-HET YPERSC1 -IE - LA RÉaiQN D'VPF ?E£ Zondagrnst - Repos dominical 15' Jaargang, N' 10 - 9 Juni 1934 15e Xnnée, N° 10 - 9 Juin 1934 Bijvoegsel Supplément Blijde Gebeurtenis in de Koninklijke Familie Onze Ypersche GodsdieDstige plechtigheden Nécrologie Raymond - Amand - Tliéadore TAUREL André-Julien-Gorneille BENTIN Sterfgeval Heer Emile-Louis HOLLEBEKE Remercimenl Dame Coralie-Marie SCHEIRE Woensdag nacht, te u u 35, heeft Hare Majesteit Koningin Astri 1 het leven geschon ken aan een zoontje. Het pasgeboren prinsje heeft in het doopsel de voornamen ontvangen van Albert Felix Humbert Theodore Christian Eugene Marie, en zal i fficieel den tittl dragen van prins van Luik. Deze gelukkige gebeurtenis werd gansch het land door met groote vreugde vernomen en hier te Yper ook werd, van zoodra het nieuws Donderdag morgen gekend was, de nationale driekleur aan de openbare gebouwen en talrijke particuliere woningen gehangen. Het Ypersche biedt, met zijne beste weDSchen voor de gezondheid en de toekomst van Prinsje Albert, zijne eerbiedige geluk wenschen aan de Koninkli ke Familie. Wekeiijksch Overzicht Eens te meer stond men deze week op het punt al de gedane moeite te zien verloren gaan in de Ontwapeningsconferentie. Het schijnt daar maar niet te willen vlotten, want wat men er ook toe bijdrage van verschillen de zijden om overeenstemming te brengen, vinden alle vooruitgezette plannen een stron keisteen op hun weg en gedurig valt het werk te hervatten. Reeds zoo dikwijls werd uitstel gegeven, persoonlijke onderhandelingen aan gevat, tusschenkomsten bewerkt die toenade ring moesten brengen en alles was zonder uit slag. Nochtans heelt men eens te meer het gevaar der ontbinding kunnen ontgaan en de engelsche en de fransche ministers, die met kort afgebeten woorden tegenover elkander stonden, hebben het geschil weer bijgelegd. Thans wordt er eene nieuwe werking op touw gezet om Duitschland met behoud van al zijn rechten weer in den Bond te doen zetelen. Het schijnt dan ook, volgens de laatste berichten, eene uitgemaakte zaak te zijn, dat het Reich niet alleen zijne plaa's zal herinnemen bij de Conferentie maar ook in den Volkerenbond. Dit zou kunnen aanleiding geven tot doelma tiger besprekingen. Dit alles was deze laatste dagen rog het ernstigste voorwerp der gesprekken en dag bladartikels, en nu wordt daarvan al met eens onze aandacht afgetrokken door het onver wacht nieuws van een ministerieele crisis in België Onverwacht is wel niet het heel juiste woord, omdat er wel iets broeide, maar toch was 't voorval niet zoo brutaal verwacht en men leefde nog met de hoop dit te kunnen ontwijken. Hit gaat dan ook meer om per soonlijke aangelegenheden dan om regeerings zaken en 't ware dan ook niet te verwonderen dat de Koning weer aan den heer de Broque- ville zou vragen een nieuw ministerie samen te stellen. Op 't oogenblik dat wij schrijven kunnen wij daarover niet met zekerheid spre ken. In alle geval zou het zeer wenschtlijk zijn dat de crisis spoedig opgelost zij. Deze week is de zware kwestie der oor- logsschulden weer op het voorplan geko men. Men weet dat verschillige landen bij de vorige vervaldagen geweigerd hebben hunne afkortingen op de Amerikaansche schuld te betalen andere landen hebben een klein ge deelte ervan betaald om te bewijzen dat ze wel die schuld erkennen maar niet in staat zijn volledige vereffening te maken. Onder deze bevindt zich ook Engeland, Maar de Vereenigde Staten hebben laten weten dat zulke wijze van handelen niet meer zal aan genomen worden. Daarop