HET YPERSCHE- Bijvoegsel LA RÉOION D'YPRES Zoadagrnst - Repos dominical Gemeenteraad van Yper 15e Jaargang, N' 12 23 Juni 1934 15' Xnnée. N° 12 - 23 Juin 1634 Supplément Wekelijkscti Overzicht U IN CHAN^ARD 6. - Openbare Onderstand - Openbare ver- kooping van een partij land. Eeuwfeest St Vincentscollege op 13 Oogst 1934 Bedanking Heer Francois COFFIJN Sterfgevallen Heer Charles-Jéróme Goudeseune Nécrologle Madame Gustave DOOLAEGHE ZIELMISSEN In Italië had dus de zoo beruchte bi een komst plaats van Hitler met Mussolini. Wij hadden wel gelijk ons niet uit te laten in gis singen over wat daar zou verhandeld worden, want zells na de bijeenkomsten na de veikla ringen die de pers werden voorgelegd is het niet klaar uit te maken wat tu?srhen die twee aanvoerders werd afgehandeld. Een punt schijnt nochtans zeker te zijn, 't is dat Musso lini de belofte zou afgedwongen hebben van Hi Ier om Oosteniijk met rust te laten en zijne onafhankelijkheid te eerbiedigen. Een belofte werd gedaan M tar wat kan het Hnler maken een belolte min of meer te doen Kan men zich werkelijk voorstellen dat Duitschland in derdaad zou afzien van den auschluss t. t. z de aansluiting van Oost* ni ijk bij het Reich! Na al hetgene daarvoor reeds in 't weik ge steld werd, waarlijk niet. Wat meer is, mag men niet vergeten dat Hitier geen Duiischer is maar een volblot d Oostenrijker, die van jongs af de vereeniging wenschte van al het duitsch spiekend volk. Bijgevolg zal hij dit plan niet zoo in eens laten steken,omdat hij eene in den wind vliegende belofte heelt gedaan Laten wij maar even de jongste gebeuitenissen na gaan en 't wordt klaar dat er sedert h* t uitspreken dier belofte volstrekt riets ver artderd is. De Nationaal- Socialistisch pro paganda tegen Djllfuss en zijne Regeering gaat even hevig door en den vroegeren aan voerder dezer partij, Frauenfeld, die naar Duitschland vluchtte, gaat daar maar steeds voort met geweldige redevoeringen uit te spreken tegen de Oostenrijksche Regeering. Ook de dagbladen, die nochtans zoo gekort vier kt zijn, gaan voort met hevige artikelen op te disschen. In Oostenrijk zelf worden er nog gedurig aanslagen gtpleegd en men bevestigt uit goedebron dat de moordtuigen uit Duitsch land afkomstig zija. Maar in het Reich zelf zullen er waarschijn lijk binnen kort weer gewichtige gebeurtenis sen plaatshebben. Het is er immers bijna niet te vermijden dat het duitsche geld weer te niet ga. Er bestaat voor het bankpapier aldaar maar eene gouddekking meer van 2,5 per hon derd. In zulke voorwaarden is het onmogelijk aan de Marken hunne huidige waarde te be- hou ien- Sommigen zien in de gebeurtenissen die daaruit zullen voortvloeiende oorzaak van den val van Hitler. Dit is niet noodzakelijk, om dat de man zoo machtig is, maar stilaan wordt men toch langs verschillige zijden scheuringen gewaar. Misschien is dit een voorteeken. Eenerzijds kan het niet meer verdoken wor den dat er een ernstige tegenstand gevonden wordt tegen den Staat bij de protestantsche kerk. De Regeering van Hitler heeft daar ook de hand opgelegd en van alle zijden ontstaat er tegenkanting, zelfs scheuring en ongehoor zaamheid, zoodat de Rechtbanken er duchtig moeten tusschenkomeu en bij heele reeksen veroordeelingen en verbanningen uitspreken. Nu ontstaat er eveneens protest en opstand tegen deze beslissingen. Daar moet onvermij delijk uit voortspruiten dat er onoverkomeluke inwendige moeilijkheden zullen ontstaan. De