Beau Chien Berger a vendre Inhuldiging der Gedenkplaat Tan de 13 th Belgian Field Artillery Gevonden en Verloren Voorwerpen Un succès Musical Eene Muzikale Overwinning Ypersche Globetrotters Allerhande Nieuws 8 aw— De inhul Jiging dezer bronzen gedenkplaat, die op den muur nevens het gedenkteeken der Ypersche gesneuvelden zal aangebracht wor den, zal plaats hebben op Zoodag 9 Septem ber. Het wijdvermaarde muziek der Gidsen, onder leiding van kapitein Prévost, zal zijn deelneming aan deze plechtigheid verleenen. Naar alle waarschijnlijkheid zal eveneens een Engelsch muziek op dezen datum naar Yper komen om de plechtigheden op te luisteren. Gevonden Zondag 20 Mei, een wrang van een auto, door M. Vandamme Auguste, Meenenstraat, 35, die ze ter beschikking van den eigenaar houdt. Door M. Vandekerckhove Auguste, een wandelstok die ten politiebureele mag terug gehaald worden. Een bruine lederen handschoen, terug te bevragen ten bureele dezer. Maandag 2t, door een politieagent, een kerkboek dat op het politiebureel berust. Door Mej. Vanlaeken Gabrielle, een pater noster. Op het politiebureel terug te bevragen. Dinsdag 22, een autoband door Mevr. Berghman, 14, Minneplein, die hem ter beschikking van den eigenaar houdt. Woensdag 23, werd een huissleutel door M. Ossieur Arthur op het politiebureel gebracht. Denzelfden dag, door Mevf. Bille J Mee nenstraat, een grijsde mansvest. Op het poli tiebureel terug te bevragen. Donderdag, door M. Wolters Georges, Paddepoelstraat, een sleutel, die ten politie bureele berust. Verloren. Vrijdag 18 Mei, door Mevr. Lobelle, Boterstraat, een bruine paternoster. Zondag 20, door M. Corneille Basile, van Dranouter, een voorraadzakje. Tusschen Gheluwe en Ypei, door M. Talpe Emile, van Gheluwe, een winde (cric) van auto merk Michelin. Maandag 21, door M. Masschelein Henri, van Yper, een wrang voor auto merk F. N. Woensdag 23, door M. Deconinek Hilaire, van Reninghelst, een grijsde mansvest. Un jeune Yprois, M. Michiel Prosper, élève du professeur accordéoniste M. Albert De Hollander, a remporté au X' Concours international d'accordéons d'Iseghem le i'r prix, avec médaille d'or et félicitations du jury, sur 23 concurrents. C'est le deuxième succès remporté cette année par des élèves de l'excellent professeur accordéoniste A. De Hollander, auquel nous souhaitons vivement de nouveaux succès. Een jonge Yperling, H. Michiel Prosper, leerling van den accordeon leeraar M Albert De Hollander, heeft op den X" Internationalen wedstrijc voor accordeons, de i' plaats ver overd, met gulden eeremetaal en gelukwen- schen van de jury, op 23 mededingers. Het is dit jaar reeds de 2' overwinning be haald door leerlingen van den accordeon- leeraar A. De Hollander, aan wien wij nog verdere onderscheidingen wenschen. De Yperlingen Maurice Reydant en Gerard Burggraeve hebben het gedacht opgevat van de Ronde van Europa te voet af te leggen eD zijn dan ook op Maandag 7° Mei op weg geto gen om die reis tot een goed einde te brengen. Ze vertrokken om 7 ure 's morgens en gin gen de grens over nabij Belle, naar Haeze- brouck, en Armentières. Den 8D vervolgden zij hun weg naar Toerkonje, Roubaix, Rtjssel, Bethune. Sindsdien zijn de 2 wakkere voet gangers, aiover Bruay, Hesdin, Abbeville, Tréport, Dieppe, S* Valery en Caux, Fécamp, Yport, Etretat, Caudeville in Le Havre aan gekomen, alwaar zij na 2 dagen mst genoten te hebben, hun weg naar Cherbourg nu aan het aftrappen zijn. Na de 2 Ypersche jongens goed heil te hebben gewenscht, weze het hier terloops gezegd dat vrienden en kennissen, die begeeren hen nieuws te laten weten, dit verzocht worden nu tijdelijk aan 't volgende adres te laten toekomen. Maurice RE/DANT Poste Restante Cherbourg (France) Yper. Bacchusvrienden. De ge- naamden Dochy Arthur en Frangois, van Yper, twee werkloozen, werden Dinsdag in volledigen staat van dronkenschap bevonden en door de politie voor eenigen tijd, totdat ze er hun roes hadden uitgeslapen, in den amigo opgesloten. Zwakzinnige vrouw. Woensdag, rond 4 u. namiddag, kwam een taxivoerder naar het politiebureel met