28-4 1934 Met Ypersche - 2e Bijvoegsel - La, Mégion d'Ypres N°4 Gemeenteraad van Yper Door overmaat van copij zien wij ons verplicht ons mengelwerk tot toekomende week te verschuiven. Verslag der Zitting van 23 April 1934. 6. - Eilanden pacht vernieuwing. De openbare zitting, die voor i8 uur was aangekondigd, wordt sl chts om 18 u. 45 ge opend. Z jn tegenwoordig de heeren Vander ghote, burgemeester voorzitter Lemahicu, Delahaye en Van der Mersch, schepenen Pattyn, Jvr. Cornillie, de heeren Seys, Bie- buyck, Missiaen, Bonnet, Coutelle, Vergracht en Verbeke, raadsleden; Versailles, secretaris. Van zoodra het publiek in de zaal heeft plaats genomen, verklaart de h'eer voorzitter de zitting geopend en verontschuldigt de heeren Van Alleynnes en Leuridan, die heb ben laten weten dat zij in de onmogelijkheid zijn de vergadering van d zen avond bij te wonen. 1. Proces verbaal der zitting van 12 Maart 1934. De heer secretaris geeft lezine: van dit ver slag dat vervolgens zonder opmerkingtn wordt goedgekeurd. 2. Stedelijk kerkhof gr ondv er gunningen. M. Vanderghole. De Commissie van Openbaren Onderstand vraagt de goedkeu ring van een aantal aanvragen van grondver gunningen op het kerkhof, voor dewelke er, als aandeel ten voordeele van de armen, een gezamenlijk bedrag v. 4i8ofr. voorzien wordt. Al de tegenwoordige raadsleden brengen een goedkeurende stem uit. Alleen de heer Missiaen onthoudt zich als lid der Commissie van Openbaren Onderstand. 3. Proces-verbaal van onderzoek der stads kas Ist' kwart. 1934. M. Vanderghote. Volgens het onderzoek der stadskas, dat den 3l Maart 11. geschied is, bedroegen de totale ontvangsten de som van 7.996 924 fr. 14 terwijl de uitgaven het totaal van 7.830.473 fr. 5i bereikten, zoodat er dus een overschot was van 166 45o fr. 63, som welke ik in 't bezit van den heer ontvanger gevonden heb. 4 Stadsbegrooting voor 1934 wijziging. M. Vanderghote. Gij hebt allen een om standige opgave ontvangen van de voorgestel de wijzigingen, die als uitweiksel hebben de stadsbegrooting voor het dienstjaar 1934 in evenwicht te brengen. Volgens de wijzigingen, zobals zij nu voorgesteld worden, sluit de ge wone dienst van de begrootir g met een over schot van 1147 fr. 83, en de buitengewone dierst met een overschot van 821 fr. 41. Dit vooistelwerd reeds door de Commissie van financiën onderzocht en algemeen goedge keurd. De gewone dienst der begrooting, zooals ze goedgekeurd werd, sluit met een overschot van 13.447 fr. 83 Thans voorzien wij als gewone ontvangsten in meer, voor pacht van het vijverhuis te Dickebusch, de som van 9-5oo fr. en voor opcentiemen op mobilair de som van 2 5oo fr. In de gewone uitgaven, onder artikel 107a, interesten der leering van l.o5o.ooo fr. bij het Gemeente krediet, voorzien wij een vei meerdering van 29 3oo fr.en op artikel III, feesten en pitch tigheden, stellen wij voor een vermindering van 5ooo fr. toe te passen Dit geeft ons dus 12.000 fr. in meer ontvangsten en 5ooo fr. in min uitgaven, 't zij een vermeerdering van J7 ooofr. Als meer uitgaven hebben wij de som van 29.300 fr.zoodat er hier een tekort is van 12 3oo fr., dat afgetrokken van het vroeger beslaande overschot van l3 447 fr. 83, als uitslag geeft dat de gewone dienst sluit meteen batig saldo van 1.1476-. 83 Thans stel ik voor de gewijzigde artikelen goed te keuren. Artikel 8, pacht van het vijverhuis te Dicke busch wordt op g.5oo fr. gebracht. Artikel 3o, opcentiemen op mobilair, wordt van 7.5oo fr. tot op 10.000 fr. verhoogd. Artikel 107 der gewone uitgaven, interesten der leening van i.o5o.ooo fr., wordt met 29 3oo fr. vermeerderd. Artikel lil der gewone uitgaven, feesten en plechtigheden, wordt met 5ooo fr. ver minderd Al die voorgestelde wijzigingen worden bij afzonderlijke stemming eenparig goedgekeurd. M. Vanderghote. De buitengewone dienst sluit thans met een tekort van 56 910 fr. 44. Nu stelt het schepencollege volgende wijzi gingen voor Onder artikel 85 der buitengewone ont vangsten, een vermeerdering van 25o.ooo fr. voor verkoop van