VELOSPORT 5 i f Zoodat we feitelijk, in plaats van met de uitslagen van Zondag laatst te beginnen, met «deze van Zaterdag moeten aanvangen. Immers, de Ronde van Italië zette in gangen in eigen jjand w-as het Criterium van AndeiLcht. Dees jaar, i6 de Ronde van Italië voor ons bijzon /der aantiekkelijk omdat htt de eerste maal is dat zoovetl gewestelijke renners eraan deelne men, zooals Ghesquière, Vervatcke, Lievens £n Jef Demuysare die ik voor 't laatst houd, maar niettemin de groote favori van 't merk Gauna daarslelt. Tegenover die mannen zijn nog een paar bekenden op 'c laatste nipperke afgereisd om de kleuren van Legnano te ver dedigen, ik bedoel Geunis en Mielke Decroix, die voor taak hebben Binda te steunen tegen •Guerra en Demuysere. De rit dus was zoo eene verkenning en .zonder daarom in het grootste geweld te zijn afgebold, mag men toch zeggen dat het gemid delde bereikt werd van 34 km. per uur. Onze mannen waren goed geplaatst, als wanneer in 't neerdalen van den berg Salita del pino Demuysere zijn wiel breekt. De wagen, beiast met 't vervoer van materiaal, zat in de einde looze rij ingesloten en Jef en zijn maten moes ten dus wachten totdat deze de plaats van 't ongeluk had bereikt. Intusschen was alleen Frik Vervaecke mede weggevlucht en ein digde 24'. De Uitslag. 1. Camusso, 170 km. in -4 u. 57 min. 55 sec. 2. Almo in 4 u 58 min. 10 sec. 3. Guerra 4. Bertoni 5. Sella Rimoldi 7. Cazzulari 8. Gerini 9 Vloli nar 10 Binda. De stand der Belgen was 24. F. Vervaecke, 4 u. 58 min. 35 sec. 33. Geunis Théo, 4 u 58 min. 35 sec 3g. Decroix Em 4 u 5g min. 22 sec. 76. Lie vens Aimé, 5 u. 1 min. i5 sec. g3. Ghes quière Alph., 5 u. 3 min. 8 sec. 97. Demuy sere Jef, 5 u. 3 min. 47 sec. Voor wat de twee liatstgenoemden betreft er bestaat nogal betwisting nopens hunne klasseering daar sommige dagbladen Ghes quière 73e of 7ge plaatsen en Demuysere 75® of 8o\ In alle geval, mogen we verzekerd zijn dat het enkel ongelukken zijn die Jef op het achterplan schoven en hij wel op weerwraak zal belust zijn. Zondag was het de 2® rit en zonder daa,- om in de perflktie te zijn was het toch al veel beter Jef Demuysere, Lievens en De croix eindigden in den hoofdgroep, terwijl Geunis en Vervaecke zich wederkeerig 69' en 70® plaatsten. Ghesquière door ongelukken overstelpt eindigde 86® De Uitslag. 1. Guerra, 206 km. in 5 u. 53 min. 5 sec 2. Alf. Binda op 1/2 lengte 3. Bertoni4. Meini 5. Gerini 6. Graglia 7. Bovet8. Cotti 9 Cazzulari 10. Mealei en gelijk gephatst 33 renners waaronder 3 hooger genoemde Belgen. In het algemeen klassement handhaaft Camusso de 1' plaats maar Guerra volgt hem als zijne schaduw. De 3' rit der ronde zag nogmaals kampioen Guerra winnen die het in den sprint uiterst lastig had tegen Olmo en Binda. Fons Ghes quière moet op 't laatste wat zijn tegengeko men, daar jef Demuysere die hij den ganschen dag had geholpen in den hoofdgroep eindigt en Fonten 10 minuten later komt ingestoken. De uitslag 1. Guerra, 220 km. in 6 u 34 min. 47 sec. 2. Olmo, op 1/2 wiel 3. Binda; 4. Meini5. Cazzulani 6. Rovida; 7. Morelli; 