Gemeenteraad van Yper 3 6. Openbare Onderstand Openbare ver- kooping van een partij land. 8. a) Nijverheidsschool Aanvraag om erkenning. Verslag der Zitting van 25 Juni 1934 De zitting wordt te 18 u. 5 geopend. Zijn tegenwoordig de heeren Vanderghote, bur gemeester voorzitter Lemahieu, Dtlahaya en Van der Mersch, schepenen Patïyn, Jufvr. Cornillie, MM. Seys, Missiaen, Cou telle, Vergracht en Verbeke, raadsleden Versailles, sec etaris. M. V anderghote. De heeren Biebuyck, Leuridan en Van Alleynnes hebben zich laten verontschuldigen de zitting van dezen avond niet te kunnen bijwonen, daar zij op reis zijn. De heer Bonnet, van zijn kant, heeft over enkeli dagen zijn woonstverandering naar Kortrijk gevraagd en bekomen, zoodat hij niet meer in recht is hier nog als raadslid te zetelen en wij hem dan niet meer tot onze vergaderingen hoeven uit te noodigen. Ik houd eraan van deze gelegenheid gebruik te maken om te verklaren dat de heer Ronnet, alhoewel hij tot een andere opinie behoorde, gedurende den tijd dat hij hier als raadslid zetelde steeds blijk heeft gegeven van gezond verstand en van zijne toewijding voor de be langen van stad. Ook mogen wij hem ver zekeren dat zijn aandenken hier in eere zal gehouden worden. (Toejuichingen) 1. Procesverbaal der zitting va i 14 Mei 1934 De heer secretaris geeft lezing van het proces verbaal der laatste zitting. Dit verslag wordt vervolgens zonder opmerkingen goed gekeurd. 2. Stadskas Proces verbaal van nazicht 2** kwartaal. M. Vanderghote. Het onderzoek der stadskas voor het tweede kwartaal werd op 3i Mei 11. gedaan. De totale ontvangsten be liepen tot de som van 9 223 834 fr. 16, waar onder 7-i56 g53 fr. 94 als ontvangsten voor ig33, 1.597.460 fr. 8r als ontvangs'en op het dienstjaar 1934, 96 800 fr. 99 voorschotten der loopende rekening, enz. De uitgaven be droegen gezamenlijk de som van 9.058.044 fr., zoodat er op voornoemden datum zich nog een som van 165.790 fr. 16 in de stadskas bevond, som die juist bevonden werd. 3. Stedelijk kerkhof Grondvergunningen M. Vanderghote. De Commissie van Openbaren Onderstand stelt voor het bedrag der vergoedingen, die de aanvragers van grondvergunningen op het kerkhof te haren voordeele moeten betalen, op 2190 fr. vast te stellen. M. Missiaen In betrek daarmede werd mij, wanneer deze kwestie door het Bestuur van den Openbaren Onderstand besproken werd, gevraagd eens te willen vernemen hoe ver het staat met den aankoop van den grond die voor het kerkhof moet dienen. Er worden steeds meer en meer gronden aangekocht, en de Commissie van Openbaren Onderstand wenscht dat deze zaak zou vereffend worden. M. Vanderghote. Deze aankoop zal binnen kort gedaan worden. Wij wachten alleen maar het noodige geld in kas te hebben om dit in 't kort te vereffenen. Het is insgelijks het oordeel van den heer schepen Lemahieu dat deze aankoop zoo spoedig mogelijk moet geschieden. M. Lemahieu. De grond werd reeds uit- gepaald en zal alleszins nog dit jaar gekocht worden. Wij wachten op het geld om dit te kunnen doen. Zoo de Tribloc niet tijdig ver kocht wordt, zal er elders naar geld moeten uitgezien worden, want wij hebben dien grond voor het kerkhof noodig. M. Missiaen. Ik weet het en 't is daarom dat ik die vraag deed. Op voorstel van den heer burgemeester wordt de vergoeding, door de Commissie van Openbaren Onderstand bepaald voor de ge vraagde grondvergunningen, goedgekeurd. Alleen de heer Missiaen onthoudt zich als lid der Commissie van Openbaren Onderstand. 4. Vaart van Yper naar de Yzer Af stand aan den Staat van een strook grond. M. Vanderghote. Het schepencollege stelt voor een beraadslaging te nemen waar bij besloten wordt, voör het herstellen van het bovenpand der vaart naar de Yzer en het verbreeden van den trekweg, aan den Bel gischen Staat een deel grond van 3i6 m2 te verkoopen, genomen uit het perceel sectie A nr 1070 y2 gelegen te Boesinghe. De eenheids prijs van den te verkoopen grond wordt op 2 fr. den vierkanten meter gesteld. Dit voorstel wordt eenparig goedgekeurd. 