SCHIETING K0FFIES en CHIC0REI met PREMIEN Christiaens S Devolder KortrijK Dickebusch-Vijver Ti koop in alle goede winkels. - Premieilepet i G. Laroye, 20, Soomgaardstraat, Yper. Groote Inhnldigingsschietiog HandbooomaatschappijÏPER-HOEKJE COMBATSCHIETIN 6 Bezoek aan EISCHT ALTIJD EN OVERAL DE De Beginnelingen BOKSEN Ypersche Globetrotters Leest en verspreidt Het Ypersche Zaterdag 9 Juni 1934 Zondag IO Juni 1934 PRACHTIGE FONDATIE M. G. LOUF Oppervogel100 Fr. 2e Oppervo'el (niet te verloten) 50 Fr, 2 Zijdvogels, ieder 5o fr. 100 Fr, 2 Kallen, ieder 25 fr50 Fr, Alle vijf schutters een primé van 5 Fr. meer. INLEü 1350 Fr. KLEINE VOGELS 10 Fr. GEMEENTE WESTOUTER Vlaamsche Toeristenbond - leper Zondag 10 Juni 1934 Allen naar Dickebusch-Vijver op Zondag 10 Juni Vlaming is en die mannen afdroogde in den sprint als Cornez, Chocque en Louyet. De ver rassing van die mannen zal wel groot geweest zijn. Uitslag i. Vanderdonck, 3io km in 9 u. 25 min. 2. Cornez op 1/2 lengte 3. Chocque 4. Louyet 5 Hoiner 6. Fournier 7. Le Gofl Y. De grootste attraktie van dezen wedstrijd was echter Morand die met de velocar van Francis Faure bijwijlen aan 5o per uur bolde maar in het klimmen steeds werd bijgehaald, niettemin den koers uitdeed en op de 14'plaats eindigde. De onafhankelijken waren deze maal aan den slag in de Ronde van Vlaanderen, en al hoewel mannen als Spiessens, Gerard De smet, C. Van lendriessche algemeen als favori werden vooruitgezet, leverde de Rosse van Harelbeke.ook Defoordt genoemd, den schoon sten koers zijns levens en betoonde een mees terschap dat enkel kan vergeleken worden aan dit van De Caluwé verleden jaar in de Ronde van België Proficiat Foorie Uitslag 1. André Defoordt, 182 km. in 5 u. 3o min. 2. Cam Vermassen op 3o sec. 3. Cyr. Vandenberghe op t lengte 4. Lam bert Armand op 2 lengten 5. Kint Marcel op 1/2 lengte 6 Couserière Oswald op 5o sec. 7. Porré Gerard op 55 sec. 8. Dis- seaux 9. Vandenbosch Leopold 10. Cam. Vandendriessche. In Brussel Ouppeye, een koers welke ver leden jaar nog op den kalender der beroeps renners voorkwam, waren ditmaal de onafhan kelijken aan den trok en een nobel onbekende als Villez schaafde de pijp en de baarden. Uitslag 1. Villez Louis, 160 km in 4 u. 39 min. 2. Trekels Louis op 1 lengte 3. Janssens Lambert op 35 sec. 4. Marchand Albert 5. Rebecai 6. Moerman. Enkel Janssens is een bekende, de anderen zijn het kaf van het gezifte koren dat aan de Ronde van Vlaanderen deelnam. Bij de Juniors, wel wat spel niet min dan een 20 tal proeven die ons te verre zouden leiden, en daar hier in de streek geene proe ven werden betwist zullen wij algauw er over heen stappen met slechts deze te vernoemen der steenbakkerijen Davelooze en Dumarey te Heyst-aan-zee, welke 2 winners zag, zegge Pol Maes en Boelaert die, na een krakeel door de wederzijdsche supporters uitgelokt, het op een akkoordje gooiden in den vorm van kop of munt wie den zegepalm ging medenemen naar huis, en die aan Pol Maes terecht kwam. Nog niet veel geweten hé, en nochtans zoo. Ja, hierover heb ik het du in 't bijzonder. Ze, dit zijn Woets, Verbeke, Salomé, Flori zoone, trokken naar Westoutre om 55 km. af te lappen. 