SALTOR 6 V ELOSPORT BOKSEN RIJWIELEN de bestkoopste van gewaarborgde kwaliteit. Alle modellen den. We zullen eerst het negatief materieel be schouwen namelijk platen en rolfilms. M. Vandromme geeft een algemeen begrip over de verschillende soorten platen, die in den handel te vinden zijn. Men heeft gewone, ortochromatische en panchromatische platen; voor ieder soort onderwerp is het noodzake lijk een verschillende plaatsoort te benuttigen. Aan de beginnelingen wordt aangeraden trage platen te gebruiken. Unze voorzitter maakt van de g-legenheid gebruik om te wijzen op het nut dat voort vloeit uit het gebruik van een rilter. Reeds vroeger heelt hij op practische wijze bewezen dat in vtle gevallen een filter absoluut nood zakelijk is. Nu wordt er overgegaan tot het positief materieel Er zijn twee soorten papier te bekomen het daglichtpapier en het ontwikkelingspapier. Voor ieder soort geeft M. Vandromme in lichtingen over hun gebruik met het voor en het nadeel. Voor het ontwikkelingspapier wordt aan de beginnelingen aangeraden deze soort te gebruiken die toelaat ze te bewerken ineen plaats waar de duisternis niet noodzakelijk is. (bv Ridaxpapier van de firma Gevaert Nog andere soorten worden opgesomd waarover de voorzitter wat inlichtingen ver schaft. Het laboratorium wordt nog wat besproken; ook nog wordt ten zeerste aangeraden veel order tc hebben en all s zeer net te houden. Aan de leden wordt medegedeeld dat op 20" Mei de fotoclub een reis inricht naar Brussel tot het bezoek van het fotosalon. Degenen die wenschen aan de reis deel te nemen, worden verzocht zich onmiddellijk te laten inschrijven. De zitting wordt om 22 uur gesloten. De eerste verslagenheid voorbij, over de nederlaag, ja zelfs de verplettering onzer Bel gische reaners in Bordeaux Parijs, zoo zette het seizoen voort met op den kalender de baankoers Parijs Rennes over een afstand van 347 km. en met de overwinning van een der onzen, Fons Schepers Geloopen volgens het oud systeem t.t z. een aanhoudenden trein, die zo® wat van 3o tot 35 km. per uur schommel de, en die, gezien het groote aantal kilometers alle uitlooppogir.gen te niet deed, zoo deden enkel de laatste 40 km., de volgers aan een koers denken. Dan werd er op gedacht en in 't bijzonder door het 2 tal Antwerpenaren Dictus en Vissers, die in zake internationale koersen hun debuut dedt n en door Decaluwé dat er moest gewerkt worden om weg, doch het mocht hen niet meer baten en in groep werd er gesprint dat de stukken er af vlogen. De Uitslag 1. Schepers Alfons, de 347 km. in 10 u. 45 m. 2. René Le Grèves op 1 lengte 3. Decaluwé Edgard op 1/2 lengte 4. Vissers Edward op 1/2 lengte 5. Dictus Frans op 1/2 lengte 6. Fontenay 7 Jan Wauters 8 Pollognat 9 Sciardi op 3 min, 29 seconden 10. Garnier op 8 min 45 seconden. Zoodat de crack van Neerlin'er schitterend weerwraak heeft geaomen, en zijn naam op de eerelijst heeft neergesch ev n, maar hij had toch alle moeite om de jonge Bretoen Le Grèves van het lijf te houddie geheel zeker kwaliteiten bezit om het verre te brengen. Edgard Decaluwé 3' betoont ook zijne forme en had hij op het laa'ste van den koers met zijne krachten niet zoo kwistig gespeeld, wie weet De 4® en 5' moeten wij in een adem vernoemen. Ik bedoel Vissers en Dictus die zoowat de Siameesche tweeling uitmaken. Zij hebben er zich eervol, nu op internationaal terrein, doorgewerkt en 't is te hopen dat, daar waar de mannen van bij ons, ik bedoel b. v. Desmet en Dyzers om er maar twee te noemen, jammerlijk faalden, zij zich zullen handhaven. De 1® regionaal Fontenay heeft de 6' plaats veroverd en dus goed zijn streng getrokken. Jan Wauters of de moedige Ander- lechtsche kamper, die in zulke koersen steeds in zijn element schijnt is 7e, om te eindigen met Pollogna en Sciardi, twee Bretagners waarvan we nog zullen hooren, en Garnier die zich als de regelmatigheid zelf veropen* baart. In het kriterium van Milaan was het Learco Guerra die in den sprint won op een gansch peloton, waarin Olmo, Borsari, Egli en Bat- tesini waren, doch onze vertegenwoordigers als