BOUWGROND Groot* Zomercarnavalstoef s Commissie ven Openbaren Onderstand YPER Openbare Verkooping te YPE Vlamertinghe Zonnebeke op Dinsdag 18 September 1934 Bericht tii Aanbesteding AANBESTEDING Buitenschilderwerk STAD YPER Openbare Aanbesteding Opbouw eener EETZAAL bij het Vijverhuis te Dickebusch. Gevonden en Verloren Voorwerpen Verloren. Maandag 27 Oogst, door Jvr. D'riaene Georgette, een kleine medaille. Allerhande Nieuwe Yper. Landloop??. Verleden Zater dag werd de 26 jarige franschman Segond Gabriel, metser, gehuisvest te Marseille, door de rijkswacht te Brielen aangehouden, daar hij aldaar zonder middelen van bestaan rond doolde. Denzelfden dag nog verscheen hij voor de politierechtbank die hem, uit hoofde van landlooperij, tot twee jaar opsluiting in een bedelaarsgesticht veroordeelde. Zeg niet... Koloniale Loterij. Aanrijding. Maandag namiddag, rond 3 u stond een onbespannen wagen, geladen met ijzer, in de Rijselstraat rechtover de wo ning van den heer P. Baekelandt, smid, die samen met een anderen wei km an bezig was de zware ijzeren staven te lossen. Aan den oveikant, een weinig nader de Groote Markt, omtrent rechtover het huis van den h. notaris Vander Meersch stenden, insgelijks langs den boord van het voorland, twee stilstaande autos Op zeker oogenblik kwam uit de rich ting der Greote Markt een fransche auto in dolle vaart de Rijselstraat doorgereden, ter wijl een andere auto gevolgd door de autobus van den heer Cappelle, die den vervoerdienst tusschen Yper en West-Nieuwkerke verzekert, in tegenovergestelde richting afkwam Tenge volge van de fransche auto, die voor de twee stilstaande rijtuigen naar het midden der baan had afgestoken, kon de andere auto die van de Rijselpoort kwam slechts op het laatste oogenblik voor den wagen plaats maken. De voerder van de autobus die volgde, de ge naamde Cousin Oscar, van West Nieuwkerke, zal dan waarschijnlijk den wagen te laat be merkt hebben en, alhoewel hij, naar de ver klaring van ooggetuigen, niet geweldig reed, den tijd niet meer gehad hebben om de hinder paal, die hem zoo onverwachts in den weg stond, te vermijden. De autobus botste op den wagen waarvan de dissel den rechter slijkweerder beschadigde en gedeeltelijk in de plaatijzeren bedekking van den motor drong, zonder dezen evenwel te beschadigen. Alleen de aanvoerbuis van de naphta werd in twee gesneden. Wat den zwaar geladen wagen betreft, waarvan de remmen gelukkiglijk goed gesloten waren, deze werd weinig of niet be schadigd maar door den geweldigen schok toch een heel eind verplaatst en tegen een boompje verdrongen dat bijna ten gronde lag. De autobus voerder kwam er met het verschot van af, en het mag een geluk heeten dat de heer Baekelandt en zijn helper juist een ijze ren staaf aan het wegdragen waren, want hadden zij zich juist bij den wagen moeten bevinden dan zouden er voorzeker gekwetsten te betreuren geweest zijn. Da politie deed het gebruikelijk onderzoek. Omvergereden. Donderdag namiddag, omstreeks 3 u., kwam de 16 jarige Devroe Joseph, van Poperinghe, per rijwiel van het Minneplein naar de Surmontstraat gereden. Hij liet nog een wagen, die van de Veemarkt naar de Boesinghestraat reed, voorbijgaan doch achter dezen wagen kwam van uit de Boesinghestraat een auto die rechtdoor naar de Veemarkt toereed. Om door deze auto niet omvergereden te worden, sloeg de wielrijder insgelijks de richting der Veemarkt in, doch de auto, die reeds te dicht gekomen was, greep toch het voorwiel van de velo en snakte den jongen wielrijder ten gronde. De autovoerder stopte en zag zijn rijtuig na, doch van zoodra hij bemerkte dat er niets aan haperde