Oorlogsmuseum van 't lepersch Saillant Déclarations- Passavant 8 i Nos Visiteurs Dimanche prochain, 24 juin, notre ville recevra la visite, en train radio, de l'Associa- tion Catholique de Mons. placée sous la pré- sidence d'honneur du sénateur Comte de la Barre d'Erquelinnes. Comme annoncé dans notre dernier nu raéro, lundi prochain 25 juin, l'Union Faul- connier société historique et archéologique rfe Durkerque, viendra visiter notre ville et ses trésors. Nos hótes sernnt conduits par notre con- citoyen M D. Tack membre de la dite société. lis arriveront vers 10 t 2 heures, dé poseront des fleu-s au Monument aux Morts Yprois et visiteroht nos monuments histo- riques- A midi ils seront rrgus a l'hötel de ville par M. Vanderghote, bourgmestre. Ils déjtuneront a l'hötel Excelsior. Dimanche 8 juillet. nous recevroDS la visite d'environ 4^0 membres de l'Amicale des Anciens Combattants de la 5' division d'Artil lerie et de la Fraternelle du i2e de ligne. Nos visiteurs arriveront en train radio et déjeune- ront probablement dans plusieurs restaurants de la ville. Alwie het bezoekt, zal immer een voorstander zijn van den Vrede onder de Volkeren.» De Tentoonstelling bevat o. a Aanvals en Verdedigingswapens, Uitrustingen, bezienswaardigheden van technischen en historischen aard onder dewelke menige stuk ken, door hunne samenstelling, aan de belang rijkste oorlogsfeiten herinneren. De Beste Verzameling die er bestaat. De talrijke vakken en bestanddeelen der ver schillende Legers zijn er vertegenwoordigd alsook de foto's in de vuurlinién, door den vijand zoowel als door de bondgenooten ge nomen en die de Gewichtigste Gebeurtenissen van den Grooten Oorlog duidelijk maken. Tegenover de Hallen. Ingang Boomgaardstraat. Onze Scheepvaart Binnengevaren Vriidag 8 Juni, de Marie Jeanne (schip per Bormansjmet 120 ton graan vr M. Vande- putte te Yper de Jonge Charles (schipper Casier) met 61 ton kolen. Zaterdag 9, de André (schipper De Boeuf) met 20 ton beurtgoed voor verscheide nen de Deux Sceurs (schipper Verstraete) met 116 ton kolen voor M. Degeest te Yper. Woensdag i3, de Mathilde (schipper Jacobs) met 101 ton graan voor MM. Bloot- acker en Vermeersch te Yper. Vrijdag 15, de André (schipper De Bceuf) met 3o ton beurtgoed v' verscheidenen. Maandag 18, de Hoop en Vertrouwen (schipper De Bock) met 120 ton maïs voor M. Vandeputte te Yper de Leonard (schipper De Bondt) met 100 ton maïs voor MM. Blootacker en Vermeersch te Yper de Roza (schipper Hendrickx) kwam tot Boesinghe met too ton zaadkoeken voor M. Vanhout te Boesinghe. Dinsdag 19, de Deux Frères (schipper Lahaye) met 125 ton hout voor M. Vergracht te Yper de Marie (schipper Vercammen] met 100 ton hout voor M. Schmidt te Yper de Yvonne (schipper D'Hondt) kwam tot Boesinghe met 100 ton maïs voor M. Vanhout te Boesinghe. Donderdag 21, de André (schipper De Bceuf) met 25 ton beurtgoed vr verscheidenen. Weggevaren Maandag 11 Juni de André (schipper De Bceuf) met i5 ton beurtgoed de Active (schipper Van den Berghe) bevracht met 100 ten baksteen door de «Briqueteries Yproises». Gevonden en Verloren Voorwerpen Gevonden. Vrijdag i5 Juni. door M. Knockaert Willy, een kleine sleutel Zondag 17, door M. Visschers Camille, een brieventasch inhoudende fotos, posikaarten alsook een kaart van den Belgischen Boks- bond. Maandag 18, door Mevr. Madders Camille, een vest. Woensdag 20, een zwarte kinderhandschoen. Denzelfden dag, door M. Chauvet Roger, een dameshandschoen. Al deze voorwerpen berusten ten politie bureele. Zondag 17, door M Vanuxem Achille. Neerstraat, 7, een vulpen die op genoemd adres ter beschikking van den eigenaar ge houden wordt. Verloren. Zondag 17, door M. Leprê