8 Un Jubilé de 50 ans Nos Visiteurs A l'occasion des grandes fêtes de la Renaissance d'Armentières Tarif Spécial CITAX Tél. 100. 13th Belgian Field Artillery Gevonden en Verloren Voorwerpen Onze Scheepvaart Voorbereidende proeven Middelbare studiëngetuigsehriften Voor de Slachtoffers der MIJNRAMP van PATURAGES Overtredingen der Alcoholwet Allerhande Nieuws Notarial In Memoriam 10e Tentoonstelling Syndicat des Hoteliers d'Ypres Burgerlijke Stand van Yper Aankomst van een schip gewtne kolen Jeudi dernier, M. Sobry, ancien bourg- mestre d'Ypres, a requ chez lui k diner ses confrères et les magistrals d'Ypres, afin de les remercier pour la fète qui lui avait été oflerte k l'occasion de son jubilé de cinquante anrées de pratique professionnelle au barreau. La plus grande cordialité a régné pendant teute l'apiès midi et les convives ont pu cor stater que la santé du jubilaire s'était com- plètement rétablie des fatigues que lui avaient apportées ses forctions de bourgmestre. Nous lui présentons aussi nos félicitations et ros souhaits de bonne santé Samedi dernier, dans le courant de l'après midi, nous est arrivé un groupe important de membres de l'Amicale du 87* régiment de ligne, du 287* et de la 10* territoriale de St Quentin. Ces visiteurs ont déposé une ger- be de fleurs naturelles, cravatée aux couleurs franqaises et belgi s, au pied du Beffroi, sous la statue de noire regretté Roi Albert. Après avoir parcouru la ville, leurs autos les ont em- mené, vers 6 heures, en direction de Dixmude. Le dimanche matin ils sont arrivés a 8 h. 3o a Nieuport cü ils furent rtqus par une déléga tion avecdrapeaux des in valides et des anciens combattants Après avoir assistune messe de requiem, ils furent requs a l'hötel de ville et déposèrent ensuite des fleurs au monument des morts de Nieuport, au mémorial du 87' et au monument de l'Yser. De Nieuport ils se rendirent encore a Coxy de et flnalement a La Panne. Nous rappelons que c'estdemain, Dimanche 10 Juin, et non le Samedi 9 Juin, comme nous l'avions annoncé erronément, que notre ville recevra la visite d'environ 35o aud-Africains, pour la plupart des anciens combattants qui, dans les rangs de l'armée Anglaise, ont coo péré a la défense d'Ypres. Nous croyonssavoirqu'ils séjournerontcinq jours en Belgique. Leur voyage se fait sous les auspices de la Section Beige de la Fédération Interalliée des Anciens Combattants (F. I. D. A. C dont le lieutenant général Pontus est l'actif président. A 12 h. ils déposeront des fleurs au monu ment des Morts Yprois, et a 14 h. 3o une céré monie aura lieu sous la Porte de Menin, au cours de laquelle le Last Post sera sonné. Le soir, a 9 b. ils assisteront également a la sonnerie du Last Post, qui sera peut être sui vie du Réveil. II est probableque le Ministre de la Défense Nationale se fera repiésenter a la cérémonie. De oud-strijders van het gewezen i3th Field Artillery van Yper en omstreken, worden vriendelijk verzocht naam en adres te laten kennen aan den heer Gruson, 3g, Dixmude- steenweg, Yper, voor het vormen eener gewestelijke sectie. Gevonden Zaterdag 2 Juni, door Mevr. Jeanne Vanmaeckelberghe, vier paar slaffers waarvan drie met koorden zolen en een in cacutchouc. Maandag 4, door M. Prosper Verleure, een paar handschoenen. Door M. Gaston Beun, een huissleutel. Dins lag 5, door M Henri Sobry, een hand schoen. Al deze voorwerpen berusten ten politie- bureele. Verloren Maandag 4 Juni, door Mevr. Robert Millot, van Rijsel.een zilveren broche nabij Zillebekevijver. Terug te brengen tegen goede belooning bij M Henri Carreyn, bewa ker van den vijver, te Zrllebeke. Dinsdag 5, door M' Andréa Baert, Tempel straat, 9, een paternoster in een