bouwgrond. Artikel 97, achterstillige gemeentebelastin gen, 25o.ooo fr. Dit is een nieuw in te schrij ven artikel voor de belastingen op de gemeen tewegenis die voor I Juli niet geïid werden en alzoo in de begrooting van het volgende dienstjaar dienen ingeschreven te worden. Artikel 98, leggen van nieuwe voorlanden, aandeel der eigenaars 5j.ooo fr. En, als laatste nieuw in te schrijven artikel der buitengewone ontvangsten is artikel 99, met een som van 5.3g3 fr 48 als salJo van staatstoelage voor den kaaimuur. Deze artikelen worden telkens bij afzonder lijke stemming zonder opmerkingen door al de aanwezige raadsleden gestemd. M. Vanderghote. Dit maakt te zamen een totale verhioging van 555 3g3 fr. 48 der bui tengewone ontvangsten. In de buitengewone uitgaven worden nu volgende veranderingen voorgesteld Onder artikel 145 een minder uitgave van 52 718 fr. voor de wedden der bedienden die door de bestendige afvaardigiog uit de reke ning van ig32 verworpen werden. Artikel 153, herbeleggen der oorlogsschade, een vermindering van 10.000 fr. Ook nog een vermindering van 10.000 fr. op artikel i5g voor werken aan de vijvers uit te voeren. Op artikel 157 der buitengewone uitgaven, dat een krediet van 40.000 fr. voorzag voor de bewerkstelling der verordening op het ver keer, wordt een inkrimping van 3o.ooo fr. gedaan, omdat er besloten werd de verorde ning op het veikeer slechts geleidelijk toe te passen. De voorgestelde wijzigingen aan deze vier laatste artikelen worden nogmaals bij afzon derlijke stemming eenparig aangenomen. M. Vanderghote. De buitengewone uitga ven ondergaan alzoo een totale vermindering van 102.718 fr. Thans stellen wij nog voor volgende nieuwe artiktlen als buitengewone uitgaven in de stadsbegrooting voor 1934 te schrijven Artikel 166, een som van 525o fr. als onder- schrijving op het actieikapitaal van het Ge meentekrediet. Dit artikel wordt met eenparige stemmen aangenomen. Artikel 167, todage voor de feestelijkheden der inhuldiging van het Belfort, 5o.ooo fr. Stemmen ja de heeren Lemahieu, Dela haye, Van der Mersch, Pattyn, Jvr. Cornillie, de heeren Seys Biebuyck, Missiaen, Bonnet, Coutelle, Vergracht en Vanderghote. Alleen de heer Verbeke onthoudt zich. Artikel 168, gedeeltelijke overname der ver worpene sommen uit de rekening van 1932, 27 964 fr. Artikel 169, interesten van 1 Januari tot 28 Februari 1934 der leening van i.o5o.ooo fr., lo.5oo fr. Deze twee nieuwe artikelen worden even eens beurtelings zonder opmerkingen aange nomen. M. Vanderghote. En eindelijk hebben wij een laatste nieuw artikel, waarvan wij het bestaan nog maar pas over enkele dagen ver nomen hebben, nameljk artikel 170, saldoen ik verhoop wel dat dit het eindsaldo zal zijn van 1 665 fr. 63. door de stad te betalen als aandeel in de pensioenen der gemeenteonder wijzers. Dit laatste artikel wordt hierop insgelijks eenparig gestemd. M. Vanderghote. Wij hebben dus in meer een buitengewone ontvangst van 555 3g3fr-48 en als buitengewone uitgaven in min de som van 102 718 Ir., 't zij samen 658. r 11 fr. 48 In mfer uitgaven voorzien wij een som van 95.379 fr. 63, blijft nog over 562.73i fr. 85, waarvan af te trekken het vroeger tekort van 561 910 fr. 44, zoodat de buitengewone dienst sluit met een overschot van 821 r. 4£. 5. S'adseigendommen ai) Verkoop van den grond (tribloc) M. Vanderghote. Dit punt wordt tot de volgende zitting verschoven b) Verkoop van een perceel bouwgrond. M. Vanderghote. Wij hebben, den 9 Maart tq34, een brief ontvangen van den Heer Beun Firmin; die vraagt een perceel bouw grond. gelegen te Yper in de Yperleestraat, te mogen koopen aan den prijs van 20 fr. den vierkanten meter. Dit perceel, dat de Heer Beun verlangt te koopen heeft een grootte van ig5 m2. - Ik stel voor de openbare verkooping van dezen grond, op ëen instelprijs van 20 fr. den vierkanten meter, te beslissen. Dit wordt zonder opmerkingen gestemd. M.Vanderghote. De bespreking van dit artikel wordt ook tot de aans aande vergade ring verdaagd. 