Nationaal BaankaMpioenschap Kampioenschap van Frankrijk Parijs - Duinkerke Ronde van Catalonië Bij de Onafhankelijkeo De Beginnelingen GROOTE VELOKOERS Leest en verspreidt Het Ypersche -.iF—gP— VELOSPOHT Deze week zullen wij eens afbreken met de gewoonte eerst de internationale koersen weer le geven, maar onze beschouwingen geven 'over het nationaal Baankampioenschap te Francorchamps geloopen over een afstand van 180 km en dat de nederlaag zag van de iavoris. '1 Is waar, sedert een tijd van hier, rijdt kampioen Louis Roels, uitermate goed, maar wie zou er zich hebben durven inbeelden dat de overwinnaar van den 1° rit der Ronde van Belgiè, die tevens bijna het klassement op rijn aktief bracht, acht dagen later geheel den boel te gruizelen ging loopen in 't baankam pioenschap, na in 't begin een geheele defen sieve rol vervuld te hebben 1 Gansch het kam pioenschap door, stond in het tetken der Vervaecke's die er letterlijk elkaar steendood reden en bij wie Félicien als de grootste bezieler mag genoemd. Maar wat onaan neembaar voorkomt, is dat de ploeg voor de Ronde van Fraikrijk in dien zin veranderd werd alslat Roels de plaats inneemt van Schepers, wat in de rijwielwereld een don derslag van belang heeft verwekt. Alle eerbied -voor Roels, maar toch kan men het er bij mij niet inkrijgen dat hij op fatsoenlijke manier Schepers zal doen vergeten 'k Denk dat de heeren van den B W.B. een flater van belang aan 't uitkramen zijn, maar naderhand kwam het bericht dat Roels voor zijn plaats in de Ronde bedankte en het komiteit besliste van dan Schepers te behouden. Terwijl het rsysteem van het Fransche kampioenschap onkel de renneis toelaat die zich in vooraf bepaalde proeven in de vijf eerste klasseeren, lappen ze hier in België eene vrije inschrij vingslijst bij die, och arme, namen bevat als Boeken, Adriaenssens, Gahy, Lauwers waarom Ducastaing en Lintzen niet en die wat den indruk geven van een gemeenen ^traatkoers. 'k Denk dan ook dat ze in Frank ijk wel 't rechte eind vast hebben, maar wie had er in België dan kampioen geweest, hadden ze hier denzelfden maatregel toegepast Alleszins iRoels niet,die zelfs niet bij de uitverkorenen had geweest, slechts een 7e plaats van de Ronde van België kunnende voorleggen. In elk geval, -met de overwinning van Roels, komt men aan het keerpunt eener jongere generatie te staan, die, geloof me vrij, de handen uit de mouwen zal dienen te steken om de ouderen te ver dringen, vooral op intei nationaal gebied waar de namen van Gyssels. Schepe-s en andere Rebry's nog altijd den meesten eerbied af dwingen. Onze vertegenwoordiger Ghesquière gaf het op rond de 85e km., gekweld in de knie. Op het platte en bergop ging het nog al goed, maar bergaf kon hij niet rap genoeg draaien, de wonde opgeloopen in de Ronde van Italië 4e veel pijn veroorzakende de mannen van de nationale ploeg voor de Ronde van Frank rijk werden geklopt ten le door de leiders der Ronde van België en ten 2' door dezen welke aangeduid werden in de reeks afzonderlijken. De Uitslag werd 1. Roels Louis, 18) km. in 5.o' 16" of 35 km per uur 2. Vanderhaegen Joseph, in 5.otTo" 3. Bruneau Emiel op 1/2 wiel 4. Moerenhout Jef op 1/2 leDgte 3. Fel. Vervaecke op 1 lengte 6. Gérard Leopold op 2 lengten 7. Sylvère Maes in 3 01*14"8 Die us in 5,oi'i5" 9. Leemans 10. Michielsen 11. Rom. Maes 12. Adam l3. Lambet 14 Aerts Jan i5. Rogister 16. Lievens. In Frankrijk insgelijks waren ze aan 't be twisten van 't kampioenschap, maar enkel 27 renners, aangeduid zooals hier hooger gezegd, Jen geen één meer) waren op den autodrome van Monthléry, waar Speicher gedurende gansch den wedstrijd den indruk gaf het te zullen halen. Jammer genoeg een onvoorzich tige toeschouwer wilde de baan oversteken met het gevolg dat Georges erover viel en, na van rijwiel veranderd te hebben, jammer lijk moest opgeven. De trui werd er net gelijk in België