Het Geheimzinnige Document KOFFIES en CHICOREI met PREMIEN Christiaens Devolder - Kortrijk Te koop in alle goede winkels. - PremiedepotG. Laroye, 20, Boomgaardstraat, Yper. 7-7-1934 Het Ypersche - 2e Bijvoegsel - JLa, JRégion d'Ypres N° 14 EISGHT ALTIJD EN OVERAL DE Faire nettoyer ou teindre ses vêtements chez Kleederen door c'est leur donner une nouvelle jeunesse. Glapage Améric^in in 't nieuw gekuischtof geverfd zijn wederom zooals nieuw. Schoon» Strijkwasch Kilowasch Succursale L. KNOCKAERT - JOOS Bijhuis Rue de Dixmude Diksmudestraat, Y P R E S. Tel. Y P E R. Ten bureele dezer kan men de voor gaande nummers van het mengelwerk bekomen. V. Het Oude Schrijfbureau. da Cols at Manchetles Mengelwerk van Het Ypersche N' 4 door CHRISTIAN HAUGEN Vertaald door P.-J. AER3SENS VERBODEN NADRUK (Vervolg) Hij had de laatste dagen geen moment aan zijn schrijfbureau gedacht en het was nu de eerste maal in zijn leven dat hij den naam Burns hoorde. Maar dat behoefde Mrs. Jones niet te weten, want zij was van een spraakzime natuur en stond op zeer veitrouwelijken voet met de buurvrouwen. Rodney voelde er niets voor om het onderwerp van haar gesprek te worden en daarom deed hij alsof de geschie denis met zijn schrijfbureau hem volkomen koud liet. Zoo... zoo zeide hij. Ik dacht, dat zij 't morgen pas zouden komen halen. Hoe laat waren zij hier Het zal zoo ongeveer één uur geweest zijn Dank u. 't Is in orde. Ik heb trtk, Mrs. Jones. Denkt u over 'n half uur iets gereed te hebben Zeker ik zal er voor zorgen En Algy stapte zijn kamer binnen. Midden in de kamer bleef hij staan en staarde op de leege plek naast zijn boekenkast, waar zijn schrijfbureau gestaan had, als zocht hij daar een verklaring voor dit laatste onbegrijpelijke voorval. Toen begon hij vlug zijn beide kamers nader te onderzoeken. Er bleek verder hoegenaamd niets ontvreemd te zijn, zelfs niet het losse geld dat in een der laden van het bureau bewaard werd. Dit grapje had hij natuurlijk weer te danken aan Stenton. Een vooitrefle lijke overwogen en uitgevoerde diefstal. Maar wat, voor den drommel, wilde Stenton met zijn schrijfbureau Algy liet zich zijn middagmaal goed smaken en toen hij bij de koffie een sigaret opstak had hij een oplossing gevonden, die hem zeer aan nemelijk voorkwam. Het bureau had hij een jaar of acht geleden gekocht in een obscuur winkeltje van tweedehandsch meubelen. Niet omdat hij het zoo hard noodig had, maar enkel omdat het zoo fraai en kunstig afge werkt was en 't hem beter beviel dan zijn oud bureau, 'n erfstuk. Dit laatste diende sinds dien nu als bergplaats voor boorden, dassen, knoopjes en dergelijke dingen. Voor het an tieke bureau had destijds de toen twintig jarige Algy, drie pond betaald en wel voorna melijk, omdat het ouderwetsche meubelstuk in hooge mate z'n fantasie prikkelde. Nauwe lijks stond 't op zijn kamer of hij begon uren lang te zoeken naar geheime laden en verbor gen testamenten. Doch hij werd in z'n ver wachtingen bitter teleurgesteld. Wel had hij een kunstig verborgen vakje ontdekt, doch daarin was niets verborgen geen brieven of kaarten of nadere aanduidingen van een plek waar zeeroovers honderden jaren geleden een schat begraven hadden. Hij vond niets dan stof en begon spijt te ki ijgen van den koop. Toch nam hij 'c bureau in gebruik borg er zijn beschti len effecten in, alsmede enkele geërfde juweelcn van zijn moeder en andere zaken, waaraan hij gehecht was. Doch hij had de vaste overtuiging, dat Stenton zijn bureau niet gestolen had, om deze dingen te bemach tigen. Het kwam Algy meer waarschijnlijk voor, dat het bureau nog 'n geheime lade bevatte, waarin iets van groote waarde moest geborgen zijn. Stenton zou daaromtrent