bruin lederen zakje. Woensdag 6, een portefeuille eenig geld be vattende alsook eenzelvigheidspapieren op naam van Me Marguerite Cardinael, St-Jacohs- nieuwweg, nr 8, Yper. Aldaar tegen belooniDg terug te bezorgen. Binnengevaren Vrijdag 1 Juni, de André (schipper De- boeuf), met 20 ton beurtgoed v. verscheidene. Zaterdag 2, de l eux Frères (schipper La Haye), met 111 ton hout voor M. Vergracht te Yper. Maandag 4, de Vier Gebroeders (schip per Hertog), met gg ton graan voor MM. Rlootacker en Vermeersch te Yper de «Sidonie» (schipper Schuddinck), met 125 ton graan voor M. Vandeputte te Yper. Dinsdag 5, de Stad Lokeren I (schipper Vermoens), met too ton graan voor M. Van depuite te Yper de Irène (schipper Pauwels), met too ton graan voor MM. Blootacker en Vermeersch te Yper. Woensdag 6, de Oudstrijder I (schipper Wintein), met 108 ton kelen voor M. Degeest te Yper de Leonard (schipper De Bondt), met 100 ton graan voor M. Hollebeke te Yper. Weggevaren Vrijdag 1 Juni, de André (schipper De Boeuf) met i5 ton beurt de «Leona» (schip per Deloz), bevracht met 143 ton oud ijzer door de Wed. Vandamme te Yper. Z iterdag 2, de L'active (schipper Vande Berghe), bevracht met 100 ton baksteen door de Briqueteries Yproises De afgevaardigde van de Regeering zal, in het Provinciaal Bestuur te Brugge, bureel 12, van 9 tot 12 uur, zon- en feestdagen uitgezon derd, de aanvragen om inschrijving op de voorbereidende en aanvullende proeven en om bekrachtiging van de middelbare studiënge tuigsehriften (hoogere graad) aanvaarden 1°) voorbereidende en aanvullende proeven (i8 zittijd) van i5 tot en met 25 Juni a. s 2°) voorbereidende en aanvullende proeven (20 zittijd) van 4 tot en met 14 Augustus a. s 3 overleggen van de getuigschriften van 2 tot en met 10 Juli a. s. Schriftelijke aanvragen worden streng ge weigerd. De liefdadigheidsmaatschappij De Lustige Vrienden bedankt de Ypersche bevolking voorden milden s»eun dien zij gege ven heeft voor de ongelukkige slachtoffers van Paturages en maakt meteen kenbaar dat de omhaling de som van 2184.45 fr. opge bracht heeft. Het Bestuur. In het jaar ig33 werden er 1861 herbergiers en 108 houders van geheime drankhuizen ge straft om alcohol verkocht te hebben. Voor het eerste trimester 1934 liepen, om dezelfde reden, reeds 462 herbergiers en 3i houders van geheime drankhuizen een veroor deeling op. Yper. Auto - ongeval. - De E H Deconinck, onderpastoor van Sint Maartens parochie, was deze week Woensdag, ter ge legenheid der eerste communie, een familie feestje te Esquelbecq, nabij Wormhoudt (Fransch Noorden), gaan bijwonen 's Avonds bracht men hem per auto terug naar H ïze- brouck, toen de geleider, ten einde een bot sing met een ander voertuig te vermijden, plotselings een zwenking aan het stuur gaf met het gevolg dat de auto tegen een muur terecht kwam. De E. H onderpastoor werd door glasscherven gelukkiglijk zonder veel erg ge kwetst, doch waarschijnlijk tengevolge van het verschot boezemt zijn toestand toch eenige onrust in. Wij wenschen den ijverigen en sympathie ken onderpastoor van ganscher harte een spoedige en algeheele herstelling. Poperinghe. Botsing. Op den hoek der Vlamingstraat en Gasthuisstraat werd de auto van den heer P. Verly, die een eere communicant vervoerde, aangereden door de camionnette der brouwerij Hauspie. De eerste auto alleen werd door den schok wat bescha digd. doch de inzittenden kwamen er gelukkig met den schrik van af Een onderzoek werd ingesteld. Hollebeke. Autobotsing Woens dag namiddag is de autobus Yper-Komen, komende uit de richting van de Kortewilde, in botsing gekomen met de autocamionnette van H Blanckaert te Yper, komende van Yper. Alles bepaalt zich