15eJaar, N° 8 - 26 Mei 1934 15e Année, N° 8 - 26 Mai LIEFDADIGHEIDSCONCERT VZLLE BTPSIi Concert de Bienfaisance De Vaart Yper - Komen Pour la Restauration du Canal Ypres-Comines Voor de Schatplichtigen Weekblad - bet Arrondissement Ypcr Journal hebdomadaire dc 1 Arrondissement d Ypres ZONDAG 27 MEI 1934 DIMANCHE 27 MAI 1934 Nos Visiteurs HET yPERSCHE der Cetelsterden. He Clube, em. LA REGION D'VPRES Organa de I'Aasocfntion de» Slnistréa, act Club» Yproi», etc. Wehe r, Opsi l tn Aankondigingen 34. Boterstraat, 34. Yper Abonnement 18 fr. 00 per jaar Buitenland 32 fr. CJen ta* Ute/lrgren ta alle *elf tuM pot*kantoren Tel. 500 35 ct. het nummer Naamlroae artikelt geweigerd Ridaction, Administration et Pobliciti 34, rue au Beurre, Ypres. Abonnement 18 fr. 00 par an Etranger 32 fr. On tut t'abonner dantout let bureaux de potte Belget 35 ct. Ie numéro Tél. 500 f ee articles non tignit tent refutit om 18 uur, in den Stadsschouwburg ten voordeele der slachtoffers van de mijnramp van Lambrechies-P&turages met de welwillende medewerking van Mej. Irène VERHACK Mad. VANDENBROECK Mr HEYLEN en de Harmonie YPRIANA Ingangsprijs 3 en 5 Franken. Programma's verkocht ten voordeele van het Liefdadigheidswerk. De personen die belet zijn het Concert bij te wonen mogen hunne bijdrage storten op het Gemeentesecretariaat tot Maandagavond. a 18 h., au Théatre Communal au profit des victimes de la catastrophe minière de Lambrechies - Pétturages avec le bienveillant concours de Melle Irène VERHACK Mme VANDENBROECK Mr HEYLEN et de l'Harmonie YPRIANA Prix d'Entrée 3 et 5 Francs. Les Programmes seront vendus au profit de l'ceuvre de Bienfaisance. Les personnes qui ssraient empêchées d'as- sister au Concert, peuvent verser leur obole au Secrétariat Communal jusque Lundi soir. Samedi 2 Juin nous arrivera dans le cou rant de l'après-midi, ainsi que nous l'annon cions déja la semaine dernière, un groupe d'environ i5o membres de 1'Amicale du 87' de St Quentin, qui déposeront une couronne au monument des Morts Yprois. On annonce également pour le Samedi sui- ▼ant, 9 Juin, la visite de 35o Sud Africains qui assisteront l'après midi a une cérémonie sous le Mémorial de la Porte de Menin et le soir a la sonnerie du Last Post Ministerieel Verhoor Het Verdedigingscom teit, dat benoemd werd tijdens de vergadering van i5 April 11 waarop afgevaardigden van meest alle gemeen ten van het Arrondissement Yper aanwezig waren, werd door diezelfde vergadering belast een onderhoud aan te vragen mtt den heer minister van Openbare Werken, ten einde hem over den hier bestaanden toestand in te lichten en bij hem voor het spoedig herstel der vaart Yper Komen aan te dringen. De heer senator Mullie, die zich wel heeft willen gelasten dit ministerieel verhoor aan te vragen, komt thans te laten weten dat de heer Sap, minister van Landbouw en Open bare Werken, zijne vraag heeft ingewilligd en de afvaardiging Woensdag a. s 3o Mei, tussch.n 10 en IT u., in de bureelen van het Ministerie zal ontvangen. De afvaardiging, bestaande uit de leden van het aangesteld verdedigingscomiteit, te weten de heeren Vanderghote, burgemeester, en Lemahieu, schepen van Yper, de heeren burgemeesters van Komen, Houthem, Holle btke, Weivick en Boesinghe, of hunne afge vaardigden, alsmede de heeren H. Vermeulen, voorzitter der Handels- en Nijverheidskamer van Yper, en advocaat A Butaye, voorzitter van de Federatie der Geteisterden van het Arrondissement Yper, zal door den heer senator Mullie aan den heer minister voorge