meer weten en had 't lureau op deze listige manier weten te bemachtigen. Intusschen drukte dit verlies hem in niet geringe mate, want nu was hij ongeveer z'n geheele vermogen kwijt, dat, zijn baDkconto inbegrepen, ongeveer twee duizend pond bedroeg Hij snelde reeds naar de telefoon om de politie in de zaak te betrekken, doch op 't laatste moment bezon hij zich. Hij herinner de zich het slot van Hope's brief. Van den kant der politie behoefden zij niet op steun te rekenen als 't tegen Stenton ging. Radeloos liep hij zijn kamer op en neer. Eindelijk, bij de derde sigaret, besloot hij den diefstal toch aan te geven, maar dan ook niet meer dan den diefstal'. Hij had juist 't nummer aangevraagd, toen er op de deur geklopt werd en Mrs Jones hem een pakket overhan digde. Dit werd zoojuist voor u gebracht, Mr. Rodney, en ik moest 't u direct brengen Algy hing den hoorn weer aan den haak. Wordt er op antwoord gewacht vroeg hij. Neen, de man is al weer weg Mrs. Jones verdween en Rodney opende haastig het pakket. Het bevatte alles, wat in zijn bureau gelegen had, niets ontbrak Er was voor Rodney nu geen enkele aanlei ding meer om de politie nog op te bellen. Hij had trouwens weinig lust om de politie zijn merkwaardige en weinig geloofwaardige erva ringen van de laatste dagen te vertellen. Intusschen was nu duidelijk bewezen, dat 't Stenton niet om zijn geld te doen was en dat dus 't oude bureau, dat acht jaar lang in zijn kamer gestaan had toch een geheim in zich moest bergen waaromtrent Stenton op de een of andere wijze ingelicht w?s Mogelijk toch nog 'n aanduiding van 'n veroorgen schat. Algy's vermoeden was dus inderdaad juist geweest, toen hij dat bureau kocht. Jammer dat hij destijds niet beter gezocht had. Maar 't was nu te laat en nimmer zou hij ervaren, welke ongeloof! jke rijkdommen vandaag voor hem verloren waren gegaan. Hij wachtte nu nog vol ongeduld op het oogenblik, dat Cynthia zou opbellen zij z~>u zeker omtrent menig duister punt ophelderirg kunnen geven. Het was echter pas zeven uur, hij moest dus nog 'n vol uur geduld hebben. Om zich wat tot kalmte te dwingen, zette hij zich aan z'n oud schrijfbureau en trachtte te werken. Opeens ontdekte hij onder 't bovenste blad van een stapel papieren een aan hem geadres seerden brief Mr. Algy Rodney Ik zag dat u vanmiddag van uw kantoor naar het restaurant achtervolgd werd en daar de betrokken persoon mij kent, kon ik mij niet aan onze afspraak houden. In de hoop, dat u spoedig naar huis zoudt komen, ging ik naar de Sunnerstreet en wachtte op u tot vijf uur. Nu moet ik echter gaan en zie voorloopig geen kans om u te treffen. Zulks zal steeds met groote moeilijkheden gepaard gaan. Ik zal u schrijven, zoodra ik dat zonder al te veel risico kan wagen Geoffrey Hope. P S Vernietig dezen brief Het was dus juist gegaan zooals hij ver moed had. Den brief nog in de hand belde hij Mrs. Jones. Zooals ik zie, heeft iemand op me ge wacht zeide hij en deed z'n uiteiste best om zoo kalm mogelijk te spreken. Mrs. Jones sloeg de handen in elkaar. Allemachtig, dat ben ik heelemaal verge ten riep zij uit. Ik heb ook aan zooveel dingen te denken, dat u me moet excuseeren». Nou ja, nou ja... zoo erg is 't ook niet stelde Rodney haar gerust. Hoe zag die man er eigenlijk uit Zijn naam herinner ik me heel goed en ik moet hem ook al eens 'n paar maal ontmoet hebben, maar ik kan me op 't oogen blik toch niet voorstellen, hoe hij er uitziet Hij is al 'n heer op leeftijd en begint al aardig grijs te worden. Hij zag er chique uit en droeg een bril Algy deed, als ging hem plotseling'n licht op. Juist nu herinner ik 't me, 'n oud vriend

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 9