VELOSPO li T Onafhankelijken De Juniors De Beginnelingen Wij hebben verleden week or.ze renners verlaten met ODze beschouwingen oner den 5" rit der Ronde van Italië, die nogmaals Guerra zag winnen en die dus zijn grootsche form be wees. Om nu verder er over uit te weiden, zou ik 'U eerstens moeten laten weten dat onze ver tegenwoordiger Fons Ghesquière van uit het macaroniland geschreven heeft dat het hem nu beter vergaat of in de eerste ritten, waar hij dacht dat hij levend ging gebraden worden door eene hitte die wij hier in de noordei lan den maar zelden kennen. Voeg daarbij, aldus Fons, dat eene stofwolk, zoo wit als kalk en zoo verschroeiend in deketl, u voortdurend door de volgende autos in htt gezicht wordt gestoven, en ge kunt begrijpen, hoe wij, die vei trokken waren uit de streek, waar het nog eerder koel was, hier in dien oven afzagen. Het ongeluk aan onzen vriend Demuysere overkomen, en waar ik verplicht was erachter te wachten, deed de rest, daar Jef niet bij tijds voorzien was van materiaal Nu echter voel ik mij goed, en 'tis nu Frik die wat meer, of ik er van geweten heb, aan maagongesteldheid onderhevig is. Toch zijn we vastbesloten de Ronde tot een goed einde te brengen, en ons laatste woord is nog niet gesproken Een groet aan de Ypersche sportliefhebbers. Kranige taal van Fonten, die onbewimpeld, zooals we hem kennen, zijn gedachten neerschrijft. (Deze brief is geschreven van uit Rome, waar Fons tevens wijst op de wonderschoone streken die zij doorkruisen en ons wel op tijd en stond met een interview in 't Ypersche zal willen vergasten). Om voort te doen met den 6n rit die nog maals Guerra zag eerste over de meet bollen, vóór Olmo die echter door eerstgenoemde ge hinderd werd en aan de tiui getrokken in vollen sprint (ja, in Italië kent men dat ook reeds). De uitslag werd dus I. Guerra, 2:8 km. in 6 u. 43 m 2 Olmo 3. Meini4 Altenburger 5. Machi 6. Mase rati7. Ho vet 8 Masi gelijk 5o renners, waaronder de Belgen Ghesquière, Demuysere, Decroix, Lievens, Geunis. Vervaecke die plat viel op 3 km. van de aankomst eindigde 70e na, evenals Fons gedu rende gansch den koers op het voorplan te hebben gestreden. Binda gaf op tengevolge van een val. Een favori die verdwijnt. In den 7e rit scheen het een eentonige koers te worden, alswanneer de Italiaan Vignoli er plots gemeend van onder trok en een voor sprong wist te nemen die tot 18 minuten beliep op een groep die zoo onverschillig te werk ging tot het te laat was, en deze onverwachte winnaar met i3 minuten voorsprong de aan komst bereikte. Uitslag I. Vignoli, 33g km. in 11 u. 25 m 2. Meini, in 11 u. 3b' 40" 3. Rogorra 4. Olmo 5. Morelli 5 Barral7. Cazzullani 8 gelijk Baroni, Bertoni, Erba, Guerra, Masi, Mealli, Scorticatti, Flani. L>e Belgen plaatsten zich Demuysere met den hoofd groep 25. Decroix, in nu. 47' 46" 44. Ghesquière, in 12 u. 4' 7" 47 Vervaecke, in 12 u. 3q' 3o" 48. Geunis, in 12 u. 45' 57" 49. Lievens, in 12 u. 48' 3o". Zooals men ziet dat Ghesquière onmiddellijk na de twee mannen, die reeds het Ronde leven gewoon zijn, zich het eerst op het gemak schijnt te gevoelen, en geheel zeker van hem nog zal laten hooren. En ziedaar, de eerste