4 maal den Rooden- en 4 maal den Zwartenberg a. u. b. en dit voor beginnelin gen. Of ze ginds waar willen voor hun geld. Nu 't was de moeite ook, en om dit jong ge weld aan den slag te zien in die West- Vlaamsche bergen, zou men zich nog eens de verplaatsing getroosten. Woets had echter ongeluk, brak de as van zijn wiel en kon echter maar 8' eindigen, Salomé moest het afgeven, maar wie daar de held van den dag was, was Jerome Verbeke die door zijn klim mersgavm iedereen verbaasde. Hij trok bij iederen berg op aan 't peloton dat weldra maar uit 3 mac meer bestond en leed jammer genoeg bandbreuk, alswanneer hem de 2e plaats niet meer kon ontsnappen. Nu kwam hij nog 6e aan en Florizooze io'. De moed er in houden jongens en een slechte dag is geen slechte eeuw, 't was toch wel, gezien er 45 vertrekkers waren. Woensdag begon de Ronde van België voor beroepsrenners door La Dernière Heure uitgeschreven en gaande van Brussel over Luik, Luxemburg, Namen, met vandaag aan komst op de Pieter Tacklaan, vlak achter de statie in Kortrijk. De laatste rit Kortrijk Brussel over Meenen, Ypepf Poperinghe, v l i Oostvleteren, Veurne, Nieuwpoort, Oostende, Brugge, Gent, Brussel zal dus hier Zondag de stad doortrekken om 9 ioure. De,leiding en de zorgen van den ordedienst zullen verricht worden door de veloclub Vereenigde Sport vrienden» aan wiei lokaal «Ville de Courtrai», Statiestraat, de kontrool is ingericht. De koers zal volgenden weg door de stad afleggen. Meenenstraat, Groote Markt, Boterstraat, Tempelstraat, Statiestraat. René Colaert- plaats, Maarschalk Fochlaan, Capronstraat, Vlamertinghesteenweg. De I* rit der ronde gaf aanleiding tot een bitsigen strijd. Fons Deloor alleen voorop had reeds de overwinning in zijn bereik toen hem een noodlottige veiflau ^ing overkwam en hij zich door Roels, O. Van Hivel, Joly en Dy zers moest laten vervoegen De uitslag r. Roels Louis 6 u. 42' 19" 2. Van Hevel Odiel 6 u. 42' 22" 3 J oly Emile 6 u. 42' 22" 4. Deloor Alfons 6 u 42' 22" 5. Dyzers Constant 6 u. 42' 26^' 6 Noterman Richard 6 u. 43'02" 7. Cardinaels Mathieu 6u. 44' 44"; 8. Vervaecke Julien.6u. 44'44"; 9. Roosemont 6 u 44' 44" 10. Houyoux 6 u 45' 35". De tweede rit werd eveneens een lastigen koers. Regen en wind waren van de partij. Jef Moerenhout zegevierde in den sprint op een peloton van li man. Constant Dyzers, die den votigen dag een schoonen koers deed, maest tengevolge van breuk opgeven. De uitslag 1. Moerenhout 8 u 3g' 58" 2. Cocqueriau 3 Vanderhaegen J. ;4- Capelle Constant 5. Deloor Gust 6. Deloor Alf. 7. Ex aequo Schallier C., Verniers Alf., Sar- deur Cyr., Gardier, Degreef allen in denzelf den tijd. Sprinter. Zoodat de lang verwachte kampen op het Eiland niet doorgingen door het slechte weder. De inrichters kennen waarlijk geen geluk. Nochtans waren alle kampers er aan wezig en 't belooft voor van dezen avond dat die uitgestelde meeting dubbel succes zal weten te halen. Voor wie eene richtlijn be geert, hoeft enkel te weten dat in den hoofd kamp Allaert van Wervik optreedt, die