Musée de Guerre REGLEMENT OP DEN HANDEL IN EIEREN du Saillant d'Ypres 3 Quiconque visitera le ira de Tavant et prêchera tou- jours la Paix entre Nations. La Meilleure Collection qui exWte. Entrée Rue du Verger. Un Ancien Combattant donne gratuiiement toutes les explications. 't Ketelken op 't vuurken zingt In het Staatsblad van 3i Mei verscheen vol gend Koninklijk besluit Herzien het Koninklijk besluit van 23 Maart iq32, houdende reglement op den handel in eieren. Artikel i. Wanneer de naam van den leg- vogel niet vermeld is, wordt verstaan onder eierende niet geconserveerde kippeneieren onder geconserveerde eierende kippeneieren welke een behandeling hebben ondergaan tot wering of vertraging van de normale ont wikkeling van de ontbindingsverschijnselen. Art. 2. De geconserveerde eieren die ver kocht, te koop gesteld, ten verkoop of ter levering in voorraad gehouden of vervoerd worden, moeten de vermei iing geconserveerd dragen. Deze vermelding mag door een cirkel van ten minste i centimeter doormeter vervangen worden. Zij mag ook nog worden vervangen a) Voor de eieren, welke door middel van koude in een met gas gevulde ruimte gecou serveerd werden op een niet lagere tempera tuur dan i centigraad, door de vermelding gekoeld of door een gelijkzijdigen driehoek van ten minste i centimeter zijde b) Voor de eieren, welke door of zonder verkoeling, geconserveerd werden in een ruimte gevuld met gas waarvan de samen stelling volstrekt van deze van de dampkrings lucht verschilt, door de vermelding gestabili seerd of door een ruit met ten minste 7 milli meter zijde. Dit artikel is niet van toepassing op de ge conserveerde eieren die deze eigenschap uit sluitend hebben verkregen door het feit dat zij in het lokaal zelf, waar kleinhandel wordt gedreven, den invloed van kunstmatige koude hebben ondergaan, en voor zoover de ver- kooper stellig kan bewijzen dat de in zijn inrichting en in dezer bijgebouwen aanwezige hoeveelheid geconserveerde eieren niet meer bedraagt dan strikt noodzakelijk om gedu rende drie dagen zijn vei koop van eieren in 't klein op normale wijze te verzekeren. Art. 3. De vermelding secunda of het cijfer 2 ter hoogte van ten minste i centimeter dient aangebracht op i° Eieren met een luchtkamer van meer dan 6 millimeter diepte. Voor de toepassing van dit besluit geldt als bovenvermelde afmeting de helft van de som der hoogten van de loodlijnen, opgetrokken van uit de meest verwijderde en tegenover elkaar liggende verbindingspunten van detwee scheidingsvliezen der luchtkamer tot aan een vlak op het buitentoppunt van de schaal boven de luchtkamer te vormen 2° Eieren waarvan de dooier heel dicht tegen de schaal ligt 3° Eieren die bij het schudden een klotsend geluid voortbrengen 4* Eieren waarin bloed aanwezig is 5° Bebroede eieren 6° Vuilschalige eieren. Dit artikel is niet van toepassing op de producten, welke ter plaatse van de voort brenging zelve, door de pluimveehouders uit sluitend aan eierkooplieden, aan fabrikanten of bereiders van eetwaren verkocht worden. Art. 4. Do vermeldingen geconserveerd gekoeld, gestabiliseerd en secunda moeten met zwarten inkt in gelijkvormige en duidelijk leesbare letters van ten minste 2 millimeter hoogte, vrij van alle andere vermeldingen behalve deze van de conservatiewijze van het product, aangebracht en op duidelijke wijze behouden worden. De bij de artikelen 2 en 3 van dit besluit voorgeschreven merken moeten ten minste op i centimeter van alle op het product aange brachte aanduidingen of teekens verwijderd zijn. Zij moeten op goed zichtbare wijze, met zwarten inkt bij een lijndikte van ten minste I millimeter aangebracht en op duidelijke wijze t ehouden worden. Art. 5. Op de verpakking van verkochte, te koop gestelde of voor den verkoop of de leve ring vervoerde geconserveerde of