7. a) Autobusdienst Yper- Wtstouter (ftan- sche grens). M. Vanderghote. Een brief van het provin ciaal besiuur van West-Vlaanderen, in datum van £4 Maart 1934, vraagt ons advies over de vraag van den Heer Decrock Elie om een iegelmatige en openbare Autobusdienst op Zon en Feestdagen te mogen inrichten tus- schen Yper en Westouter (fransche grens). Tijdens het onderzot k van commodo en in- commodo werden er tegen die vraag geen op- meikingen ingediend. Ik sttl dus voor hier over een gurstig advies uit te brengen, mits voorbehoud wel te verstaan dat de gebruike lijke voorwaarden toegepast worden Al de raadsleden stemmen ja b) Autobusdienst Waasten- De Panne. M. Vanderghote. Aangaande den auto busdienst dien men wenscht biDSt den zomer tusschen Waasten en De Panne in te richten, komen wij thans een nieuw schrijven van het provinciaal bestuur van West-Vlaanderen te ontvangen. In een voorgaande vergadering heelt de gemeenteraad over die vraag reeds een besluit genomen en tijdens het onderzoek van commodo en incommodo werden er geen bezwaren ingediend. Nu laat de heer Gouver neur ons weten dat, benevens de twee vroege re aanvragen, de Nationale Maatschappij van Buurtspoorwegen thans wen cht dezen auto busdienst uit te baten en dat zij daarvoor de vooikeur vraagt. Het schrijven van het pro vinciaal bestuur wenscht dat wij daarvan zou den kennis geven aan den gemeenteraad. Het is hetgeen wij dezen avond doen en ik vraag dan aan de gemeenteraadsleden van deze nieuwe aanvraag akte te willen nemen. 8. Verordening op het verkeer wijziging. IA. Vanderghote.Het provinciaal bestuur van West-Vlaanderen vraagt artikel acht der- door ons gestemde verordening op het ver keer te willen schrappen. Dit artikel bepaal de dat de overtreders der verordening met politiestraffen zouden gestraft worden Vol gens het schrijven, dat wij komen te ontvan gen, is de toepassing van dit artikel reeds voor zien door artikel twee der wet van 1898. MMissiaen. Hadden wij dit artikel niet moeten voorzien, dan zou men onshetcrioen bijvoegen hebben.' M. Vanderghote. Gezien iedereen ermede t'akkoord gaat, is de schrapping van dit arti kel aangenomen. 9 Politieverordening op de openbare ver makelijkheden aanvraag tot wijziging. M. Vanderghote. Wij hebben een aan vraag ontvangen om aan het bestaande stads- reglement op de openbare vermakelijkheden een wijziging te willen brengen. Een schrij ven, geteekend door den voorzitter van den Heibctgiersbond en gesteund door de Han dels- en Nijverheidskamer, vraagt het verbod van met Paschen, Sinxen en Kerstdag te ma gen dansen te willen opheflen. Ik denk echter dat het best ware deze vraag te verdagen, ten einde de zaak eerst grondig te kunnen onder zoeken en te zien zoo het wel noodig is de vroeger genomen beraadslaging te veranderen. Die kwestie is nog al ingewikkeld en het ware best nog wat te wachten en eerst het voor en tegen te overwegen, eer een beslissing te nemen. M. Missiaen.Ik wil mij tegen deze vraag tot verdaging niet verzetten. Ik was in eten raad aanwezig toen deze verordening gestemd werd, en toen heb ik er mijn vei wondering over uitgedrukt, te meer dat in andere plaat sen, waar het eiken Zondag niet toegelaten is te dansen, het dansen juist op die feestdagen geoorloofd is, terwijl men hier het tegenover gestelde doet. Ik denk dan ook dat men aan die vraag tot wijziging wel voldoening zal willen geven. M. Vanderghote. Het sch2pencollege is van gedacht het reglement vatt andere ge meenten aan te vragen en de kwestie te onder zoeken. Io. Openbare Onderstand Knechtenwee- zen school muur en afsluiting openbare aanbesteding. M. Vanderghote. Den 20 Maart laatst leden heooen wij vanwege de Commissie van Openbaren Onderstand een brief ontvangen waarbij zij ons vraagt haar beraadslaging van 6 Maart 1934 goed te keuren, betrekkelijk de aanbesteding van den muur en de ijzeren af sluiting op te richten vóór de knechtenweëzsn- school. Dit werk wordt toevertreuwd aan den heer Gaston Vanassche die het laagste aanbod

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 14