KOLONIALE LOTERIJ Eerste snede van 200 millioen Frank PRIJS PER BILJET 100 FRANK 1 Leest en verspreidt Het Ypersche (2 millioen biljetten) PLAN DER LOTEN. 20 loten van 1.000 000 (1 lot per reeks) Fr. 20.000.000 20 loten van 25o 000 (1 lot per reeks) 5 000.000 200 loten van 100 000 (ro loten per rteks) N 20 000.000 200 loten van 25 000 (10 loten per reeks) 5 000.000 2.000 loten van 5.000 (too loten per ret ks) 10.000.000 20.000 loten van 1.000 (r.000 loten per reeks) 20.000.000 200. ono loten van 200 (to 000 loten per reeks) 40.000 000 222 44O loten totaliseerende 1 2<> 000 000 Op eene onafgebroken reeks van io biljetten, is er een wi inend biljet van 200 fr. Op eene onafgebroken reeks van 100 biljetten, is er een winnend biljet van r.000 fr. Overigens al de biljetten nemen deel aan de trekking der volgende loten, want de vereeniging der loten is toegi laten. Ten einde de trekking te vergemakkelijken, zijn de biljetten ingedeeld in 20 reeksen, hebbende dk een verschillende letter. In $lke reeks zijn de biljetten genummerd van I tot 100 000. De biljetten worden te koop gesteld vanaf 2 Juli igkj 1°) Door het B;stuur d< r Loterij en aan de winketten aldaar (56, Gulden Vlieslaan, te Brussel). 2") Door bemiddeling der banken en k'edietinrichtingen. 3°) Door toedoen van de ter Beurzen van Brussel, Antwerpen, Gent en Luik erkende wisselagenten. TREKKING. De trekking zal in het openbaar geschieden te Brussel, op den datum en in een lokaal welke later zullen worden aangeduid bij wege van een bericht dat in het Staats blad en door de pers zd worden bekendgemaakt. De uiterste datum voorzien voor de trekking is vastgesteld op 18 Oktober 19*4. De lijst der winnende loten zal worden bekendgemaakt. UITBETALING DER LOTEN. De uitbetaling der loten zal worden gedaan in speciën, zander welke afhouding ook, op vertoon van de winnende biljetten. 1®) Voor de loten van 200 en van 1.000 f ar k, vanaf den Maandag welke op de dagteekening der trekking volgt. In België a) Ten zetel der Loterij, 56, Gulden Vlieslaan, te Brussel. b) In al de postkantoren van het land. c) Op de Bark van Belgisch Congo, kashouder der Kolonie, 14, Theresianenstraat, te Brussel. In Belgisch Congo In de verscheidene agentschappen der Bark van Belgisch Congo (ten laatste twee maand na de dagteekening der trekking). 2°) Voor de loten welke meer dan 1.000 fr. bedragen, vanaf den Maandag welke op de dagteekening van de trekking volgt op de Bank van Belgisch Congo, kashouder der Kolonie, 14, Theresianenstraat, te Brussel, na voorafgaand visa van het biljet ten zetel der Loterij, 56, Gulden Vlieslaan, te Brussel. Het eenzelvigheidsbewijs van den toonder van een winnend biljet zal niet worden geëischt. werd steeds meer onbegrijpelijk voor hem. De moordaanslag had duidelijk bewezen, dat zijn vijand hem uit den weg trachtte te ruimen en hij kon zich dus op een herhaling voorberei den. Maar in plaats daarvan halden zij hem willen ontvoeren. Hadden deze twee gebeurtenissen in omge keerde volgorde plaats gehad, dan zou er ten minste een logischen samenhang in te ontdtk ken zijn. Nu echter moest hij wel veronder stellen dat zijn geheimzinnige vijand z'jn plannen gewijzigd had. Toen Algy zich op weg naar 't kantoor be vond begon hij er al spijt van te krijgen, dat hij uit de auto ontvlucht en niet mee naar Watford gereden was. Misschien had hij dan van aanschijn tot aanschijn tegenover zijn tegenstander komen te staan en was de oplos sing van het raadsel spoedig gevonden geworden. Doch 't had ook minder gunstig uit kunnen vallen en dan zou 't hem misschien 't leven gekost hebben. Er bleef nu nog slechts één mogelijkheid om achter'tgeheim te komen over een onderhoud met de mysterieuse Cynthia. Den geheelen dag wachtte hij met spanning of zij niet zou opbellen of een briefje zou sturen. Met de middag post kwamen twee brieven aan zijn privé adres. Een er van was van Cya thia Dezen opende hij 'teers'. Hij las Mr Algy Rodney, Ik ben zeer ongerust geweest. Pas om twaalf uu' 's nachts vernam ik iets van uw ontvoering. Wat ben ik blij, dat 't u gelukt is te ontsnappen, de gevolgen zouden anders verschrikkelijk geweest zi|n. Voorloopig behoeft u geen gewelddadigen dood te vreezen, maar wees voorzichtig, dat u hen niet opnieuw in handen valt. Om acht uur bel ik op. Uwe Cynthia. De tweede brief bezorgde hem een nieuwe verrassing. Het geheele epistel was getypt op een schrijfmachine zelfs de onderteekening en luidde Mr Algy Rodney Wijl ik weet, dat Stenton ook u achter volgt, stel ik mij met u in verbinding, in de hoop, dat wij