Ji^El R.rV^ De Crisis opgelost Loi sur ttvresse publique In 't buitenland wist Guerra den 4'" koers tijdrijden voor het Italiaansche baanlcampioenschap te veroveren vóór Gotti, Olmo, Bergamaschi, Bovet en Meini en versterkt daarmee fel zijne plaats als leider. Criterium Le Réveil du Nord Parijs Hénin Liétard Parijs-Troy es Bij de Onafhankelijken Brussel Mondorf en Mondorf-Brussel Zondag Maandag Bij de Beginnelingen Fleury BRAEM-CARDOEN G. Van Wonterghem-Callewaert 15, Boterstraat, Yper. Faire nettoyer ou teindre ses vêtements chez J Kleederen door c'est leur donner une nouvelle 1 jeunesse. Glacage Amérlcain de Cols et Manctietfes in "t nieuw gekuischt of geverfd zijn wederom zooals nieuw. Schoone Strijkwascti Kllowasch Succursale L. KNOCKAERT - JOOS Bijhuis S3, Rue de Dixmude n Diksmudestraat, 53 YPRES. 11 YPER. van den B. W. B. als bemiddelaar tusschen inrichters en renners, 't Valt niet te betwisten dat zulke koersen, door een gemeentebestuur als dit van een stad lijk Antwerpen, en zoo grootscheeps opgevat, ten volle moest lukken, te meer dat de favori der streek er ook zoo over dacht, (ik bedoel Kaers) en schitterend den sprint won op Haemerlinck en J. Aerts, □adat Vissers, die de vernieuwing van zijn prachtdaad van Oostende zeker in 't oog had, er met Vanhasselt was van onder gemuisd kon hij. na defekt van dezen laatste, het alleen niet bolwerken... en werd ingeloopen. Uitslag: i. Kaers Karei, i54 km. in 4 u. i3 min., gem 3q km. 481 meter 2. Haemerlinck op I lengte 3. Aerts J op t lergte 4 Bon duel 5. Meuleman 6 Le Grevés 7. Ver- schueren 8. Gyssels 9 Verreyckeri ver ders in het hoofdpeloton 28 renners, waar onder Rebry, Schepers, Hardiquest en Deca luwé, welke veelöeteekenend is voor de aan staande Ronde van Frankrijk. Gelijk het Donderdag in St Andries koers was, wilde St Michiels bij Brugge niet ten achteren blijven en liet er dus ook een Groo- ten Prijs loopen. D~-zen keer was het Flan- der Horemans die de kans zag er op 't laatste af te stappen, een piste-machien te nemen en er schitterend te winnen voor Tommies, Croon en Bogaert. Tommies, verbolgen door dien loozen trek van Fla ider, diende klacht in, maar deze laatste had goed 't reglement van buiten geleerd en Leon was gezien. Uitslag 1. Flander Horemans 2. Leon Tommies 3. Mee Croon 4. Cés. Bogaert 5. Binst Frans 6. Van Puyvelde Frans 7. Van Keer Karei ;8. Dewitte Georges 9. Van- derpoorten 10. A. Goessens. In Rijssel, het Criterium Le Réveil du Nord alwaar Remi Decroix, het nog eens in den kop stak te gaan loopen en er alleen toekwam vóór Max Harmand, op 20 sec. en Em Vandepitte, welke het in Noord Frank rijk goed begint gewoon te worden. In Parijs Hénin Liétard, koers welke zich telkenjare mocht verheugen in een groot lot Belgische renners, was het dit jaar een jonge fransche belofte welke de pijp en de baarden won Thiétard is de naam van den overwin naar vóór Blin, die er ook nooit nevens pik kelt, Salinguer, Hamer, Garcia, Verschaetse, Waelkens, Vaissier, Bolonia, Salazard, Mail- lard, Gretjean en Dermeaux. In Charleville kon de Belg Fr. Adam, welke over twee jaar bij de Onafhankelijken meni- gen i" prijs thuishaalde en veel