secunda- eieren, welke van de passende vermelding geconserveerd, gekoeld, gestabiliseerd, of secunda niet voorzien zijn, dient deze vermelding op een goed zichtbare plaats in 't zwart op lich ten grond en in vette, gelijkvormige en goed leesbare letters van ten minste i centimeter hoogte aangebracht. Deze bepaling is niet van toepassing op de verpakking die minder dan 5o verkochte of voor de levering vervoerde geconserveerde of secunda-eieren bevat. Zijn de eieren niet verpakt, dan moet op h t product een bord worden geplaatst, waarop op de naar het publiek gekeerde zijde de ver eischte vermelding in 't zwart op lichten grond en in vette, gelijkvormige en goed leesbare letters van ten minste i centimeter hoogte is aangebracht. Ztjn beide kanten van het bord voor het publiek zichtbaar, dan dient de ver melding in den vereischten vorm aan weers zijden aangebracht Art. 6 In de magazijnen, winkels of kramen waar geconserveerde of secunda eieren, welke niet vooizien zijn van de passende vermelding geconserveerd, gekoeld, gestabiliseerd of secunda worden vei kocht of te koop gesteld, zoomede op de private voertuigen die voor het ten ver koop vervoeren dezer producten worden ge bezigd, moet op goed zichtbare wijze en in de nabijheid van het product een bord wor den geplaatst met een der hoogervermelde opschriften, maar in grooter vorm Deze opschriften dienen aangebracht in 't zwart op lichten grond, vrij van alle andere teekens of aanduidingen dan de vermelding van de conservatiewijze van het product. De aanduidingen dienen op het bord aan gebracht in vette, gelijkvormige en goed lees bare letters van ten minste X centimeter hoogte en de merken, met een lijndikte van ten min ste 3 millimeter, moeten onderscheidenlijk volgende afmetingen hebben De cirkel ten minste 3 centimeter door meter De gelijkzijdige driehoek ten minste 3 een timeter zijde De ruit ten minste 2 centimeter zijde, en het cijfer 2 ten minste 21/2 centimeter hoogte. Art. 7. Op c e in omloop gebrachte facturen, vrachtbrieven of andere handelsbescheiden moet bij de aanduidingen omtrent de bij arti kelen 2 en 3 van dit besluit bedoelde produc ten de passende vermelding geconserveerd, gekoeld, gestabiliseerd of secunda voorkomen. Art. 8. Het is verboden te verkoopen, te koop te stellen, ten verkoop of ter levering in voorraad te houden of te vervoeren i° Vogeleieren, geconserveerd door middel van stoffen, die aan het product schadelijke eigenschappen kunnen geven 2° Vogeleieren en geconserveerde vogel eieren, welke a) Giftige stoffen bevatten b) Geheel of gedeeltelijk beschimmeld zijn c) Teekens van ontbinding vertoonen. 3° Vogeleieren ontdaan van de schaal en de daaraan klevende vliezen, dooiers van vogel eieren, wit van vogeleieren of eier conserven, welke a) Giftige stoffen bevatten b) Bereid zijn door middel van grondstoffen welke schadelijk verklaard zijn bij de ter zake geldende wets of reglementsbepalingen c) Geheel of gedeeltelijk beschimmeld zijn d) Teekens van ontbinding vertoonen e) Bederfwerende stoffen bevatten. Art. g. Worden schadelijk verklaard en vallen onder toepassing van artikel 56i van het Wetboek van Strafrecht de producten be doeld onder 2° en 3° van vorig artikel. Art. 10. Het is verboden op de bij dit be sluit bedoelde producten, op de verpakkingen, zoomede op de in omloop gebrachte facturen, vrachtbrieven of andere handelsbescheiden, op de prospectussen, prijslijsten en om het even welke advertentie, aanduidingen of tee kens aan te brengen of te behouden waardoor het publiek omtrent den aard of de herkomst van deze producten kan misleid worden. Het is namelijk verboden te gebruiken a) De woorden heel versch, extra versch of een uitdrukking van soortgelijke beteekenis, voor eieren waarvan de luchtkamer meer dan 4 millimeter diep is of die op de scheiding