vervolg de hij in allerijl zijn weg zonder zelfs eens naar zijn slachtoffer om te zien. Gelukkiglijk en misschien wel tegen zijne verwachting werd deze haastige autorijder toch herkend. De jongen had zich in zijn val niet al te erg bezeerd, doch gansch het vorenste van zijn rijwiel was erg gehavend. Verkeersongeval. - De genaamde Bar- bez Henri, van Dickebusch, kwam Zaterdag morgen, rond 9 u., per rijwiel door de Rijsel straat gereden. Rechtover de Belle moest hij voor een stootkar afwijken en werd op het zelfde oogenblik aangereden door een auto die uit tegenoverstelde richting kwam. De wielrijder werd dadelijk opgenomen en in het Belle Godshuis binnengedragen, waar de heer Dr Vandenbussche hem de noodige zorgen kwam toedienen. Zijn toestand is echter ge ruststellend en hij zal er met enkele dagen rust van afkomen. De auto, toebehoorende aan de firma der Cigaretten Belga, was ge voerd door den genaamde Cappelaere Henri. De politie deed de gebruikelijke vaststellingen. Auto ongeval. - De kleine Marie-Thérè- se Meyfroodt, 6 jaar oud, kwam Zondag avond, rond 8 u., samen met een ander meisje uit de Langemarck. Erge val De echtge. noote Oscar Descamps, geboren Stephanie Dewilde, was Woensdag voormiddag bezig met haar huishouden te doen, toen zij opeens uitgleed en zoo ongelukkig viel dat haar been gebroken was. De vrouw werd dadelijk naar het hospitaal van Yper overgebracht. GEMEENTE RENINGE Buitengewoon Concert Gemeente Boesinghe Op Zondag 2 September 1934 20 Groepen en Wagens Burgerlijke Stand van Yper Wil U millionnair worden VAN Koop i. Een perceel Bouwgrond, ge legen te Yper, wijk Kalfvaart, ir houdende 3oo vkm., deelen van Nrs 196a en 198 der sectie A van 't kadaster. In pacht gehou den door de wed. Sinaeve Alois tot 1 October ig35, mits den jaarlijkschen geventileerden pachtprijs van 27 fr. Koop 2. Een perceel Bouwgrondge legen te Yper, langs den steenweg naar Mee nen, inhoudende volgers meting 286 vkm. 60, deel van Nrs ig3b en igg(/2 der sectie B van 't kadaster. In pacht gehouden door Aug. Vandenbussche en H. Castel tot I Oct. ig35. Koop 3. Een perceel Bouwland ge schikt voor bouwgrond, gelegen te Vlamer tinghe, Hemelriikhoek, groot to aren, bekend bij kadaster sectie D, Nr 378n. - In pacht ge houden door Gentil Denuwelaere tot 1 Oct. 1938, mits den jaarlijkschen pachtprijs van 100 frank. Koop 4.—Een perceel Zaailand en Gras, gelegen te Zonnebeke, wijk Broodseinde, groot 81 a. 60 ca. bekend bij kadaster sec'ie B, Nr 246a. Gebruikt door Hoflack Hec tor tot 1 Oct. 1941, mits den jaarlijkschen pachtprijs van 450 fr. Door het ambt van den Notaris Albéric LAUWERS te Yper, in éénen zitdag, om 3 uur namiddag, te YPER, in de Zittingszaal van den Openbaren Onder stand, Rijsselstraat, 38. voorbehouden aan de Schilderbasen wonende op het grondgebied Yper VAN HET van 7 woonhuizen, te Yper, Tegelstraat en Yperleestraat, toebehoorende aan de Samen werkende Maatschappij Ons Onderdak Bestek en voorwaarden berusten bij heer H. Lantsheere, bouwmeester, Guido Gezelle- plaats te Yper, alwaar er kan kennis van genomen worden. Inschrijvingen te zenden, per aangeteekenden brief, vóór Zaterdag 8 September 1934, aan M. Hector Vermeulen, Voorzitter van Ons Onderdak Dixmudestraat te Yper. Opening der inschrijvingen op Zaterdag 8 Septèmber, om 6 ure, in de benedenzaal van het Stadhuis te Yper. voorbehouden aan de Ypersche aannemers. Het College van Burgemeester en Schepe nen laat weten dat op Dinsdag 11 Septem ber 1934, om ii uur, op het Stadhuis, bij gesloten inschrijving zal overgegaan worden tot de openbare aanbesteding voor den De onderneming is voorbehouden aan de