8. Andretta; 9. Barral; 10. Astrua. De Belgen Demuysere, Vervatcke en De croix in den hoofdgroep. Verders 67® Lievens, 69® Ghesquiè e en 90® Geunis De 4' rit, op den weg Livorno-Pisa tegen het uur wei k verredtn, werd eveneens door Guerra gewonnen die aldus leider wordt der algemeene rangschikking, terwijl Camusso, die in dezen lit zevende aankwam met meer dan 2 min. achterstal op Guerra, van de eerste naar de vijfde plaats verhuist. De uitslag 1. Guerra, 1 u 5 min. 39 2/5 sec 2. Olmo 3. Piemontesi 4 Fournier 5. Bovet 6. Rigaux 7. Camusso; 8. Binda 9. Camassa; 10. Demuysere, 1 u. 8 min. 9 sec. De andere Belgen kwamen als volgt toe 19. Decroix, 1 u. 8 min. 46 sec. 29. Ver vaecke, 1 u. 9 min. 56 sec. 3/5 49. Ghes quière, 1 u. u min. 3q sec, 56. Geunis, 1 u. 12 min. 55 sec. 57. Lievens, 1 u. i3 min. 56 2/5 sec. De 5' rit, Pisa Rome, de langste (325 km.) en ook wel de lastigste der ronde, door de jjroote bergen die erin voorkomen, zag een .vierde overwinning van Learco Guerra, die in een buitengewone forme steekt en naar het oordeel van alle sportkroniekers, zonder on gelukken, de ronde moet winnen. De belgen deden een zeer verdienstelijken koers, doch op 40 km. der aankomst deed Jef Demuysere een val, en de anderen wachtten op hem. De uitslag 1. Guerra, in n u 24 min. 57 sec.2. Sella 3 Piemontesi; 4. Camusso; 5. Cazullani 6 Olmo. Bij de Belgen wasDemuysere 25e, Decroix 26% Lievens 48®, Vervaecke 66e, Geunis 74*. Fons Ghesquière kwam met veel achterstal toe en werd niet geplaatst, maar zal nochtars terug mogen aanzetten. Op i5o km. van het vertrek deed zijn ploegmaat Romanetti een val, en Fons moest bij hem blijven. Roma- natti gaf niettemin op, maar Fons deed moe dig voort en moest het overige van den langen rit gansch alleen afleggen. Wij zullen nu de beschouwingen over de Ronde tijdelijk verlaten om een kijkje te ne men op het kriterium van Anderlecht, waar al de favoris-inbegrepen Aerts, Speicher en Schepers deerlijk op hun veste kregen van Dictus, die na herhaalde pogingen er plots en gemeend van onder trok met Geens op sleep touw en hoe op het laatste gedeelte wereld kampioen Speicher zich nog inspande, Dictus en Geens waren weg en bleven de overwin naars van den dag. Uitslag 1. Dictus, de io5 km. in 3 u. 4 min. i5 sec. 2. Geens, op 20 meters 3. Speicher, op 55 sec. 4. Vanderruit 5. Moerenhout6. Herckenrath; 7. Schepers; 8. V Vlockhoven; 9 Jan Aerts; 10. Matthieu; ir. Noterman 12. Lambet. Ge ziet dat Dictus nog al een beetje van hem laat hooren. Men mag er van denken wat men wil, maar me dunkt dat alle onpartijdig heid ter zijde gelaten, hij wel zijne plaats ver dient in de ploeg voor de Ronde van Frankrijk- Immers, 1 maal in zijn leven telt elke renner eene glansperiode, die het hem gemakkelijk maakt de moeilijkste overwinningen te beha len. Hebben wij zoo Ronsse niet gehad, Staf Van Slembrouck, Hector Martin, Dewaele, Verdyck, Benoit, Delbecque, L. Buysse, om nu de laatste jaren Schepers, R. Gyssels en Rebry te noemen die alleman o vervleugelden. Binst die periode, kan de renner alles, en dit met het grootste