5. a) Autobusiievst voor werkliedenvervoer tusschen Poperinghe en Meenen. M. Vanderghote. De heer Dumortier Florent van Poperinghe vraagt de toelating een autobusdienst voor het vervoer van werk lieden tusschen Poperinghe en Meenen (grens) te mogen uitbaten. Het onderzoek van com- modo en incommodo heeft plaats gehad zon der dat er daartegen opmerkingen werden gemaakt. H t schepencollege stelt dus voor onder de gewone voorwaarden een gunstig advies over deze vraag te willen uitbreng» n. M. Missiaen. Door het provinciaal be stuur werden reeds vetschillige aanbestedin gen voor het vervoer van werklieden per auto bus uitgeschreven, waaronder ook Pope ringhe Meenen. Ik begrijp dan niet dat, eens die vergunning gegeven, ons dan nog andere vragen om denzelfden dienst te mogen uitba ten voor advies overgema kt worden. Verle den week verscheen in den Moniteur dat de concessie voor deze lijn toegestaan werd aan drie personen voor een termijn van 10 jaar. Ik kan dan niet verstaan waarom die nieuwe aanvraag van iemand die geen concessie heeft nog in aanmerking genomen wordt. M. Vanderghote. Ik vraag mij af zoo deze nieuwe aanvrager denzelfden weg van de con cessit houders zal volgen. Wij hebben hier thans drie vragen voor dezelfde lijn die allen verschillige wegen ontleencn. M. Missiaen Een ervan zal toch zeker wel denzelfden wig volgen. Doch ik heb er volstrekt niets tegen, ik wilde alleen maar de opmerking ervan maken. M. Van der Mersch. In den bundel heb ik gezien dat de aanvrager verplicht is een anderen weg te volgen als dien van den ver gunninghouder. M. Vanderghote. Het is mogelijk dat, na het verleenen der vergunning, in Brugge toch nog het enkwest gedaan wordt over de aan vraag van een ander persoon. M. Missiaen. Aan velen der vroegere autobusvoerders werden groote moeilijkheden gemaakt, en niet alleen aan de autobusvoer ders maar ook aan de vervoerde werklieden die vroeger mochten opstappen op plaatsen waar het hen thans niet meer toegelaten is. M-. Verbeke. Die vraag wordt alleen aan de steden en gemeenten, welke deze auto bussen doortrekken, overgemaakt om te weten zoo zij er geen bezwaar tegen hebben. M Missiaen. Ik herhaal dat ik persoon lijk giei oezwaar tegen deze vraag vind, ver van daar. Doch dan moet men twee maanden nadien diezelfde autobus niet komen verbie den nog te rijden, want de menschen die met deze autobus gewoon zijn naar hun werk te rijden en er op rekenen, staan dan daar. M Vandtrghote. Indien er geen opmer kingen meer te makrn zijn, stel ik voor een gunstig advies over de ons meegedeelde aan vraag uit te brengen. Stemmen ja de heeren Lemahieu, Dela haye, Van der Mersch, Pattyn, Jufvr. Cor nillie, de heeren Seys, Verbeke en Vander ghote. Onthouden zich de heeren Missiaen, Coutelle en Vergracht. bAutobusdienst voor werkliedenvervoer tus schen Poperinghe en Meenen over Dickebusch. M. Vanderghote. Het is dezelfde aan vrager die de toelating vraagt een autobus dienst voor het vervoer van werklieden tus schen Poperinghe en Meenen (grens) al over Dickebusch te mogen uitbaten. Ik stel voor nogmaals een gunstig advies uit te brengen. De raad keurt dit voorstel goed met de zelfde stemming als hierboven. cAutobusdienst voor werkliedenvervoer ius schen Poperinghe en Meenen over Vlamertinghe MVanderghote. Dezelfde persoon wenscht ook nog zelfden dienst over Vlamertinghe te mogen verzekeren. Hierop wordt insgelijks met dezelfde stem ming een gunstig advies verleend. M. Vanderghote. De Commissie van Openbaren Onderstand vraagt de toelating om een partij land gelegen te Vlamertinghe, sectie B, nrs 378° en 378', eener grootte van 64 a. 8© ca. openbaar te mogen verkoopen op den instelprijs van 3o.ooo fr. de hectare, boven de lasten. In de beraadslaging, waarvan de heer voor zitter lezing geeft en waarbij de Commissie van Openbaren Onderstand besluit de noo dige machtiging voor dezen verkoop van de hoogere overheid te vragen, wordt onder meer gezegd dat een deel van dizen grond, ter grootte van 10 aren, slechts de som van 100 