r> Ypersche Voetbalkroniek Per Autocar Op 29n April rijdt een Autobus naar Wevelghem. Prijs heen en terug 5 frank. Vertrek om 1 1/2 u aan Café Sportwereld», Rijselstraat. Driehoekig Toernooi V E LOSPORT Zondag 11. waren onze lokale of ten minste regionale renners zoo wat overal met rust. Fons Ghesqaière, evenmin als Rebry en ande ren namen de gelegenheid te baat eens uit te blazen om morgen, Zondag, opnieuw met ver- sche krachten den strijd aan te binden. In eigen land kwam gelukkig nog de Groote Prijs van Aerschot onze beroepsrenneis ten goede en alhoewel ver van huis verwijderd droeg die koers de algemeene belangstelling mee. Mannen als Miel Decroix en Dyzers hadden het niet ontzien de verplaatsing te doen, om hunne form te vervolmaken en het zij gezegd, ze deden ons gewest alle eer aan. Om te beginnen met den uitslag die luidt l) Edw. Vissers, de 169 km. in 4 u. 33 2) C. Dyzers, op 2 min. 3) Gardier, op 2 lengten 4) Üignef, op I lengte 5) Decroix, op 2 lengten 6) Van Rossem H., op 2' 3o" 7; Moerenhout, op 1 lengte 8,) Van Erpe, op 10 meter 9) Verniers, op 100 meter 10) Lampaert, op 3 min. Dat Edward Vissers heeft gewonnen zal nog wat verwondering hebben gebaard. Al mist de Artwerpsche school, Ronsse en eeni ge weinige uitzonderingen buiten kijf gelaten, de internationale klas, die haar tot 't hoogste moet opvoeren, toch laat ze zich in koersen betwist in omloop of, zooals men dat noemt, rond de kleerkamer, nog al gelden, - wanneer de kans iets meezit. In sommi ge bladen had men Vissers nog voorgesteld als de opvolger van Demuysere, wat een niet alledaagsche aanbeveling was, maar tot nu toe zijn we Dog wachtende. Constant Dyzers, die we hier ter stad goed kennen, neemt de 2e plaatsin. Nog een die, op internationaal ter rein, veel beter, en dat sedert jaren al, had moeten presteeren. Het verheugt niet temin te zien dat Stanten er dees jaar vroeg bij is, en dat de pees rechte ligt. Frans Gardier, de rosse van Ayeneux, komt ook nu en dan eens zijn klas verraden, maar de tijd dat hij de Ronde van België, onaf hankelijken, won blijft bij hem nog slechts een gelukkige herinnering- Toon Dignef of de 4® is zoowat het haantje vooruit als er te klimmen valt en voor zooveel 't geluk hem te mee was Zondag en er enkele heuvels te beklimmen waren, is hij in zijn element. Miel Decroix, of de over winnaar van den omloop van Micheroux is 5® of de laatste van den sprint. Volgens de ver slagen, was hij moe op 't laatste. Maar 't dient toch gezegd dat Miel 't grootste werk deed bij de wegloopers Hector Van Rossem is 6®. De man die door de Koninklijke Belgische Wielrijdersbond bij de troonbeklimming van Leopold III is begenadigd geweest. Maar wie vooral een woordje aanmoediging ver dient is wel Georges Christiaens die tenge volge van allerhande ongelukken heeft moeten opgeven, nadat hij 5o sec. vooruit was met Dignef. Bij deonafhankelijken was het Brussel Luik die het meest de aandacht gaande miek. i35 renners kwamen zich in lijn stellen en al over Gembloers, Chatelet, Namen trok men het kolenland van het Luiksche binnen. De Waal Meulenberg zegevierde er, maar de groote bezieler van den koers was ongetwij feld wel Achiel Dermeaux van Marcke-bij- Kortrijk, die een geheelen tijd met Trlek Van- denberghe van Desselghem voorop lag, en door dezen laatste op den berg van La Reid in plan gelaten, werd Achiel bijgehaald door Meulenberg voornoemd, en door Jan Vanden berghe. In den sprint op de piste te Wandre won de Waal eerder gemakkelijk. Dermeaux 2', Vandenberghe 3® en 4® Gerard Desmet, die een prachtig koerseinde deed. Bij de juniors was het, in ons gewest,speciaal Deerlijk die hoogtij vierde. Immers, gansch de vermaarde kweekschool van Dokter Tis- taert nam er deel aan en de man die kleppers als Thollembeek, Romain Ghyssels, Decaluwé, Bonduel en nu Jef De Berlenger en Grysolle onder zijn hoede heeft, maakt telkens de be langstelling gaande. Grysolle won het in sprint tegen zijn twee clubmakkers De Ber lenger ën Van Herzele, wat de nederlaag van de West Vlamingen beteekent. Bij de beginnelingen was het in Merckem dat al, wat aan goede opkomelingen te vinden is, zich in strijd wierp. Albert Woets, die, hetzij gezegd eenigen tijd van hier sukkelde met kniepijn, voelde er zich weer-bovenop en vloerde in den sprint met zoo wat 5 leng ten Denys van Jonckershove, Vanderstraeten en Bouttelegier. Proficiat aan ons dapper baaske. 