een v ouw die, naar zijne bewering, zekere moeilijkheden maakte no pens de betaling van den autorit. Na onder zoek bleek het dat de vrouw niet volledig bij haar verstand was, en het was slechts met de grootste moeite dat men kon te weten komen dat zij te Halluin gehuisvest was. Ue politie deed het noodige om de ongelukkige vrouw, die 49 jaar oud is, door hare familie terug te doen halen. Veroordeeling. Wij hebben ten gepas ten tijde verhaald hoe, den Woensdag 7 Fe bruari, in den vroegen morgen, vier jeugdige deugnieten, na den ganschen nacht in een herberg gedronken en geschonken te hebben, een alleengelaten auto in brand hadden gesto ken. Het rijtuig behoorde toe aan M. Georges Heughebaert, handelsreiziger te Bottelaere bij Gent, die hier, tengevolge van den mist, zeer laat in den nacht was toegekomen en besloten had zijne reis naar Frankrijk tot den klaren dag te onderbreken. De daders van deze bandietenstreek werden nog denzelfden dag aangehouden en naar het gevang van Kortnjk overgebracht, doch korts daarna, tot eenieders verwondering, weer vrijgelaten. Deze zaak komt thans haar beslag te krijgen voor de Boetstraffelijke Rechtbank van Yper. De vier betichten, de genaamden Reydant Albert, Saniy Eric, Santy Oaspard en Cous saert Camille, allen van Yper, werden er. Donderdag morgen veroordeeld tot vier maanden gevang, onvoorwaardelijk, wegens de twee eerste feiten die te hunnen laste weerhouden waren, namelijk vernieling van auto door ontploffing en vernieling van roe rende goederen. Voor het derde teit, te weten dronkenschap, werden zij allen vrijgesproken. Alleen Santy Gaspard, wegens slagen toege bracht aan een anderen persoon, ontving nog een bijkomende boete van 35o tr. of i5 dagen gevang. Doodelijk moto-ongeluk. De genaam de Lauwaet Theophile, 32 jaar ond, melk verkoOper te Yper, Bruggesteenweg, was Maandag laatst samen mee zijn vrouw,Thiteca Maria, per moto naar De Panne gereden om er aan het zeestrand eenige uren ontspanning te genieten. Dit pleiziertochtje eindigde onge lukkiglijk op tragische wijze, want bij den terugkeer, rond 5 u. 's namiddags, botste de moto, aan den ingang van de Pannestraat te Veurne, met volle geweld tegen een electrie ken paal, met het gevolg dat man en vrouw tegen de straatsteenen werden geslingerd, waar zij bewusteloos bleven liggen. Dadelijk werden zij naar de kliniek over gebracht waar de man korts na zijn aankomst, spijts de beste zorgen, aan de gevolgen der opgeloopen dubbele schedelbreuk bezweek. Ook de vrouw was erg aan het hoofd en over gansch het lichaam gewond, doch is thans, naar men verzekert, reeds goed aan de beter hand. Hoe het ongeluk gebeurde heeft men nog niet met juistheid kunnen uitmaken. De oog getuigen van het ongeval zelf kunnen het moeilijk verklaren, gezien de noodlottige paal om zeggens tegen den gevel der huizen staat en de baan op dat oogenblik gansch viij was. Denkelijk zal de ongelukkige Lauwaet, die de moto nog maar sedert een drietal maanden bezat, een verkeerd manoeuvre gedaan heb ben met het noodlottig gevolg dat hij het stuur niet meer meester was. Vrijdag morgen werd het lijk van het slacht offer van dit schrikkelijk ongeval, dat drie minderjarige weesjes maakt, naar Yper over gebracht waar de lijkdienst om 8 u. 3o in St Maartenskathedraal plaats had en door een groote menigte werd bijgewoond. De vrouw, die nog steeds te Veurne in behandeling was, zal insgelijks dezer dagen naar Yper overge bracht worden. Auto tegen tram. Zaterdag, rond den middag, is op den Veurnesteenweg de auto gevoerd door M. Staquet uit Brussel, die een stilstaande camionnette wilde voorbijsteken, en waarschijnlijk de in tegenovergestelde richting afkomende autorail van de buurt spoorwegen niet bemerkt had, met deze laat ste in botsing gekomen. Alles bepaalt zich gelukkiglijk bij eenige stoffelijke schade de auto, die met het linkervoorwiel onder het tramrijtuig vastgeankerd bleef, had zijn linken- slijkweerder beschadigd en zijn radiator een weinig ingedrukt. Dickebusch Botsing tusschen moto en auto. Maandag namiddag, omstreeks- 6 uur, reed