gongslag al hamerden ze, alsof hun leven er van afhong. Deze kamp eindigde op match nul, die de juiste weergave was Dan kwamen Vandamme Preys aan de eer. Preys, een Doornijkzaan die zijn eerste ge vecht als professionnel leverde en enkel 17 jaar is, Vandamme een vurig vechter, die we- in de vorige meeting reeds aan slag zagen tegen Richard Daniël. Den avond te voren, had hij nog in Meenen den ex kampioen ama teur van Frankrijk Deweert in min dan 2 rounds uitgeslagen. Dit was een puik gevecht dat beiden om beurten in meerderheid zag. Vandamme wordt welhaast de bovenlip gekloven en tot bloedens gebracht maar geeft niet af. Preys van zijn kant, heeft een klaar doorzicht op het gevecht en blijkt bijzonder bij adem te zijn. Scheidsrechter Ducastel kende Vandamme de puntenzege toe niettegenstaande ons inziens Preys beter had verdiend. In alle geval is de jongste Preys bepaald in 't oog te houden. Na de poos, traden A. Kinsabelle en Dele- pierre op. Delepierre geeft den indruk van macht, kort ineengedrongen, Kinsabelle slank en rap, en die garde en die linker die onop houdend neerhamert op het gezicht van den: Doornijkzaan die inkasseert als een rots. Niet temin volgt Delepierre overal zijn tegenstre ver op en hoewel hij vanaf round drie als ver loren mag beschouwd worden, zoekt hij be paald den harden slag. Kinsabelle geeft er zich rekenschap van, en countert geducht, wat zijn puntenvoordeel aandikt. Het was hem niet aan te zien dat hij ook daags voor dien slaags had geweest met een lastigen De- volder van Rijssel, die ook een 4 tal jaren kampioen van Noord Frankrijk was en die toch door eerstgenoemde werd geklopt. Zijn zegerace kon delepierre dan ook niet stuiten en als groote overwinnaar eindigde hij dien sportavond, die maar weinig aanmoedigend was voor de inlichting. Maar daarom geen moed verloren, heeren Timperman en Cotte- nie, enkel dees zoudt ge moeten duchten 't is van 's Zondags op te treden, doet het eens 's Zaterdags en iedereen is op post. Gong. en een weinig duurder dan al de andere is wel een bewijs dat ze de beste is van de wereld aran 90 cent, per V* kilo.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 6