binnengepalmd door een out sider, maar een outsider welke reeds het gan sche seizoen goed bolt. 2e Magne Antonin is aan 't komen voor de Ronde en.... pronostie kers opgelet. De Uitslag 1. Louviot Raymond 2. Magne Antonin, op 2 lengten 3. Godinat, op I lengte 4. Le Goff, op 3o meters 5. Ber nard, op 5o meters 6. Renaud, op 1 min. 7. Le Grevès, op 12 min. 8. Buttaffochi 9. Vietto. Zooals men ziet, leden de favoris hier ook schipbreuk. Lapebie ziek. Speicher gevallen en Pélissier door ongelukken uitgeschakeld, terwijl Leducq dezelfde niet meer is van weleer. In Frankrijk had men eveneens Parijs Duinkerke over 275 km., wedstrijd die telkens veel goede, zelfs beste krachten aan 't ver trekpunt zag. Dees jaar, waren de ouderen, Van Slembrouck, Dyzers, Schallier, Barthé lémy, Christiaens en Oplinus aan slag met de jongeren, Defoordt, Waelnens, Vandepitte, G. Desmedt, Vandenberghe en Van Óver- berghe, en geloof me vrij met dit kiuimke uit ons West Vlaamsch Onafhankelijken leger hebben de beroepsrenners ten dage de handen en... beenen vol ook. Niettemin was het Cam. Schallier van. Clemskerke die de zege behaalde vóór Defoordt. Schallier die in de Ronde van België eveneens uitblonk, komt dus hier zijne prachtige forme te bewijzen en 't zal voorzeker zijne laatste zege niet zijn, dit seizoen. Uitslag Cam. Schallier, 275 km. in 7 u 41 min. 4 sec. 2. Defoordt André in 7 u. 41 min. 3o sec. 3. Debruyckère z. t. 4 Van Overberghe z t. 5. Van Slembroeck z. t 6. Pyncket Odo z t. 7 Waelkens Georges z. t.8. Neuhard 7 u. 42mm. 40 sec. 9. Lowie Jules 10 Christiaens tl. Krauss 12. Van Hee i3. Decorte Maurice. In Spanje is men eveneens bezig aan de Ronde van Catalonië, en de Belgische Ploeg bestaande uit de 2 Deloor's, Catteeuw en Dignef doet het er verre van slecht. In den in rit Barcelona Manresa 89 km., wist Figueras er ie toe te komen vóór Ferrer en de Belgen allen in zelfden tijd als eerstgenoemde. In den 2" rit was het Alfons Deloor welke begon zijn perten te spelen om er alleen toe te komen en ook het Algemeen klassement birnen te pal men. De 3e rit werd veroverd dour Canardo welke met Rogora en Trueba eenige minuten wist te nemen en zoodoende het algemeen klassement aan Deloor te ontfutselen. De ie Belg was Catteeuw, 6e, welke een sprint won van de groote groep waarin de 2 Deloor's en Dignef zaten. De 4e rit werd gewonnen in den sprint door den franschman Roger Clève, voor Catteeuw A. üeloor was io', Dignef ne en G Deloor 38' In den 5" rit liepen A. Deloor, Sella en Rogera samen weg tijdens de eerste g5 km doch A. Deloor leed band- breuk Rogera lostte Sella, kwam alleen toe en eigende zich terzelfdertijd de eerste plaats der algemeene rangschikking toe, daar de leider Canardo kort voor de aankomst band breuk leed. In dezen rit was Dignef 5e, Cat teeuw i5' en G. Deloor i8\ De 6' rit werd in den sprint gewonnen door Sella op een pelo ton van 16 man, waaronder de twee Deloor's en Dignef. Catteeuw, die op 10 km. der aan komst zijn wiel brak, verloor 8 minuten en kwam 32' toe. De algemeene rangschikking luidt na den 6" rit t. Rogera. 3l u. 45' 04" 2. Sella, 3i u. 47' 23" 3. Fons Deloor, 3r u 4s' 07" 4 Canardo, 3t 49'38" 5. Dignef, 3i.53'54". Maandag in Waereghem kon Odiel Van eenooghe die sedert een tijd van hier prachtig bolt de zege afdwingen en alleen toikomtn voor Lanckaert, Rombouts en Verniers. Uitslag: 1. Van Eenooghe Odirl, 125 km. in 3 u. 27 min. 2. Lanckaert, op 25 sic 3. Rombouts, op i m 2 sec. 4 Verniers, op 5 min. 5. Van Grootenbruele 6. Flander Horemans 7. Mortier 8. Van Bruaene 9. Degeeter 10. Conserière Oswald. Was men insgelijks niet werkloos Zaterdag wist Coelaert, leider van 't Criterium van den besten Onafhankelijke, de zege te behalen in Wanfercee voor Hip. Smets en Max Hermand terwijl in Lessen, Robert Wierinckx een jonge belofte van Cureghem Sportif de ie plaats binnenpalmde vóór Levae, Lemeire en