SALTOR e Bezoekt Dickebusch - Vijver Het Feestmaalvan C. S. Y. RIJWIELEN de bestkoopste huis brengen uit Elsendamme. Die proef welke insgelijks diende als betwisting voor het Criterium van de Hoppestreek, en reeds door de overwinning van Albert, in Beveren behaald, hem aan de leiding zag, zal hem die plaats doen verstevigen, te meer dat zijn vriend en naaste tegenstrever Litière nu Woensdag 11. het leger is moeten vervoegen. Proficiat Albert, maar ook Degraeve deed zich met de 3® plaats opmerken. Moest ik echter Woets noemen 'k zou toch verder uit zien om den sprong te wagen naar de gelicen- cieerde beginnelingen. De kwaliteiten van Albert, gepaard aan de goede raadgevingen en het degelijk materiaal door René Ver meersch ten bate van dezen renner, moeten hem aanzetten om op grooter successen te hopen. Goed heil dus Albert, en op uwen Bu»y moet gij uit dankbaarheid Smidje nog veel gelukkige overwinningen bezorgen. Ge kunt er maar wel bij varen. Uitslag x. Woets Albert, Yper, op rijwiel Bury 2. Masschelein, op l5 meters 3. De graeve Mee, Yper, op 2o meters. Maandag trokken ze er insgelijks op uit dit maal naar Dadizeele, alwaar Woets beven op een opgever stook, en niettemin voort deed met een velo, die hem niet paste, en dan eveneens als Litière en Verbeke die in den zelfden val waren betrokken geweest, moest afgeven. Mee Degraeve redde de eer met nog maals de 3® plaats binnen te palmen. Goed zoo Maurice. Sprinter. BOKSEN 't Is dus vandaag Zaterdag, dat de mee ting op bet eiland doorgaat. De hoofdkamp, welke ons door klopper Allaert uit Wervik, te genover den vechter Fourneau uit Moeskroen, voorgeschoteld wordt, moet alleen vollen bak trekken, zonder te gewagen van de prachtige nevenkampen die even aantrekkelijk zullen zijn. De leuze en de afspraak der sportliefheb bers weze dus allen bij Dolf, dezen avond. Gong. Zaterdag 11. werd in het lokaal Continental het jaarlijksch feestmaal van C. S. Y. opge diend. Benevens het bestuur hadden een groot aantal spelers en leden van C. S. Y. den oproep beantwoord. Voorzitter V. Seys wenschte eenieder welkom en verheugde zich in de talrijke opkomst, ook van de dames. De genoodigden lieten zich de fijn-bereide spijzen ter dege smaken en overgoten alles tijdig met een lekker glaasje. Bij het nagerecht nam de heer Janssens het woord en drukte zich uit als volgt Heer Voorzitter, Damen en Heer en, Vrienden Spelers, Alswanneer een familie vergadert, dan worden gewoonlijk familieaangelegenheden, oude geschiedenissen, nieuwe toekomstplan nen besproken. Daar de familiekring, Cercle Sportief Yper, heden, ter gelegenheid van zijn avondmaal, samengekomen is, ware het niet van belang ontbloot eens na te gaan wat de familieleden van de rood-witte club met name de spelers zooal in het verloopen voetbaljaar bewerkstelligd hebben. Vooraleer tot het wedervaren van onze kleuren over te gaan, dient er vermeld te wor den dat onze vereeniging dit jaar nogmaals als toonbeeld van sportiviteit mag aangestipt wor den, gezien, op één uitzondering na, geen enkel spelend lid door het Provinciaal Comi- teit, gedurende het verloopen seizoen, gestraft werd. Dat feit alleen strekt ter eere van onze spelers in 't bijzonder en ter voldoening van het Bestuur en leden in 't algemeen. «Cercle Sportief rangschikte zich zesde in afdeeling A, tweede inderde Speciaal en zesde in Juniors. Indien wij vanavond in 't bijzon der de wedstrijden van atdeeling A willen ont leden, beteekent dat hoegenaamd niet dat de verdiensten der specialers en juniors minder opwegen tegen deze van de hoogere afdeeling. Integendeel, het Bestuur is ervan overtuigd dat juist deze ploegen de kern uitmaken, de bron moeten zijn waaruit desgevallend de plaatsvervangers moeten gezocht worden die ten gepasten tijde de beste ploeg aan te vullen hebben. Ten andere de wetenswaardigheden van beide elftallen zullen insgelijks kenbaar gemaakt worden. Zooals reeds gezegd veroverde ploeg I de zesde plaats op 14 mededingende voetbal clubs. Wij mogen openhartig bekennen dat niemand die eeiepjaats verwacht heeft, te meer dat deze ploeg gedurende