berichten over den rit Bari-Campobasso loopen binnen met het ver heugend nieuws dat Frik, nu gansch genezen van zijne ongesteldhei 1, prach'ig de ie komt binnengeloopen, na met Fons Ghesquière gansch den koers beheerd te hebben. Jammer genoeg kon de onkans nogmaals Fonten niet vrijwaren, had eerst defekt aan zijn versnel lingsapparaat, dan nog bandbreuk om op de 7e plaats te eindigen Bravo, dappere kerels, en dat het daarbij niet zal blijven, is een feit. Uitslag 1. Vervaecke Fel. 243 km. in 8 u. 27' 3o" 2. Giscobbe, op y» lengte 3. Mara Michel4. Scorticatti5. Scachetti6. Gala teau 7. Ghesquière, 8 u. 29'41"; 17. Decroix, 8 u. 34' 32" 28. Demuysere, 8 u. 37*43" 62. Geunis, 9 u. 04' 3o"; 67. Lievens, 9 u. 07'. De negende rit Campobasso Teramo be droeg 276 km. en daarbij de bestijging van hooge cols als den Col des Cinq Milles (1280 m.) In dezen rit streed Guerra weer eens op het voorplan en won in prachtigen stijl. Hij veroverde meteen opnieuw de eerste plaats der algemeene rangschikking, daar Olmo in dezen rit een fatale inzinking kreeg, die hem van de eerste naar de zevende plaats deed verzeilen. De uitslag Guerra in 10 u. 3 m. 38 sec 2. 3ertoni 3. Cazzulani 4. Rogara 5. Camusso ;6 Gotti. De Bf-lgen plaatsten z ch 24 Decroix 10 u. 11 m. 5o sec. 32 Ghrs quière to u t6 m 28 sec 37 Demuysere en 39 Veivaecke zelfde tijd 62 Geu is en 64 Lievens in 10 u 3g m to sec. De tiende rit Teramo Asconi zag nogmaals een overwinning van Guerra in den sprint Dat maakt zeven overwinningen op tien ritten. Wat zou 't ge er van peinzen. Onze landge noot Jef Demuysere was ditmaal steeds op het voorplan in den strijd en onderscheidde zich bijzonder in htt laatste gedeelte van den rit dat hij beheerschte. Hij eindigde tiende met denzelfden tijd als Guerra. Fel Vervaecke en Ghesqu'ère hadden bandbreuk in de laatste 10 km. en P'onten klo-g daarbij heel den dag van maagpijn gekweld te zijn. Wij hopen dat hij met rustdag van Vrijdag er weer bovenop zal komen. De uitslag 1. Guerra, xn 7 u. 18 mir. 5 s. 2. Olmo; 3 Camusso 4 Puccini; 5. Piemon tesi 6. Meini 10. Demuysere, allen zelfden tijd 18. Decroix, 7 u. j8 min. 20 s. 40. Lie vens, 7 u. 19 m. 42 s. 47. Vervaecke, 7 u. 20 min. 55 s. 49 Ghcsquiè-e, 7 u. 2t min. 45 s. 57. Geunis, 7 u. 23 m 3o s. Algemeene rangschikking 1. Guerra 74 u. 07' 29" 2. Camusso 74 u. 08' 56" 3 Cazul lani 74 u. 10' o5". De tijden der B.lgen zijn Decroix 74 u. 33'41" Demuysere 74 u. 35' 44" Vervaecke 75 u. 40' o5" Ghesqu:ère 76 u. 18' 53" Lievens 76 u 58 25" Geunis 77 u. 16' 11" Om te vervolgen in 't buitenland liep Em. Joly, die we wellicht bij de oudeglorieën gin gen te huis wanen, prachtig ie in den Omloop van Charleville voor zijn streekgenoot Vander haegen, Oplinus en Garnier. De uitslag 1. Em. Joly, 180 km. in 5 u. 3o min. 2. Vanderhaegen Jef 3. Oplinus Mee 4. Garnier. Emiel Joly, de winnaar, heeft deze laatste tijden ook niet meer gegeven wat men ervan verwachtte. Deze kolog, met de beenen als pilaren die een reuzengebouw steunen, sleet een tijd van hier een liederlijk leventje, dacht weinig aan zijn stiel en van daar de gewone gang, of liever ondergang van zijn loopbaan, die zoo schoon aanlegde. Zondag ooit