-kei r-r^ Ons nieuw Mengelwerk COIFFEURSALON Michel E3eirnaer*t Mengelwerk van Het Ypersche Nr 26 Roman door A. BRULEZ /ervols;) Mijn vrouw en ik stonden achter het gor "dijn, bevend van schrik deze at mesl ichtofLrs -te bekijken, toen er vóór onze deur eene jonge vrouw, die alleen voortsukkelde, in bezwij ining viel Een soldaat, die achter haar aan kwam, bekeek ze even met van haat gloeiende oogen en deed de beweging om zijn bajonet <door haar lijf te jagen We sloegen de handen -van schrik en afschuw voor de oo^en. Eer wij durfden opzien werd er op de deur geklopt «rstondeen officier op de stoep Half dood -wan schrik deed ik open en kreeg bevel de wroow binnen te nemen, die hij door zijne -tusschenkomst van een gewissen dood gered had. Ze was in gez-genden toestand. Dokter Deroo zat sprakeloos, zwaar adem halend, met dikke zweetdiupp-ls op het voor hoofd en met gespannen aandacht teluisteren. Mr Dereul ging verder Wij gaven de ongelukkige een goed bed, -verzorgden ze tot ze weer oijkwam en stelden haar gerust Dan vertelde zij ons haar droevig Tot en hare levensgeschiedenis Daarop stelde .zij mij een gezegeld papier ter hand, waarop zij een paar woorden met potlood bijgeschre ven had en vroeg mij daarvoor goed zorg te willen dragen, indien er iets met haar moest gebeuren. Den tweeden dag schonk zij ons, ten koste van haar leven, een lief meisje, dat -wij volgens hare begeerte Paula doopten Paula hijgde de Dokter. Paula Pladel hier is het gezegeld stuk De belofte de belofte aan myn Paula .snikte hij en las door zijn tranen heen de woorden in potlood Raph, zorg voor ons kind Het was hem te machtig en voluit snikkend, niettegenstaande de aanwezigheid van den vreemdeling, liet hij het hoofd over de armen op tafel vallen en weende zijn smart los. Al met eens opschietend, greep hij den arm -van M. Dereul en vroeg angstig. En dat kind Is uwe dactylo God zuchtte hij, wat ging ik doen M. Dereul liet een oogenblik den in de war gebrachten Dokter aan zijne gevoelens over en zei dan Ik moet u mijn verontschuldigingen aan bieden, Dokter, om eene zware fout, mis schien. Dewelke Dat ik u niet vroeger heb trachten te vinden. Maar toen de oorlog voorbij was, tel de het kind reeds meer dan vier jaar. Het was zoo lief, zoo aangenaam.... en wij hadden geen kinderen Ik twijfelde sterk of ik u pleizier kon doen met die jeugdgeschiedenis weer aan te brengen.... en 'k liet het zoo Toen we later naar Leuven gingen wonen weckte ik alleen voor hare toekomst als voor mijn kind Dat was geen jeugdgeschiedenis Het was de diepste, de echtste liefde die ik ooit gekoesterd heb of koesteren kan Maar nu heb ik mijn kindmijn Paula Hij duwde op een belknop. Vraag Mejuffer .e..., de Dactylo, hier te komen zei hij tot de aanloopende meid en zeg aan Franz dat hij de auto mag bergen, we gaan niet uit. Enkele oogenblikken later trad het meisje in de deur Oh Bon pa riep ze met schrik uit en liep na eene korte aarzeling bij den Dokter schuilen. Kom, Paula, bij uw vader zei de Dok ter haar met nog ongekende liefde beziende. Ik heb geen vader riep ze heftig uit. Hij lachte fier Gij hadt geen vader maar thans wel, Paulatje. Wie Waar vroeg ze verstomd. Ik ben uw vader, Paula, kóm hier dicht tegen mij aan en omhels mij. Zij wist niet wat doen of wat gelooven en keek beurtelings de twee mannen onder vragend aan. M. Dereul lachte nu ook en knikte. Ja, Paula, Dokter Deroo is wel uw vader, wij hebben hem gevonden I Oh, vader, riep ze dan eensklaps uit, mijn hart had u reeds lief, als een vader, vóór ik dat had kunnen denken En zij omhelsde hem zoo heftig, met beide armen, om het hoofd, dat bij zich moest los werken en lachend zei Ik smacht Maar vroeg ze dan weer ernstig uitziende, hoe nu met die andere zaken Afgeloopen riep haar vader, geen spraak meer van Oef 1.... en wat zouden