0 Me^'sBao&det* m Wé Hebt ge geld noodig 57' 26-5-1934 Het Ypersche - 2e Bijvoegsel - JLa ttégion d'Ypres N° 8 C3 S^^ j Waf 5^^ M* Ten bureele dezer kan men de voor gaande nummers van het mengelwerk bekomen. PAULA1 boorden, waaraan men zich nooit ergert HARMONIE Fr. 21.50 per dozijn Fr. 16.50 per dozijn Dokter In uw eigen belang, vraagt kostelooze inlichtingen ten kantore, Vaartstraat (ge zegd Kanaalstr.) 41, KORTRIJK - Tel. 597. Mengelwerk van Het Ypersche Nr 24 Roman door A. BRULEZ (Vervolg) Ja, ja Als er iels niet klaar is, vraagt ge 't maar. Dcch ik vraag me nog steeds af of ge 't nirt zult beklagen van huis weg te blijven. 't Is niet aangenaam... 'k was er anders zoo gelukkig... maar terug gaan, zoolang de omstandigheden niet veranderen, kan ik zeker niet Hier zal ik ook tevreden zijn Iets anders. Ge zult moeten een kamer huren en een kosthuis zoeken. Ja, lachte hij bij haar zwijgend opzien, dat is nu eenmaal de keerzijde, sedert gij van huis weg zijt, hebt ge dat nog niet gevoeld. Van nu af moet ge voor alles zelf zorgen 1 Inderdaad Ik ging het bijna vergeten.... maar 't moet Wilt gij mij raad geven. Zeker, zeker. Ik zal u een woordje meê- geven naar het Cosmos hotel hier dicht bij. Daar zal men zorgen voor kamer en spijs. Maar. ik heb te weinig geld deed ze verlegen. Ge hebt me nog niet gevraagd hoeveel ge zult verdienen. Ze lachte, omdat ze niet wist wat ant woorden. Ik geef u duizend frank op de maand en om u toe te laten u aan te schaffen wat noodig is, geef ik ze u ditmaal bij voorbate. Wees voorzichtigwat er meer noodig is zal ik voorschieten en later kort gij per maand af. Ze schoot rood aan en keek heel verlegen, terwijl de Dokter nogmaals lachen moest. Weer een van die onvoorziene zaakjes, zei hij, waarop een jong meisje, dat van huis wegloopt, niet denkt. Doch wees gerust, we zullen alles wel in orde brengen. Hoe kan ik u genoeg dankbaar zijn, Dokter 1 Wat zou ik aangevangen hebben zonder u Zonder vrienden, zonder werk, J* zondergeld 1 Wat moest er van mij geworden? Komt ge terug op uw voornemen Oh neen 1 Maar wat geluk heb ik toch, bij u aangeland te zijn Kom, spreken we daar niet van. Nu moet ik ook aan 't werk. Hier zijn de te beant woorden brieven, zie nog maar eens naar de vorige modelstukken. Ik zal de Cosmos opbellen en u aanmelden, te middag kunt ge u dan zelf aanbieden. Dokter zei ze. Nog iets - Ik dank u zoo zeer Hij wuifde met de hand en ging heen. Toén hij, in den namiddag, de opgestelde brieven van haar kreeg, legde hij ze terzijde, hij zou ze later nazien. Hoe is 't geweest vroeg hij. Met het werk Neen, in 't hotel Oh, best 1 Een heel vriendelijke dame. Ik heb een nette, gerieflijke kamer, het eten is er zeer goed, de prijs matig. Dan zijt ge tevreden Heelemaal, Dokter, nogmaals mijn bes ten dank. Dat gaat, sprak hij, maar 't spijt me toch dat we de zaak niet kunnen bijleggen met thuis 1 Laat af, Dokter, die kwestie is afgedaan. Ik zal het hier best kunnen schikken. Als ik alles nog overdenk, weet ik niet hoe u mijne erkentelijkheid uitdrukken, 'k Heb zooveel geluk gehad Wat zoudt ge wel doen, lachte hij, om mij-te danken Ik.... ik weet het niet 1.... Wat zou ik voor u kunnen fOEt fOCAt v ^DERBY^ int Elegant: door fijn linnen overtrek PxaciiscU: geen wasschen en strijken Hygiënisch: smoezelige boorden wor den eenvoudig weggeworpen Kataloog met prijsiijsf gratis Verkrijgbaar: IN DE KLEINE WINST