bondgenooien zullen worden in den strijd tegen onzen g°meenschappelijken vijand. Sinds meerdere jaren ben ik volkomen in zijn macht en uiterlijk draag ik mijn lot ge laten Stenton meent zelfs op mij te kunnen rekenen en hou it mij voor onschadelijk. Met uw hulp hoop ik echter hem het t-.gendeel te kannen bewijzen. Hij is te machtig en te gevaarlijk om alleen tegen hem den strijd op te nemen. Doch zoo u mij terzijde wilt staan en geen gevaar ducht, dan kunnen wij misschien overwinnen. De kans is wel erg gering maar er is dan toch een kans Ik ken hem goed en weet meer van hem dan wie ook. Al die iaren wachtte ik tever geefs op een s'rijdm^kker. Nu hoop ikopu. Het is mij nog niet volkomen duidelijk waarom hij u achtervolgt. We' weet ik, dat zijn eind doel uw dood is Het is ïatuuilijk mogelijk, dat u ook in den striid tegen hem het leven laat. Doch ook ik waag mijn leven En mocht het resultaat in ons nadeel uitvallen, zoo is het toch altijd nog bete- in een eerlijken kamp te vallen, dan langzaam doodgemarteld te wor den. Zooals ik reeds zei, wij hebben een kans. Hebt u moed genoeg om die kans waar te nemen, dan verzoek ik u om een onderhoud. Zorg om Vier uur in hotel Ritz aan de leestafel te zitten. Ik zal u daar ontmoeten, als Sten ton's spionnen dat tenminste niet verhinderen. Verder wil ik u er nog op opmerkzaam ma ken, dat wij nimmer op eenigen bijstand van de politie behoeven te rekenen. Stenton heeft veel invloed op Scotland Yard en als wij ons met dit instituut in verbinding zouden stellen, zou hij daaromtrent den volgenden dag reeds ingelicht zijn. Het gevolg zou voor ons nood lottig zijn. Dus Ritz om vier uur. Ik hoop dat ik in mijn verwachtingen niet teleurgesteld zal worden. Geoffrey Hope. Vernietig dezen brief. Stenton beschikt over ontelbare spionnen. Komt hem iets ter oore dan is alles verloren. Algy Rodney verbrandde beide brieven. Diarna zat hij geruimen tijd in diep gepeins verzonken. Hope's meikwaardige brief had aan het avontuur nieuwe factoren toegevoegd en hem eindelijk zij het heel vaag de omtrekken van de hoofdfiguur laten zien. Stenton, zijn myste rieuse vijand, had tot nu toe in de schaduw van zijn ondoorgrondelijk geheim gestaan. Nu wist hi, niet alleen diens naam, maar kon hij zich ook eenigszins 'n voorstelling van zijn persoon vormen. Rodnry aarzelde geen oogenblik maar was ViSt besloten van de geboden gelegenheid tot een onderhoud met Hope gebruik te maken. Da uren kropen hem zelfs al te traag om. Klokke vier trad hij 't restaurant binnen en zette zich aan de leestafel. Hij bestelde een glas absinth en legde een courant voor zich neer, hield echter 't hoofd onafgebroken op den ingang gevestigd. Plots rukte hij snel de courant open, om er 't hoofd achter te verber gen. Een jonge man, dien hij op 't eerste gezicht herkende van zijn nachtelijk avontuur in de auto, kwam binnen en liep hem rakelings voorbij. Hij was een van Stenton's mannen, zijn bewaker in de luxueuse gevangenis, dien hij even voor zijn ontvluchting gekneveld en geboeid had. Eén oogenblik schoot hem de gedachte door 't hoofd, dat deze jonge man en Hope wel eens een en dezelfde persoon Icon den zijn, maar even spoedig liet hij dit denk beeld weer los, want uit den brief had hij den indruk gekregen, dat Hope beduidend ouder moest zijn. De ander zette zich aan een tafeltje in Algy's nabiiheid en toen deze eindelijk opkeek, zag hij zijn hoonend lachje. Naar alle waarschijn lijkheid liet Stenton hem dus door zijn spion nen achtervolgen en Rodney dacht nu, dat Hope wel niet meer zou komen. Kwam hij toch, dan zou hij hem zeker voorbij gaan, als-- of zij niet de minste relatie onderhielden. Toch bleef hij tot vijf uur zitten, in de hoop dat de spion zou verdwijnen. Deze scheen echter al heel weinig haast te hebben, tenmin ste hij maakte 't zich recht gezellig en instal leerde zich achter een stapel tijdschriften, waarmede hij zich zeker tot laat in den avond zou kunnen amuseeren. Rodney gaf den moed op en reed met de ondergrondsche naar huis. De jonge man stap te in dezelfde coupé en deed absoluut geen moeite om zich verborgen te houden. Toen Algy den sleutel in 't slot stak, keek hij voor zichtig rond en zag, hoe de ander schijnbaar een onsmakelijke étalage stond te bewonderen. Hij trad binnen en vroeg aan Mrs. Jones, of hij nog opgebeld was geworden. Neen. Maar de meubelmaker Burns heeft een van zijn knechts gezonden, om uw- schrijfbureau te halen. Algy verborg zijn verbazing zoo goed mo gelijk. Vervolg te naaste week

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 10