gansch het jaar nooit voltallig kon optreden. Ten bewijze van het gezegde dient aangestipt dat rood-wit niet min dan 21 spelers in 't gelid moest stel len om het eerste elftal samen te stellen. Reke ning houdend met de match Bisseghem Yper die, om gekende redens, niet doorging, maak ten de volgende spelers van die ploeg deel Bourdeau, Dechièvre, Messelis, Molein (25 matchen) Verleure Aug., Ververeken (22 mat chen), Vanlimburg (19), Vanderbauwhede (18), Verleure Ev. (16), Veys Th. (i5J, Olie- vier (14), Deplancke (i3), Cherchye (9), Van- sevenant (8), Dumortier (6), Gadeyne (5), Ossieur (3), Depoortere (2), Onraet, Rotru, Versailles (c) Van de 26 ontmoetingen won nen wij er 10, verloren er 9 en speelden 7 maal gelijk De eindcijfers voor gemaakte doelen luiden als volgt 44 voor 44 tegen of een gemiddelde van 1 per match Indien wij de 5-o van Bisseghem afrekenen (match die wij bijna zeker zouden gewonnen hebben) dan zou het middencijfer tot 44 39= 1,12 stijgen. Als men nu onze cijfers met deze der andere clubs vergelijkt, dan springt het seflens in 't oog dat wij dit jaar over een stevige verde diging beschikten, want rood- wit mag op de vierde plaats prijken voor wat het verdedi gend gedeelte van de ploeg aangaat. Immers Daring kreeg 26, S. K. Roeselaere 3o, Mee nen 38 doelen tegen. Anders is het gestel 1 met hetgeen de gemaakte doelen betreft. Met onze 44 goals komen wij op de laatste plaats van de reeks, de drie afdalende clubs 't zij A. A. Moescroen, Bisseghem en Thielt niet inbegrepen. Deze bestatiging, hoe pijnlijk ook, moet ten andere logisch opgenomen worden, gezien het juist onze voorwaartsen zijn, en bijzonder de vleugelhoeken, die om de een of andere reden niet optraden of het meest ver vangen werden. En zooals het gewoonlijk gaat, werd de selectiecommissie op dat punt door velen niet gespaard. Dat is altijd zoo geweest en 't zal ook altijd blijven gaat het goed met het elftal, dan worden de spelers en met reden met lauweren overladen, terwijl van de commissie niet gesproken wordt. Maar is het mis, dan wordt de com missie uitgescholden voor 'n hoop onwetende lieden. Gelukkig hebben die heeren een bree- den rug, terwijl ze ook wel weten dat ze door hun ambt aan critiek, soms onwelwillende critiek, blootgesteld staan. De keus van ons aanvalskwintet moet dus, voor toekomende seizoen, het voorwerp van een grondig onder zoek uitmaken. Tot naricht werden de doelen als volgt aangeteekend Vanderbauwhede 14, Verleure Ev. 6, Molein en Vanlimburg elk 5, Ollevier en Ververeken elk 3, Cherchye en Gadeyne elk 2, Verleure Aug. en Depoortere elk 1, terwijl de tegenpartij ons 2 doelen als geschenk bezorgde. Gedurende het seizoen werden ons 5 strafschoppen toegekend, die allen, behalve één, in doel omgezet werden. Wij kregen er evenveel tegen, waarvan Mes selis er twee tegenhield en drie moest laten binnenvliegen. Als wij nu de 10 overwinningen in overzicht nemen, dan merken wij op dat rood wit enkel eenmaal op dezelfde ploeg zegevierde namelijk op Thielt, dat wij zeven maal thuis wonnen (Bisseghem, Meenen, Thielt, Wevelghem, Sweveghem, Iseghem, Waereghem) en dat wij driemaal buiten huis den palm weghaalden (Heule, A. A Moes croen, Thielt). Wij kenden driemaal de neder laag op eigen veld (Daring, A. A. Moescroen, S. K. Roeselaere) en vijf maal op verplaat sing (S. K. Roeselaere, Wevelghem, Daring, Meenen, Stade Moescroen). Als negende nederlaag dient dan de match Bisseghem aan gerekend. Onder de drawns tellen wij drie gelijke spelen te Yper (F. C. Roeselaere, Stade Moescroen, Heule) en vier op vreemd terrein (Sweveghem, Iseghem, R. S. Waere ghem, F. C. Roeselaere). Daarmede sluiten de gegevens voor wat het officieel seizoen aangaat. De vriendenmatchen vóór het seizoen werden allen gewonnen op C. S. Brugge (Rés met 4 1, op Pérenchies te Bizet met 4 I, op A. S. Oostende (Rés.) met 3-1. Gedurende het seizoen versloegen wij Olym pique Halluin met 7 1. Na het sluiten van het voetbaliaar moesten de rood witten (met zeer onvolledige ploegen) onderdoen voor S. K. Roeselaere met 2-1 en voor Meenen met 2 0 in