't Is u gejond, Albert, maar de wind van den hoogmoed door den kop niet laten blazen hé. Neerstig voortdoen en u betrouwen op uw bliksemden sprint, en velomaker Ver- meersch zal nog vele gelukkige stonden bele ven aan zijn poulain. Litière ofte Hamerlinck werd gedwongen op te geven door breuk alswanneer de 5® plaats hem niet meer kon ontsnappen. Mau iice Degraeve eindigde 5', terwijl Salomé op de 9* plaats binnenliep. Prachtig, jongens, en nu zoo voortdoer. Moest gij elkaar steunen tot het betwisten van bekers, 'k geloof dat ze zouden binnenstroomen. Goeden moed dus. In het buitenland hadden we den Grooten Prijs van Morbihan. Oppervlakkig beschouwd kon dit voor ons, Belger», een overwinning be zorgen, maar wie schetst de vreugde alswan neer wij reeds Zondag avond vernamen dat benevens Hardiquest als overwinnaar ook nog Romain Gyssels 2®, Bonduel 5*. Schepers 9* en Decaluwé 11* waren. Oprecht jammer voor Jef Demuysere die beter reed dan Sche pers en Decaluwé, maar door kaderbreuk ver plicht was op te geven, 't Had een volledig succes geweest. Hoe de Franschen er ook over oordeelen, ons is het goed, maar me dunkt, dat benevens hun départ a la Pélis- sier en nog andere blufpartijtjes, enkel en alleen de namen van de Belgen als het zoo veelste refrein van een zelfde liedje regelma tig worden herhaald, 't Wordt meer dan tijd dat, benevens Parijs-Caen, nu morgen Zondag Parijs-Tours wordt geloopen. Er staan enkel een 3 tal Belgen ingeschreven en ja, wie weet worden ze nu ook nog die zege niet afhandig gemaakt. Om te vervolgen met Bordeaux Pa rijs op 10 Mei waar Level en andere Louviol's den strijd zullen moeten aanbinden tegen de specialisten Van Rijsselberghe, Bonduel en Gyssels. Me dunkt dat de strijd al te ongelijk zal zijn of ten ware een andere Mithouard mijne voorspellingen kwam verbrijzelen. Morgen, Zondag, hebben wij de gelegen heid in het nabije Wevelghem onze baanteno- ren aan het werk te zien over een afstand van 100 km. op eigen kracht geloopen op den Hippodroom. Mannen als Rebry, de 2 Maes- 'sen, de twee Vervaecke's, Ghesquière, De muysere, Catteeuw en nog menige anderen, ziet men niet dikwijls in een zelfden koers en in eigen streek te zamen het meesterschap uit vechten. Het moet dan ook met een flinke supporterschaar zijn dat de reis naar Wevel ghem ondernomen wordt ter aanmoediging van die koene durvers en in 't bijzonder om, benevens de hulde die zal gebracht worden aan Gaston Rebry, overwinnaar van Parijs Nizza, Ronde van Vlaanderen, Parijs-Robaais en 4® in Parijs Brussel, onze lokale man Ghes quière aan het werk te zien. Sprinter. Derde Speciaal Yper o Hazebrouck 1 De ontmoetingen tegen Hazebrouck, eeni gen tijd onderbroken, werden Z mdag laatst, door toedoen van den H. Vanneste, weder om hernomen. De Fransche vrienden hebben ditmaal getoond dat zij 00 voetbalgebied goed vooruitgegaan zi;n, want sedert het ont staan van de vriendenmatchen tusschen beide steder, hebben zij nog nooit zulk een ploeg kunnen opstellen. Ten andere Hazebrouck heeft in derde afdeeling het kampioenschap behaald zonder een enkele nederlaag te ken nen. Van onzen kant trad speciaal op na reeds een lange poos gerust te hebben, en daarbij met een geheel gewijzigd elftal. Wat hoege naamd niet wegneemt dat de Franschen de zege ruimschoots verdienden om hun wijze van optreden met een ploeg die sloot als een bus. De eerste speelhelft werd door Yper tegen wind aangevangen en de verdediging der rood-witten heeft het, van in 't begin, hard te verduren. Wolff" moet dikwijls tusschenko- men, tetwijl Westrelin de zeldzame zendingen gemakkelijk bemeestert. Vele doorbraken worden door de onzen verknoeid of botsten op een rotsvast backpaar. Drie hoekschoppen moeten aan Hazebrouck toegestaan worden. Op een dezer weet Vanbecques, op mooien kopstoot, het eenig doel der partij aan te teekenen. Na de rust zien wij de thuisspelers beter voetbal spelen, ofschoon de bezoekers meer doorgeven en soms van hun gewicht gebruik maken. Matton, die ontsnapte, loste op 't on verwachts een shot