heeft Engeland aan Amerika een breedvoerige uiteenzetting van het geval gestuurd om de onmogelijkheid van volledige vergoeding te bewijzen Het gaat er immers om eene som van 262millioen dollar 1 .Engeland drukt erop dat het ook schuldeischer is van belangrijke sommen en deze kan het voor 't oogenblik onmogelijk terug eischen zonder een nieuwen gevoeligen stoot toe te brengen aan de heerschende crisis. Wat meer is zou het pond daardoor weer eene hevige daling ondergaan tegenover den dollar, het gene zeer nadrelige gevolgen na zich zou slepen. Daarenboven mag men niet uit het oog verliezen dat de verbetering in den algemee- nen financieelen toestand dien men bekomen heeft, de vrucht is van i5 jaar buitengewoon zware lasten die op de natie gedrukt hebben. En ten slotte is het niet redelijk te vergen dat de bondgenooten zouden moeten betalen op de vastgestelde tijdstippen, zonder de minste toegevingen, als men, door toedoen van Amerika, een moratorium en veel schuldver mindering heeft toegestaan aan Duitschland dat oorzaak was dier schulden Iedereen ziet de juistheid dezer bemerkin gen in en rnen verwacht dat Amerika eveneens de gegrondheid ervan zal aannemen. Indien dit zoo is, verwacht men eene nieuwe over eenkomst tot het regelen dezer zware schulden en zal men zonder twist deze gewichtige vraagstukken eene redelijke oplossing kunnen geven. Daar ons land er ook groot belarg bij heeft ware zulks hoogst wenschelijk. RIK. De H. Sacramentsprocessie van Zondag 1.1. werd begunstigd met schoon weder. Langs de bevlagde straten werd de indrukwekkende stoet met godvruchtige belangstelling bewon derd. Op het rustal-aar der Groote Markt, gaf Z E. H Deken Vermaut, omringd der Yper sche Geestelijkheid, den zegen van het Hoog weerdige, terwijl het stedelijk Pompierskorps en de Harmonie Ypriana de eerebewijzen aan boden in tegenwoordigheid van het stedelijk magistraat en van talrijke flambeeuwdragers. De Bloemenhulde aan het Heilig Hert van Donderdag 1 1., was voor onze Ypersche schoolkinderen, onder de blijde zon, een her telijke betooging aan den Liefde Koning. Van uit St Pieterskeik, langs de Rijssel straat, Neermarkt en Leet, kwam de lange, kleurige bloemenprocessie, tusschen een haag van honderden gelukkige ouders, naar Sint Maartenskathedraal herschapen in een park van kinderen en bloemen. Daar werd onder het plechtig Lof, en de toewijding aan Jezus H. Hert, gezongen en gebeden voor orze christene huisgezinnen, voor kerk, stad en vaderland, en voorzeker ook voor ons nieuwgeboren belgisch Prinsje Albert. H. Hartefeesten te Watou De H Hartebonden van Yper zullen talrijk vertegenwoordigd zijn op de H. Hartefeesten in Watou den- ion dezer. Aan al de deelne mers laten wij vriendelijk weten dat Yper zich moet rangschikken in den stoet onder de N" 3g en ^o, en dat hun lokaal is bij den heer Stratsaert, herberg 't Paviljoen in de Rousbruggestraat, Nr 3g. Monsieur et Madame Auguste Taurel-Lavigne Monsieur Joseph Taurel et sa fille Louise Monsieur Fernand Taurel Madame Veuve Demazure-Taurel Monsieur Frans Demazure-Polaert, leurs enfants Monsieur Louis Demazure Les families Houssa, Caverenne, Anciaux et Mélon, ent la profonde douleur de faire part de la mort de leur fils, frère, oncle, neveu et cousin blen-aimé MONSIEUR Architects - Expert né a Liége, le 8 Juin 1895, décédé Ypres, le 4 Juin 1931. Les amis et connaissances qui, par oubli, n'auraient pas re?u de lettre de faire part sont priés de considérer le présent avis comme en tenant lieu. Rue Longue de Thourout, 12. Madame André