Janssens In Ligny, waar Waucour de plak der spor ten zwaait, had men eveneens aan de onaf- hankelijken gedacht, zooveel te m-jer dat Eloi Meulenberg aan de zege dacht en er ging loopen met de bloemen, mannen als Willems en Villez kloppende. In Hannuit kon de Waal Rebeccai, in eigen streek baas blijven over Peers, Bertrand, Goris en Vanderveeren. Maandag in Couillet stekt Pedroli, die ook veel van zich laat hooren sedert eenigen tijd, den zegepalm vóór Fabris en M Georges, terwijl in Machelen bij Deinze, De Meersman alleen toekwam voor Nolis en Machiels. Bij de Juniors Dezen hebben het telkens en ditmaal voor aa—-Ha» 5 gansch de week door, even lastig en indien, wij enkel uitwijden over de zegepralen be haald 's Zondags en 's Maandags, is het om reden van de vele koersen, die kategorie voorbehouden. In Peutie 1. Alb. Hendrick*. In Gosselies t. Thys. In Tongeren 1. Schoofs. In Landen 1. Deferm. Brussel Iseghem 1. Van Ighem. In Antwerpen 1. Deheldt. In Deurne 1. Decock. In Strombeek r. Leemans. In Gavere 1. Hermie. In Milmort 1. Claes. Wijl in den ie rit van 't kriterium der Den derstreek en waaraan Meernhout, Denys, Veile, Bouttens, Pattyn, Robbens en Dufro- mont als W.-Vlamingen deelnamen, Braecke- veldt overwinnaar bleef. De 2e rit kwam toe aan Dubois vóór Van Impe. De derde rit werd Donderdag gewonnen door O. Demeulenaere, die alleen toekwam met 40 sec. voorsprong op Van Wesemael en 45 op Debolle. Algemeene rangschikking der 3 ritten 1. Maurits Van Herzele, 20 punten 2. Van Simayes, 24 p. 3. Cools, 25 p. 4. Dufro- mont, 28 p. 5. Brackeveldt, 3i p. In Neeroeteren kon Rayen een prachtzege afdwingen, met op het laatst het hazenpad te kiezen, na zich mannen latende als Dedrijver en Verschachelen. Op de volkrijke wijk De Kalfvaart waren onze jonge beloften aan den slag. Met de wijkkermis immers, houden die mannen van een geduchten koers rond het bekende toertje, die steeds aanleiding geeft tot bitsigen strijd. Dit jaar moesten ze 60 maal de ronde doen en wanneer rond den 35° toer, bakkertje Gouwy er van onder trok, tot 3oo meters nam en het j8 volle ronden volhield, ontbrandde de strijd in 't peloton dat steeds als onver schillig had blijven rondlodderen. Beurtelings staken Delchambre, Daleyne en Desimpelaere den neus aan het venster en wellicht werd Gouwy er aan voor zijn moeite. Hij werd zelfs gelost, en viel op den hoop toe over een onvoorzichtigen toeschouwer, brak zijn wiel en gaf op. De zege werd behaald door Woets, maar zóó nipt, dat velen Desimpelaere ge wonnen zagen. In alle geval, Albert proficiat, en om van op i5 meters een velolengte in te halen, moet ge nu in prachtforme zitten. Te beter, en u steeds voort goed getraind. Maur. Degraeve was goed, best zelfs, maar heeft van die trukken die u raar zouden doen op zien. Salomé was 8', maar in het ingaan van de laatste ronde, was nog 40 meters achter en vervoegde het peloton, die natuurlijk in de laatste ronde volle gas gaf. Wel gebold Paul. Uitslag Woets Albert, Yper 2. Desimpe laere, op 1 banddikte 3. Devos 4. Cool 5. Degraeve 6 Delchambre 7. Daleyne 8. Salomé De anderen opgegeven. Maandag was het de kleine Talpe welke het bolwerkte om het eerst de 3o ronden af te lappen en veel succes oogstte. Die 2 opeenvol gende koersen brachten veel volk op den loop, en mei het prachtig weer werden de renners bij iedere ronde verfrischt door het water dat meedoogende sportvrienden bij gansche em mers over hen uitstrooiden. Sprinter OBMEBNTB WATOU ZONDAG 24 JUNI 1934 GROOTE VELOlOlRi voor Beginnelingen 900 Frank Prijzen en Premiën Vertrek om 2 uur. Inschrijving bij G. Labey. DICKEBUSCH KERMI8 Op Donderdag 28 Juni 1934 om 4 ure voor Parochianen 250 Frank - PRIJZEN 250 Frank en Verschillende Premiën Inschrijving bij Woussen Lucien. Vertrek en aankomst bij Van Cauwenberghe Henri. Prijsdeeling bij Pauwels Hector.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 5