de ouders van André NU zeggen André vroeg Raph Dat is de jonge medicus bracht M. Dereul in. Ah ah deugniet. dat geheim dat gij wel wist te verzwijgen. Zij bracht vei legen den vinger op de lip en bloos le. Wel, zei de D kter, als ik alles in regel gesteld heb met U, zal ik die menschen zelf gaan vinden. Dat zal nu ook wel gaan. Paula vloog hem weer om den hals en sprong dan naar hiar pleegvader om hem dit maal ook te omht lzen. En dat is nu André met Paula, zijne vrouw, die gij op het tennisplein bij mij gezien h :bt I oesloot Raph zijn ve h tal 3 Ik wensch u van harte geluk I zei ik met genoegen, nog onder den indruk van zijne boeiende geschiedenis. De zon begon stil aan af te schuiven op haar ronde hemelbaan, om een bad te gaan nemen in 't Westen. En of ze ons wilde uit- noodigen tot haar te gaan, legde zij op 't schommelend tapijt der wateren, die groen» grijs en blauw, met witte kanten boordjes hier en daar, hunne oneindigheid voor ons uitstrek ten, een gouden pad van aan den zeerand tot aan den gezichteinder. Daar prijkte zij in avondglans als de gulden poort tot het geluk. Ik deed zulks opmeiken aan Raph. Inderdaad, zei hij, maarwat al klip-- pen op die gulden baan Iedereen wordt er door aangelokt, doch men vergeet dat men er kan schipbreuk lijden, verzinken, geradbraakt worden door een storm, meegesleept worden in een draaikolk, verrast door duikbooten, gehapt door een haai I Kom kom riep ik uit, alles is voorbq en gij zijt bij eene andere gelukspoort aangeland Ge zegt raak, m'n Beste, en m'n geluk is dubbel groot, omdat ik die fout uit 't verleden heb kunnen herstellen Dit zeggende, kreeg hij een tennisbal op de borst, die hem verrast deed opspringen, ter wijl ten parelende vreugdelach om zijne schrikbeweging jubelde. Ah I die snaken lachte hij dan zelf op het aankomend jonge paar wijzend. Dadelijk stelde hij voor Hier Gust, m'n beste en oudste vriend, die me te Leuven reeds zeide, Paula, dat ik uwe moeder beminde vooraleer ik het zelf wist Mijnheer Du.iez André, met zijne teergeliefde echtgenoote. de tweede Paula Hartelijk werden de handen gedrukt en in gaande op de algemeene vroolijke stemming, voegde ik erbij Toekomend jaar hoop ik u allen hier in goede gezondheid terug te zien meteen derde Paula Bravo juichte Raph, terwijl de jongge huwden zich guitig in de oogen keken en dan luide mtêlachten. EINDE. Moderne voor Heeren Statiestraat, 43 YPER Reuk. <Sc Toiletartikelen Verzorgd werk Matige prijzen. Gewaarborgde PERMANENTEN zonder doom noch electriek bij Madame VERSTRAETE {Rechtover de Arsenaalfabriek). Faire nettoyer ou teiudre ses 1 vêtements chez J Kleederen door e est leur donner une nouvelle jeunesse. t in 't nieuw gekuischtof geverfd zijn wederom zooals nieuw. Glacage Américain de Cols et Manctietfes Schoone Strijkwasctl Kilowasch Succursale L. KNOCK AERT - JOOS Bijhuls 53, Rue de Dixmude n Diksmudestraat, 53 YPRES. II YPER. Toekomende week beginnen we een nieuw Mengelwerk HET GEHEIMZINNIG DOCUMENT van Christian Haugen, vertaald door P. J. A er ss ens. De trouwe lezers van Paula zullenwe -twijfelen er geenszins aan, dit nieuw mengelwerk even graag lezen, om niet te zeggen verslinden. HET GEHEIMZINNIG DOCUMENT zal hun zenuwen op een harde proef stellen, hun nieuwsgierigheid van stond af aan gaande maken en steeds doen klimmen. HET GEHEIMZINNIG DOCUMENT heeft zijn helden goed uitgebeeld. Miss Cynthia vooral zal de favorite der lezers van Het Ypersche worden Maar wat zal er van Mr Algy Rodney geworden, die lijn zucht naar avonturen niet kon bedwingen Zal het door'het lezen van het beroemde. GEHEIMZINNIG DOCUMENT nogmaals bewezen worden dat men niet ongestraft met vuur speelt Tot toekomende w ek dan. 17, Arsenaalstraat, 17, Yper PRIJS 50 FRANK - Friction gratis.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 9