Hooi en Nagras Eischt deze Merken Gesprek over Landbouw Maandelijksche raad JUNI Oe Volledige Meststoffen BATTAILLE (Basècles) 2 De Autotocht HOOI EN NAGRAS Landbouwers sing te berusten. Hoe ver hij ook in zijn eigen verleden en dat van zijn familie terug ging, hij kon er niets in ontdekken, dat ook maar eenige aanleiding zou kunnen geven, om hem naar 't leven te staan. Hij was heelemaal niet rijk z'n salaris was zijn eenige bron van in komsten en wijl hij nog twee broers in leven had, kon deze moordaanslag ook niet in ver band staan met een of andere duistere erfenis- kwestie. M aar van den anderen kant was t toch bezwaarlijk aanneembaar, dat er niets anders in 't spel zou zijn dan een simpele verwisse ling van personen. Zijn vijand moest iemand zijn, die omtrent zijn persoon en zijn positie volkomen op de hoogte was en ook menige bijzonderheid uit zijn verleden opgediept had. En men doodt toch maar niet iemand, omdat hij toevallig lijkt op 'n ander, dien men boven alle maten haat Dus van wraak kon evenmin sprake zijn. Een andere verklaring was een voudig niet denkbaar. Maar waar deze vergis sing hem wel eens 't leven kon kosten, besloot hij uiterst voorzichtig te zijn. Doch nog dien zelfden dag stapte hij van dit loffelijk voorne men af. Het nieuwe, onbekende gevoel van spanning en sensatie had hem zoodanig gepakt, dat hij tegen zijn gewoonte in besloot, om in een druk restaurant een goed diner te gaan gebruiken Hij koos het Holbornrestaurant en ging er om zes uur hsen. Hij maakte daarbij 't voorne men om nog vóór acht uur thuis te zijn, doch ongemerkt werd 't later en 't was reeds tien minuten over acht, toen hij voor zijn deur Sunner Street 43 stond. In de vas e overtui ging, dat die enkele minuten niet van betetke- nis konden zijn, opende hij de deur en betrad de half donkere hall. Op 't oogenblik, dat de deur achter hem in 't slot viel, voelde hij zich door een paar krachtige armen vastgegrepen en werd hem een met chloroform gedrenkte doek onder den neus geduwd. Zijn longen vulden zich met de bedwelmende lucht en hij verloor 't bewust zijn. III. Zijn bewustzijn keerde langzaam terug hij had een onaangenamen smaak in den mond en ontzettende hoofdpijn. Het denken kostte hem bijna bovenmenschelrjke inspanning en het liefst had hij lang, heel lang willen slapen. Maar iets in z'n brein waarschuwde hem en langzamerhand drong 't tot hem door, dat hij niet, zooals hij veronderstelde, thuis in z'n bed na 'n zwaren droom wakker werd, maar dat hij zich in een rijdende auto bevond. Het regende, hij hoorde de druppels tegen de raampjes kletteren. Dan herinnerde hij zich eindelijk den overval in de hallen hij verwon derde er zich over, dat hij nog in leven was. Hij opende heel even de oogen en zag nu, dat hij aan handen en voeten geboeid was en op zijn rug in de auto lag. Zijn bewaker, zeker een der mannen die hem overvallen hadden, had zich gemakkelijk gemaakt en lag uitge strekt, de oogen gesloten, een sigaret te roo ken op de andere zitplaats, tegenover de zijne. De man zag er heel .maal niet uit, als de vele kerels waarvan Rodney vaak gelezen had. Door de voorruit zag hij naast den chauffeur een bre edge schouderden man zitten, waar schijnlijk nummer twee van het complot. De chauffeur, die met bewonderenswaardige han digheid den wagen met groote snelheid over den hobbeligen straatweg stuurde, droeg een fraaie groene livrei. De auto zelf was een uiterst chique wagen, waarschijnlijk een Mer cedes. Van het landschap kon hij niets onder scheiden het was reeds te donker. Wel bemerkte hij, dat zij al ver buiten Londen moesten zijn. Rodney sloot de oogen en overlegde, op welke wijze hij deze elegante, rollende gevan genis zou kunnen ontvluchten. Na vijf minuten van groote inspanning gelukte het hem zijn handen te bevrijden, zonder dat zijn bewaker er iets van gemerkt had. Dank zij Miss Cynthia's brief had hij 's mid dags een revolver gekocht kaliber 32 en een doos patronen. Op 'c oogenblik, dat hij over vallen werd, zat de revolver, geladen en wel, in den rechter zijzak van zijn regenjas en gelukkig zat hij daar nog. Het geluk'e Rodney den revolverongemeikt t-ï bemachtigen en hij voel Je zich meester van de situatie toen hij 't wapen op zijn bewaker richtte, de vinger aan den trekker. Hij had reeds schik in 't gesp ek dat nu zou volgen en hij begon op hoflelijken toon Neemt u mij niet kwalijk, mijnheer, dat ik u in uw welverdiende lust stoor, maar als u zoo vriendelijk wilt zijn om even uw oogen open te doen, dan zult u de reden begrijpen Ue bewaker draaide langzaam het hoofd om en keek hem aan. Zoo. u bent dus eindelijkHij veran derde spoedig van toon, toen hij het wapen ontdekte. Alle