Demuysere, J. Vervaecke, Danneels en Kaers lieten zich verschalken en konden enkel ia de wielen van voornoemden eindigen. In den Grooten Prijs der Doubs, geloopen over 225 km. kwam de Fransche jonge belofte Debenne den eerepalm ontfutselen vóór Vin cent. Debenne die, na niptjes te z jn geklopt geweest (met 35 sec.) door Vietto in den Grooten Prijs Wolber heeft nu zijn prestatie bekrachtigd. Maar wat gezegd van Oplinus die er meer dan ooit den moed op heeft zich ver der te onderscheiden. Michel Catteeuw werd met ongelukken overstelpt, doch kon korts voor 't einde een peloton vervoegen dat hij in den sprint klopte, en eigende zich alzoo de 6' plaats toe. Maandag werd de Omloop van Avesnes be twist over 8o km. Hetgeen ons bijzonder opvalt is de schoone 3e plaats van Albert Vandaele van Komen ach ter Grugeon en Gret. 1. Grugeon de 80 km. in 2, i5 u. 2. Gret 3. Vandaele Aloert 4. Lamour 5. Otto 6. Carré 7. Rognat. Wel gewerkt Albert, als een onzer weinige vertegenwoordigers hebt ge u eervol uit den slag getrokken. In Luik Bastenaken Luik was het weerom Herkenrath die de bloemen en de centen naar Anderl.cht sleepte, doch deze maal is zijne zege onomstootbaar daar hij het in den sprint uit te vechten had tegen Cardinaels, Moeren hout, Gardier en Adam. In alle geval, twee zegepralen op acht dagen tijd is aan weinigen gegeven. De uitslag werd 1. Herkenrath Théo, 225 km. in 6 u. 14 min. 2. Cardinaels Matthieu, op 1 lengte 3. Moerenhout, op V.lengte 4 Gardier Fr., op V. meter 5. Adam, op lengte 6. Vanderhaeg--n, op 3 min. 7. Horemars 8. Mathieu 9. Dignef Antoine; 10. Scballier. De onafhankelijken waren op drie ver scheidene plaatsen aan 't koersen. Het gros was verzameld in Zeilick, kwestie van het Ph. De Meersman, 't kind van de streek tot alles geven te dwingen. Met 74 vertrokken, open baarde Philemon zich profeet in eigen land en klopte in den sprint Van Iseghem, Spiessens en Marcel Kint. Deuitslag1. Ph. De Meersman, de i56 km. in 4 u. 3o min. 2. Van Iseghem, op y« leng te 3. Spiessens, op 35 sec. 4. Kint Marcel, op 5 lengten 5. Couserière Oswald, ep 1 lengte 6. Vandendriessche R., op 1 min. i5 sec. 7. Debois op 5 cm. 8. Levae, op 4 min. o5 sec. g. Defoort André, op 4 min. 55 sec. 10. Goris Alb. In Courcelles was het Lambert Janssens die nu zijn 4® overwinning behaalde en roeester bleef over den zoon van oud-renner Jos. Mar- chand, t. t. z Aloert Marchand van Mous- tier, Hermand en Wilmot, twee nobele onbekenden. Uitslag Lambert Janssens, 126 km. in 3 u. 40 min. 2. Marchand Albert, op 35 sec. 3. Hermand Max, op i wiel 4. Wilmot 5. Lambert Pierre 6. Bury 7. Mambours 8. Coppens 9. Perichel 10. Vandenberghe August. In Dison, het waalsche stadje, voor wier veloclub wijlen Georges Lemaire, oud kam pioen van België de kleuren verdedigde bij zijn ongeluk, was Gustaaf Degreef winnaar vóór Trekels, Meulenberg en Neuville. Die Degreef moet ook nog der. eersten den besten niet zijn, want na bij de Juniors het allerbest te hebben afgelapt, schijnt hij ook zijn plaatsje onder de z®n der onafhankelijken te ver overen. Uitslag 1 De Greef Gustave, i5o km. in 4u. 5i min. 2. Trekels Louis, op 200 meters; 3. Meulenbergh op 8 min. 4 Neuville, op 1 wiel 5 Coelaert, op 1/2 wiel 6. Fabris, op 1/2 lengte; 7. Willems, op ro met.8 Gro semans, op i3 min. g. Pire 10 Pedroli. Bij de Juniors was het de 3® rit der Ster, en deze werd gewonnen door Demeulenaere vóór Bollansée, Grysolle en Jacobs, doch de flinke Jef De Berlenger wist zich als goede taktieker aan de spits te handhaven. Dat ventje, dat eer tenger van lichaamsbouw is en ons doet denken aan Deliecque en Libor Vandevelde, ten tijde van hun ronde Van Bel gië 1923 of 24, is een prima-kracht en onder het wijs beleid van Dokter Tistaert en de kleuren van de Denderstreek moet hij het verre brengen. De uitslag van dezen rit 1. De Meulenaere 2. Bollansée 3. Gry solle 4. Jacobs 5. Van Ighem 6 Lowie 7. Matthys 8. Cools 9. Bouckaert Julien 10. Vrijdags. Waarna het algemeen klassement 1. De Berlenger Jos., 14 punten 2. Van Ighem, 26 p. 3. Grysolle, 29 p. 4. Ghyse- lincx, 32 p. 5. Lowie, Bollansée