Wieler*Kriteriam te OOSTENDE Eischt deze Merken Ypersche Voetbalkroniek Velokoers van Oostende Gesprek over Landbouw EXTRAIT Maandelijksche raad... MEI Formulen van Volledige Meststoffen 8ATTAILLE Voor de Sportliefhebbers Allo Allo Met KOSMOS- TOERISME naar het in Salon-Autocar op Zaterdag 2 Juni. KOSMOS - TOERISME Groote Markt, 26, Yper. BOKSEN Naar den grooten per autocar Aardappelen en Tabak A. Hantson, Voordrachtgever te Peruwelz. Landbouwers AARDAPPELEN en TABAK hebben dezelfde noodigheden. Stikstof bestanddeel in redelijke groote hoeveelheid en rap assimileerbaar. Phosphoorzuur gemiddelde dosis. Aardappelen Tabak N. B. Tabak Potasch altijd van potassium sulfaat. "kwast die Meemhout. Den eenen dag den besten beroepsrenner waard om den anderen xlag te sukkelen gelijk een 7* klasrenner. Een woordje nog om te sluiten met Parijs Avion die gewonnen werd door Octave Ver- beke, het nijdige Vlaamsch baaske dat in Vimy La-Lorettewoont en dat hier in Yperden eersten juniorskoers won door de Vereenig de Sportvrienden gegeven, en dat sedertdien menigmaal bewijzen gaf dat hij op de hoogte is van zijn stiel. Bij de Beginnelingen. Proficiat jongens of hoe zou ik anders moeten beginnen. Immers in Beveren bij Rousbrugge hebben ze ten volle mijn pronostiek van -over 3 weken be antwoord, oordeelt zelf 1. Albert Woets 2. Litière Florent 3. Lacante Maurice en 5n Degraeve Maurice. Zeg eens, is het niet dan, 4 hoofdprijzen en zeggen dat Woets door deze overwinning eerste geklasseerd staat in het Criterium van de Hoppestreek, en tracht hem nu er van te borstelen zulle, 't zal moeilijk gaan. In alle geval, ze weren zich om er, allen zonder onderscheid, toe te komen iederen Zondag zijn prijs te halen en 't is het voornaamste. Vol houden, jongeren, en goeden moed. Sprinter. AFREIS uit Yper om 12 u. PRIJS 20 fr. Laat U vroegtijdig inschrijven a. u. b. want het getal plaatsen is reeds zeer bepeikt. Voor alle inschrijvingen, wendt U tot Daar het avondmaal van de C. S. Yprois sa men valt met de aangekondigde meeting en op aanvraag van de vele sportliefhebbers die niet gaarne het mondje eten zouden willen derven, hebben de promotors besloten, hunne meeting te verschuiven tot op Zaterdag 2a Juni, dus acht dagen, 't Is te hopen dat dit gebaar van wege de inrichters door de voetballisten naar waarde zal geschat worden. Allen, op 2n Juni allen naar het eiland. Gong. Als opsluit van het voetbalseizoen heeft C. S. Yper, gedurende de Sinksendagen, deelgenomen aan het toernooi door Olym pique Sporting Halluinois op touw gezet en kwam er den eersten dag uit tegen de reserve- beroepspelers van Racing Roubaix waar van ze één doel vooruit kregen. Volgende ploeg verdedigde onze kleuren Messelis Dechievre Deplancke Ossieur Molein Callens Chercheye Vanlimburg Vanderbouwhede Segers Depoorter Onze mannen speelden een flinke partij en gaven de technische franschen goed de repliek. G. Molein op de plaats van centerhalf onder scheidde zich door zijn overlegd spel. Gedu rende de eerste helft gelukte Roubaix erin onzen doelbe waar der tweemaal te verschal ken, zoodat er met 2-1 werd gedraaid. Na de rust dikten de franschen hun voor sprong met een derde doel aan, maar Vander bouwhede zorgde ervoor onzen achterstal te verminderen en op 3-2 terug te brengen. Naderhand leidden onze mannen nog enkele gevaarlijke aanvallen en hadden zelfs