Mej. Vandenberghe 33, Meenenstraat, Yper. v o'ERér- sYHXfcsafrif Had uw vader mij aan u voorgesteld, zoudt ge ook Oh neen lichte ze, maar daarmêe kan ik u geen pleizier doen. Zijt ge wel zoo zeker vroeg hij haar opgewekt aankijkend. Toe, Dokter, ge schertst! Vraag me een dienst, alles wil ik doen voor u. Het is me thans voldoende u gelukkig te zien zei hij en liet haar heengaan. Hij zag even de brieven in, die zij hem gebracht had en keek verbaasd op naar den trant, de juistheid der uitdrukkingen, den gepasten vorm en de vaardigheid in beide talen. Dan bleef hij droomen. Welk lief meisje I Hoe slank en welgevormd was ze 1 En zoo knap en vaardig volmaakte opvoeding, goed karakter, van goede familie 1 Zij zou zich met gemak in alle middens bewegen Was het dan zoo dwaas wat hij opgewor pen had I Sedert twee jaar had hij zulk een tonig leven, zonder gezellig tehuis. Het kon immers nog anders Waarom niet Was hij niet in de volle kracht des levens Nog geen volle veertig, goed bewaard, enkel wat grijs haar aan de slapen Wat kon hij nog schoone jaren beleven I Hoe had hij daar vroeger niet aan gedacht Omdat hij niet wilde trouwen zonder lief de en liefde komt niet als men ze. roept, maar verschijnt plotselings op 'n mensch zijn levensbaan en vangt u. Schuilde ze niet onder dien lieven meisjes vorm, die zoo toevallig in zijn leven gewor pen wierd, die hem zoovele herinneringen uit 't ver verleden terug voor den geest riep, die zijn hart, dat hij nog jong voelde, zoo dapper weer aan 't kloppen bracht Hij wreef zenuwachtig met de hand over het aangezicht alsof hij al die begoochelingen wilde wegvagen, maar ze bleven voor zijn geest dansen. Iets dat hij niet te bepalen wist, deed hem opstaan en zonder doel naar de deur gaan waarachter het meisje zat te werken. Hij trok open en bleef eerst een oogenblik besluiteloos staan. Dan Juffer... Lina Morgen is 't Zondag. Hebt ge reeds ge dacht aan een tijdverdrijf Ze keek hem ondervragend aan. Neen, Dokter. Ziet ge, ik dacht... dat voor de eerste maal... in Antwerpen Hebt ge reeds den Dierentuin gezien Neen, Dokter, het was wel sedert lang m'n wensch er heen te gaan. Wel... ik zou u, na de mis, totdaar bren gen met de auto en aan den avond weer af halen. Oh Dokter ik mag waarlijk geen mis bruik... Tut-tut tut 1 Aangenomen Ge kent me nauwelijks, Dokter, ik heb u nog niet kunnen bewijzen dat ik uw vertrou wen en goedheid waardig ben, en... Alles wel... morgen... afgedaan 1 Toen hij terug in zijn bureel was, voelde hij zich zelf eenigszins verrast over het besluit dat hij zonder overleg kwam te nemen. De belofte was gedaan Wat wilde hij er nu be* ginnen over suffen. Het uitstapje zou nochtans geen plaats heb ben. Toen ze 's anderdaags uit O L. V. Kerk van de mis kwam, en in gedachten verslonden, denkende aan haren namiddag, naar huis toe girtg, keek een netgekleede heer haar met de grootste verrassing aan en deed eene bewe ging om haar aan te spreken, maar zich be denkende, begon hij haar op zekeren afstand te volgen. Als hij dacht haar spoor te zullen verliezen, verhaastte hij den stap en vertraag de weer als hij haar te naar kwam. Vervolg te naaste week. Wij verschaffen aan iedereen en om gelijk welk doel, leeningen tegen ernstige en vaste waarborgen, aan de beste conditiën. Voor Landbouwers, enz., interest vanaf 4,25 Belangrijke voorwaarden voor het bouwen.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 9