de genaamde Plaetevoet, van. Belle, per moto met zijn vrouw uit de richting: van Dickebusch naar Belle-, toen hij nabij; Het Hallebast op het kiuispunt der banen Yper Belle en Poperinghe Kemmel, in bot sing kwam met de auto van M. J. Coene van Waasten, die uit de richting van Poperinghe naar Kemmel kwam gereden. De moto kwam op het linkervoorwiel van de auto terecht, met het gevolg dat de vrouw, die langs achter op de moto zat, al over de auto drie a vier meier ver werd geworpen, en de motorijder met de- auto, die in de gracht terecht kwam, werd meegesleurd en er bewusteloos voor de wielen bleef liggen. M. Plaetevoet, die tamelijk erg; aan het hoofd en beide handen was gekwetst, werd in de herberg Hat Hallebast binnen gedragen en ontving er de eerste zorgen van. dokter Desmyter van Reninghelst Zijn vrouw kwam er gelukkiglijk met den schrik van af- De auto was den linkerslijkweerder ingedrukt en den lantaarn gebroken, terwijl de moto- gansch ontredderd was. De rijkswacht van Yper begaf zich ter plaats om de noodige vaststellingen te doen. VVoesten. Auto ongeval. M. Bie- buyck Julien, nijveraar, kwam Dinsdag, namiddag, rond 3 u., per auto laugs de groote baan in de richting van Veurne gereden, toen opeens, nabij de herberg De Meiboom een voorband van de auto sprong en het rijtuig met geweld tegen een boom langs den rechterkant der baan terecht kwam. De voer der zat tusschen de verwrongen stukken van zijn rijtuig gekneld en het kostte heel wat moeite eer hij uit zijn neteligen toestand kon gered werden. Na de eerste geneeskundige zorgen ter plaats or tvangen te hebben, werd. het slachtoffer, dat beide beenen gebroken: was en nog verscheidene andere kwetsuren opgeloopen had, naar het hospitaal van Yper overgebracht. Vlamertinghe. Diamanten Bruiloft. Maandag as., 28 Mei, vieren de echtge- nooten Beele Alfons, geboren te Vlamertinghe,. den 20 Januari 1849, en Mahieu Clemence,. geboren te Yper, den 20 Februari i852, de zestigste verjaring van hun huwelijk dat te Vlamertinghe plaats had en met acht kinde ren, waarvan thans nog vijf in leven, geze gend werd De jubilatissen hebben elf klein kinderen en acht achterkleinkinderen. De man telt 35 jaar trouwen dienst bij de Nationale Maatschappij van Belgische Spoor wegen, waarvoor hij de medaille van 3% 2' en ie klas verwierf, en is ook nog drager van het: eereteeken als oudgediende van Z M. Leo pold II. De gelukkige echtelingen, die de algemeene achting genieten, zullen om to u. een plech tige Mis van dankzegging bijwonen en daarna officieel ten gemeentehuize ontvangen worden. Waasten.Smokkelaar aangehouden— De 44 jarige Debeyne Georges, autobus voerder, wonende te Yper, Dickebuschstwg.,. die dagelijks grensarbeiders naar Frankrjjk voert, kwam Vrijdag morgen, rond 6 uur, zooals gewoonte, aan den franschen douane post der brug van Waasten. Bij nazicht van de autobus bevonden de douaniers dat het voertuig een valschen bodem had waarin een groote hoeveelheid belgtsche tabak geborgen zat. De voerder werd aangehouden en de autobus eener waarde van ongeveer 20.000 fr. alsmede de tabak ter waarde van 11.700 fr. werden in beslag genomen. Langemarck. In Amerika oveileden. De genaamde Bernard Louise, geboortig van- Langemarck echtgenoote van Loyson Ernest, is te Ghent, in den S:aat Minnesota overleden, in den ouderdom van 57 jaar. Zij was moeder van vijf kinderen. Becelaere. Brand. In de vlasfabriek: van M. Hollevoet, gelegen op de wijk Óost- hotk is er brand ontstaan. Ondanks alle pogingen werd gansch het gebouw de prooi der vlammen. De aangerichte schade is groot. Poperinghe. Botsing. Aan dens draai der Gasthuisstraat zijn twee auto's, die uit tegenovergestelde richting kwamen, op el kander gebotst. Daar het zicht door drie stilstaande autos belemmerd was, hadden de voerders elkander niet tijdig genoeg kunnen zien. De eene auto behoorde toe aan M. De- prez, van Abeele, en de andere aan M. Ver meulen Gerard. Alles bepaalt zich gelukkiglijk bij eenige stoffi lijke schade. Adresse au bureau du journal.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 8