Bentin, née Jeanne Louarn Madame Veuve Médard Bentin-De Rycke Madame Veuve Pierre Louarn Van Wynsberghe La familie Bentin La familie Louarn ont la douleur de faire part de la perte cruelle qu'ils viennent d'éprouver en la personne de MONSIEUR leur époux, fils, beau-fils, frère, beau-frère, oncle et parent bien aimé, né Poperinghe, le 15 Février 1901, et pieuse- ment décédé Ypres, le 2 Juin 1934. Les personnes qui, par oubli, n'auraient pas re(u de lettre de faire part, sont priées de considérer le présent avis comme en tenant lieu. Hötel Skindies, Place Colaert, Ypres. Vrouw Emile Hollebeke, geboren Marie Boudry Heer Daniel Hollebeke Heer en Vrouw Maurice Depuydt - Hollebeke en hunne dochter Marie-Jeanne De famiiiën Hollebeke en Houdry, melden met diepe droefheid het afsterven van hunnen teergeliefden echtgenoot, vader, schoonvader, groot vader en bloedverwant, geboren te Yper, den 16 December 1877, en aldaar godvruchtig overleden, den 7 Juni 1934. De lijkdienst, gevolgd van de teraardbestelllng in den familiekelder, zal plaats hebben in St Maartens Kathedraal, op MAANDAG 11 JUNI 1934, om 10 uur. Vergadering ten sterfhuize, Kalfvaart, 29, om 9 u. 30. De vrienden en kennissen die, bij vergetelheid, geen rouw brief zouden ontvangen hebben, worden verzocht dit bericht ais dusdanig te aanzien. Monsieur Julien Ferrand. ses enfants et petits-enfants Monsieur et Madame Jéróme Mahieu-Ferrand et leur fille Jacqueline Monsieur et Madame Maurice Blootacker-Ferrand et leur fille Cécile Madame Veuve Ernest Ferrand-Van Houssel et ses enfants; Les families Scheire, Ferrand, Dewaele Delvaux, Boyaert et Dehem, remercient par cette voie, les amis et connais sances pour les nombreuses marques de sympathie qui leur ont èté témoignées lors du décès de leur mère, grand'mère, arrière-grand'mère, belle-soeur, tante, grand'tante. cousfne et parente bien-aimée Veuve de Monsieur Henri FERRAND et pout leur presence l'enterrement. ZIELMISSEN Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 10 Juni. om 8 uur, in de keik van hut Belle Godshuis, tot zielela- fenis van Vrouw Virginie WERREBROUCK. He familie Werrenrouck. Vrie ,den en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te woaen die zal gezongen worden op Zondag 10 Juni, om 8 V, uur, in St Jacobskerk. lot ztelelafenis van Vrouw Zulma BAELEN dochter van den Welkom. Vrienden enkennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen, die zal gelezen worden op Zondag 10 Juni, om 11 y, uur, in St .Maartenskathedraal, tot zielelafenis van Heer Jules PLATTEAU der Kloosteipoon. Les amis et connaissances sont priés d as- sister ala V1ES3E DE REQUIEM qui sera célébrée le Dimanche ÏO Juina 1: V4 h en la Catbélrale St Martin, pour le repos de laaie de Monsieur Jules PLATTEAU du Cloitre St Martia. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 17 Juniom guur, ia. St Niklaaskerk, tot zielelafenis van den Heer Aimé SIERENS. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de JAARMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 17 Juni, nm rr 1/2 uur, in St Maartenskathedraal, tot zitlelafenis van Heer Camille VANDEN BERGHE en zoon Georges. Vrienden en.kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 24 Juni, om 7 uur, in de Parechiale Keik van BRIELEN, tot zielela fenis van Heer en Vrouw Louis DUMORTIER - DE WITTE. De Apotheek van I La Pharniacie de M' HOU TE KI ER Meenenstkaat oRue de Menio is ALLEEN OPEN Op Zondag 10 Juni reste seule ouverte lr D imanche 10 Juin

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 11