dat op de bovenlat te plet ter kwam, maar het leder werd door Decruis weggewerkt. Hazebrouck deed vervolgens loffelijke pogingen om den achterstal te ver meerderen, doch ons achtertrio was niet r meer te spreken en alhoewel nog vier hoek schoppen afgedwongen werden, zal de uitslag van den eersten time behouden blijven. De Fransche vrienden waren er dan ook gaar ne bij en verwachten ons morgen Zondag voor de returnmatch. Willen de specialers den prachtigen inzet der partij bemachtigen,, dan moeten zij met 3 1 Hazebrouck thuis overwinnen. Om aan zulk een resultaat te geraken, zullen onze mannen zich uiterst moe ten inspannen, te meer dat de thuisspelers luidruchtig door hunne talrijke supporters zullen aangemoedigd worden, en iedereen weet hos de Frar.schm kunnen te werk gaan om hun spelers den moed in te pompen. Naar het schijnt zal de ontvangst te Hazebrouck allervriendelijkst zijn en degenen dis speciaal zullen vergezellen zullen het zich niet be klagen. S. K. Roeselaere 3 Meenen 2 Scheidsrechter Van Opstal is de taak opge dragen om de veelbelovende partij te leiden... Volgende ploegen worden in lijn gesteld 5. K. Roeselaere Dekimpe Bertrem Roesbeke Phlypo Dubois Vansteenkiste Debusschere J., Vannieuwenbörgh, Debusschere O., [Coussement, Cottyii.' R. S. C. Meenen De Neckere, Verkinder, Grouwet, D'Hulster, Vanhaverbekc- Pesloovere Vandenbroucke Schrurs Delaere Strobbe Van Coillie Roeselaere wint den opgooi en speelt met: het windvoordeel. Meenen is seffens in bewe ging en bekomt hoekschop van in de eerste; oogenblikken van het spel. Dekimpe moet aï- handelend optreden en kan enkel een schieten van D'Hulster in corner redden. Roeselaere blijft insgelijks niet onledig en, op mooi) samenspel," weet Debusschere het eerste doel der partij aan te tetkenen na 11 minuten spel en dat niettegenstaande een wanhopige duike ling van Van Coillie. Het spelvertoon van beide elftallen is aangenaam om volgen en schoon voetbal wordt in praktijk gesteld. De aanvallen volgen elkander snel op en menig gevaarlijk standje moet door de optredende verdedigingen opgeklaard worden. Het spel golft heen en weder en men moet het half uur afwachten om Meenen te znn gelijk stel len op freekick, meesteilijk door Verkinder opgenomen en in Dekimpe's kooi gezonden- De geel-zwarten nemen nu tijdelijk de boven hand en bekomen een derden hoekschop Cottyn schiet vervolgens naar Van Coillie's doel, maar deze houdt prachtig. Nochtans- wordt hij voor de tweede maal gevloerd door Dubois, op inzenden van Debusschere J. Korts daarop treedt de rust in. Nauwelijks is het spel wederom aan gang of Grouwet, die nu centervoor bij Meenen speelt, gaat door alles heen, driobelt het backpaar en zendt, langs den uitloopenden Dekimpe,. het leder in de ledige netten. Stand 2 2. Roe selaere laat het zich niet wel bevallen en gaat: er geduchtig op los. Bij een overzet van Van- steei kiste is Vannieuwenbörgh er als de kip pen bij om de Mandelzonen wederom den voorsprong te bezorgen met een shot in het plafond van Vancoillie's kooi. Van nu af zal Meenen de leidirg van het spel in hinden, nemen, doch mooie aanvallen worden ten goe de of ten kwade, naar gelang de beslissingen' van den scheidsrechter, te niet gedaan daar Roeselaere de buitenspelval opengezet heeft. Zoo vervliegt de tijd met gevaarvolle ontsnap pingen der zwart witte vleugelspelers, doch? ook met het gedurig aandringen van Meenem die, door zijn moedig optreden, het gelijk spel verdiende. Evenwel bleef de score onaange roerd tot aan het einde, zoodat Roeselaere de eerste match van het driehoekig toernooi won met 3 2, stand die bekomen werd enkele mi nuten na de rust Beide ploegen dienen geluk- gewenscht om hun fair «optreden en schoon spelvertoon. Spijtig dat weinig liefhebbbers aanwezig waren om van dezen welgelukten voetbalwedstrijd te kunnen mcêpraten. En nu tot 6 Mei voor de match Roeselaere Yper te Meenen. NEMO. Cyrille VANDERMEERSCH laat weten dat hij met zijn autocar zal rijden op Maan dag 7 Mei naar de Bloedprocessie te Brugge en op Woensdag 2 en Dinsdag 8 Mei naar Oostacker, aan genadigen prijs.-- Vraagt inlichtingen en laat u inschrijven in de Café Au Saumon

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 6