tre, wonende rue Duplex, te Croix (Noord- Frankijk) een zwart lederen reiszak met roode binnen bekleeding. Gebroeders AMAR Men bericht ons dat de speciale treinen, welke het enorme materiaal, de menagerie en de 16 olifanten van circus AMAK vervoeren, op Woensdag 27 Juni om g.i5 v. m. aan komen op het station te YPER. De Directie van Circus Amar verzoekt allen wier vrije tijd hen in de gelegenheid stelt de aankomst van het reusachtige mate riaal, de wilde beesten, de 16 Olifanten, de paarden, tijgers, Leeuwen, witte beren, enz. bij te wonen, en zich vervolgens te begeven naar het terrein van de circus om het opbou wen gade te slaan, dat door een daartoe speciaal getraind personeel, allen gekleed in genummerde uniformen, met den grootst moge lijken spoed en in volmaakte stilte wordt uitge voerd. Ook de 16 olifanten verleenen hun hulp, ziet hoe ze de verschillende wagens op de aangewezen plaats duwen. Overtuigt U hier van de belangrijkheid en rijkdom van deze onderneming. Circus Amar heet dan ook niet voor niets de Fransche Barnum Circus Amar spant de kroon. Allerhande Nieuws Yper. Diefstal. In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben dieven de wer ven van den aannemer J. Vandekerckhove, Veurnesteenweg, langs de vaart, bezocht en, na er een magazijn opengebroken te hebben, een vat naphta ontvreemd. De sporen, door bet rollen van het vat nagelaten, toonden aan dat de schurken met hun buit, al door de om- heiming in stekkerdraad die op zeker plaats was doorgesneden, langs de vaart waren weg gevlucht. De politie, die daarvan op de hoog te werd gebracht, stelde dadelijk een onder zoek in en het lukte den ijverigen ondercom missaris, heer Vansevenant, weldra de dieven op het spoor te komen. Deze, de genaamden Vanacker Pierre, 19 jaar, thans dopper van beroep, wonende Zon- nebekesteenweg. en Larnou Alois, 3o jaar, marktkramer, wonende Ligywijk, eindigden, na een strenge ondervraging, met te bekennen dat zij den diefstal rond middernacht, na het verlaten van de cinema, gepleegd hadden en het gestolen vat tot bij de zwemkom vervoerd hadden waar zij het vervolgers ievers verstop ten. doch niet zonder eerst een hoeveelheid naphta ervan te hebben meegenomen waar schijnlijk met het gedacht dat dit goed van pas zou komen voor het autotje waarmèe Larnou naar de markten trekt. Naderhand echter, denkelijk bang geworden voor de gevolgen van hun daad, voerden zij het gestolen vat, dat bijlang zoo zwaar niet meer woog, terug tot bij de brug van den D xmudesteenweg van waar zij het dan langs de vaart zoo ver moge lijk voortrolden en eindelijk, uit vrees van gezien te zijn, in een put achterlieten waar het inderdaad weer gevonden werd. Het onderzoek over deze zaak bracht echter nog andere feiten aan het licht en bewees dat de schelmen aan hun proefstuk niet waren. Zoo bleek het dat ze nog in een reeks andere diefstallen betrokken waren, gepleegd met de medehulp van een zekeren L Maurice, meestal ten nadeele van den heer Vandekerck hove, voor wiens rekening Vanacker nog gewrocht had en alzoo goed op de hoogte was van de ligging der magazijnen. Diezelfde Vanacker had pas na zijne beken tenissen het politiehureel verlaten, of hij trok met drie ziiner vrienden een winkel binnen in de Lange Thouroutstraat, waar zij een kleinig heid kochten maar terzelfdertijd een flesch kortendrank heimelijk van op de toonbank meenamen en deze aanstonds daarna op de P—«gay vestingen feestelijk uitdronken. Dit feit alleen toont aan welke ondeugende jongen het is. Het onderzoek duurt voort en wie weet" welke verrassingen het ons nog bezorgt. Voormezeele. Aanstelling van deB< nieuwen Herder Zondag h ed de plech tige inhaling