en Geysen, elk 33 p. 8. Jacobs Gust, 35 p. 9. Demeule naere, 37 p. 10. Vandendriessche Cam., 3g p. 11. Cools, 40 p. 12. Vrijdags, 41 p. En nu onze mannen, de beginnelingen, deze die dag in, dag uit de kermissen afschuimen met de straatkoersen. Zondag 11. kon men die lokalen zoowat overal aantreffen. Eerst en vooral ware ik onrechtvaardig indien ik niet begon met Albert Woets te citeeren, die op Merckem Kippe prachtig ie bolde voor Hoedt van Wervik, Maurice Degraeve en Lacante, beiden van Yper. Prachtig jongens, en vooral voor Woets die op de Kruisstraat in 't bijzon der zich had willen onderscheiden en het door ongevallen belet was In Zonnebeke was het Poltje Salomé die al de handen uitstak naar den bloem'uil. Ieder een had het hem gejond Immers hij was alleen er van doorgetrokken toen hij weinige km. voor de aankomst, jammerlijk plat viel en zich met de 5C plaats moest tevreden stel len, niet afgeven, besten, ge kunt er komen. In Boesinghe was het Ver! eke Jérome, die na een schoonen koers er de 7® prijs liep. Nog een die mits harde training er bovenop kan geraken. Uitslag 20 verirtkkers 1. Pattyn de 60 km. in 1 u. 49 min. 2 Moerman 3. Vanderstraeten 4. Pattyn Achiel 5. Los- dey 6. Masschelein 7. Verbeke 8 Bou- chaert 9. Dely 10. Gryson 11. Cools 12. Roose Maandag 11. op Vlamertinghe kermis, waren de Ypersche renners er nogmaals aan den trok en moesten zich met de 5e Degraeve, 8® Verbeke en ioe Lacante tevreden stellen. öerton van Woumen kwam er 1® na er alleen te zijn uitgemuisd. Deuitslag: 1. Berton, Woumen 2. Van Slembrouck, Wervik; 3. D'Herdt, Houthem- bij Veurne 4. Hubrechts, Veurne 5 De graeve, Yper 6. Pannekoucke, Komen 7. Desimpelaere, Ledeghem 8. Verbeke, Yper 9. Dewilde, Brielen 10 M. Lacjnte. Om ue laatste uitslagen van Maandag te overwegen, won Pol Verschueren, broere van Denis, bij de onafhankelijken, de bloemen en den 1® prijs te Schaffen vóór Fons Willems, Jules Schepers en Keteleer, terwijl op Kortrijk Walle, Cornil Vanoverberghe. bij de juniors, I® toekwam gevolgd op 4 min. vari Descamps en Huysse, twee lokale krachten. Dinsdag was Aelbeke in feest, ter gelegen heid van zijn jaarlijkschen baankoers, over 100 km. die bestond uit twee groote ronden over Kortrijk, Bisseghem, Wevelghem, Meenen, Moeskroen, Aelbeke gevolgd van negen klei nere ronden in de gemeente. Het was een felle strijd waarin nogmaals de favoris deer lijk werden geslagen en de oudsiders gansch den boel beheerden. Met 47 vertiokken, zoo muisde Gyselinck er op 't laatste alleen van onder en legde den afstand af in 2 u 56 min'. 1. Gyselinck, 100 km. in 2 u. 56 m. 2. Meuleman op 1 min. i5" 3 Barbe M. op 1/2 lengte 4. Braeckeveldt op 1 lengte 5- Lowie 6. Bouckaert7. Buyck 8 Paepens wiel in wiel 9. Van Laecke op 1 min. 45" 10. D'Hoeye op 2 min. 45" Op het oogenblik dat ik deze regelen neer schrijf zit Fons Ghesquière in het Zomerland zich gereed te maken voor den harden strijd in de Ronde van Itabe. De Belgische ploeg ziet er nogal homogeen uit, maar het feit dat zij de Italiaansche merken verdedigen kan hen nog vieze perten spelen. In alle geval, zijn wij er vast van overtuigd (wij, dit zijn de sportliefhebbers uit het Ypersche) dat Fonten met zija huidige form er zich zal onderschei den, en misschien een schoone plaats beklee- den ook. 't Is ons aller wensch en in 't bijzon der van Sprinter. De datum 26", op denwelken wij dus opnieuw vergast worden met eene puike openlucht meeting op het Eiland, nadert met rasse schreden. Het weze gezegd dat, gezien dit feest doorgaat 's Zaterdags avonds, een groote toeloop verwacht wordt. De groote hoofd kamp, in denwelken wij den Wervikschen klop per Allaert aan 't werk zullen zien tegen den kundigen Fourneau van Moeskroen, is alleen de verplaatsing overwaard. Voor wie weet dat Allaert, over twee weken, acht rounds dapper meevocht met ex kampioen van Europa Scillie, die toch een der zeldzame overwin naars is van wereldkampioen Al Brown, kan het niet-missen of 4e promótors moeten gulden zaken maken. Gong. Bij de Agenten.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 6