hoofdbisschop, Muller, door den Staat aange steld, tegen den wil van een groot gedeelte der protestantsche kerk, tracht hier en daar eenige toegevingen te doen om de gemoede ren te bedaren, maar dit zijn alleen lapmidde len, die den algemeenen tegenstroom niet zullen tegenhouden. Ook de heer Von Papen.de onder kanèelier, heeft in eene openbare rede niet kunnen nala ten erop te wijzen dat de jeugd, opgedreven door de princiepen van Hnler, te ver gaat in hare gewelddadige strekkingen, die tegen de katholieke jeugd opdruischt. D ze rede heeft eene geweldige opspraak verwekt en het valt niet te betwijfelen of hij zal aan zijne bedoe lingen eene andere wending moeten geven om niet in ongenade te vallen. Maar het feit alleen dat zulks inde tegenwoordige omstandigheden kan gebeuren is kenschetsend en duidt klaar aan dat er iets uit den haak is in het Algemeen beheer van het Reich. RIK. Dimanche soir, a 1'Hotel Excelsior, Mr Modeste Vanneste a de nouveau joué un solo-schlem avec sept cceurs dont quinte a l'as et six tièfles dont tierce a l'as Ses partenaires étaient Messieurs Remi Bouquet, P. Vanden- braam bussche et A. Vanderhaeghe. Pontoise. Zitting van Maandag 25 Juni 1934, om -8 uur DAGORDE r. Proces verbaal der zitting vat 14 Mei 1934. 2. - Stadskas Proces verbaal van nazicht z.de kwartaal 3. Stedelijk kerkhof - Grondvergunningen 4. Vaart van Yper naar den Yzer At' stand aan den Staat van een strook grond. 5 Autobus lier sten a) voor werkliedenver voer tusschen Poperinghe en Meen en b) idem over Dikkebwch. c idem over Vlamertmghe. 7. Openbare Onderstand Begrooting 1934 Overdracht van kredieten. 8 a) Nijverh idsschool aanvraag om erkenning b) Huishoudschool aanvraag om erkenning. c) Leerwerkhuis aanvraag om erkenning. 9 Wegen van groot verkeer Onderhouds werken Lastenboek bestek 10. Beiaard Oefeningsklavier. It. Zwemkom verordening wijziging. 12. Inhuldiging van het Belfort Politie verordening. 13. Tuindag 1934 Programma der feesten Krediet. 14. SlPieterswijk jaarlijksch feest aanvraag om toelage. 15. Mededeelingen. I E P E R Sedert weken en maanden zoekt het St Vin centiuscollege te leper alom zijne overal ver spreide oud leerlingen op op Maandag i3" Oogst aanstaande wordt het blijde eeuwfeest gevierd van ziln honderdjarig bestaan. Dat opzoeken werd door den grooten oorlog, hier meer dnn gelijk waar elders, fel bemoeilijkt, ja om zeggens onmogelijk gemaakt. En toch werden honderden adressen teruggevonden, dark aan den ijver en de toewijding der oud leerlingen, die de vreugde hebben leeren sma ken kimeraden uit vroeger jaren terug op te sporen en terug te ontmoeten dat breng* soms wondeie verrassingen. Binnen enkele dagen worden de uitnoodi gingen rondgestuurd raar alle brkende adres sen dit nieuws weze een dringenden oproep tot eiken lezer die in 't college van Teper stu deerde en er werd opgeleid, dat hij dadelijk elke mogelijke inlichting zou opsturen betref fende het tegenwoordie verblijf van oud leer lingen aan den Z E H Principaal van het St Vincentiuscollege, die ze met dankbaar heid en vreugde zal vernemen. Vrouw Weduwe Francois Cofiyn Dubois, kinders en familie, bedanken vrienden en ken nissen voor de blijken van genegenheid hun betoond tijdens het afsterven van hun teerbe minden echtgenoot, vader en familielid o en voor hunne tegenwoordigheid op de begra fenis Vrouw Charles - Jéróme Goudeseune, geboren Sylvie Adriaen en kinders Michel, Irma, Marie, Henri, Leon, Jules, Oscar, Gabrielle