steld worden. Wij bestatigen met een waar genoegen dat de werking ten voordeele van het herstel der bestaande en zoo noodige vaart Yper Komen, die geroepen is aan Yper en gansch het gewest onschatbare diensten te bewijzen, ijverig wordt voortgezet en onze beste wenschen vergezellen de afgevaardigden in hunne nieuwe poging, waarvan wij goede uitslagen durven verhopen. Audience Ministérielle Lors de la réunion du i5 Avril dernier, a laquelle assistaient les délégués de presque toutes les communes de l'Arrondissement, un comité de défense avait été composé en vue de continuer la campagne en faveur de la restauration du canal existant d' Ypres a Co mines. Ce comité, qui comprend MM. Van derghote, bourgmestre, et Lemahieu, échevin d'Ypres, MM. les bourgmestres de Comines, Houthem, Hollebeke, Wervicq et Boesinghe ou leurs délégués, ainsi que M. H. Vermeulen, Président de la Chambre de Commerce et d'Industrie d'Ypres, et M. l'avocat A. Butaye, Piésidentde la Fédération des Sinistrés de l'Arrondissement d'Ypres, avait ruju comme première mission de mettre M le Ministre des Travaux Publics au courant de la situa tion dans laquelle l'arrondissement, privé de bon nombre de ressources, se trouve depuis la guerre et de lui demander de bien vouloir nous rendre au plus 1 öt le canal Ypres- Comines, l'outil indispensable au relèvement économique de notre région. M. le Sénateur Mullie, qui avait bien voulu se charger de solliciter cette audience minis térielle, vient d'informer les membres du Comité de défense que M. Sap, Ministre te 1'Agriculture et des Travaux Publics, les recevra en son bureau ministériel Mercredi prochain, 3o Mai, entre ro et 11 h. du matin. Nous constatons avec une bien vive satis faction que Taction en faveur de la prompte restauration de notre canal, qui assurera la liaison tant désirée de la Lys a 1'Yser, se con tinue. N.os vceux les mulleurs accompagnent les délégués dans leur nouvelle démarche, dont nous osons espérer de bons résultats. Men heeft nu te Brussel een syndikaat der schatplichtigen gesticht, wiens zetel geves tigd is in de Stassaertstraat 116, om da belan gen van die klas van burgers teverdedigen met eigen Documentatie waaruit hier eenige gedachten volgen. Al te lang heeft de Staatsmacht den belas tingschuldige beschouwd als leendienst- plichtig en cynsbaar naar willekeur Zij heeft nooit iets anders ontzien dan machtige ver- eenigingen. De werklieden hebben een belangrijk deel in het vervaardigen der wetten genomen en hun toestand zagen zij aanmerkelijk verbeterd, sedert zij talrijke, daadkrachtige en rijke syn- dikaten hebben gesticht. De nijveraars hebben op hun beurt de noodzakelijkheid ingezien een Centraal Nij- verheidskomiteit te stichten, dat niets anders is dan een Nationaal Syndikaat voor de ver dediging hunner gemeenschappelijke belan gen. De groote en kleine handelaars, de boeren bezitten hun beroepsverenigingen en hun Handelskamers. Alleen de belastingschuldigen zijn nog niet ernstig georganiseerd en daarom is het dat zij er niet toe komen voldoening te verkrijgen en men voortdurend op hun rug arbeidt. 't Syndikaat is niet gekant tegen de belas ting zelf. De belasting is een noodzakelijk kwaad, want de Staat, waarvan wij allen deel uitmaken, heeft absoluut hulpbronnen noodig om zijn soevereiniteitsplichten na te komen, welke hoofdzakelijk bestaan in het vei zekeren der veiligheid langs buiten, der orde langs binnen, van het beheer der rechts-

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 1