beloofde, den slag binnenpalmen vóór Vanderhaeghen zijn ouden tegenstrever en Foucault. In Parijs Troyes moest de oudste der Bi dot's zijn heil zoeken om de herinnering der vervlogen glorietijden herop te wekken met dezen koers te winnen op een geheel stel 2e klassers waarvan, buiten Krauss 2e, wij nog nooit hoorden, Blanchot 3", Ladrou 4e en Weiss 6e. Gaan wij per spoor of per autobus een toch tje maken door de Ardennen voor een vijftal dagen, de renners integendeel lappen in één maal Brussel-Mondorf af en 's anderendaags de terugreis. Mondorf, of een dorpje in 't Groot Hjrtogdom Luxemburg gelegen zijn de, hadden zij het prachtigste gedeelte van het land te doorkruisen. Echter niet voor hen, die gedurig op de pedalen hadden te duwen. In den in rit wist de jonge poulain van René Ver mandel, Wierinckx, de eereplaats te bemach tigen vóór Franquet, Perickel, Smets, Coe- laert, terwijl de Roste van Harelbeke, Defoordt, den 2" rit snapte vóór Pedroli, Coelaert, Wierinckx, Joly Oscar en Bury. Het klassement der 2 ritten x. Wierinckx Robert 14 u. 48 min. 2. Coelaert 14 u. 5o" 5o" 3. Smets 14 u. 5i' 02" 4. Defoordt 14 u. 52* i5" 5. Bury 14 u. 54' 17" 6 Delire 14 u. 55' 53" 7. Pedroli 14 u. 56' i5" 8. Meulenberg i5 u 02' 42" 9. Degreef en, xo. Dubois zelfde tijd 11. Vanderveeren i5 u. o3' 55" 12. De Meersman i5 u. 04' 40. In Erembodeghem Terjoden kon men, spijts Brussel-Mondorf en terug, 35 vertrek kers verzamelen in dewelke Georges Degraeve ..zijn sprinterskwaliteiten liet zien met afgetee- kend Van Rossem te kloppen. Uitslag 1. Georges Degraeve, 123 km. in 3 u. 38 min. 2. Van Rossem 3. M. De- schepper, op 2 min. 4- G. Levae, op 1/2 1. 5. Lieppers 6 Van Hulst 7. Cleemput 8. Van Liefteringhen 9. Keteleer 10. Clayes Bij de Juniors Hier in deze kategorie was het de groote dag, de dag van 't kampioenschap en nog wel in het nabije Lendelede, welker veloclub mag her zijn zulk feest aan te durven. De belang stelling was dan ook overgroot, zoowel van kijklustigen als van renners, welke er met x35 vertrokken. Tegen alle verwachtingen in, won Decock Albert het pleit, alswanneer in de laatste ronde Etienne Schoofs nog alleen 55 sec. was vooruitgeloopen, maar een klop van den hamer kreeg en itgeloopen werd, tegen de aankomst. Uitslag I. Decock Albert, 135 km. in 3 u 44 min. 2 Van Ackere Emiel op 10 sec 3. Braeckeveldt op 1 1/2 lengte 4 Schoofs op 100 meters 5. Formet op 5o met. 6. Pir- mez op 5o met. 7 Cools Robert op 2 min. 8. Bouckaert op 3 3o min. 9. Van Herzele Alb op 3.40 min. 10 Logist op 4 min. In andere gedeelten van 't land bleef men niet werkloos, en 't was een gelegenheid té meer voor de 2e klassers om den slag gemak keiijker binnen te palmen. Courcelles 1. Rolette 2. Dewinnaert 3. Barman. Hoei1. Muller 2 Désiron 3 Christiaens. Juslenville I. Halth G. 2. Matthias 3. Jérome. Ans 1. Merkx 2 Muller 3. Donny Alleur 1. Adam 2. Mersch 3. Meisters. Assche I. Dhoye 2. Geets 3. Segers. Bierset X. Bertrand 2. Masson 3. Léonard. Remicourt 1. Donni 2. Wagelmans 3. Bairin. Wellen 1. Bressers 2. Lefèvre 3 Haag doorn. Weineghem I. Cave 2. Snoeyers 3. Tersago. Haezebrouck 1. Parmentier André 2. De backer en