het driehoekig toernooi. De wedstrijden te Halluin gaven ons 3 2 verloren tegen R. C. Roubaix Reserve beroepsspelers en 2 I gewon nen op Olympique Halluin. Ziedaar, heer Voorzitter, geachte leden en spelers, een overzicht van hetgeen ons eer ste elftal verricht heeft. Aan allen onzen bes ten dank en gelukwenschen voor hun moedig optreden. Mochten wij ter jarent op denzelf den weg voortwandelen en inzien dat wij nog beter kunnen, 'k Zou aan mijn plicht te kort komen moest ik de toewijding van het Bestuur en vooral deze van de heeren die zich met het herinrichten van het plein bezig gehouden hebben, niet naar waarde schatten, 'k Herhaal hier met genoegen de woorden die op het uitgedeeld bericht voorkwamen Zulke ver schijnselen (de gedaanteverandeiing van onze instelling) zeggen ons en getuigen dat C.S.Y. niet verkwijnt, maar altijd hooger en hooger wil Daarom blijven wij eensgezind elkan der getrouw, laat de vriendschapsbanden zich nauwer en nauwer aansluiten en maken wij van de Ypersche voetbalfamilie een kring waarin iedereen, zooals in eigen woning, zich thuis bevindt en wedijvert om de gehelde rood witte kleuren overal té doen pi ijzen en desgevallend te doen zegevieren. Leve C. S. Y. Dit schoon overzicht van het verloopen seizoen werd op algemeen handgeklap ont haald. De heer Voorzitter bedar kte den heer Janssens om zijn merkwaardig verslag en de heeren commissieleden om de offervaardige diensten die ze hun club gedurende het ver loopen seizoen hebben bewezen. Hij ver heugde zich om de bekomen uitslagen en dankte al de spelers die dit jaar voor de rood witte kleuren waren opgekomen. Hij was nochtans van oordeel dat C. S Y. nog beter kan en beloofde zich toekomend jaar nog werkdadiger met de club te bekommeren. Hij deelde de vergadering mede dat C. S. Y. aanstaande jaar over twee trainers zal be schikken, namelijk de heeren Bennett en Brown op het feestmaal aanwezig. Hij hoopte dat al de spelers hun wijze raadgevingen- zullen volgen en zich zullen inspannen om toekomend jaar de rood witte kleuren nog hooger op te voeren. De Voorzitter maakte de vergadering bekend dat het comiteit een parig besloten had aan Th. Veys, op zijn vraag, zijn ontslag te verleenen en de redenen aanvaardde die voor dit ontslag pleiten. Hij zegde zich bij dit afscheid de tolk der ver gadering te gevoelen om Th Veys te bedan ken om de verkleefde diensten die hij aan C. S. Y. bewezen heeft en hem in zijn nieuwe club goed heil te wenschen. M. Bennett bedankte in naam van M Brown en in zijn eigen naam om de vriendelijke uit- noodiging van dezen avond en zegde dat 't voor hen beiden een genoegen zal zijn zich met de training bezig te houden en hoopte dat deze de prestatie der spelers en de uitslagen van C S. Y. op gunstige wijze moge be ïnvloeden. Daar M Bennett zich in 't Engelsch uitdrukte gaf makker Lucien een vertaling zijner aan spraak, vertaling die bijzonder bondig voor kwam M Michel Vanderbouwhede dankte namens de spelers den heer voorzitter en de commissie om het schoon feestmaal hen aangeboden. Hij was evenals de voorzitter van oordeel dat nog betere uitslagen kunnen bekomen worden en drukte het verlangen uit dat alle spelers zich aanstaande jaar nog meer zouden in spannen. Als de president wil, zegde hij, en als gij wilt, zich tot de spelers wendende, dan moet het gaan. En hij beloofde van ock te willen... M. Veys dankte den heer voorzitter om zijn vriendelijke woorden en verklaarde steeds met genoegen te zullen terugblikken op de seizoenen dat hij met zijn Ypersche ploeg- makkers heelt gespeeld. Hij eindigde met den kreet Leve C. S. Y. en Leve S. K. V. op luidruchtig handgeklap begroet. Gansch den avond door heerschte onder al de genoodigden de opgewektste stemming en het was reeds in de vroege uurtjes als de vroegsten eraan dachten te scheiden. Aangename wandelingen. Roeibooten. Vischvangst immer open. Fijne keuken. Lekkere dranken. CITAX voert er U heen voor den prijs van 10 fr. de rit. Tel. 100 Yper. »an gewaarborgde kwaliteit. Alle modellen Bij de Agenten.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 6