van luchtkamer en eiwit een donkeren rand ver toonen b) Het woord versch of een uitdrukking van soortgelijke beteekenis, voor eieren, die onder de toepassing van de artikelen 2 en 3 van dit besluit vallen c) Anderen dan zwarten inkt voor de ver meldingen of teekens op de producten die onder de toepassing van de artikelen 2 en 3 van dit besluit vallen. Art. 11. De verpakking van de bij dit be sluit bedoelde producten die in 't groot of in 't halfgroot ve kochf. te koop gesteld, in voorraad gehouden of vervoerd worden en deze van eier conserven die in 't klein ver kocht, te koop gesteld, in voorraad gt-hou leü of vervoerd worden, moet in goed zichtbare en lees >are leiteis als opschrift dragen den naam of de fi.ma en het adres van den fabii- kmt in ütl6ië of van den verkooper binnen het land. De naam of de fiima en het adres van den fabrikant in België of van den verkooper bin nen het land mogen vei vangen wordendoor het woord Handelsregister, met aanduiding van den zetel der rechtbank waar de bij de wet van 3o Mei 1924 vereischte immatriculatie geschiedde, zoomede van het immatriculatié- nummer. Art 12. Hst is verboden de bij dit besluit bedoelde en voor consumptie bestemde pro ducten ten vet koop te bereiden, te verkoopeh, te koop te stellen of voor den verkoop in voorraad te houden 1" In lokalen waarin in voorraad worden gehouden vogeleieren, geconserveerde vogel eieren, van hun schaal en de daaraan kleven de vliezen ontdane vogeleieren, doffers van vogeleieren, wit van vogeleieren of eier con serven, welke niet voor comsumptie bestemd en niet in een verpakking zijn waarop in 't zwart op lichten grond, in vette, gelijk vormige en leesbare ietters van ten minste twee centimeter hoogte, de goed zichtbare vermelding niet eetbaar vooikomt. 2° In lokalen, welke met deze bij i° van dit artikel bedoeld, anders dan langs den open baren weg in verbinding staan. Het is verboden de bij dit besluit bedoelde en voor consumptie bestemde producten met een zelfde rijtuig voor den verkoop of de leve ring te vervoeren samen met vogeleieren, geconserveerde vogeleieren, van hun schaal en de daaraan klevende vliezen ontdane vogel eieren, dooiers van vogeleieren, wit van vogel eieren of eier conserven, welke niet voor consumptie bestemd en niet in een verpakking zijn waarop, in't zwart op lichten grond, in vette, gelijkvormige en leesbare letters van ten minste twee centimeter hoogte, de goed zichtbare vermelding niet eetbaar vooikomt. De bepalingen van dit artikel zijn niet van toepassing wanneer de niet voor consumptie bestemde eieren vogeleieren zijn waarvan de bebroeding in gang is of welke, alhoewel ge schikt voor comsumptie, voor bebroeding be stemd zijn. Art. i3. De bepalingen van de artikelen '2, 3, 4, 5, 6, 7, 10, letters a, b en c, en 11 zijn niet van toepassing op de producten die ontegensprekelijk en uitsluitend voor den uit voer zijn bestemd. Dit beslui", waarbij het koninklijk besluit van 23 Maart 1932 wordt ingetrokken, treedt in werking drie maanden na de bekendmaking er van in den Moniteur. (Paroles de l'Evêque de Willesdem St. Martin's-in-the-Fields Trafalgar Square, Londres, le 10-11-32). Parmi l'exposition Eogins défersifs et offensifs. Equipements. Curiosités d'intérèr technique et historique dont plusieurs, de pir les faits qu'elles évoquent, rappellent de nota bles exploits. Toutes les branches des diffé- rentes armées y sont rep ésentéas et des Pho tographies Officielles de guerre, prises par l'ennemi et les alliés, reproduisent les FAITS LES PLUS IMPORTANTS de la guerre. En face des Halles. Conservateur M. L. N. MURPHY, F.I.L., Ypres. Bureau de renseignements pour Touristes. Téléphone 195. 't Liedje dat zoo geestig klinkt. Falderiere, Faldera Van de Chicorei P A C H A

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 3