zelfvertrouwen. Waarom hem dan niet genomen Geens 2' heeft ook eervol gepresteerd. Het feit alleen dat hij den trein van den ontvluch ten Dictus kon volgen strekt hem ter eere Ja, de Limburgers, die eertijds wat ten achter waren,spreken van nu voort hun woordje mee. In Ertvelde, of de streek die de De Bruy- cker's voortbracht, waren er voor den Grooten Prijs 6o vertrekkers waar Corneel Leemans (eindelijk i' aankwam vóór Roels, Van Loock, Verdyck, 't ftit dat de geslagenen man nen met baarden zaten zooals Haemerlinck, Od. Van Hevel en anderen pleit in 't voor deel van den overwinnaar. Uitslag: i. Leemans Corneel, 136 km. in 3 u. 59 min. 2. Rotls, op 1 witl 3 Van Loock 4. Verdyck Lucien 5. Put6 Meeu- wis 7. Alexander 8. D'Hooge 9. Hen- drickx Remi 10. Rolus. Zoodat de boschwachter van Woumen, Remi Hendrickx zich nog al goed heeft verde digd op vreemd terrein. Vast houden, Remi. want nog onlangs te Wevelghem heeft men het kunnen zien dat ge de groote form terug te pakken hebt, ge weet wel, die van ten tijde dat ge Brusstl-Staden binnenpalmdet. Dan hebben we Parijs St Etienne, de koers in twee ritten, alwaar Roger Lapebie den le rit won vóór Karei Pélissier, Antoon Magne en Mauclair en aan een snelhei 1 van 36 km 9 10 m per uur. Ge moet nu van niets meer verschieten 'c is dagelijksche kost, die snelheid. Uitslag 1. Lapebie, de 223 km. in 6 u. 2 min. 2 Pélissier, op 1 lengte 3. Antoon Magre, op 2 lengten 4. Mauclair, op 1 min. 23 Sik 5 Poméon 6. Van Rysselberghe, op 2 min.; 7. Struyven 8. Bonduelg. ex asquo: Bernard, F. Le Drogo, Petit, P. Magne, Fo- raison, Marcaillo, Galmès, Herkenrath, om te vei volgen met als Belgen i8e Bruneau en 19® Danneels. Maandag 2e rit Nevers St-Etienne zag Em. Bruneau zegevieren vóór Le Grevès die gevloerd werd (en in den sprint nogal) van 1/4 wiel Dat kleine pezige Waalsch haantje kan nog wat uit de voeten 1 Uitslag. 1. Emiel Bruneau, 25o km. in 7 u. 25 min. 2. Le Grevès op 1/4 wiel 3. Lapébie op 1/2 wiel 4. gelijk 5o rijders, waaronder Pélissier, Magne, Van Ryssel berghe, Struyven, Duerlo, Danneels, Wauters, Herkenrath en Bonduel en die voor de alge- meene rangschikking als volgt opgesomd waren. I. Lapébie, in i3 u 27 m. 54 sec. 2. Pélissier 3. Magne 4. Mauclair 5. Poméon 6 Van Rysselberghe 7 Struvyen 8. Bonduel gelijk Petit, Foraison, F. Le Drogo, Herkenrath, Calmès, Bernard, Mar- caillau, Magne. In Hasselt waar ze insgelijks met een groot kriterium uitpakten was het Cappelle die het bolwerkte om 't peloton te ontloopen en niet meer vervoegd te worden. Dat Waaltje die ons wonderwel als van uitzicht en groote voorkomt als Bertje Woets van Vper is nog de eerste de beste niet en gezien zijn jeugdi gen ouderdom zullen we er nog meer van hooren. Uitslag 1 C. Cappelle, 126 km. in 3 u. i3 min. 2. Kemp. Horemans, op 5o sec. 3. Dictus; 4. Gardier; 5. Lambet; 6. Mottard; 7. Gurinckx 8 Moerenhout 9. Haeck 10. Ant. Loncke. In Temsche zagen we Dinsdag 1.1. de her rijzenis van de flinke kracht Fons Deloor, die 2 jaar geleden zooveel beloofde, en sindsdien door ziekte op het achterplan werd geschoven. Ook