Ypersche aannemers. Het lastenboek en de plans liggen ter inzage der belanghebbenden in de bureelen van het Stadhuis Gevonden. Vrijdag 24 Oogst, door M. Buyse Daniel, een veloplaat dragende het nummer 337.923. Zaterdag 25, door M. Vandervelpen Theo phile, een autoplaat n' 227.673. Donderdag 3o, door Mw Gesquiere Julie, een medaille. Al deze voorwerpen werden ten politie- bnreele afgegeven. Door M. Beernaert Leon, langs de baan van Dickebusch, een velopomp. Ik heb geen geluk Het rad draait en U kunt het miljoen winner der Basculestraat en werd, op het oogenblik dat zij den Meenensteenweg wilde oversteken, ge. vat door de auto van den heer Michel Deceu- ninck, van Meessen. De kleine Marie Thérèse werd ten gronde geworpen en aan het voor hoofd gekwetst. Dr Cousein kwam het kind verzorgen en de moeder, die intusschen ver wittigd werd, bracht het vervolgens naar huis. West-NieuwWerke. Doodt lijk onge val.De genaamde Deletre Henri, rentenier alhier, was per velo naar Nieppe gereden ei» werd aldaar, nabij de Pont d'Achelles door een auto verrast en omvergereden. Het slacht offer, dat een erge schedelbreuk had opgeloo- pen, bezweek korts nadien. Kermis - Donderdag 6 September 1934 om 8 ure 's avonds, op de Markt uitgevoerd door de Maatschappij Jonge Accordeonisten van leper onder het kundig beleid van den Virtuoos Mr ALBERT DE HOLLANDER i' Prijs met groote onderscheiding bij den «Internationalen Wedstrijd voor Volksmuziek: te Brussel in 1934 Accordeons Programma 1. Clémentine, Marche René Demaret 2. Sobre las Olas, J. Rosas- heroemde Wals. 3. Wheezy Anna, Engelsche One step. X 4. Souvenir de Carmen Em. Van Herck Valse Espagnole. 5. Au J ar din d'une Pagode Ckinoise Chineesche fantasie A. Ketelbey Duo - Solisten mm a. De Hollander en m. Richet. 6. Nine ValsonsValse Musette X... 7. La Fille du Moulin, Eug. Gavel Oostersche dans. 8. Prés de Toi, Chérie Alb. De Hollander" Slow Melodie. 9. Gloomy Love, Treur Wals William Clarck 10 Solo Accordeon, door den Virtuoos- Accordeonist Albert De Hollander le Prijs van Brussel. Poète et Paysan (Dichter en Boer) Groote ouverture van Fr. Von Suppé- II. Les Marins Parisiens, Fr. Gardonk Marche. om 2 uur stipt Ingericht door De Gezworen Vrienden van Boesinghe», met medehulp van 't-Ge meentebestuur en van W. Ed. H. de Thibault de Boesinghe, burgemeester. Yperlingen Vergeet Voerman DECOENE- niet Elk zegge 't voort Verklaringen van 25 tot 3i Augusti ig34- Geboorten Jonckheere Marguerite, Recollettenpoort,- 5. de Pauw Jean, M. Plumerlaan, 7$. Capoen Maria, Verlorenhoekstraat, 3. Bogaert Joseph, Zaalhof, 2. Lalous Bernard, Rijsselstraat, 69. Huwelijk Knockaert Polidor, wever, en Noorenberghe Laura, z. b., beiden te Yper. Overlijdfns Kerrinckx Leonia, 70 j-, z. b., weduwe Coffyn Auguste, Zaalhef, 15. Van Roussel Philomena, 84 jz. b., weduwe Ferrand Ernestus, Tempelstraat, 31. Ceuninck Franciscus, 5t j., kommissionnaris, echtge- scheiden echtgenoot van Duflou Leonie, Lange Thourout- straat, 25. Dewilde Severina, 71 z. b., weduwe Bor- teel Gustavus, Hoornwerk, 21. Huwelijksbeloften Edouardus Cherchye, glaswerker, en Maria Hallaux, dienstmeid, beiden te Yper. Urbanus Delanote, onderwijzer, te Westoutre, en Maria Vandela- noitte, z. b., te Yper. Mauritius Deknudt, landbouwer, te Yper, en Alicia Gryspeerdt, z. b., te Elverdinghe. Firmin Vansteenkiste, handelaar, te Iseghem, en Rosa Bagin, z. b., te Yper. Michiel Lecluyse, drukker, te St Jan, en Clementine Bollingier, z. b., te Yper. Wil U millionnair worden, lees dan op onze vierde bladzijde de mededeeling nopens de KOLONIALE LOTERIJ

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 8