FOOTBALL Inhuldiging der Gedenkplaat I3'h Belgian Field Artillery C. S. Yper- Scholleien-A. A. Moesfcroen C. S. Yper - II Afd. Vijve St-Baafs 15e Jaar, N° 22 - 1 September - 1934 - 15e Année, N° 22 - 1 Septembre De Waterbevoorrading van de Yzer Le Canal Ypres - Yser Weekblad bet Arrondissement Ypex Tel. 500 35 ct. het nummer Journal hebdomadaire de I Arrondissement d Ypres Zondag 2 September 1934 (get.) A. Lepercque. (gel )R. de Thibault de Boesinghe. Last Post Committee -xll.lljml.» HET YPERSCHE Aw Vnimwinlglng der Gatslctvden. 4km Tparacho Club*. 9ene r, OpsUl en Aankondigingen 34Boter straat34. Yper Abonnement 18 fir. 00 per jaar Buitenland 32 fr. Men int lx>tkr<j*tn In tile Aelgtttht nontkantoren nmtnloott triikeit grw•Antr* LA REGION D'YPRES Antane de I'Association des Sinistréft» des Clubs Yprois, etc. RidtiCtlon, Administration et Publiciti 34, rue au Beurre, Ypres. Abonnement 18 ft. 00 par an Etranger 32 fr. On ntnt rabonner dam ton* let bureaux de potte Belget 35 ct. Ie numéro Tél. 500 Lu articles non stgnis sent refutlt VAIN MET De inhuldiging, onder de Hooge Bescher ming van Z. M. Koning Leopold III, der gedenkplaat ter eere van de roemrijke gesneu velden van het l3th Field Artillery, gevallen in den uitsprong van Yper, zal plaatshebben te Yper, op ZONDAG 9 SEPTEMBER a. s. Hieronder het programma der feestelijk heden Te 8 u. x5 Vertrek per bijzonderen trein uit Brussel Noord. Te io u. r5 Ontvangst der Overheden en Afgevaardigden in het Hotel Skindles, Sta tieplaats. Te io u 45 Vertrek van den stoet, voor afgegaan door de Harmonie Ypriana. Aan het Gedenkteeken der Ypersche gesneuvelden en het Gedenkteeken der Britsche gesneuvel den Meenenpoort, zullen bloemen neergelegd worden. Te 11 u 3o zal, in de Kathedraal, eene Mis gezongen worden door den Eerweerden Heer Abbé Belpaire, gewezen Aalmoezenier van het regiment. Bij de aankomst in de hoofdkerk zullen bloemen neergelegd worden aan het Fransch gedenkteeken na de mis zullen bloemen neergelegd worden aan het Iersch gedenk teeken. Te 12 u. i5 Inhuldiging der Gedenk plaat, redevoering en Défilé, gevolgd door de ontvangst ten stadhuize. Te i3 u. 3o Feestmaal Te i5 u Beiaard Concert door den be roemden beiaardspeler hr Vangheyseghem, Kapitein van het 8e Veldgeschut. Te 16 u. Concert op de Vandenpeere- boomplaats, door het muziek der Gidsen. Te 18 u. Défi'é aan de Meenenpoort, vóór het Britsch Gedenkteeken, trompettengeschal Last Post door het muziek der Gidsen. Te 19 u. 3o Vertrek van den bijzonderen trein. Hoogst waarschijnlijk zal een laatste beiaardconcert gegeven worden, omstreeks 20 uur, door den heer Vangheyseghem. Om 10 uur Om 3 uur Ingang :'s Morgens i fr. 5o;'s namiddags'3 fr. Na de gemeente Reninghe komt ook Boe- singhe, op haar beurt, het schrijven der Han delskamer van Yper te beantwoorden. Het schepencollege dezer gemeente heeft, in zijne vergadering van 17 Oogst 11. de volgende dag orde gestemd en ervan aan de Handelskamer van Yper mededeeling gegeven. Vergadering van het Schepencollege van Boesinghe op 17 Augusti iq34- Tegenwoordig Wel Edele Heer Roger de Thibault de Boesin- ghe, Burgemeester-Voorzitter ;H. Vanderstiche le, E. Coulier, schepenen ALepercque, secretaris. Vaart Yper-Yzer Scheepvaart Het College, Gezien het schrijven van de Handels en Nijverheidskamer te Yper, in date 4 Oogst 1934, Comiteit tot verdediging der scheep vaart in de Yzeikom waarbij de aandacht gevestigd wordt op den algeheelen stilstand der scheepvaart op de Yzer en het Kanaal Yper-Yzer bij gebrek aan watervoorraad