was iietjdfc Omloop van Parijs overeen afstaqd van 348 km. of tén van de laatste klassieke koersen benevens de Ronde van Frankrijk en het Wereldkampioenschap. In dezen koers die feitelijk het vertrek ziet te Parijs zelf, dan al de voorsteden aandoet, en in stad zelf eindigt, waren de Franschea door de menigte letterlijk opgezweept en dienden dan ook de Belgen een daveringske toe, die meetelt in 't leven van fatsoenlijke renners als Van Rysselberghe, Danneels en Jan Aerts, nochtans de spiegelgladde asphalt- banen zijn nog troef in de kaart van Jean-Jean; maar deze maal was Chariot Pélissier hem te glad. Alles schijnt er op te wijzen dat de fran- sche nationale ploeg voor de Ronde zich in piekfijne conditie begint te zetten, want 't is genoeg, dat men in de eerste rangen de na men aantreft van Pélissier, die zijn naam van kapitein van de ploeg alle eer aandoet, Le Goff, Magne, Le Calvez, B. Faure, Archambaud, om zich ervan te overtuigen. In elk geval, de Belg De Ryck, die zich 6e plaatste, moest de eer redden. Uitslag 1. Pélissier Charles, 248 km. in 6 u. 53 min. 20 sec. 2. Yves Le Goff, op 4 lengten; 3. Magne Ant., op i lengte; 4. Bidot Jean, op 1 lengte; 5. Camus Pierre, op 5osec.; 6. Le Calvez, op 4 min. 7. Benoit Fauie 8. De Ryck Leo 9 gelijk Van Rysselberghe, Vissers, P. Magne, Lauck, Archambaud, Thallinger, Richebourg, Ledurq. Verders zien we nog dat in de Ronde van Limburg, Louis Roels zijn prachtsgrint ten toon spieidde om er Diel Van Eenooghe met amper 10 centimet. te kunnen kloppen. Louis, die de broeder is van den oud pistier Frans Roels, een der schoonst gebouwde renners die we ooit zagen, maar waarin geen karakter stak, schijnt in alle geval er te zullen komen en om Odiel Van Eenooghe, die nu in pracht- form zit, zoo iets te draaien, moet men vroeg opstaan. Uitslag I. Louis Roels, 145 km. in 4 u. 42 min. 2. Van Eenooghe Odiel, op 10 cen timeter; 3 Staf V. Slembrouck; 4. Horemans Kemper 5. Roosemont Pol 6. Vanderruyt 7. Alexander 8 Cardinaels 9. Vervaecke Julien 10. ex aequo Willems, Hendrickx, Corthout, Rogister, Baiwir, Flander, Hore mans, Decorte en Mortelmans. Volgens eene beslissing in het Sportcomi- teit is de nu in volle form verkeerende Dictus 5 verkozen als J' min in het vertegenwoor digende achttal der Ronde van Frankrijk. Deze keus is gelukkig onthaald geworden, niet het minst door Frans z F', die er algauw gebruik van mi k om am ie toonrn dat zijne ktuze gewetiig t w.,s en Maandag in Sint- Mariaburg zhne 5'onerwini.ing linnenpalmde, en dit op eui lot van 87 renners, die allen in zijn meesterschap moesten gilooven. Uitïl g 1. Frar.s Dictus, de i5o km. in 4 u ï6 min 2. Lremans op 3o meter 3. H. Van Rossem op 40 sec. 4. D'Hooge Michel, op 5o stc 5. Deloor Alfons 6. Od. Van Hevel 7. Bou'mans 8 Meuleman 9 Palmans 10. Van biuiene. In d zelfde zitting werden er eveneens voor de Retks Afzonderlijken 3 namen vooruit grzet die met genoegen door de massa zullen begioet gewet st zijn te weten: Herkenrath, Jan Wauieis en Sylvère Vfaes. Aangezien Fons Ghesquière insgelijks zijne kandidatuur heeft opgestuurd, mogen we nog altijd hopen dat hij de 4e man weze, en ik denk dat de uitslag van zijn Ronde