gelegen heid gelijk te stellen maar de kans in *t schieten was niet mêe en de eindstand bleef 3 2 in 't voordeel van Roubaix. Ziehier hoe de Journal de Roubaix van Maandag zich over deze match uitlaat Les réserves Roubaisiennes se qualifièrent non sans peine, mais trés régulièrement. L'équipe ren dit bien et fut meilleure en technique. Ypres fut un danger constant pour le R. C. R. très^ardents et bien em- menés par un ancien international beige, les Yprois jouèrent sans jamais se tenir pour battus et manquèrent d'égaliser un peu avant la fin. De tweede match, die «Ólympique Halluin» tegenover de Iris Club van Rijsel stelde, ■werd door deze laatste met 4-3 gewonnen, zoo dat den Maandag Halluin en Yper in ver troosting tegen elkander uitkwamen. Yper zette het zelfde elftal in lijn, buiten dat A. Versailles de plaats van Molein had inge nomen. De rood-witten winnen den toss en spelen met het windvoordeel. Ze zijn seffens ten aanval en de vijandelijke keeper moet tusschenkomen op shotten van Vanderbouw hede, Vanlimburg en Depoorter. Na een kwart uurs spelen wordt Depoorter den bal toegespeeld, rent naar het vijandelijk doel en weet met een kogel de score voor Yper te openen. Yper is veruit de meerdere en onze verdediging moet maar zelden tusschen komen. Aan de 25e minuut weet Depoorter, na een geharrewar voor doel, nummer twee voor Yper te netten. Onze voormannen ver toonen nu eenige schoone combinaties, maar tot doelen komt het niet meer en de rust breekt aan met 2-0 in ons voordeel. Bij de herneming heeft Halluin op zijne beurt het windvoordeel en is nu ook de meer dere. Aan de 12® minuut netten de bezochten hun eerste doel en vallen dan ook met her nieuwden moed aan, maar onze verdediging, waarin Dechievre uitblinkt, is niet te spreken. Ossieur wordt gekwetst en verwisselt van plaats met Chercheye. Onze voormannen doen nu en dan gevaarlijke ontsnappingen. Halluin blijft aandringen, maar niets baat en het einde komt met een verdiende 2 r overwinning van Yper. De finaal tusschen Racing Roubaix en Iris Club Lillois werd door de eerstge- noemden met 5 1 gewonnen, die voor de gelegenheid met een versterkt elftal waren opgekomen. Na de match werden de Ypersche spelers, evenals de andere elftallen door de inrichten de club ontvangen en eeneerewijn aangeboden. Verscheidene speeches werden gehouden; de beker werd aan de overwinnaars van het toernooi (Racing Roubaix) overhandigd, wijl de Ypersche spelers elk een herinneringsme daille ten geschenke kregen. Cyrille VANDERMEERSCH laat weten dat hij met autocar zal rijden naar den grooten VELOKOERS van Oostende op Zaterdag 2 Juni. Inlichtingen Au Saumoo Ziedaar twee teelten die nagenoeg dezelfde noodigheden hebben en tegen dewelke de vooroordeelen der gewoonte rondloopen. B. V. Voor de aardappelen beschuldigt men de kunstmatige meststoffen als zouden zij de aardappelen waterachtig maken, slechten smaak geven en het zwart worden na het kooken veroorzaken. Voor de tabak, beweert men dat de geëisch te hoedanigheden in tegenstand zijn met de hoeveelheid, het gewicht. Dus worden deze twee teelten gedaan en gemest op onrationeele manier, vanwaar slechte opbrengsten in gewicht en hoeda nigheid. Wat verwacht men van den aardappel Een winstgevende opbrengst (33.000 kg. ten minste), gezonde knollen van gemakkelijke bewaring en goeden smaak. Wat moet men van