donders riep hij ontzet u t, terwijl de sigaret uit zijn vingers viel. Algy richtte zich op en maakte met zijn lin kerhand het touw los waarmede zijn beenen gebonden waren. U zult begrijpen, dat 't heelemaal niet m'n bedoeling is, om u nog linger met mijn tegenwoordightid lastig te vallen ging hij verder. Wel zouit u mij ten zeerste verplichten, als u zoo goed wildet zijn, omeerst enkele vragen te beantwoorden». De bewaker had bh.kbaar zijn zelfbeheer sching weer terug, zijn stem klonk althans volkomen kalm en onverschillig. Zooals de zaken nu staan, ben ik natuur lijk geheel tot uw dienst. Wat wenscht u Ik zie, dat wij Londen al ver achter ons hebben, maar zou graag willen weten, waar wij ons ergens bevinden In MiJdlesex, tusschen Ealing en Sul- bury. Binnen enkele minuten kunnen wij aan de Turyford Abbey zijn Algy, die verleden jaar een motorrijwiel gek acht had, had op zijn vele tochtjes de om geving van Londen vrij goed leeren kennen. Waar zulkn wij stoppen vroeg hij verder. In Watford Zjo. Nu, ik heb geen lust, om u nog ver der te volgen zei Rodnt y en stond op. Ik moet zoo spoedig mogelijk naar Londen terug en daarom zal ik even buiten Alperton uitstappen. Maar eerst zult u zich aan een kleine visitatie moeten ergeren. U wilt daarbij wel heel rustig blijven Zijn revolver voortdurend op zijn tegen stander gericht, doorzocht hij met zijn linker hand diens zakken en bemachtigde daarbij een kleine maar uiterst venijnige browning. Ik zal u helaas ook moeten boeien ging hij verder. In minder dan twee minuten had hij het jong- mer.sch deze was nog jong, misschien pas twintig en gekleed als een gentleman armen en beenen gebonden en hem weer op zijn rug gelegd. Rodney ging nu weer op zijn eigen plaats zitten, waar 't vrij donker was en hij door den chauffeur niet gezien kon worden. Een zucht van verlichting ontsnapte hem. Het zou nu juist niet prettig voor hem geweest zijn, als de beide mannen eens omgekeken hadden, toen hij met zijn bewaker bezig was. Zij waren nu al dicht bij Alperton. Luister eens, jonge vriend zei Algy op eens, kunt u mij ook zeggen, waarom ik overvallen ben Neen, dat kan ik niet. Ik heb niets anders te doen dan bevelen op te volgen. Dit kan ik u echter wel zeggen, dat 't nimmer zal gelukken om aan de wraakzucht van m'n meester te ontkomen. Vroeg of laat krijgt hij u toch in z'n macht. Misschien morgen al» Dat interesseert me maar matig ant woordde Algy. Voor mij is 't van meer belang om, alvorens wij afscheid nemen, iets naders omtrent uw meester te vernemen en ook waarom hij mij achtervolgt. Ik kan zelfs niet vermoeden, wie hij wel is De jonge man glimlachte, dat zijn witte tanden in 'c duister hel lichtten. M'n meester is iemand, die over veel macht en invloed beschikt antwoordde hij. Wij durven ze.lfs niet 1 aar zijn plannen of naar de beweegreden van een daad informee- ren. Wij hebben alleen te gehoorzamen Vervolg te naaste week In het begin van het jaar, in een bijzonder gesprek over de bemesting der weiden, wei landen en boomgaarden, hebben wij de belangrijkheid der toe te passen zorgen aan deze teelten getoond, en wij hebben gesteund op de rol door een rationeele bemesting gespeeld. Deze bemesting moest volledig zijn door het houden van een zekere dosis stikstof zon der overdaad, om een weelderig groeien en een goede opbrengst in hooi te weeg te bren gen. Dit vruchtbaarmakend bestanddeel moest volledigd worden door het bijdragen van een goede hoeveelheid assimileerbaar phosphoor- zuur, phosphaat en potassiumchloor, om ern voedzaam en van goede bewaring zijnde hooi te bekomen. Ten einde handenarbeid te besparen en zeker te zijn een wel in evenwicht gebrachte bemesting te geven, hebben wij het gebruik van een goede formule volledige mest aange raden, en wij hebben voor de te maaien wei den 700 tot 800 kg. 5 8 7 P toe te passen in Februari Maart aangeraden. Welke waren de opbrengsten van deze methode gegrond op de wetenschap en spaar zaamheid Gedurende den groei van het gras, hebben wij een groot getal dezer weiden bezocht en ziehier de bestatigingen tot heden gemaakt. Snelle groei niettegenstaande het niet altijd gunstig weder. Verdwijning en wegblijven der melk en der slechte grassen, die door andere voedzamer vervangen zijn- Teiugkomst der poelgewassen en versmach- 700 tot 800 kgs. van de 58 7 P per ha. hebben een groote opbrengst hooi gegeven. Vroege snede eiwitstof verteerbaar. Verzekert een overvloedig en voedzaam nagras aan de gemaaide weiden. MIDDEL Na het oogsten, gebruikt 3oo tot 400 kgr. van de 5 - 8—7 P. per ha. Kleine uitgave. Opbrengst verzekerd. Uitmuntend grasland voor den herfst.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 14