van Italië er den door slag moet aan geven. Dezen waren aan den trok voor de driekleu rige trui in het stadje van de kinderwagens, Deinze, en waarlijk 't was een prachtig feest waaraan de gemeenteoverheden en handels- fiimas ten vollehunne medewerking toezegden. De renners bleven niet ten achter, want met io3 vertrekkers kon er gestart worden en 't was een koers op leven of dood. Gansch de wedstrijd door werd 't gemiddelde van 38 per uur onderhouden en al wie onkans had, mocht gerust opkramt n De ware brzieler van den koers was Marcel Kint die tot bij den aanvang van de laatste ronde I min. voorsprong had, maar vervoegd werd door de 2 Vanden- driessche'n, Vandenberghe en Frans Spies- sens, die het in den sprint bolwerkte om Cam. Vandendriessche met 1 banddikte te kloppen. Uitslag 1. Spiessens Frans, 190 km. in 5 u. 6 min. of 38 km. in 't uur 2. Cam. Van dendriessche, op een banddikte 3. Cyr. Van- denberghe, op 1/2 lengte4. Kint, op 1 lengte; 5. Rog. Vandendriessche, op 1 lengte; 6. De- greef Gust., op 20 sec. 7. Van Iseghem op 1 lengte 8. Vanderveeren 9. Beekman xo. Dubois. De titel is dus nogmaals het Antwerpsche ingetrokken en 't is te hopen dat met den titel voor Beroepsrenneis en die voor de Juniors wij, West Vlamingen, meer kans zullen heb ben om dienaar ons gewest mede te brengen. Zondag ook was het de Omloop Franco- Beige, een koers die zijn wegwijzer leidt van Rijssel naar Doornijk, Kortrijk, Bisse- ghem, Wevelghem, Meen* n, Wervick, Komen, Linselles, Toerkonje, koers die als overwin naar namen bevat als Pyncket, J. Vervaecke, Fel Vervaecke, Delobelle, Rebry, Remi De croix en Fons Ghesquière twee naeenvolgen- de jaren. Deze maal was het Hespeel die het vuur aan de lont stak en in Kortrijk met I minuuc voorsprong voorbijsnelde, doch ver voegd werd door een peloton van 3 man waarin Cyriel Vanoverberghe ontvluchtte om niet meer vervoegd te worden. Uitslag 1. Vanoverberghe Cyriel, i65 km. in 4 u. 55 min. 2. Descamps, op 5o sec 3. Heirnaert, op 1/2 lengte 4 Buyck Michel; 5. Bossuyt Medard 6. D< croix Remi7. De- clercq Ncèl 8. Vandendriessche A., op 4 min. 9. Tamone, op 6 min. 10. Vatihee, op 6 min. 20 sec. Zoodat die Omloop Franco Beige eerder eene zuivere Belgische uitslag is geweest. Hier in die kategorie wist men niet waar eerst gekeken. Ge moet niet vragen of ons landeke over een reserve jonge gasten be schikt, want niet min dan i5 juniorskoersen waren Zondag en Maandag aan de orde van den dag waarvan de bijzonderste waren De Omloop van de Zeekust die in Yper voorbijtrek en de overwinning van Maurice Maes in Raatshoven waar Deferm won het kampioi nschap van Brabant alwaar Kneep- kens ie sprintte, binst dat in Antwerpen- Looibroeck Geysen als overwinnaar de meet overbolde. Maandag in Iseghem wist Vandenbroucke van Harelbike er Meernhout onder te hou den, terwijl in Sotteghem Gyselinck de zege wist weg te kapen. In Ruysselede kon Van Laeken den 1° prijs weghalen, binst dat men in de Walenstreek nog meerdere proeven liet betwisten. Na Merckem Kippe, in Beveren aan de Yzer, kon het flink Ypersch rennerke, dat Albert Woets noemt, nu de zegepalm naar

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 5