toch drie weken geleden, tegen Harrie Scillie, ex kampioen van Europa die wereldkam pioen Al Brown in zijn zegerace deed falen, acht rounds dapper weerstand bood, het slechts door oogblessuur moest afgeven, tegen het dapper vechtersbaasje uit Moes kroen, Fourneau, die in Noord Frankrijk tal van ie klassers uitboorde. De nevenkampen worden evenwel verzorgd en geloof me vrij, de inrichters dienen beloond te worden, want om zulk programma te verwezenlijken, is er aanmoediging van noode. Allen, dus naar het Eiland bij Rudolf. Gong. Geheel onverwacht kwam 't nieuws ons Zaterdag avond verrassen dat G. Burggraeve en M. Reydant reeds van hun tocht rond Europa hebben moeten afzien en terug in ons midden zijn weergekeerd. Eenigszins ontmoe digd door de tegenslagen die zij ondervonden bij den vei koop van hunne kaarten, met welke zij in hun levensonderhoud moesten voorzien, en ook omdat zij, voor het binnentreden van Engeland een zekere som moesten kunnen voorleggen, zijn zij genoodzaakt geweest om, eens te Cherbourg aangekomen, het te laten steken. Toch mogen we zeggen dat, niette genstaande die hindernissen, de dappere gaanders reeds in den loop van 21 dagen den afstand hadden afgelegd van 720 kilometer, die door de verschillende steden welke zij doortrokken op hun gidsbor k met een stempel werd voorzien. Hier teruggekeerd, koesteren zij nu plannen om, eens uitgerust, er een anderen tocht op te wagen, die misschien hen beter moge verloopen. Gaander. om 5 uur 's avonds voor de leden der Yprrschs Maatschappijen Zooveel vogels als schutters, oppervogels en primés inbegrepen. Aftrek 10 op de hoogvogels, 5,% op de primés en o,25 op de kleine. Inschrijving in 't lokaal Yper Hoekje bij de We Maurice Dumortier van 1 1/2 u. tot 2 1/4, om ten 2 1/41 uur stipt te beginnen schieten tot 6 1/2 uur. Een peloton blanc voor de latekomers. Het bestuur beslist bij slecht weder of onvoorziene gevallen. Zwartenberg (Hotel Casino) der Staande Pers Op Maandag 11 Juni 1934 Oppervogel 100 Fr. Zijdvogels, 2 van 5o fr. 100 Fr, Kallen, 2 van 25 fr. 50 Fr._ Inleg 16.50 fr - Terug 15 fr. Zooveel vogels as schutters, oppervogels inbegrepen. Inschrijving in het lokaal Casino van 2 tot 2 1/2 uur, om aanstonds te beginnen schieten tot rond 6 1/2 uur. NAAR BELLE Ter gelegenheid van den 3" Verbroederings dag van den V. T. B. op de West Vlaamsche Bergen wordt op Zondag 17 Juni, door tak leper een autotocht ingericht naar Belle. Vertrek te leper op de Groote Markt te 10 uur. Na aankomst te Belie, bezoek der stad onder deskundige leiding Te 12 uur naar den Zwarten Berg, alwaar middagmaalte 14 3o u. verder naar den Roo den Berg en te 18 uur naar Westouter alwaar concert. Inschrijven Klein Stadhuis, Groote Markt of Cartonstraat, 16 aan 8 fr. van het Muziek van de Veloclub Vroolijk en Vrij van Wevelghem. Om li 1/2 uur: Aankomst aan Dickebusch- Vijver. 's Namiddags Concert door het Muziek van Vroolijk en Vrij onder leiding van M. Claeys. Kluchtliederen door Jef Du- thoy. Roeitocht op den Vijver met muziek, 's Avonds Bal Populaire

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 6