Dielten Van Eenooghe gaat er thans flink op los en haalt goed de bete binnen. Uitslag 1. Deloor Fons, i5o km. in 4 u. 38 min. 2. Van Eenooghe, op 1/2 lengte 3. Vissers op 20 met. 4. Geens, op 1 min. 5. Roels, op 4 min. 20 sec. 6. Verniers 7. Rolus 8. Dewitte. Bij de Onafhankelijken was het Rijssel- Brussel Rijssel die bet prachtig getal van 109 vertrekkers mocht boeken. Niettemin was het de Franschman R. Debruyckère die de zege in eigen gewest hield en Bury en Disseaux klopte. Uitslag 1. Debruyckère Raym., 210 km. in 6 u. 12 min. 2. Bury, op 1 lengte 3. Dis seaux, op co meters 4. Fabris 5. Pedroli 6. Hermand Max 7. Debois 8. Vandenber- ghe Cyr.g. Desmedt Gerard 10. Wierinckx. 't Zijn bijna allen Belgen, die de zijdvogels neerhaalden maar de top ging naar de flinke kracht van Armentières, die voorwaar nog zijn laatste woord niet heeft gesproken. In den Omloop van Brabant was het de Hollander Middelkamp, de poulain van Jan V. Kempen, die iedereen verraste en zich wist i' te plaatsen vóór Van Parijs, Vanden Dries- sche Roger en Vandebogaert. Uitslag 1. Middelkamp, i3o km. in 3 u. 55 min. 2. Van Parijs, op 1 lengte 3. Van den Driessche R. 4. Vandebogaert 5. De Graeve 6. Trekels 7. Charlet; 8 Verschue- ren 9 Schepers 10 Vandendriessche Gust. Maandag was bij den wedstrijd in Mar- chienne au Pont, de Italiaan Be!g Pedroli aan de eer en wist zich Deweweire, Bury en Vandenberghe van 't lijf te houden. Uitslag: 1. Pedroli, i3o km. in 4 u. 4 min.; 2. Deweweire, op 100 met.3. Bury4. Van denberghe A. In Rijssel Boulogne, een koers die telkens vele Vlamingen aan 'c vertrek ziet, waren het ook zij die de grofste brokken van de koek deelden en speciaal Smetje van Desselghem zal welgekomen ge weest zijn in zijn streek. Ui'slag 1. Camiel Desmet, 140 km. in 4 u. 42 min. 2. Noèl Declercq, op 2 lengten 3. Vermassen, op 2 lengten 4. Waelkens; 5. Vanderdonck 6. Remi Decroix 7 Via» mynck; 8. Lamour;g. Grujeon; to. Teirlinck, en dat terwijl de Werviksche sprinter vlichel Catteeuw, Maandag den lastigen Omloop van Vervins won voor Royer, Due, Rognot, Grey, Legrand en nog een aantal nobele onbeken den. Bij de Juniors. Hola, hier was het een an der paar mouwen, eerst te Moen waar Me- dard Barbe zijn sprintersgaven boven haalde en alleman afdroogde. Uitslag 1. Barbe Medard, in 2 u. 47 min.; 2 Descamps 3 Paepens Cesar 4. Desmet; 5. Denys. Prachtig van MeJard, want om Descamps te kloppen moeten ze vroeg opstaan. In St-Amandsberg was het de pistier De- mulder die Meuleman klopte, terwijl in Schep- dael Vandendriessche de pijp uitklopte en in Corswarem Bourgeois wegvluchtte. Maandag was het natuurlijk met 2® Sinksen volop koersdag, ook bij de Juniors. In Leb- beke was het Grysolle, in Temsche Gust. Demeyer, in Mariaburg kampioen Van Schil, in Tongeren Hamal, in Bottelaere Braecke veldt, in Neder over-Heembeek Geets en ten slotte hier nader in 't gewest was het, in Ise- ghem, Vandeweghe die het haalde vóór Huysse en Vandenbroucke, terwijl Marcel Meernhout het haalde in Woumen. 'n Rare.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 5