gelukkiglijk bij eenige stof felijke schade die tamelijk geiing is. Est accep'é la démission de M. J. Simpe*- laere, de ses fonctions de notaire a la iési- dence de La Panne. Est nommé notaire a la tésidence de La Panne M. P. J Simpelaere. Jeudi matin ont été céléhfées en l'église 3t Jacques, au milieu d'une nombrcuse assis tance, les funérailles dc Monsieur Raymond Taurel, a'chitectr- xpeit, enle^é ap ès une courte maladie a l'afhc ion des siens, a 1'are de 3g ans. Venu de Liége avec s n vér érable père pour collabort-r a la reconstruction de nos régions dévasiéjs, il avait acquis par sa droi- tu'e. son afftbili'é et sa touchante piété filiale l'estime gérérale des Yp-ois. Le symp .thique et regretté défunt laissera parmi nous le souvenir d'un excellent conci- toyen. Que son ame repose en paix dans le sein de ijieu. Nous présentons a ses parents éplorés, Monsieur et Madame Auguste Taurel Lavigne et leur familie, l'hommage de nos condoléan- c< s émues. Frarciscaansche Missienaaikrans van leper Van Zondag 10 tot Zondag 17 Juni 1934 der Werken van den Naaikrans, in de lokalen der H Harteschool, Capucienenstr.28, IePer. De Tentoonstelling is open 1) op beide Zondagen van na de 7 ure Mis tot 12 ure, 's namiddags van 2 t/a tot 7 ure 2) op de weekdagen van 2 1/2 's namiddags tot 7 ure. Op Zondag 17 Juni, Sluiting der Tentoon stelling. Te 4 ure, Groote Tombola ten voor-- deele der Missies. Secrétariat 2, Avenue Maréchal French, YPRES- LISTE des hoteliers iv cor por és dans le syndicat qui vievt d'étre constitué Hotel Ypriar.a, Avenue V.1 French,- Ypresi fcpéa Royale, Grand'Place, A la Lune Splendid Britannique Trcis Suisses Excelsior Nottingham Heuse Régina Bodéga Prince Albert, Place Colaert, de la Gare des Brasseurs Aigle d'Or Skindies Cosmopolite, rue de la Station, du Nord L'Ilot Eiland Majoorgracht Restaurant Etang de Z.llebtke Z llebeke— Le syndicat a décidé d'arrêter toute musi- que, chaque soir pendant la sonnerie du Last Post Les m mbres hoteliers feront preuve de solidarité en se conformant a cette décision Verklaringen van 2 tot 8 Juni iq34 Geboorten BehaeneNoël, Hondstraat, 10. Dumortier Antoine. Boomgaardstraat, 23. Desodt Gerard, Rijssel- steenweg, 46c. Huwelijk Hue Roger, fabriekwerker en Dieusaert Julia, werkvrouw, beiden te Yper. Overlijdens Dejaegher Octavia. 56 j. huishoudster, echt" Degroote Acbilius, Kemmelstwg, 16 Bentin André, 33 j. hotelhouder, echtg' Louarn Joanna, René Colaertplaats, 19 Taurel Raymond, 39 j bouwkundige, ongehuwd, Lange Thouroutstraat, 12. Hollebeke Emilius, 57 j., z. b echig' Boudry Maria, Kalfvaart, 29. D'hont Richard, 87 j:, gewezen apotheker, echtg' Pladys Silvine, Statiestraat, 6. Huwelijksbeloften Augustus Verleure, garnierder, ert Mariette Vandenberghe, z.b., beiden te Yper.Albert Gille- bert, electriekbewerker, te Yper en Emila öraem, dienstmeid te Rousbrugge Haringhe. Clément Mackelberghe, scbippe te Dunkerque Frankrijk) en Héiène Deman, schipperin te Yper. Firminus Lebbe, handelaar, en Maria Dessaer, klak- kenmaakster, beiden te Yper. Rudolf Claeys, propagandist, en Magdalena, Vansevenant, z.b. belden te Yper. Maurice Lemiegre, timmerman, en Irena Mesdom, z.b beiden te Yper Urbanus Lesage, wever, en Marietta Indervuyst, z.b. beiden te Yper. Maandag a. s. zal ter kaai een schip komen aanleggen met een lading kolen in noten (5o/8o) en giove vlamkolen, te verkrijgen tegen den prijs van 14 fr. de honderd kgr. thuis besteld, gedurende de ligdagen van het schip, 't zij van Maandag tot Woensdagavond, Voor verdere inlichtingen of bestellingen zich wenden lot Remi DEGEEST DE- PU YDT, Kruisstraat, 174, Yper, Tel. 227.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 8