fr. opbracht als pacht, dat gezien de schatting van den heer Ontvanger der Regis tratie, die aan het land een waarde van 3o.ooo fr. de hectare hecht, de opbrengst van den veikoop een grooteren intrest zal ople veren dan de pachtsom, en dat dizs veikuop dus zeer vooidetlig is. M Vanderghote. - H.t sch. per.coll ge stelt voor een guns ig advies te veileenen. De tegenwoordige raadsleden stemmen ja. Alleen de heer Missiaen, lid der Commissie van Openbaren Onileistand, onthoudt zich. 7. Openbare Onderstand Begrooting 1934 Overdracht van kredieten. M. Vanderghote De Commissie van Openbaren Onderstand vraagt de goedkeu ring der overdracnt van kredieten welke zij besloten heeft te doen. Daar verscheidene amkelcn der ungaven in de begrooting voor 1934 ontoeieikend zullen ztjn, terwijl andere artikelen der ontvangsten een overschot zullen laten, wenscht zij de eerste met een gezamen lijke som van 25.000 fr. te vermeerderen en de tweede met evenveel te verminderen, zoo dat het algemeen slot der begrooting ongewij zigd olijft. De raad brengt een gunstige stemming uit. Alleen de heer Missiaen onthoudt zich M. Vanderghote. Zooals gij weet moeten, gezien artikel 3 /an het Koninklijk üesluit van 10 Juli 1933, alle instellingen van technisch onderwijs tegen 1 October aanstaande een nieuwe aanviaag om ei kenning indienen, op strat van geen toelagen meer te kunnen ont vangen. tiet is dus enkel een formaliteit op dat de vroeger reeds erkende nijverheids school voorts dezelfde voordeelen zou mogen genie: en. De heer Voorzitter leest hierop de voorge stelde beraadslaging die hij vraagt te willen goedkeuren. Al de tegenwoordige raadsleden stemmen ja. b) Huishoudschool Aanvraag om erkenning. M. Vanderghote. Voor de huishoudschool zijn de toestand en de formaliteiten dezelfde. Ik stel dan ook voor de beraadslaging, waar bij de ei kenning dezer school opnieuw aange vraagd wordt, te willen goedkeuren. Eenparige instemming. c) Leerwerkhuis Aanvraag om erkenning. tVl. Vanderghote. Het stedelijk leerwerk huis vei keert in denzelfden toestand en hier voor dient ook eei.e nieuwe beraadslaging genomen te worden. De termen ervan zijn steeds dezelfde als zooeven. De raad brengt nogmaals, zonder opmer kingen, een gunstige stemming uit. 9. Wegen van groot verkeer Onderhouds werken Lastenboek en bestek. M. Vanderghote. Wij zijn geroepen het las'enboek en het bestek goed te keuren der onderhoudswerken uit te voeren in 1934-35 aan de buurtwegen van groot verkeer St Jan- Zillebeke en Yper Pilckem, voor wat betreft de gedeelten op het grondgebied der stad Yper gelegen. Volgens raming van den heer ingenieur De France beloopen de onkosten dezer heisttllings en onderhoudswerken van kasseiwegen tot de som van 9 234 fr. 70. Al de aanwezige raadsleden keuren het voorgesteld lastenboek en bestek goed. 10. Beiaard Oefeningsklavier M. Vanderghote. Ik vraag aan den raad den aankoop van een oefeningsklavier te wil len goedkeuren. M. Missiaen. Daar ik zekere vragen te stellen heb, zou ik wenschen dit punt .11 de geheime zitting te behandelen. M. Vanderghote. Dit punt wordt dus verschoven. 11. Zwemkom - VerordeningWijziging. M. Vanderghote. Het schepencollege stelt voor artikel twee der verordening op de zwemkom te wijzigen als volgt de. zwem kom is toegankelijk mits betaling voor vrou wen alleen den Dinsdag en Vrijdag van 9 u. 3o tot 10 u 3o Vroeger was de zwemkom op diezelfde dagen van 9 u. 3o tot 11 u 3o uit- sluitelijk voor de vrouwen voorbehouden, zoodat dit nu met een uur verminderd wordt. Wij stellen deze wijziging voor omdat er bemerkt werd dat er deze dagen om zeggens geen vrouwen naar de zwemkom kwamen. De heer Schepen Lemahieu heeft eens op een Vrijdag bestatigd dat er om 11 u 3o wel vijftig menschen aan de poort te wachten stonden, alswanneer zich niemand in de zwemkom bevond. Er moet toch gezorgd worden dat de zwemkom zooveel mogelijk opbrengt. Dit voorstel wordt eenparig goedgekeurd. 12. Inhuldiging van het Belfort Politie-

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 3