een goede tabak eischen Een genoegzame opbrengst in ge wicht (ten minste 9 kg. droge bladen pear honderd planten) maar met de volgende hoeda nigheden zoete tabak niet prikk lend, goede* aromaat en volledige verbranding (witte asch)L Welke zijn de noodigheden dezer twee teel ten De aardappel én vooral de tabak hebbenr een zeer kort leven, deze twee tetlten bezet ten den grond van 100 tot 120 dagen zip; moeten dus in een gezonden en wel bereide» grond, niet alleenlijk een organitken voorraad. vinden onder yorm van goede mest toegepast voorden winter, maar een wtl gekozen aan vulling onder vorm van oplosbare ku stmatige meststoffen. Deze twee teelten ontnemen aan den grondt bijna dezelfde dosis vruchtbaarmakende be- standdeelen, 't zij-: 16) tot 180 kg. stikstof* 45 tot 55 kg. phosphoorzuur en 180 tot 200 kg. potasch. Dus de organieke voorraad moet volledigd worden, want ieder dezer bestanddeelen ver vult zijn eigen en bijzondere rol. De stikstof moet aan den aardappel onder drie vormen gegeven worden salpeterhou dend, ammoniakhoudend en organnk, om eem regelmatig opschieten, een snel vertrek vam' den groei te verzekeren, een verzekering tege® stikstofhonger, dus verzekerde opbrengst. Bij de tabak moet de stiks'of bij voorkeur onder salpeterhoudenden vorm gegeven wor den, aangezien de groeitijd kort is deze-- salpeterhoudende stikstof veroorzaakt een schoonen groei die het gewicht aan de op brengst verzekert. Nochtans geen overdaad die bij den aardappel ziekten en bij de tabak vertraging in het rijpen veroorzaakt. Het phosphoorzuur geeft invloed in de verhouding; van zetmeel, vervroegt het rijpworden der knollen bij de tabak bevoordeeligt dit be standdeel de vorming van het gestel van het blad, zijn verzwikking en ook zijn fijnheid. De potasch. heerschend bestanddeel van deze twee teelten, vormt een goed luchtstel- sel (bladeren) van waar welgevormde knollen, dicht en met groote verhouding goed zetmeel bij de tabak geeft de potasch dikte en vettig heid aan -de bladen zij brengt regelmatig rijpworden te weeg, vermeerdert de brand baarheid en de hoedanigheden van de tabak* indien dit bestanddeel uitsluitend onder vorm. van potasch sulfaat ge geven wordt. Deze drie bestanddeelen moeen toegepast: worden onder vorm van eenvoudige meststof fen, maar hoeveel aankoopeo, hoeveel ver schillende uitstrooi"geo, welke nuttelooze handenarbeid als men tegenwoordig goede formulen volledige meststoffen vinden kan. Deze formulen zijn geschikt volgens de land- bouwnoodigheden, spaa-zame formulen en verkocht met alle waarborgen, verhouding gewaarborgd en terugbetaling van het te kort: aan de dubbele waarde. Het gebruik van deze goede formulen is de beste weerlegging door de bekomen opbreng sten zoowel in gewicht als in hoedanigheid*, tegen de twee vooroordeelen van de gewoonte, gemeld in het begin van dit gesprek. Par jugement du 16 Vfai 1934, le Tribunal de Première Instance séant a Yptrs. a pro- noncé la séparation de corps et de biens au profit de Dame ROBAEYS Léontine, ména- gère a Comines, contre son époux MAHIEU Omer, cultivateur a Comines. Ypres, le 19 Mai 1934. Am. LO MM EZ, avoué. Potasch bestanddeel met groote dosis geëischt. 4—68 P 800 tot 1000 kg. per ha. 4—4—i5-P of 5-5-8—P of 6-5-12—P 12 tot i5 kg. per are. Stikstof altijd van sodanitraat.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 6