in de Yzer Overwegende dat die toestand groot na deel berokkent aan handel en landbouw der streek Overwegende dat, ter bevordering van handel en landbouw, de vereischte maatrege len onverwijld zouden dienen getroffen om de Yzer en het kanaal Yper Yzer te spijzen ten einde de scheepvaart mogelijk te maken. Besluit »Aan den heer Minister van Openbare Wer ken te Brussel te vragen de noodige maat regelen te treffen óm de scheepvaart in de Yzer en het kanaal Yper-Yzer mogelijk te maken, ten einde de handel en landbouw der streek te kunnen doen bloeien. Gedaan te Boesinghe, in zitting op datum als boven. Bij bevel De Secretaris De Burgemeester Afschrift dezer dagorde werd door de zorgen der Handelskamer aan den heer Minister van Openbare Werken overgemaakt. Wij zijn verheugd te bestatigen dat de be weging ten voordeele van de kwestie der waterspijzing van de Yzer en van de regelma tige bevaarbaarheid der vaart Yper-Yzer meer en meer veld wint. Dit k*n niet anders dan de oplossing der kwestie verhaasten. PIER, JEF en JAN kunnen gelijk welk merk op een pak chicorei zetten. Dit is niet voldoende men moet den naam kennen van den fabricant. PACHA en haar fabriek te Halle zijn voor U een waarborg van hoedanigheid en zuiverheid. 109 Jaren on dervinding van vader tot zoon. Les membres du Last Post Committee sont priés de verser ou de virer leur cotisation annuelle au compte chèques postaux 2885.27. Les personnes désireuses de soutenir cette cérémonie journalière du Last Post sonné chaque soir sous le Mémorial de la Porte de Menin en mémoire des 25o.ooo soldats bri- tanniques tombés dans le saillant d'Ypres, sont instamment engagées de se faire membre de la dite société ou de contribuer a ce pieux hommage en versant leur participation au compte chèques 2885.27 des listes de sous- cription seront également présentées a do micile. De leden van het Last Post Comiteit zijn verzocht hunne jaarlijksche bijdrage op de postcheckreker.ing 2885.27 te storten of over te schrijven De personen, die deze dagelijk- sche plechtigheid van de Last Post die eiken avond onder het Gedenkteeken der Meenenpoort geblazen wordt ter nagedachte nis van de 25o.ooo britsche soldaten rond Yper gesneuveld, wenschen te steunen, zijn dringend aangemaand zich als lid van gezeg de maatschappij te laten inschrijven of bij te dragen tot deze vrome hulde met hunne deel neming op de postcheckrekening 2885.27 te storten. Inschrijvingslijsten zullen insgelijks ten huize aangeboden worden. Suite a l'audierce que M. le Ministre des Travaux Puf lies a bien voulu accorder, en date du 10 Acüt dernier, a M. Vanderghote, notre bourgmestre, et aux délégués de la Chambre de Commerce d'Ypres et de la Fédération des Sinistrés de l'Arrondissement d'Ypres, M. le Ministre Forthomme vient de faire parvenir la lettre suivante a M. Ver meulen, Président de la Chambre de Com merce d'Ypres. MINISTÈRE Bruxelles, le 27 Aout 1934. DES TRAVAUX PUbLICS Cabinet du Ministre Monsieur le Président Les diverses questions que vous m'avez soumises ont retenu d'une fapon toute par- ticulière mon attention. En ce qui concerne le pont-rail de Caes- kerke, mes services étudient les conditions a imposer a la Société Nationale des chemin* de fer Beiges pour sa reconstruction. Quant a l'écluse de Fintelle, les travaux d'agrandissement du sas vont être adjugés le 3l acüt prochain et tout sera mis en oeuvre pour ne pas retarder leur exécution. Er fin. la question relative a l'alimentation

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 1