plaats van den nieuwen herder, E. H. Pecceu, en te dier gelegenheid waren bijna alle huizen bevlagd en versierd. De nieuwe pastoor werd door de gemeenteover heden a*n de Kruisstraat verwelkomd, en vandaar leidde een mooie stoet met verschil- lige praalwagens hem ter keik Ook zijn cude parochianen van Hareloeke hadden eraan gehouden in groot getal het feest bij te wonen en stapten mee in den stoet. In de kerk werd de liturgische aanstelling door Z E. Heer Vermaut, d« ken van Yper, voorgezeten en de plechtigheid met den lofzang Te Deum besloten. Omschrijvingsprijskampdn voor Meri ieveulens en Kweekmerriëa van het Belgisch Trekras gehouden te Yper den 20 Juni 1934. (4 mededingsters) ie premie van 400 fr. met zilveren eerem... aanCoene Emile, te Vlamertinge, voor Mar guerite de Houthem, Rouaan. (4 mededingsters) ie premie van 5oo fr. met zilveren eerem.,. aan Nuytten Henri, te leper, voor Mina de- Vyver, rfaai. 2' premie van 400 fr. met bronzen eerem.,. aan Lampaert Emiel, te leper, voor Germaine- II de Cambron, Rouaan-, (9 mededingsters) le premie van 1000 fr. met zilveren eerem.,. aan Coene Emiel, te Vlamertinge, voor La Prétentaine de Neufvilles, Rouaan, (4 jaar). 2* premie van 75o fr. met bronzen eerem.,. aan Verplancke Charles, te B >ezinge, voor Mirzade Boezinge, Brai (4 jaar) 3e premie van 400 fr. met brorzen eerem., aan Steelandt Emiel, te Vlamertinge, voor Laura d'Oussel,Vos, (4 jaar); aan Hardeman Benoit, te Westouter, voor Caline de Maura- gage, Vos, (7 jaar) en aan Nuytten Henri, te leper, voor Paulette de Corroy, Baai, (6 jaar).. 2'termijn, aan Lampaert Emiel, te leper,, voor Polka de Corroy, Vos Rouaan. (6 jaar). 4e termijn, aan Coene Marcel, te Dikkebusch,. voor Marguerite de Vorst, Baai, (8 jaar) Uitslag der Exaams over Hoefsmederij te Yper op 13 Juni 1934 10 Kandidaten hebben zich aangeboden allen hebben het bekwaamheidsgetuigschrift, om aanvaard te worden als leerlingen in de MiddenstaatshoefsmeJerijschool te Ander- lecht, bekomen. Uitslag en rangschikking volgens het ge wonnen ge'al punten voor theorie 10 punten, voor praktijk 10 punten, totaal 20 punten. Leden der Jury MM. De Jorckheere, opziener veearts te Thourout Bosmans, Bestuurder der Middenhoefsmederijschool te Anderlecht Scharlaken Louis, voordracht gever, Dokter in de Veeartsenijkunde te Roeselare, en Vandermarliere Leon, Meester- Hoefsmid te Yper. en vente au Bureau de ce Journal (Woorden van den Bisschop van Wiltesden, in St-Martin's In-the-Fields, Trafalgar-Square, Londen, 10-11-32). Een Oud-Strijder geeft kosteloos alle inlichtingen. Conservator: M' L. N. MURPHY, F. I. L., leper Telefoon ig5. A- Prijskamp voor merrieveulens van twee jaar 2' premie van 3oo fr. met bronzen eerem. r aan Dauchy Jules, te Reningelst, voor Ban- nière de la Riselaine, Vos. B. Prijskamp voor merrieveulens van driejaar' C. Prijskamp voor Kweekmerrïèn D. Bewaringspremiën van 2000 Jr. betaalbaar per jaar en per vierde gedeelte, voor de merrièn van 5 jaar en ouder, die eene eerste inschrijvingspremie behaald hebben ie termijn, aan Dauchy Jules, te Reningelst,, voor Linade Reningelst, Vos, (10 jaar). 2' termijn, aan Mahieu Louis, te Ploegsteert,, voor Lisette ter Schoor, Vos, (7 jaar). Thtorlt Praktijk Totaal le Paesbrugghe Jules, Woumen 10 7,5 17,5 2e Candaele Micbei, Woumen 10 7 17 3e Desmytter Paul, Reninghelst 9 7 16 4e Vandermarliere Emiel, Staden 9 6,5 15,5 5e Deslere André, Steenkerke 7 8 15 6* Carton Elie, Reninghelst 8 6,5 14,5 6e Paesbrugghe Achiel, Woumen 8 6,5 14,5 8e Lesage Adriaan, Passchendaele 8 6 14 8" Vanoverberghe André, Yper 8 6 14 10 Van Brabant Hyppoliet, Rumbeke .7,5 6 13,5

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 8