en Rachel De familiën Goudeseune, Descamps en Adriaen, melden met diepe droefheid het afsterven van hun teerge liefden echtgenoot, vader en bloedverwant, geboren te Kemmel, den 30 November 1885, en godvruchtig overleden te Brugge, den 20 Juni 1934. De lijkdienst, gevolgd van de teraardbestelling. zal plaats hebben in de parochiale kerk van Dickebusch, op DINSDAG 26 JUNI 1934, om 10 uur. Vergadering bij Alfons Goudeseune, Dorpplaats, om »s/« u. De vrienden en kennissen die, bij vergetelheid, geen rouw brief zouden ontvangen hebben, worden verzocht dit bericht als dusdanig te aanzien. Is in den Heer ontslapen in 't klooster der Congregatie van O. L, Vrouw van Lourdes (Oostakker) Eerweerde Broeder Dcodatus - (1 jubilaris in de w--reld lulif-n Derulle geboren te leper, den 4 April 1857, in 't klooster aanvaard, den 15 September 1877, er overleden den 16 Juni 1934, en begraven den 19 Juni, om 9 ure. Monsieur Gustave Doolaeghe Monsieur Georges Doolaeghe ont la profonde douieur de faire part de la perte de née MARIE DEHUYSSERE leur épouse et mère bien-aimée, née Tourcoing, Ie 7 Mai 1865, et pieusement décédée Ypres. Ie 19 Juin 1934. Le service funèbre a lieu en la Cathédrale de St-Martin, aujourd'bui, SAMED1 23 JUIN 1934. 9 heures. Les amis et connaissances qui, par oubli, n'auraient pas re?u de lettre de faire part sont priés de considérer le présent avis comme en tenant lieu Vriendm en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS t>ii te wonen die zal gezongen worden op Zondag 24 Juni, om 7 uur, in de Parochiale Kerk van RRIELEN, tot zielela- tenis van Heer en Vrouw Louis DUMOHTIER-DE WITTE. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de JAARMIS oij te wonen, die zal gezongen worden op Zondag 24 Juni, om 8 V* uur, in St Maartenskathedraal, tot zielelafenis van Heer Jules PLATE VOET en dochter Agnes. Brugges'eenweg. Vriendenen kennissen worden uitgenooaigd de ZIELMIS hij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 24 Juni. om 8 y» uur in St Pieterskerk, tot zielelafenis van Heer Valere MOREL. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIEL MTS bii te wonen die zal gezongen worden op Zondag 24 Juniom 9 uur, in St Niklaaskerk, tot zit lelafenis van den Heer Emile BARTIER. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 24 Juni, om tt 1/2 uur, in St Maartenskathedraal, tot zielelafenis van Heer en Vrouw Leopold Huygebaert - Verhaeghe en voor Heer en Vrouw Jean-Baptiste Huygebaert-FoIcque Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de JAARMIS bii te wonen die zal gezongen worden op Zondag I Juli, om 8 y» uur, ia St Jacobskerk, tot zielelafenis van Mevrouw Euphrasie WATERBLEY Echtgenoote van Mr Joseph Mouchamps. overleden te leper, de" 4 Juli tq22. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 1 Juli. om 9 uur, in St Niklaaskeik, tot zielelafenis van Heer en Vrouw Isidore Heughebaert - Verhaeghe de Sfuersstraat, 37. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bii te wonen die zal gelézen worden op Zondag 1 Juli, om 11 1/2 uuf, in St Maartenskerk, tot zielelafenis van Heer Leon BEDDELEEM Echtgenoot van Vrouw Irma Durnez. De Apotheek van La Pharmacie de Mr VAN WALLEGHEM Statiestraat o— Rue de la Station IS ALLEEN open op Zondag 24 Juni reste seule ouverte ,e Dimanche 24 Juin van 8 tot 12 ure en van r tot 7 ure. de 8 a 12 heures et de 1 4 7 heures.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 11