Beaussart. Deze trokken meestal naar Poperinghe, vooral daar de kaers ginder uitgeschreven telde voor 't Criterium van de Hoppestreek en Woets, Degraeve en Litière er alle voordeel bij hebben hun plaatsen te versterken. Degrae ve, leider geworden, mocht zich dus aan een aanval in regel verwachten van Woets, en Litière speelt in dien tweestrijd natuurlijk de rol van den 3" hond, diegereed zit om bij de minste verzwakking der 2 kopmannen met den buit te gaan loopen. Hier had Djgraeve met de onkans af te rekenen waarop Woets met 5 anderen de pees er op legde, ontvlucht te, maar het werk alleen moest doen, om juist tegen de laatste ronde vervoegd te worden door een i5 tal man, waaronder Degraeve die dus prachtig had ingeloopen. De sprint werd van verre ingezet en gewonnen door Heirnaert van Reckem, die bij die mannen niet thuishoort, integendeel ten minste 2 kate- gories sterker is. Waarlijk eene vlek op dezen schoonen keers, waar het koersbestuur Heir naert niet had mogen laten medekampen. Mannen die in den Omleop Franco-Beige (t65 km een hoofdrol vervulden tegen de beste beroepsrenners op, en er eene prachtige 2' plaats haalden, zijn in die kategorie van jongeren op hunne plaats niet. 't Is waar Heirnaert is amper 17 jaar oud, maar rijdt i» Frankrijk met een vergu ining van 3' klasser en in België met een Belgische vergunning van beginneling, 't Valt te beslissen aan de inrichters van gewestelijke koersen of ze dezen toe te laten hebben ot niet. In elk geval, ze ontmoedigen de jongeren, voor wie toch wel de koers is uitgeschreven. Uitslag 1. Heirnaert, Reckem 2 Rosseelr Lauwe 3. Depoorter, Komen 4. Six, Ghe^ luvelt5 Daleyne, Poperinghe 6. Woets,.. Yper. Een peloton i3 man fx aequo, w. o. De graeve, Hei ton, enz. Litière was verplicht op te geven door breuk Muylle, Gouwy en Vermeersch trokken naar Watou, waar twee laatstgenoemden moesten opgeven door bandbreuk. Gouwjr hebben we aan de Kalfvaart aan 't werk gezien,, maar bijz rnder van Vermeersch werd er veel goeds verteld en hij is fel in vordering aam- houden jongen Albert Muylle behaalde de~ I .e plaats en komt er ook door niet afgeven, jongeren, uw dag komthard trainen en veel in voeling lijven met uw ouderen als De graeve, Woets Liiière en anderen. Sprinter- Dickebusch - Kermis Velokoers voor parochianen van Donderdag 28 Juni. 12 Vertrekkers) Uitslag 1. Capoen Remi; 2.Vercruysse C.? 3. Suffys Jules; 4. Capoen Cam.; 5. Noyelle Maur.; 6. Declerck H.;7. Decroix Richard. Na lange jaren studién zijn de geleerden? overeengekomen dat de eenigste mogelijkheid'. om de crisis op te lossen, besparing moet zijn. Het reeds welbekend huis heeft er zich direkt bij aangesloten en biedt U thans de schoonste keus van allerhande stoors= in het huis zelf gemaakt. Volledige keus van Brugsche kanten, macramé, gewone fran- gen, voor vernieuwing der aanstaande feesten. Verders allerhande stoffen, zijden, gemaakt ondergoed voor damen en heeren, blousen schorten, kousen, tafellakens, beddela kens, enz., alles aan de voordeeligste prijzen. FLEURY BR4EM-CARDOEW Ttmprlstraat, 5, Yper. Groothandel au bureau de ce journal.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 6